Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj,nie każdy jest w stanie oddać nerkę i godność w zamian za kartę graficzną. ;)
Przykładowo ja nie dałbym się pokroić i narażać na utratę swojego zdrowia.

Edytowane przez Spl97
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego najpierw tracisz godność, potem nerki i zdrowia Ci nie szkoda 

pozdrawiam serdecznie 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ODIN85 napisał:

Poka foty Ti.

1.jpg.3463219665ee291c2f8e238bb8781d00.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baronek007 napisał:

dlatego najpierw tracisz godność, potem nerki i zdrowia Ci nie szkoda 

pozdrawiam serdecznie 

co się przejmujesz. Ewentualnie odeslesz karte po 2 tygodniach uzytkowania, jak ceny dramatycznie zaczna spadac a Ty odkryjesz, ze Ci jednak zalezy na godnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ODIN85 napisał:

Poka foty Ti.

20210609_102333.jpg.a4badaff7aeb17f0a16fdf56a3369268.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

9k za 3080 Ti robi się coraz bardziej przystępnie,jeśli ktoś ma odpowiedni zapas gotówki :D

Ale z drugiej strony,ewidentnie te karty nie schodzą w takich wygórowanych cenach.

To dowód na to, że złodziejskie sklepy kupiły te karty po 6 tysięcy, skoro mogą od tak lekką ręką zjechać z ceną o 3-4 tysiące przez dwa tygodnie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

To dowód na to, że złodziejskie sklepy kupiły te karty po 6 tysięcy, skoro mogą od tak lekką ręką zjechać z ceną o 3-4 tysiące przez dwa tygodnie. 

przeciez to bylo wiadome przed premiera, ze taka marza bedzie ;d

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, krzysztoft30 napisał:

To jest droga do regulacji, a nie delegalizacji. Amerykanie to nie Polacy i gdyby ktoś im czegoś zabronił i zaczął narzucać chore prawo, to najprawdopodobniej wybuchłyby protesty jakich Ameryka jeszcze nie widziała.

Zreszta całkiem niedawno czytałem, że sieć banków amerykańskich wydała 1.5 bln dolarów na wdrożenie BTC do swojego system, a więc nijak ma to się  do tego co piszesz.

 Do BTC wchodzi coraz więcej instytucji i to one moga regulować BTC. Instytucje nie moga pozwolić sobie na spadki większe niż 20%, a więc tym samym mogą "blokować wzrosty" z jakimi mieliśmy do czynienia do tej pory.

Je

No nie bardzo. Jak już, to 1.5 mld dolców. U nich nasz miliard to bilion z nazwy. A u nas bilion to 1000 miliardów.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Radio_Tirana napisał:

To dowód na to, że złodziejskie sklepy kupiły te karty po 6 tysięcy, skoro mogą od tak lekką ręką zjechać z ceną o 3-4 tysiące przez dwa tygodnie. 

No,od dystrybutorów pokupowali za 5-6 tys.zł,a że jest "globalny problem" z dostępnością i boomem na kryptowaluty,to od razu walnęli ceny totalnie z dupy,a teraz widzą,że towar nie schodzi tak,jakby tego sobie życzyli,to testują,ile mogą zniżyć z cen,żeby przywrócić popyt na GPU.W przeciwnym razie skalperzy wykupiliby migiem te karty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Sklepy mają w rzyci skalperów. Obniżają powoli, bo im słabo schodzi ostatnio. A chcą zarobić i nachapać się jak najwięcej zanim ten cyrk się skończy. Na elektronice zwykle mały jest % zarobku. Teraz dla sklepów to są złote czasy, gdy na jednym gpu mogą zarobić jak na np. 30 prockach. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrk skończy się na pewno,nie ukrywam.Pytanie jest,kiedy to nastąpi? Ja stawiam,że kryptocyrk potrwa co najwyżej do września-grudnia,a tak naprawdę to się zdarzy w takim momencie,kiedy nikt z nas się tego nie spodziewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie przewiduje i nie czekam z wywieszonym jęzorem na nowe gpu. Ogrywałem sobie starsze gierki w ostatnich miesiącach, a teraz w lato i tak szkoda czasu na kompie długo siedzieć. Także czy to będzie po wakacjach tych czy 22r, to mi zwisa w tym momencie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Spl97 napisał:

