Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam recenzje RTX 3070 - wychodzi na to, że Asus ROG STRIX wersja OC jest najlepszą wersją 3070? MSI Suprim X klasyfikuje się tuż za Asusem?

Ma ktoś z Was doświadczenia z tymi kartami? Słychać w nich cewki czy są ciche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja cena RTX 3080 /  TI powinna miescic sie maks w 5k to i tak wysoka kwota jak na GPU ktore tez nie jest najlepszym modelem, trzeba poczekac az ludziom zmieni sie mentalnosc i ochloną i zrozumieją że te nowe ceny to nowa norma i nie trzeba wydawac 12k za karte

Edytowane przez niko222
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare powiedzenie mówi 

Towar jest tyle warty, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. 

A skoro można sztucznie podbić na czymś cenę to czemu nie zarobić .

Inne powiedzenie świetnie pasujące do całej tej sytuacji 

Masz frajera to go duś ... Będzie krzyczał to go puść 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ABDUL- napisał:

A powiedz mi Królu złoty ... 

Czy wolałbys zapłacić 4200zl za 3080 w końcówce 2020

Czy 7.400zl za 3080ti ?

Dla Różnicy w wydajności 5-10% ? 

Do tego wlasnie nawiązuje 

Sklepy w pl/eu rzuca karty co powinny kosztować max 5 koła ( patrząc realnie ile kosztował 3080 na początku w sklepach jak nie było chorej sytuacji )

A większość obecnie uznaje to już jest niemal normalna cena 

Otóż nie ! 

Nie jest normalna :)

jest drogo w C.... 

i takim tokiem myślenie konsumentów będa nam wmawiać że 7 koła to dobra cena /normalna i będziemy dalej rzeźbieni 

ale kto bogatemu zabroni :))

 

Daj już spokój nie dawno pisali, że 12k to dobra cena za 3080ti? Dlatego 7.4k to prawie darmo :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kelam napisał:

I znów diss na x-cum - te same gpu u nich za 11k:szczerbaty:. Co za dziady.

Dzisiaj rano pisałem, że mają 155 gigusiów, dobrze im schodzą jak teraz mają 159 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Daj już spokój nie dawno pisali, że 12k to dobra cena za 3080ti? Dlatego 7.4k to prawie darmo :szczerbaty:

Racja, żyjemy w kraju płynącym miodem i winem a nasze społeczeństwo jest bardzo zamożne :)

a może po prostu ślepe ? Na to, jak robią Nas w ... Na każdym kroku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wysypało wszędzie tych kart. Ciekawe do ilu zejdą z cenami zanim zostaną znowu powykupowane. Testują klientów, co tydzień 500 złotych mniej ?. Ciekawe czy zobaczymy jeszcze karty w MSRP ( lub < 120% MSRP)  normalnie w sklepach przed końcem generacji. Patrząc na to wszystko warto było czekać 2 miesiące na moje 3080  za 3780 zł.  Zaglądam na ten dział z sentymentu, z tych dni wrześniowych i październikowych kiedy można było jeszcze wyłapać karty w dobrych cenach i wystarczyło regularnie odwiedzać sklepy i to forum. Choć i tak idzie ku lepszemu niż to co było w zimę/wiosnę. 

Edytowane przez DrMorphin3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy w tym wątku, nie śledziłem go.

 

Należę do tych nieszczęśliwców co siedzą w tej mitycznej kolejce  na Xsromie, karta Zotac RTX 3080 Trinity OC „kupiony" za 3750zł  17 listopada 2020 . Ostatnio pisałem do nich 4 czerwca i niby to jestem na  10 miejscu   w kolejce.

 

Teraz moje pytanie. Jest w ogóle jakakolwiek  szansa, ze wyślą mi tą kartę w  tej cenie w tym roku? Czy może dać sobie spokój i szukać czegoś na własną rękę   w (znacznie) wyższej cenie?  

Edytowane przez ygdersil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ygdersil napisał:

Witam jestem nowy w tym wątku, nie śledziłem go.

 

Należę do tych nieszczęśliwców co siedzą w tej mitycznej kolejce  na Xsromie, karta Zotac RTX 3080 Trinity OC "kupiony" za 3750zł  17 listopada 2020 . Ostatnio pisałem do nich 4 czerwca i niby to jestem na  10 miejscu   w kolejce.

