Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, PT_TP napisał:

Owocowy nie zrealizuje już tych kart? Karta graficzna MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio 10GB GDDR6X (RTX 3080 GAMING X TRIO 10G) Choler.e MSI musiało wycofać //3900 zł.

Chyba mam pecha bo w Xcomie mam podobną wersję co wisi 3060 ti, ale te nie są chyba wycofane? Tylko nie ma dostaw no nie?

 

Mi się udało tą kartę jeszcze dostać od owocowych, zamawiana była w dniu premiery jakoś ale chyba wieczorkiem z tego co pamiętam, chyba jako jeden z ostatnich się załapałem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, C#17 napisał:

Mi się udało tą kartę jeszcze dostać od owocowych, zamawiana była w dniu premiery jakoś ale chyba wieczorkiem z tego co pamiętam, chyba jako jeden z ostatnich się załapałem xD

Ja do tej pory kupowałem MSI Gaming X  970, 1060 i 1080. Teraz już do nich chyba nie wrócę.

Asus TUF80 jest zajeb.sty.  Gigus Gaming 80/60 też, a po wymianie thermopadów ma niskie temp. i bije firmowo skręconego Asusa.

Jesteś zadowolony z "grafenu" na BP? Gigius ma metal i BP odprowadza ciepło, a nie je blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PT_TP napisał:

Ja do tej pory kupowałem MSI Gaming X  970, 1060 i 1080. Teraz już do nich chyba nie wrócę.

Asus TUF80 jest zajeb.sty.  Gigus Gaming 80/60 też, a po wymianie thermopadów ma niskie temp. i bije firmowo skręconego Asusa.

Jesteś zadowolony z "grafenu" na BP? Gigius ma metal i BP odprowadza ciepło, a nie je blokuje.

MSI x trio 3080 nie używałem, odsprzedałem koledze, nie narzeka na nią. Natomiast muszę przyznać, że jak ją wyjąłem z pudełka to zrobiła na mnie ogromne wrażenie swoją wielkością i nawet ten plastik z grafenem się w oczy nie rzucał jak ją w rękach trzymałem, wydawała się bardzo solidna. Zastanawiałem się wręcz czy jej nie zatrzymać w PC zamiast TUF3080. :) Też miałem sentyment do MSI bo miałem x trio 2080S i była elegancką kartą :D

Edytowane przez C#17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego w ciekawej cenie dzisiaj widzieliście? :)

W sferis 6700XT za 3699zł:

https://www.sferis.pl/karta-graf-sapphire-nitro-rad-rx-6700-xt-g-oc-12g-11306-01-20g-p703472?utm_medium=digidip+PL_2381265&utm_source=Tradedoubler&tduid=82e520d8ba5cbafb0aee725fcf0831dc

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

ta 6700XT już od ponad 10 godzin stoi więc wszystko idzie ku dobremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sxgn napisał:

Z Trio ma ameliniowy backplate a nie z gównolitu jak było w X Trio. Mowa oczywiście o 3080

Mi to przypomina pewien klasyk: Panie,to jest amelinium,tego nie pomalujesz :E

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam RTXa 3060Ti Gaming X TRIO od MSI na xkomie zamówionego w cenie 2299PLN.

MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO 8GB GDDR6 - Karty graficzne NVIDIA - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Tego 3060Ti nie wycofali z produkcji. Oby tego nie zrobili bo x scam anuluje zamówienia a powinni dać wtedy to samo tylko Z w wersji LHR.

Edytowane przez thestasiex12
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iqiwf napisał:

ta 6700XT już od ponad 10 godzin stoi więc wszystko idzie ku dobremu

Ta karta jest dostępna od poniedziałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Skow3r napisał:

Ta karta jest dostępna od poniedziałku.

a no to możliwe, ja na pepperze patrzyłem, że ktoś wstawił 10 godzin temu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Spl97 napisał:

Mi to przypomina pewien klasyk: Panie,to jest amelinium,tego nie pomalujesz :E

Taki był zamysł ;)

39 minut temu, thestasiex12 napisał:

 

Tego 3060Ti nie wycofali z produkcji. Oby tego nie zrobili bo x scam anuluje zamówienia a powinni dać wtedy to samo tylko Z w wersji LHR.

