Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukaszgos napisał:

Ośmieszasz się tylko takimi tekstami. Skończyłem lepszy wydział niż Twój i z wyższą oceną, być może kiedy Ty jeszcze na truskawki chodziłeś z drabiną i pierwszy raz pytałeś przechodniów na ulicy, którędy do sądu. Jeśli nie masz habilitacji, to wykształceniem kierunkowym raczej nie podskoczysz. Radę o niepisaniu o rzeczach, o których niewiele wiesz, zastosuj sam do siebie, bo to z Tobą i kolejnymi jednym czy dwoma jest rozmowa jak z nieogarniętym studentem, bo macie problem ze zrozumieniem podstawowych instytucji.  W tym macie podstawowy problem z czytaniem ze zrozumieniem, nie mówiąc już o analizie.

Więcej Was edukować nie będę, bo grochem o ścianę, skoro macie problem z przytoczeniem negowanego poglądu poprawnie.

Nie wiedziałem, że kolega z lepszego wydziału... Czyli taka niedojda naukowa, co z praktyką prawniczą wspólnego wiele nie ma, tylko teoretyzuje.  Byłeś kiedyś na sekcji zwłok z tą swoją habilitacją?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukaszgos napisał:

Mieszasz problem znamion przestępstwa z problematyką dowodową. Byt prawny przestępstwa (zaistnienie znamion, skompletowanie istoty materialnej przestępstwa) jest niezależny od tego, czy da się to udowodnić. Trudności dowodowe wpływają na to, na ile prawdopodobne jest faktyczne pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności.

Sprawcy oszustwa („wyłudzenia”, art. 286 k.k.) — o ile rzecz dotyczy umowy — trzeba udowodnić, że zawarł umowę, której od początku nie zamierzał wykonać, względnie podał fałszywe okoliczności (np. podał się za konsumenta, gdy nim nie był). Jeżeli rzecz dotyczy uprawnienia, które komuś nie przysługiwało (bo nie jest konsumentem, a górnik prowadzący zorganizowaną kopalnię nie jest konsumentem), wystarczy, że świadomie powołał się na uprawnienie, które mu nie przysługuje. Nie ma znaczenia, gdzie to uprawnienie jest zagwarantowane i przez kogo, tylko ma znaczenie komu i to, że osobie konkretnie się powołującej na to uprawnienie ono nie przysługuje i ona o tym wie. Ktoś, kto tego nie wie, a myśli, że wyłudzeniem jest jedynie wysłanie cegły zamiast towaru, aby wyłudzić zapłatę, względnie np. sfałszowanie potwierdzenia przelewu, aby wyłudzić wysyłkę, po prostu operuje wyobrażeniami potocznymi, podobnie jak potocznym wyobrażeniem jest myślenie, że konsument ma prawo robić z rzeczą, co tylko chce. W rzeczywistości od momentu podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy (bo na odstąpieniu od umowy polega zwrot, a nie na tym, że umowa jest np. warunkowa, niepełna itd.) konsument nie ma prawa korzystać z rzeczy, którą chce zwrócić. Zgodnie z prawem konsumenckim (przede wszystkim interpretacje unijne, za którymi idzie polski UOKiK) konsument ma prawo rzecz zbadać, ale nie z niej korzystać, nie przekłada się też na prawo poużywania sobie rzeczy przez 14 dni, aby się potem zdecydować, czy się chce kupić, czy nie, a już tym bardziej nie jest bezwarunkowym prawem do używania dowolnej rzeczy, w stosunku do której zawrze się umowę kupna-sprzedaży jedynie w celu odstąpienia od niej (czyli od początku bez zamiaru faktycznego wykonania świadczenia, co jest kluczem sprawy, a fakt, że ustawa gwarantuje prawo do odstąpienia nie ma tu nic do rzeczy w stosunku do osoby, która od początku, jeszcze przez zawarciem umowy, planuje z tego uprawnienia skorzystać). Jeżeli konsument w ten sposób doprowadzi do zmniejszenia wartości rzeczy, sprzedawca będzie miał przeciwko konsumentowi roszczenie do potrącenia ze zwrotu ceny sprzedaży.

Potocznym wyobrażeniem jest też to, że zamiar można udowodnić tylko przez to, że ktoś się przyzna. Zamiar może wynikać z zachowania i jeśli będziemy mieli sytuację taką, że np. facet przez cały okrągły rok ma w domu ekspres do kawy, tylko że jest to 26 kolejnych ekspresów kupowanych z różnych sklepów i potem zwracanych, to będziemy ten zamiar mieli.

