Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na OLX też nie patrzę - szkoda czasu.

Jedynie klawiaturę kiedyś kupiłem - Leopolda FC750R z MX Silver (do pracy cudo, do gier w sumie też przyjemne). Nie chciałem z USA ściągać, a okazało się, że to jakiś dzieciak sprzedaje, więc końcowo z jego mamą ustalałem szczegóły. Umówiliśmy się, że nada przesyłkę za pobraniem - teoretycznie najbezpieczniejsza opcja - ale ona zapomniała wysłać za pobraniem i po prostu paczka poszła do mnie. :D Oczywiście wysłałem kasę przelewem, ale wystraszyła się, że ją oszukam i miała szczęście, że trafiła na mnie... Nie wiem w sumie jak to prawnie by wyglądało przy oszustwie.

Edytowane przez manulx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, War_MachinE napisał:

 

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-rtx-3080-strix-10gb-oc-gddr6x-biala-10800019302

Ciekawe jak się skończy tutaj licytacja. Biały 3080 strix z fakturą . Dwie godziny do końca i  6910zł netto / 8500zł brutto :F 

Ostatnie minuty są z reguły ostrą walką,więc skończy się na 9000+ zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

ZA 5 tyś masz na amazonie z pocałowaniem reki. Poczekamy jeszcze 3-4 tygodnie i porozmawiamy o cenach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro już 361 ofert rtx 3070, więcej niż 3060... Dobrze jest, tempo przyrostu jest tak duże że ten pociąg zaraz się wykolei. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zozolek wystawił  1/10 swoich kart na allegro i od razu z 40 skoczyło na 361. 

Edytowane przez addept
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dayaton napisał:

ZA 5 tyś masz na amazonie z pocałowaniem reki. Poczekamy jeszcze 3-4 tygodnie i porozmawiamy o cenach.

Gdzie Ty widzisz 3070 za 5 tysięcy na Amazonie? Wszystko od 6 w górę jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam,że nik nie kpuje na olx i allegro bo oszuści ceny zaniżają. Jeden duży łańcuszek powoli dostaje po łapkach(skalpel) teraz nie wiesz czy karta cenę utrzyma nawet tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dayaton napisał:

Teraz czytam,że nik nie kpuje na olx i allegro bo oszuści ceny zaniżają.

OLX nie kupować wysyłkowo. Na Allegro można - ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Dayaton napisał:

ZA 5 tyś masz na amazonie z pocałowaniem reki. Poczekamy jeszcze 3-4 tygodnie i porozmawiamy o cenach.

Od listopada/grudnia rozmawiamy i pokaż mi to z pocałowanie ręki na Amazonie. Daj jakiś aktualny link z dostępnością na teraz za 5000 zł :szczerbaty:

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprzedawałem karty i nie tylko na OLX z odbiorem osobistym było miło i bezpiecznie ,  jak wystawię nowego Asusa rtx 3080 tuf Oc w granicach ceny 6000-7000 złocisza w porównaniu do wysokich cen z alegro itd.to też będzie Scam - nie sądze ?

Po prostu trzeba być uważnym :)

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Panowie jak sprzedawałem karty i nie tylko na OLX z odbiorem osobistym było miło i bezpiecznie ,  jak wystawię nowego Asusa rtx 3080 tuf Oc w granicach ceny 6000-7000 złocisza w porównaniu do wysokich cen z alegro itd.to też będzie Scam - nie sądze ?

Po prostu trzeba być uważnym :)

 

Jak będziesz mieć tego tufa za 6000 to nie wystawiaj tylko daj znać pw, wezmę od ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Panowie jak sprzedawałem karty i nie tylko na OLX z odbiorem osobistym było miło i bezpiecznie ,  jak wystawię nowego Asusa rtx 3080 tuf Oc w granicach ceny 6000-7000 złocisza w porównaniu do wysokich cen z alegro itd.to też będzie Scam - nie sądze ?

Po prostu trzeba być uważnym :)

 

Za 7k to ja u ciebie jestem pod domem za 20 minut byczku. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi Panie i Panowie jak odbiorę kartę dam znać ?

Trzeba jakoś sobie w miarę pomagać ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dni dzisiejszym widziałem świeżą aukcję rtxa 3070 za 4200 pln. Gość miał kilka kart graficznych starszych serii w przyzwoitych cenach. Nawet się zastanawiałem nad zakupem, ale po kilku minutach nie mogłem wejść na aukcje.

https://allegro.pl/uzytkownik/F16_2005?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-rnd-uni-1-99-0611

Konto kilkuletnie, zostało zbanowane. Strach kupić teraz okazyjnie cokolwiek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Czarny_PLone napisał:

I o to chodzi Panie i Panowie jak odbiorę kartę dam znać ?

Trzeba jakoś sobie w miarę pomagać ?

Haha i widzisz. Za 7k od ręki i nawet wystawiać nie trzeba :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dayaton napisał:

5600 cena w Polskim sklepie.

https://www.gral.pl/Gigabyte+GeForce+RTX3070+Eagle+OC_898.html

Sprzedawać wasze używki doputy ktoś to chce, bo ceny lecą w dół jak szalone?

