Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, DavePapaya napisał:

Skąd takie wielkie parcie na kupowanie GPU? Widocznie klienci pojeli wreszcie ten prosty koncept:

 

Hehe zapomniałem o tym kompletnie, były chyba nawet koszulki z tym jego cytatem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tgolik napisał:

Zaczyna się robić ciekawie na ETH.

Kręci się na razie na ~2400$.Jeszcze nie ten moment :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś 3090FE? leci do mnie i na dniach ma być - zastanawiam się czy nie popchać dalej:E cena tak 11 tysięcy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

Kręci się na razie na ~2400$.Jeszcze nie ten moment :)

A ja tam widzę, że obserwacja wykresu ETH, cen kart LHR i wpisów na forum może być dzisiaj i w kolejnych dniach ciekawsza od meczów polskiej reprezentacji.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno,bo polska reprezentacja zawodzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, aureumchaos napisał:

No ale gornicy tylko  25%... Reszte kupili gracze za te chore ceny.... 

To jest oryginalny artykuł:

https://www.jonpeddie.com/blog/crypto-minings-half-a-billion-dollar-impact-on-aib-sales

Jak się dobrze wczytacie to sami przyznają że model jest niedokładny ze względu na pandemię i problemy z łańcuchem dostaw. Po drugie model uwzględnia jedynie RTXy w dedykowanych kopalniach. Nie uwzględnia w ogóle PCtów z nowymi RTXami na których jak wiadomo sporo osób kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę to nie gornicy sa problemem a zbyt mala ilosc chipow, gdyby bylo ich wystarczajaca ilosc to by nikt na gornikow nic nie mowil, tym bardziej jakies dziwne argumenty typu, ze karta jest tylko do grania. Mam ochote to kuoie sobie 8 rtx 3080 zaoetle furmarka i bede podgrzewal salon bo niby dlaczego nie? Kupilem, moje moge sobie z ta karta robic co chce. Jakbym mial kase i kaprys to nawet wytapetowac nimi pokoj bo dlaczego nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, aureumchaos napisał:

Bo tak naprawdę to nie gornicy sa problemem a zbyt mala ilosc chipow, gdyby bylo ich wystarczajaca ilosc to by nikt na gornikow nic nie mowil, tym bardziej jakies dziwne argumenty typu, ze karta jest tylko do grania. Mam ochote to kuoie sobie 8 rtx 3080 zaoetle furmarka i bede podgrzewal salon bo niby dlaczego nie? Kupilem, moje moge sobie z ta karta robic co chce. Jakbym mial kase i kaprys to nawet wytapetowac nimi pokoj bo dlaczego nie? 

Możesz. Ale nie dziw się, że takie działanie budzi zawiść, złość, wściekłość tych wszystkich, którzy bezsilnie próbują zdobyć ten kluczowy element komputera do grania. Dla wielu, nawet mających pieniędzy w bród, dwu-trzykrotne przepłacanie za kartę jest nie do zaakceptowania z zasady.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, aureumchaos napisał:

Bo tak naprawdę to nie gornicy sa problemem a zbyt mala ilosc chipow, gdyby bylo ich wystarczajaca ilosc

Problemem są ludzie, którzy są wstanie dać nieproporcjonalnie dużą ilość pieniędzy w stosunku do wydajności karty (zawyżając jej cenę), 'górnicy' w znaczącym stopniu dominują w tej grupie ("bo się odkopie", jak już wcześniej pisałem). To jest problem, który da się rozwiązać sztucznie zaniżając wartość karty dla tej grupy odbiorców (aka. LHR)

Zbyt mała ilość krzemu jest faktem i też stanowi problem, ALE w przeciwieństwie do poprzedniego, nie da się tego rozwiązać 'szybko'. Fabryki pracują na 120% normalnego obłożenia, więcej się fizycznie nie da. Zbudowanie nowych fabryk zajmie LATA, nie miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Axymerion napisał:

Problemem są ludzie, którzy są wstanie dać nieproporcjonalnie dużą ilość pieniędzy w stosunku do wydajności karty (zawyżając jej cenę), 'górnicy' w znaczącym stopniu dominują w tej grupie ("bo się odkopie", jak już wcześniej pisałem). To jest problem, który da się rozwiązać sztucznie zaniżając wartość karty dla tej grupy odbiorców (aka. LHR)

Zbyt mała ilość krzemu jest faktem i też stanowi problem, ALE w przeciwieństwie do poprzedniego, nie da się tego rozwiązać 'szybko'. Fabryki pracują na 120% normalnego obłożenia, więcej się fizycznie nie da. Zbudowanie nowych fabryk zajmie LATA, nie miesiące.

No ale jesli ktos chce zaplacic wiecej to co z tego? ? Wolny rynek prawda? Co za roznica czy gornik czy zdesperowany gracz? Chce to place i korzystam. Czemu AMD nie montuje limiterow? Wrecz jasno mowi bierzcie i korzystajcie z kart wszyscy co chcecie... Pomijam, ze slabe sa do kopania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, aureumchaos napisał:

No ale jesli ktos chce zaplacic wiecej to co z tego? ? Wolny rynek prawda? [...] Czemu AMD nie montuje limiterow?

Masz rację, ale takie tranzakcje zwiększają wartość produktu (popyt i podaż). Jeśli pewna grupa ludzi nagminnie płaci więcej niż obecna wartość rynkowa i kupuje w dużych ilościach to zawyży wartość

Na kartach AMD mało kto kopie

Edytowane przez Axymerion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, aureumchaos napisał:

Czemu AMD nie montuje limiterow?