Nie nastawiaj się, bo pisałem z X-Kom i wszystkie karty LHR to inny produkt. Więc jak te pierwotnie przestaną być produkowane, to zamówienia zostaną anulowane. A wersję LHR bedIes mógł sobie Kupić po cenie aktualnie obowiązującej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sxgn napisał:

(...) pisałem z X-Kom i wszystkie karty LHR to inny produkt. Więc jak te pierwotnie przestaną być produkowane, to zamówienia zostaną anulowane. A wersję LHR bedIes mógł sobie Kupić po cenie aktualnie obowiązującej;)

Ale wszystko co się teraz klepie to wyłącznie LHR? Czy LHR, bo tak należy, a przy okazji nadal zwykłe kopaczki rzeźbią? B
Bo jeżeli tylko LHR to można zapomnieć o czymkolwiek z koszyka wrześniowego :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce wszystkie normalne 3060ti, 3070, 3080 i 3090 mają zniknąć z rynku kosztem LHR  ?
Pytanie notabene podobne jak wyżej : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,wersje z LHR docelowo mają zastąpić normalne wersje kart.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to że nie jest takie głupie kupić dzisiaj kopiacą 3070 za 4500 czy 3080 za 6200 zł.
Za miesiąc może to być best seler z ładnym przebiciem : ]

Zwłaszcza gdyby BTC przytrzymało sie na dłużej na poziomie 30.000$. Używanych będzie mało a nowe nabiorą tym samym nowego animuszu : ]

Niemniej szanse Bitcoina na przytrzymanie się na tym poziomie na dzisiaj oceniam na nie więcej jak klasyczne 30%, ale jakas szansa jest : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to żeby poczekać z 3070 bez LHR i z czasem wymienić na 3080 z LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sxgn napisał:

Z Trio ma ameliniowy backplate a nie z gównolitu jak było w X Trio. Mowa oczywiście o 3080

A ten gównolit to to co to dokładnie było? W 3080 Zotacu AMP Holo myślałem, że backplate jest z plastiku, bo w dotyku było identyko jak plastik, jak pukałem paluchem to był taki dziwny głuchy odgłos. Potem przeczytałem na stronie, że ten backplate jest odlewany ciśnieniowo (?) z aluminium, i faktycznie - jak sprawdziłem multimetrem to przewodził prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, snoopher napisał:

Wychodzi na to żeby poczekać z 3070 bez LHR i z czasem wymienić na 3080 z LHR.

A moze lepiej po prostu teraz nie kupowac 3070 bez LHR i za tą samą cene kupić za miesiąc/dwa 3080 z LHR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marian666666 napisał:

Niemniej szanse Bitcoina na przytrzymanie się na tym poziomie na dzisiaj oceniam na nie więcej jak klasyczne 30%, ale jakas szansa jest : ]

Szansa jakaś jest,ale powstał się całkiem niedawno niekorzystny trend,mianowicie pojawiła się formacja "krzyża śmierci" na wykresach kursu BTC.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkomie jest jednak ruch ze strony handlowców, tylko w drugą stronę - właśnie wpadł 6900XT z aio za 13399zł, gdzie w morelkach to samo stoi za 7889zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest normalna, ktoś kupił za granicą, teraz obczaił, że ceny lecą w dół to chce sprzedać, a nie tracić kasę na zwrot przesyłki do Niemiec czy gdzie tam. Tutaj 3070Ti za stówę więcej - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tgaming-oc-8gd-5948093/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Bo jeżeli tylko LHR to można zapomnieć o czymkolwiek z koszyka wrześniowego :(

To uchowały się jeszcze jakieś nie anulowane zamówienia z września ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, niko222 napisał:

A moze lepiej po prostu teraz nie kupowac 3070 bez LHR i za tą samą cene kupić za miesiąc/dwa 3080 z LHR?

Tak, tylko ja mam 3070 X Trio, a chciałbym 3080 z powodu mojej dolegliwości p.t: PCMR do QHD :D

Myślę raczej długoterminowo, niż teraz się bawić, bo ceny jeszcze zejdą w dół i nie chcę być tym, co będzie sobie pluć w brodę za kilka tygodni, że przepłacił :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, thestasiex12 napisał:

Skoro w komputroniku byl Gigabyte za 4299zl a sa inne modele w tej okolicy dostepne to nie nazwalbym tej oferty oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Spl97 napisał:

Tak,wersje z LHR docelowo mają zastąpić normalne wersje kart.

Jeszcze nikt chyba oficjalnie nie ogłosił, że zaprzestaje produkcji konkretnego modelu nonLHR więc jeszcze nadzieja na realizację wrześniowego koszyka jest. Ale nie nastawiałbym się :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...