 

Teraz moje pytanie. Jest w ogóle jakakolwiek  szansa, ze wyślą mi tą kartę w  tej cenie w tym roku?? Czy może dać sobie spokój i szukać czegoś na własną rękę   w (znacznie) wyższej cenie??   

Teraz ceny spadają, więc jak już tyle czekasz, to wstrzymaj się jeszcze. A z tamtej karty nie rezygnuj, jeśli nie dostaniesz jej zanim kupisz inną to zawsze możesz potem odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z lutego :) Teraz gotowe do wysyłki <HAHA>

Zastanawiam się czy w ogóle warto odbierać :)

Screenshot_1.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się stało z tym 1 mln 3080, które ubyły w ciągu ostatnich 2 tygodni. Luźno licząc, to o tyle spadł hashrate ETH :heu:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ABDUL- napisał:

Stare powiedzenie mówi 

Towar jest tyle warty, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. 

Tylko pamiętaj, że to powiedzenie zawiera błąd logiczny - bo jeśli "ktoś" (ja jestem ktoś, mogę być ja) jest w stanie zapłacić 1 grosz, to tyle jest warte? :>

Trzeba by mówić "Towar jest warty tyle, ile najwięcej jest w stanie zapłacić klient z całego grona zainteresowanych", inaczej wychodzi lipa po maksie.

 

Ja dalej czekam na TUF 3080 z iksa. 8:E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fowo napisał:

Ja już sobie powiedziałem, że kupie karte graficzna jak zobacze max 1000 zl wiecej od msrp nvidi a jak nie uświadcze tych cen mój gtx 1080 daje rade jeszcze.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Andre1989! napisał:

Ja już sobie powiedziałem, że kupie karte graficzna jak zobacze max 1000 zl wiecej od msrp nvidi a jak nie uświadcze tych cen mój gtx 1080 daje rade jeszcze.

a ja broń boże nie twierdzę że należy już kupować, ale fakt że wystawiają już 2 naprawdę porządne modele poniżej 5k pokazuje dobry kierunek cen. Samemu chcę zapłacić za 3070(ti) max 4k, chociaż za 3500 się wcale nie obrażę. Czekam do końcówki lipca i co wtedy będzie to będzie brane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Fowo napisał:

Obudziłeś się ?. Od piątku przeceny juz są. Dzisiaj w komputronik 3070ti za 4300 był gigabyte gaming oc.

Też bym 3070ti za ok 4k przytulił ale w dobrej wersji jakiejś jak strix oc czy supreme x.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były na gigabyte'a tylko

26 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Obudziłeś się ?. Od piątku przeceny juz są. Dzisiaj w komputronik 3070ti za 4300 był gigabyte gaming oc.

Też bym 3070ti za ok 4k przytulił ale w dobrej wersji jakiejś jak strix oc czy supreme x.

sam je linkowałem, teraz wrzuciłem te 2 bo właśnie o to chodzi - poza pojedynczymi przecenami na gigabyte'a GAMING OC który lekką ręką widać że jest najbardziej dostępnym referentem na rynku jest kolejny w tej cenie - czyli idzie w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/asus-geforce-rtx-3080-tuf-rtx3080-o10g-gaming-10gb-gddr6x-320bit-CID99-IDKkP5b.html

 

To chyba karta od @Blackwhite Coś z weryfikacją nie pykło chyba :-D:hahaha:

Cytat

Do którego kupienia zostałem wybrany w konkursie. Karta fabrycznie nowa, zafoliowna. Proszę o kontakt telefoniczny/przez olx

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach nawet za 2500 rtx 3060 jest https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-oc-12gd-2-0-5948080/ . Może w końcu doczekam sie swojego RTX 3060 TI kupionego pod koniec grudnia :P. Czy może lepiej zrezygnować, odebrać kasę i czekać na kolejną generację?

 

W momencie publikacji posta cena wskoczyła na 3600 :(

Edytowane przez Aert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Aert napisał:

Na morelach nawet za 2500 rtx 3060 jest https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12gb-gddr6-gv-n3060eagle-oc-12gd-2-0-5948080/ . Może w końcu doczekam sie swojego RTX 3060 TI kupionego pod koniec grudnia :P. Czy może lepiej zrezygnować, odebrać kasę i czekać na kolejną generację?

 

W momencie publikacji posta cena wskoczyła na 3600 :(

 

26 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

 

Ceny juz normalne, ktos je wykupił :D 

 

Screenshot_217.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...