W przykładzie, o którym mówiliśmy, zakładaliśmy, że ten zamiar istnieje. Ocenialiśmy zachowanie wynikające z tego zamiaru. Zachowanie kogoś, kto — co wynikało z danego w kazusie stanu faktycznego — z góry miał zamiar kopać 14 dni i zwrócić. A nie wywodziliśmy istnienie zamiaru wyłudzenia na samej tylko podstawie faktu skorzystania z prawa do zwrotu, co tutaj niedorzecznie (mówiąc wprost: głupio wręcz) przyjmują dwaj czy trzej dyskutanci, co po prostu niestety świadczy o braku ogarniania.

A co do kwestii udowodnienia, że ktoś kopał — nie jest tak, że się nie da. I gdyby np. komuś po IP przypisali post na forum typu „kupię tę kartę, pokopię na niej przez 14 dni i ją odeślę na zwrot konsumencki”, to byłby już dowód oszustwa (byłby wyraźnie podany na tacy zamiar wprowadzenia sprzedawcy w błąd co do bycia konsumentem i co do zamiaru zawarcia i wykonania umowy; cel osiągnięcia korzyści majątkowej w postaci zarobku na kopaniu; doprowadzenie sprzedawcy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, czyli wejścia w taką transakcję od początku zaplanowaną do odstąpienia i to w dodatku bez przysługiwania prawa do odstąpienia ze względu na niebycie konsumentem, skoro karta była bezpośrednio wykorzystywana do działalności gospodarczej, w wyniku czego sprzedawca poniesie koszty obsługi zwrotu, poniesie koszty sprzedaży karty za niższą cenę w outlecie jako „po zwrocie” itp.). Przy pojedynczym takim zachowaniu ściganie jest mało prawdopodobne (podobnie jak na 99,99% nie będzie faktycznie ścigany ktoś, kto kupi sprzęt remontowy w celu użycia do jednej naprawy u siebie w domu w sposób prowadzący do zmniejszenia wartości tego urządzenia, np. utraty gwarancji, a potem oddania), ale gdyby takich sytuacji było więcej, to taka osoba mogłaby mieć problemy.

I na tym już kończę, bo i tak miałem nie odpowiadać, ale posypały się kolejne osoby. Każdy zainteresowany może sobie iść do adwokata/radcy po poradę prawną, jeśli go to interesuje, ewentualnie skonsultować się ze specjalistami od karnego i konsumenckiego, jeśli jest prawnikiem. Ja go nie muszę za darmo edukować, szczególnie nie w warunkach mało grzecznych uwag wynikających z niewiedzy. Teraz jest gruba krecha i od tego momentu nie odpowiadam nikomu na poboczny wątek. Ewentualnie na priv, jeśli ktoś jest rzeczywiście zainteresowany tematem, bo np. interesuje go prawo.

Nie ma dowodów nie ma przestępstwa, udowodnij mi, że zawarłem umowę kupując kartę z góry zamierzając ją oddać w 14 dni.

Nawet gdyby mieli ip i odczytali posty na forum, to nie jest żaden dowód bo ktoś może mieć 10 innych takich samych kart i może je zmieniać jak rękawiczki. Bo ma do tego prawo, a Ty udowodnij takiej osobie, że akurat kopała kartą która poszła na zwrot. Powodzenia :szczerbaty:

Odlatujesz kolego z tymi teoriami.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP to nie osoba, a z komputera, telefonu, tabletu i kilku innych urządzeń przyłączonych do danej sieci może korzystać wiele osób. Prawnik powinien to wiedzieć ;). Sprawy z tego powodu upadają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mazi91 napisał:

No to się nie doczekasz, gdyż te karty nie są już produkowane 

To wyrażę zgodę na ver.  LHR za cene z zamówienia. Niech stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś otrzymał ostatnio MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO (zamówienia z grudnia) od X-com?

Pisano to na forum że X-com wymienia je na wersję Z TRIO która jest od dłuższego czasu do kupienia na ich stronie.

Ja dalej czekam.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, janusz1234 napisał:

Ktoś otrzymał ostatnio MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO (zamówienia z grudnia) od X-com?

Pisano to na forum że X-com wymienia je na wersję Z TRIO która jest od dłuższego czasu do kupienia na ich stronie.

Ja dalej czekam.?

ja też dalej czekam i myślę, że się nie doczekam (jestem w okolicach 95 miejsca)

no chyba, że ceny znowu spadną to kochany x-kom zacznie realizację dla biednych konsumentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obawy na kolejne podwyżki cen kart graficznych zdecydowałem się na 3070 Ti gaming x trio. Kupiona dzisiaj, dzisiaj również wysłana i jutro ma dotrzeć (morele). Pewnie zrobię sobie testy poboru mocy przed i po UV, jaki najlepiej program do benchmarków użyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Spearek napisał:

Z obawy na kolejne podwyżki cen kart graficznych zdecydowałem się na 3070 Ti gaming x trio. Kupiona dzisiaj, dzisiaj również wysłana i jutro ma dotrzeć (morele). Pewnie zrobię sobie testy poboru mocy przed i po UV, jaki najlepiej program do benchmarków użyć? 