To zdecyduj się w końcu, była mowa o 4000 tyś, stwierdziłeś że można kupić za 5000 tyś a wysyłasz link do karty za blisko 6 tys :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dayaton napisał:

5600 cena w Polskim sklepie.

https://www.gral.pl/Gigabyte+GeForce+RTX3070+Eagle+OC_898.html

Sprzedawać wasze używki doputy ktoś to chce, bo ceny lecą w dół jak szalone?

Wystarczy, ze krypto sie odbije, karty wyparuja z allegro jak sen jaki zloty, sklepy podwyzsza ceny o 1-2K a Ty wrocisz do plakania, ze przez gornikow i sklaperow nie masz karty. I po co kozakowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Janusz_75 napisał:

Wystarczy, ze krypto sie odbije, karty wyparuja z allegro jak sen jaki zloty, sklepy podwyzsza ceny o 1-2K a Ty wrocisz do plakania, ze przez gornikow i sklaperow nie masz karty. I po co kozakowac?

Krypto się odbije i ludzie nagle zaczną kupować rtx 3070 za ponad 6 tysięcy?  Przed tym spadkiem ceny bitcoina za tyle można było dostać te karty i ofert tylko przybywało. Ta cena jest już tak zaporowa i dla graczy i dla górników że może pójść już tylko w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że ceny kart graficznych szczyt cenowy mają już za sobą, lecz ostrzegam przed nadmiernym optymizmem. Spadek cen będzie stopniowy, o MRSP zapomnijcie, ale taki RTX 3060 Ti można będzie za jakiś czas dostać jako nówkę prosto ze sklepu za 4-4,5 tys. RTX 3070 za 4,5-5 tysięcy. Niżej ceny na razie nie zejdą. Nie w ciągu 3 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2021 o 17:30, marian666666 napisał:

Już pęka a nie pęknie : ]

Co tu dużo się rozpisywać, bitcoin od ponad miesiaca na tym samym poziomie, poprawy kursu nie widać a wirus mija, gospodarki za miesiąc jada pełną para, bitcoin idzie w zapomnienie, następuje powolna realizacja zysków

za bitcoinem idzie oczywiscie eth

za kilka tygodni bitcoin zapewne zaliczy powazny spadek a za nim eth .. gdzieś pewnie za 2-3 miesiace cena kart graf. spadnie o 20-30%

 

jak widać gołym okiem w moim poście z 25 kwietnia czyli 1.5 mies. temu pisałem o spadku cen 20-30%

w tej chwili spadki sa o jakieś 15 do 20% a zatem scenariusz spełnia się

nie mozna zapomnieć o tym że lato powoduje dużo mniejsze zainteresowanie komputerami wsrod kupujących więc to też jest powód że za chwilę ceny regularnie wejdą na 20-30% mniej względem tego co było te 2 mies temu, karty najzwyczajniej zaczną  (już zaczynają) zapychać magazyny

co do bitcoina, to znowu szoruje po pierwszym dnie czyli na poziomie 35000 usd a ratunku nie widać i wystarczy że zjedzie  na granicę 30.000 a wyprzedaże karciochów mogą mieć wartość regularnie w zakresie 30 a nawet i 40% (40% w przypadku tego co ukaże się używane na alegro i olx, sklepy oczywiscie zareagują dużo wolniej)

gdyby bitcoin spadł w okresie letnim a zapewne (na 70%) tak zrobi na poziom 25000 usd to spokojnie mamy karty od 40 do 50% taniej, oczywiście na all lub olx bo sklepy zareagują nieco później

do tego jak wejdą już wszystkie wersje z obciętymi o połowę możliwościami kopania a byc moze będzie to już za miesiąc to przy btc na poziomie 25-30.000 zniżki będa już regularnie na poziomie 40% czyli taka 3070 powinna spaść z 7000 (cena sprzed dwóch tygodni) na jakieś 4000 a może i nawet na 3500 czyli na 50% ceny na górce

ogolnie mówiąc za 1 do najwyżej 2 miesiące możemy płacić za używane 3070 jakieś 3.5-4 tys. zł z czasem w sklepach też będa takie ceny,
3080 bedzie kosztować około 5000 zł itd.

nie bedziemy długo czekać na ładne wyprzedaże, już dzisiaj na olx można znaleźć ogłoszenia 3070tki za 4-4500 zł

to bedzie zapewne moment kiedy ludzie ktorzy pokupili niedawno karty np. 3070 za 6000 zł widzac że idą spadki beda chcieli jak najmniej stracić i sprzedać to za powiedzmy 4500  a takich ludzi jest na prawde sporo : ]

oczywiscie mozna by sie rozpisywac o tym że koparki beda sprzedawane itd itp, ale po co, epopeje bedzie się tutaj pisało jak już wszyscy zauważą że idą na prawdę poważne zmiany na rynku : ] 

 

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3070 Z Trio za 6800 zł. Ceny powoli, pomalutku spadają: https://www.sferis.pl/karta-graficzna-msi-rtx-3070-gaming-z-trio-8gb-gddr-v390-248r-p711312

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800 to przecież żadna zniżka.

Od dwóch miesięcy jak nie więcej można było w tej cenie kupić (w polskich sklepach)

W Xkomie 3070 były od 6300 w górę w zależności od modelu i producenta

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...