AMD nie wprowadza ograniczników tj.LHR do swoich Radeonów,bo raz RX 6000 są dość słabe w kopaniu,a dwa jest uzależnione od TSMC,które jak wiemy ma linie produkcyjne ma oblężone,a AMD to tylko jedna z firm-zleceniodawców,a po trzecie na razie większość co produkuje TSMC dla AMD leci w pierwszej kolejności do konsol,następne w kolejności to Ryzeny.Dopiero GPU jest na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób które robiły zakupy na caseking.de:

Moje zamówienie ma status "Zamówienie jest realizowane", czy to znaczy że już mam robić przelew zagraniczny czy jeszcze czekać na jakieś potwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Axymerion napisał:

Na kartach AMD mało kto kopie

Polarisy i pierwsze Navi(seria 5000) są jeszcze niezłe w kopaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Axymerion napisał:

Masz rację, ale takie tranzakcje zwiększają wartość produktu (popyt i podaż). Jeśli pewna grupa ludzi nagminnie płaci więcej niż obecna wartość rynkowa i kupuje w dużych ilościach to zawyży wartość

Na kartach AMD mało kto kopie

To dalej wolny rynek i zmuszanie firmy do sztucznego filtrowania klienta... Wątpię, ze na dluzsza mete nvidi to wyjdzie na zdrowie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Richard napisał:

Do osób które robiły zakupy na caseking.de:

Moje zamówienie ma status "Zamówienie jest realizowane", czy to znaczy że już mam robić przelew zagraniczny czy jeszcze czekać na jakieś potwierdzenie?

Maila powinienes dostac z danymi do przelewu. Pamietaj zeby numer zamowienia tez wpisac.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Janusz_75 napisał:

Maila powinienes dostac z danymi do przelewu. Pamietaj zeby numer zamowienia tez wpisac.

Mail z numerem konta był wysłany od razu jak zamawiałem. To można już płacić czy jeszcze jest szansa że anulują?

Cytat z translatora:

Cytat

Dziękujemy za zamówienie z Caseking.

Niniejsze potwierdzenie zamówienia stanowi ofertę zawarcia umowy kupna towaru zawartego w zamówieniu na warunkach przekazanych w zamówieniu.Umowa zostaje zawarta z chwilą wysyłki towaru. Poniżej znajdziesz szczegóły umowy kupna, informacje o prawie do odstąpienia od umowy oraz nasze warunki. Numer zamówienia: *******
Status: Otwarty

Uwaga: Ze względu na kryzys i wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych przygotowanie do wysyłki (kompletacja) trwa obecnie 1-4 dni roboczych. Przetwarzanie zgłoszenia do pomocy technicznej trwa obecnie co najmniej 2-5 dni roboczych, a nasza linia telefoniczna jest niestety czasami zajęta. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za czas oczekiwania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Richard napisał:

Mail z numerem konta był wysłany od razu jak zamawiałem. To można już płacić czy jeszcze jest szansa że anulują?

Cytat z translatora:

 

Teraz czekaja na Twoja wplate

jak dostana przelew, to status sie zmieni na ukonczone

I dostaniesz kolejnego maila, jak wysla z informacja, tracking numerem, etc. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już dają te karty z LHR bo widzę, że 3070 Ti jest już tańsze od 3070 (allegro). I jeszcze niech ktoś powie, że to nie górnicy windują ceny kart...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Morgon82 napisał:

Niech już dają te karty z LHR bo widzę, że 3070 Ti jest już tańsze od 3070 (allegro). I jeszcze niech ktoś powie, że to nie górnicy windują ceny kart...

szokujace, ze narzedzia do zarabiania pieniedzy sprzedawaly sie drozej niz zabawki do gier...

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na historyczną korelację zysków z kopania ze wzrostem cen, to 3070 powinna teraz kosztować poniżej 5k zł. Jeśli sytuacja z eth się nie zmieni, to do tego pułapu lecimy, bo obecnie sklepy sprzedają mniej graf niż dostają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Richard napisał:

Mail z numerem konta był wysłany od razu jak zamawiałem. To można już płacić czy jeszcze jest szansa że anulują?

Cytat z translatora:

 

Robisz przelew teraz w euro SEPA SHA (zresztą mój bank nie pozwalał na opcję OUR dla nich), mi uznali pomimo że piszą,  żeby nie robić SHA i czekasz spokojnie koło 2 dni na kolejnego maila. Nic nie anulują. To porządny sklep. Minus taki, że koszt przelewu jest odczuwalny, u mnie jakieś 150 zeta wyszło. Przy czym taki 3070 ti i tak był o 2000 pln tańszy niż w X-scam, Szmorele i Janusztronika. Leję na polskie sklepy. 

Edytowane przez lolewski
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aureumchaos napisał:

Czemu AMD nie montuje limiterow? Wrecz jasno mowi bierzcie i korzystajcie z kart wszyscy co chcecie... Pomijam, ze slabe sa do kopania

przecież już ograniczono wydajność w kopaniu względem poprzedniej generacji RX 5000 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pochwalę, że dostałem dzisiaj paczkę z MSI RTX 3080 Supreme X, którego zakupiłem od @kowallosu i jest sztosik. :) Polecam allegrowicza. :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...