Polecam t-rex ? bardzo ładnie pokazuje zużycie energii przez kartę i obciąża dość dobrze, fajnie się robi testy wytrzymałościowe np. 2 MSC ciągłej pracy ? 

Edit. To 3070 TI więc trzeba obciążyć innym algorytmem niż ethash, niestety innych nie używam :/

Edytowane przez Predix
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Nie ma dowodów nie ma przestępstwa, udowodnij mi, że zawarłem umowę kupując kartę z góry zamierzając ją oddać w 14 dni.

Nawet gdyby mieli ip i odczytali posty na forum, to nie jest żaden dowód bo ktoś może mieć 10 innych takich samych kart i może je zmieniać jak rękawiczki. Bo ma do tego prawo, a Ty udowodnij takiej osobie, że akurat kopała kartą która poszła na zwrot. Powodzenia :szczerbaty:

Odlatujesz kolego z tymi teoriami.

Wystarczy zmienne IP i już nic się nie udowodni.

9 godzin temu, iqiwf napisał:

ja też dalej czekam i myślę, że się nie doczekam (jestem w okolicach 95 miejsca)

no chyba, że ceny znowu spadną to kochany x-kom zacznie realizację dla biednych konsumentów

Ostatnio Raków dostaje w pi******ę, więc potrzebne będą wzmocnienia, także ten tego... kolega musi zrozumieć.:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pod kątem kultury pracy, ewentualnego OC i długości życia to która pozycja wygląda najlepiej:

  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti AMP Holo 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock OC 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GamingPro 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti Trinity 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, andriejek69 napisał:

Koledzy, pod kątem kultury pracy, ewentualnego OC i długości życia to która pozycja wygląda najlepiej:

  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti AMP Holo 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock OC 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GamingPro 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti Trinity 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI

     

Tak czy siak najlepiej zrobić UV, z tych wszystkich to któryś z Gamerocków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Marvelm napisał:

Tak czy siak najlepiej zrobić UV, z tych wszystkich to któryś z Gamerocków. 

UV wręcz zalecane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitt_34 napisał:

UV wręcz zalecane :D

Fakt, źle to ująłem, generalnie jak ktoś nie robi UV na 3xxx (a zwłaszcza 3080Ti), to błąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marvelm napisał:

Fakt, źle to ująłem, generalnie jak ktoś nie robi UV na 3xxx (a zwłaszcza 3080Ti), to błąd :D

Aż taki piekarnik? Może lepiej zwykłe 3080 lub 3070ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz 3080ti robisz uv i masz niewiele mniejszą wydajność, albo i czasem nawet lepszą bo temperatury lepsze, a boost maksymalny m.in. od temperatur zależy

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andriejek69 napisał:

Koledzy, pod kątem kultury pracy, ewentualnego OC i długości życia to która pozycja wygląda najlepiej:

  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti AMP Holo 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GameRock OC 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • Palit Karta graficzna RTX 3080Ti GamingPro 12GB GDDR6X 384bit 3DP/HDMI
  • ZOTAC Karta graficzna RTX 3080Ti Trinity 12GB GDDR6X 384bit LHR 3DP/HDMI

     

Mam trinity 3080, chłodzenie faktycznie dupy nie urywa, ale po UV jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, IceMan75 napisał:

Mam trinity 3080, chłodzenie faktycznie dupy nie urywa, ale po UV jest spoko.

Zrób sobie tego moda

Wentylatory maja słaba wydajności, po zmianie - inna bajka

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam nastroje?, dzisiaj przez wielu wyczekiwany HardFork na ETH, a o d jutra GPU w cenie chipsów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Niewiernus napisał:

Samsung will make your next NVIDIA graphics card even more expensive - SamMobile 

Nie wiem czy ta informacja przewinęła się gdzieś. Jesli nie i jeśli ktoś liczy na spadki cen to powodzenia.

Wszyscy czekają na 11-08. Wtedy mają rozpakowywać te ukryte kontenery z kartami i sprzedawać za pół darmo ;) tak przynajmniej na Peperze napisano ;)

 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepperki nie wzięły tego z niczego - takie ploty krążą w sieci i na yt. Pewnie kit i banialuki, ale za niecały tydzień zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z YT z zatkanym nosem TECHNOKRATA już kilka razy zapowiadał, że tanie karty płyną, ale coś dopłynąć nie mogą;)

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sxgn napisał:

Wszyscy czekają na 11-08. Wtedy mają rozpakowywać te ukryte kontenery z kartami i sprzedawać za pół darmo ;) tak przynajmniej na Peperze napisano ;)

A co niby tego 11 sierpnia ma się wydarzyć, co spowoduje spadek cen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 sierpnia trafi pewne całe 50 sztuk 6600xt do sprzedaży w Polsce i niby dlatego w Polsce karty potanieją

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...