Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, human_2010 napisał:

Po jakim czasie bez opłacenia zamówienia amazon anuluje?

Od razu lub za 5dni. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Radeon RX 6700 XT Challenger D za 3800zł w X-Kom, wersja Gigabyte 4k. Ceny coś spadają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD są już naprawdę tanie w porównaniu do RTXów, 6800 XT można kupić za te same pieniądze co 3070. Ja czekam twardo żeby kupić za maks 4500 PLN bez kombinowania przez znajomych i ich karty z innych krajów, ale jeżeli sytuacja będzie taka że przy tych rejonach cenowych 3070 będzie kosztować wciąż tyle co zdecydowanie silniejsza karta która ma po prostu słabe możliwości RT i ich słabego odpowiednika DLSSa (niedługo ma wyjść i trzeba spodziewać się blurra w dużych ilościach) to chyba jednak przekonam się bardziej do AMD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że dostępność 6800/6800 XT kuleje dość mocno nadal,natomiast 6700 XT i 6900 XT leżakują na pólkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, w obecnej sytuacji 6700 XT musi zejść do 3500 żeby ludzie zaczęli kupować. Mimo tej słabej dostępności na morele jak sprawdzam co parę dni 6800XT jest zawsze dostępne w dobrej cenie. Tą dobrą cenę trzyma tylko Gaming OC ale nie jest to zły model więc ciężko narzekać jeżeli ktoś jest już gotów wydać te 6 koła zamiast poczekać miesiąc czy dwa więcej

BTW kocham tą stronkę UserBenchmark - dawno nie widziałem takiego ssania... soczku od Nvidii/intela jak w ich przypadku. Nawet benchmark rtx 3060 vs RX 6700XT gdzie nawet według ich zmanipulowanych wyników AMD wypada 20% lepiej od RTX ale wciąż RTX better value ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena RX 6700 XT w ciągu miesiąca spadła ok 800 zł. Mam nadzieję że cena 3500 zł będzie możliwość w wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Fowo napisał:

Też prawda, w obecnej sytuacji 6700 XT musi zejść do 3500 żeby ludzie zaczęli kupować. Mimo tej słabej dostępności na morele jak sprawdzam co parę dni 6800XT jest zawsze dostępne w dobrej cenie. Tą dobrą cenę trzyma tylko Gaming OC ale nie jest to zły model więc ciężko narzekać jeżeli ktoś jest już gotów wydać te 6 koła zamiast poczekać miesiąc czy dwa więcej

BTW kocham tą stronkę UserBenchmark - dawno nie widziałem takiego ssania... soczku od Nvidii/intela jak w ich przypadku. Nawet benchmark rtx 3060 vs RX 6700XT gdzie nawet według ich zmanipulowanych wyników AMD wypada 20% lepiej od RTX ale wciąż RTX better value ?

Koncepcję mają spoko. Jest może jakaś bardziej "obiektywna" stronka, gdzie można na szybko porównać wyniki benchmarków kart graficznych? Wiem, że nie da się tak łatwo uznać wyższości jednego cpu/gpu nad drugim, ale chodzi tylko o to, żeby czasem się zorientować jako tako, chociażby jak się porównuje różne generacje.

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są typowe zniżki wakacyjne jako że w okresie wakacyjnym (połowa czerwca, koniec sierpnia, ogolnie mowiac 2.5 miesiąca) ludzie o połowę mniej interesują się zakupami komputerowymi.
Dlatego tak długo utrzymywały się horendalne ceny, bo było zimno a wiekszosc ludzi (najbogatszych) mieszka na półkuli północnej więc wszyscy albo się na coś rzucają albo dokładnie tak samo odpuszczają : ]

Oczywiscie wiecej troche sie produkuje w tej chwili, lhr nadeszło i troche mniej kupują kopacze (znacznie mniej) itd itp. 
Okres stagnacji potrwa te 2.5 miesiąca.
Przy tym bitcoinie raczej nie ma co liczyć na więcej niż 10% mniej od tego co jest teraz aczkolwiek zawsze to już coś, więcej niż nic : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marian666666 napisał:

Oczywiscie wiecej troche sie produkuje w tej chwili, troche mniej kupują kopacze (znacznie mniej) itd itp. 

Krąży news,że wycofują powoli produkcję RTX 2060 oraz GTX 1660/1660 Super,1650,żeby... zwiększyć produkcję RTX 30xx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, toph napisał:

Koncepcję mają spoko. Jest może jakaś bardziej "obiektywna" stronka, gdzie można na szybko porównać wyniki benchmarków kart graficznych? Wiem, że nie da się tak łatwo uznać wyższości jednego cpu/gpu nad drugim, ale chodzi tylko o to, żeby czasem się zorientować jako tako, chociażby jak się porównuje różne generacje.

zgodzę się że koncepcja spoko i jak na szybko chcę sobie przypomnieć np. różnice pomiędzy 3070 a 3080 to okej, ale komedią jest ich jechanie po AMD. W przypadku kart graficznych czy procesorów opisy robione przez ich redakcję w 70% polegają na pisaniu o tym jak słabe i nieopłacalne sa produkty AMD. I to nie tylko w ich produktaqch ale można te smutne wypociny poczytać pod nowymi prockami intela (no sorry ale nie oszukujmy się która firma obecnie robi najlepsze procki) czy właśnie pod kartami Nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fowo napisał:

zgodzę się że koncepcja spoko i jak na szybko chcę sobie przypomnieć np. różnice pomiędzy 3070 a 3080 to okej, ale komedią jest ich jechanie po AMD. W przypadku kart graficznych czy procesorów opisy robione przez ich redakcję w 70% polegają na pisaniu o tym jak słabe i nieopłacalne sa produkty AMD. I to nie tylko w ich produktaqch ale można te smutne wypociny poczytać pod nowymi prockami intela (no sorry ale nie oszukujmy się która firma obecnie robi najlepsze procki) czy właśnie pod kartami Nvidii

