Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

O której poniedziałkowa zbiórka w porcie?  Przyjechać z orkiestrą czy wystarczy ładna solówka?   : ]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marian666666 napisał:

O której poniedziałkowa zbiórka w porcie?  Przyjechać z orkiestrą czy wystarczy ładna solówka?   : ]

To jednak ta wyprzedaż w poniedziałek a nie w środę;)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile teraz idzie sprzedać używaną MSI suprim 3070 nie lhr ?

Da się 3080 lhr za to kupić z niewielką dopłatą w Polsce albo za granicą ale bez znajomych ?

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupłem sobie tego MSI GeForce RTX 3070 Ti Gaming X TRIO, karta według zapewnień sprzedawcy ma być u mnie w przeciągu 3 dni licząc od Poniedziałku (09.08), no zobaczymy ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Od listopada nie zaglądam do sklepów w celu poszukiwania RTXów, bo kupiłem MSI 3070 VENTUS 3X. Kopać na niej nie kopie i pytanie, czy jest sens wymieniać ją na wyższy model z LHR? Czy nie ma co sobie tym głowy zawracać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, serun napisał:

Kopać na niej nie kopie i pytanie, czy jest sens wymieniać ją na wyższy model z LHR? Czy nie ma co sobie tym głowy zawracać? 

Lepsza byłaby wymiana na 3080, ale nawet zakup 3070Ti ma pewną zaletę: gdy padnie na amen, sklep odda ci te 4.5 tys. zł, a nie 3000 czy ile tam zapłaciłeś za 3070.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, serun napisał:

Panowie mam pytanie. Od listopada nie zaglądam do sklepów w celu poszukiwania RTXów, bo kupiłem MSI 3070 VENTUS 3X. Kopać na niej nie kopie i pytanie, czy jest sens wymieniać ją na wyższy model z LHR? Czy nie ma co sobie tym głowy zawracać? 

Zależy czy Ci się chce, nie wiem po ile kupiłeś, ale zapewne dostaniesz za nią sporo więcej i będziesz w stanie kupić może z małą dopłatą 3080 w jakiejś średniej wersji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, serun napisał:

Panowie mam pytanie. Od listopada nie zaglądam do sklepów w celu poszukiwania RTXów, bo kupiłem MSI 3070 VENTUS 3X. Kopać na niej nie kopie i pytanie, czy jest sens wymieniać ją na wyższy model z LHR? Czy nie ma co sobie tym głowy zawracać? 

Jak najbardziej warto. Ceny kart non LHR poszły do góry. Za tego Ventusa spokojnie kupisz jakiś najwyższy model 3070 ti, a jak dołożysz kilka stówek, to może i na jakiego RTX 3080 się załapiesz.

TU masz 2 aukcje Ventusów 3070 non LHR, możesz je obserwować i zobaczyć za jaką cenę pójdą:

https://allegro.pl/oferta/msi-rtx-3070-ventus-2x-oc-bez-blokady-bez-lhr-33-10997857816

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-3070-ventus-3x-oc-8-gb-10983697635

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Red_October napisał:

Jak najbardziej warto. Ceny kart non LHR poszły do góry. Za tego Ventusa spokojnie kupisz jakiś najwyższy model 3070 ti, a jak dołożysz kilka stówek, to może i na jakiego RTX 3080 się załapiesz.

TU masz 2 aukcje Ventusów 3070 non LHR, możesz je obserwować i zobaczyć za jaką cenę pójdą:

https://allegro.pl/oferta/msi-rtx-3070-ventus-2x-oc-bez-blokady-bez-lhr-33-10997857816

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-rtx-3070-ventus-3x-oc-8-gb-10983697635

Czyli ile stówek trzeba by dołożyć dziś do takiej akcji Twoim zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli ile stówek trzeba by dołożyć dziś do takiej akcji Twoim zdaniem?

To zależy jaki model 3080 byś akceptował. Jak jakiś zotac 3080 lhr ( ja bym go osobiście nie chciał), to za 5400- 5500zł, można by upolować, czyli by trzeba dołożyć jakieś 700 stówek ( zależy za ile pójdzie poprzednia karta- sam jestem ciekaw, za ile wylicytują  te ventusy). Do trochę lepszych modeli, to już pewnie wyjdzie, ponad 1000zł, do dołożenia. Na amazonie, był ostatnio, gigabyte rtx 3080 master LHR, za jakieś 1220 euro (link z discord- a part alert, spokojnie go mogłem dodać do koszyka). Można też spróbować wystawić, obecnie posiadana kartę, za jakieś 5200 zł i zobaczyć jaki będzie odzew.

Można jeszcze chwilę poczekać, bo z tego co obserwuję, ceny używek non LHR, z tygodnia na tydzień rosną ( ja czekam ze swoją do końca sierpnia, aż minie pół roku od daty zakupu)

Edytowane przez Red_October
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Red_October napisał:

To zależy jaki model 3080 byś akceptował. Jak jakiś zotac 3080 lhr ( ja bym go osobiście nie chciał), to za 5400- 5500zł, można by upolować, czyli by trzeba dołożyć jakieś 700 stówek ( zależy za ile pójdzie poprzednia karta- sam jestem ciekaw, za ile wylicytują  te ventusy). Do trochę lepszych modeli, to już pewnie wyjdzie, ponad 1000zł, do dołożenia. Na amazonie, był ostatnio, gigabyte rtx 3080 master LHR, za jakieś 1220 euro (link z discord- a part alert, spokojnie go mogłem dodać do koszyka). Można też spróbować wystawić, obecnie posiadana kartę, za jakieś 5200 zł i zobaczyć jaki będzie odzew.