No,od dystrybutorów pokupowali za 5-6 tys.zł,a że jest "globalny problem" z dostępnością i boomem na kryptowaluty,to od razu walnęli ceny totalnie z dupy,a teraz widzą,że towar nie schodzi tak,jakby tego sobie życzyli,to testują,ile mogą zniżyć z cen,żeby przywrócić popyt na GPU.W przeciwnym razie skalperzy wykupiliby migiem te karty.

wystarczy obnizyc na tyle atrakcyjnie cene dla tych co maja zamowienia od grudnia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

Ja stawiam,że kryptocyrk potrwa co najwyżej do września-grudnia

albo do pierwszych większych blackoutów spowodowanych brakami w dostawach prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kelam napisał:

Ja już nie przewiduje i nie czekam z wywieszonym jęzorem na nowe gpu. 

Niewykluczone (a to nie jest zabawne), że nie z braku chęci - a dostępności - niektórzy przeskoczą 30xx od razu na 40xx (jak ja z 1080ti na 30xx - tyle, że ja "nie czułem" potrzeby wchodzenia w 20xx - bo przyrost 20xx był zbyt mały vs cena 20xx). Nawiasem... kiedy zacznie się ćwierkać o 40xx? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 40xx w przyszłym roku już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Niewykluczone (a to nie jest zabawne), że nie z braku chęci - a dostępności - niektórzy przeskoczą 30xx od razu na 40xx (jak ja z 1080ti na 30xx - tyle, że ja "nie czułem" potrzeby wchodzenia w 20xx - bo przyrost 20xx był zbyt mały vs cena 20xx). Nawiasem... kiedy zacznie się ćwierkać o 40xx? 

sklepy nie dadza 40x0 taniej niz 30x0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Kurtka wystrzeli z MSRP Lovelace-ów tak,że będą sporo droższe od Ampere ?

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to swoja droga, ale sklep ni cholera nie wystawi cos lepszego za mniejsze pieniadze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się skończy prędzej czy później. Za dużo kasy jest w pc gaming żeby go ubić. Mam nadzieję bo szkoda by była wielka gdyby już nic z dobrą grafiką nie wypuszczano na PC dla tej garstki osób z 3xxx GPU. Jeszcze to za krótko trwa żeby devsi się tym przejmowali ale gdyby to trwało do premiery 4xxx to pewnie liczba AAA gier na PC by spadła.

Im bardziej dostępny jest pc gaming tym lepiej dla każdego gracza, może to oczywiste ale czasami widzę tutaj jakiś naiwny elitaryzm

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w koncu gry z dobra optymalizacja beda wychodzic ;]

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

No już logiczniej można zrobić tak,że dużą większość produkcji GPU przydzielić Samsungowi (pod warunkiem,że im 5nm uda),a pozostałą właśnie TSMC.

Podobno "skórzana kurtka", pytał szefa intela, o możliwość użycia ich fabryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalperzy sa lepsi co do obniżek w stosunku do sklepów o epokę. Szybko obniżają cenę.

Natomiast sklepy molochy np. Experci z media czy euro-rtv-agp nie zwracają żadnej uwagi tygodniami na cenę, leży towar to leży, stanowi 0.1% całego obrotu to tego kompletnie nie widać czy to zarabia czy nie.

Dlatego Experci z Media trzymają od dwóch miesięcy cenę 5500 zł za 6700XT ... ta karta powinna juz z miesiąc temu spaść na 4000 zł , ale dla nich nie ma to żadnego znaczenia.

Dla XKOMA czy Kompotronika karty graf. stanowią pewnie z 5% sprzedazy to oni kombinują z cenami. To od nich zaczeły się zmiany cen, oni wyznaczają jakieś trendy sklepowe.

Ze sklepami się nie wygra, towar potrafi siedzieć na półce miesiącami, taka już jest ich natura : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W casekingu już ceny fajnie zjechy. Taki x trio w wersji odblokowanej 5200 wychodzi jakoś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...