Ale nie musisz mi tego tłumaczyć - ja ich nie próbowałem bronić tylko spytałem o jakąś alternatywę ;)

 

47 minut temu, Spl97 napisał:

Krąży news,że wycofują powoli produkcję RTX 2060 oraz GTX 1660/1660 Super,1650,żeby... zwiększyć produkcję RTX 30xx ?

O rtx2060 czytałem, ale jeżeli okroją produkcję takiego 16x0 to serio słabo. Spoko karty do casualowego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne ogłoszenie:

https://www.olx.pl/d/oferta/nowa-koparka-kryptowalut-189mh-s-6xrtx-kryptowaluty-bitcoin-ethereum-CID99-IDJPFl2.html#d93b5dc901;promoted

"Oferowana koparka zużywając 468W mocy osiąga wydajność 189MH/s.

Kopiąc ETHEREUM (ETH) daje to (na dzień 12 maja 2021) daje to przychód dzienny na poziomie 56$ , miesięczny ~1680$ (6216 zł)

Należy jednak pamiętać, że przychód ten może się zmieniać w zależności od kursów kopanych kryptowalut jak również od trudności wydobycia."

 

HAHAH, pomyłka raptem o skromne 4 czy nawet i 5 tys : ]

Edytowane przez marian666666
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

RTX 4000 powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę nikt takiego szajsu jak RTX 2060 nie kupi, a już na pewno nie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

RTX 4000 powodzenia

No już logiczniej można zrobić tak,że dużą większość produkcji GPU przydzielić Samsungowi (pod warunkiem,że im 5nm uda),a pozostałą właśnie TSMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby amd dalo sie kupic w normalnych cenach, to juz dawno mialbym 6900xt w kompie, to tak apropo nagonki na amd. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kowallosu napisał:

Gdyby amd dalo sie kupic w normalnych cenach, to juz dawno mialbym 6900xt w kompie, to tak apropo nagonki na amd. 
 

po co Ci 6900 XT? karta rownie bez sensu co 3090. 6800 XT niewiele odbiega wydajnoscia a w duzo lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele ma 3080 ti za 9k, kilka modeli. Łapać, w sumie prawie najlepsza cena do tej pory za te karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9k za 3080 Ti robi się coraz bardziej przystępnie,jeśli ktoś ma odpowiedni zapas gotówki :D

Ale z drugiej strony,ewidentnie te karty nie schodzą w takich wygórowanych cenach.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz_75

Karty na które zamieniłbym swojego RTX 3080 to 6800 XT w wersji strix LC od Asusa lub 6900XT AiO od Sapphire. Dobry jest też powietrzny MERC z tego co widziałem.

Powiem Ci że zakochałem się w AiO na GPU, kultura pracy na najwyższym poziomie. Ciekawy jestem jednak jak z awaryjnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kowallosu napisał:

@Janusz_75

Karty na które zamieniłbym swojego RTX 3080 to 6800 XT w wersji strix LC od Asusa lub 6900XT AiO od Sapphire. Dobry jest też powietrzny MERC z tego co widziałem.

Powiem Ci że zakochałem się w AiO na GPU, kultura pracy na najwyższym poziomie. Ciekawy jestem jednak jak z awaryjnością :)

Merca mialem. Potwierdzam, chlodny i cichy. Ale nadal na RX gry mi sie wywalaly, gry ktore na RTX chodzily  bez problemow. Nie zamienialbym chyba RTX 3080 na RX, chyba ze krypto znowu eksploduje i roznica w cenie bedzie duza. Nie wspomne juz o DLSS i RT.

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080Ti powinna spaść na poziom 6000 zł - z czasem, długim czasem, może kosztowac tyle za 2-3 miesiące

Jeżeli 9/10 graczy nie chce wydac 5000 zł na kartę to kto ma kupowac te drogie karty .. jedynie wariaci, bogaci albo tacy co mają dotacje na nowe firmy czy tym podobne .. lecz ta grupa to jest mała grupa, możliwe że znacznie mniejsza niż ilość kart Titanium na rynku

3080Ti i 3070Ti powinny się kurzyć w magazynach, 9500 zł jest obecnie całkowicie zaporowe dla 3080Ti

Pytanie jest jeszcze takie, czy aby nie stanie się tak że Titanium nie pociągnie za chwilę wersji kopiących. Zaczyna się ciekawa rozgrywka, wydajność dla graczy vs wersje dla kopaczy, na razie sklepy wykonały pierwszy ruch, dużo ciekawszy może być następny : ]

 

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marian666666 napisał:

 

@marian666666 o czym ty piszesz. ja jestem zwykłym biedakiem i właśnie wyzerowałem sobie konto na tej 3080ti. Nie wmówisz mi że przepłaciłem. za kilka więcej fpsów oddałbym nerkę i godność 

Edytowane przez baronek007
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...