Można jeszcze chwilę poczekać, bo z tego co obserwuję, ceny używek non LHR, z tygodnia na tydzień rosną ( ja czekam ze swoją do końca sierpnia, aż minie pół roku od daty zakupu)

To może zabrzmi absurdalnie, ale ja zupełnie przez przypadek stałem się fanem "paździerza". Kiedyś, bez orinentu = dobra cena = kupiłem 1080ti z drugiej ręki Palita JetStream na olx. Sprawował się rewelacyjnie. Przy przejściu 3070 (miałem 60 sek. na decyzję) postanowiłem nie szukać "śmietany na g00wnie", tylko poszedłem ponownie w Palita - tym razem Gaming Pro i jestem bardzo zadowolony. Tak więc - przy 3080 - myślę, że bez namysłu wszedłbym w (sprawdzonego) Palita Gaming Pro. 

 

 

17 minut temu, Red_October napisał:

To zależy jaki model 3080 byś akceptował. Jak jakiś zotac 3080 lhr ( ja bym go osobiście nie chciał), to za 5400- 5500zł, można by upolować, czyli by trzeba dołożyć jakieś 700 stówek ( zależy za ile pójdzie poprzednia karta- sam jestem ciekaw, za ile wylicytują  te ventusy).

Ventus jest OK, czy to dolna póła?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

To może zabrzmi absurdalnie, ale ja zupełnie przez przypadek stałem się fanem "paździerza". Kiedyś, bez orinentu = dobra cena = kupiłem 1080ti z drugiej ręki Palita JetSteam na olx. Sprawował się rewelacyjnie. Przy przejściu 3070 (miałem 60 sek. na decyzję) postanowiłem nie szukać "śmietany na g00wnie", tylko poszedłem ponownie w Palita - tym razem Gaming Pro i jest bardzo zadowolony. Tak więc - przy 3080 - myślę, że bez namysłu wszedłbym w (sprawdzonego) Palita Gaming Pro. 

 

 

Ventus jest OK, czy to dolna póła?

Ventusy to jedne z gorszych paździerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Red_October napisał:

Ventusy to jedne z gorszych paździerzy.

i po 4.5K na aukcjach?
Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

i po 4.5K na aukcjach?
Szok.

Sam się zdziwiłem jak to dzisiaj zobaczyłem. W tamtym tygodniu, był na OLX, używany RTX 3070 Asus Strix OC za 5100 zł,  we wtorek już go nie było. Teraz obserwuję ogłoszenie za 5499zł (chyba ten sam gość wystawił na allegro i OLX):

https://allegro.pl/oferta/rtx-3070-strix-oc-non-lhr-chlodzenie-od-3090-10988801695

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3070-strix-oc-non-lhr-chlodzenie-od-3090-CID99-IDKN2H4.html/?reason=observed_ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma / używa Gainward Phoenix?
Bo to chyba "to samo" co Palit (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czy ktoś ma / używa Gainward Phoenix?
Bo to chyba "to samo" co Palit (?)

Czy o tą chodzi?

Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix GS 8GB LHR NE63070S19P2-1041X

 

Właśnie sam jestem ciekaw jej opini, bo od jakiegoś czasu jej sie przygladam.

 

 

Edytowane przez Pitross20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pitross20 napisał:

Czy o tą chodzi?

Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix GS 8GB LHR NE63070S19P2-1041X

Właśnie sam jestem ciekaw jej opini, bo o jakiegoś czasu jej sie przygladam.

Na przykład, bo po sieciowym marketingu szeptanym są karty, które kosztują krocie (!), a są i takie - które wręcz odwrotnie - cieszą się średnią sławą (czyt. -  i są tanie!), pomimo tego, że niczego konkretnie złego się o nich nie słyszało, ale ciągnie się za nimi jakiś smrodek poprzednich edycji. Tak jest z Palitem wrzuconym do wora paździerzy (a ta konstrukcja Gainwarda, to chyba taki Palit z inną etykietą?). 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czy ktoś ma / używa Gainward Phoenix?
Bo to chyba "to samo" co Palit (?)

Tak - to jest to samo co Palit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Na przykład, bo po sieciowym marketingu szeptanym są karty, które kosztują krocie (!), a są i takie - które wręcz odwrotnie - cieszą się średnią sławą (czyt. -  i są tanie!), pomimo tego, że niczego konkretnie złego się o nich nie słyszało, ale ciągnie się za nimi jakiś smrodek poprzednich edycji. Tak jest z Palitem wrzuconym do wora paździerzy (a ta konstrukcja Gainwarda, to chyba taki Palit z inną etykietą?). 

Dla porównania:

https://www.amazon.de/dp/B08HVQZMXG?tag=partalertde-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

https://www.amazon.de/dp/B08JCVWTQY?tag=partalertde-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Media Expert obniżyli cenę 3070Ti TRIO od MSI do 4599, do tego raty 0% i odroczenie na pół roku jak by ktoś chciał, chyba najlepsza opcja w tym momencie.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jack White napisał:

Na Media Expert obniżyli cenę 3070Ti TRIO od MSI do 4599, do tego raty 0% i odroczenie na pół roku jak by ktoś chciał, chyba najlepsza opcja w tym momencie.

Tragiczna cena

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pluje sobie w brodę, że za późno kliknąłem w ofertę jakiś czas temu w x- kom EVGA RTX 3070 za 3500zl....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...