Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

I będzie można wydymać nieświadomego kupującego, który nie wie, iż Zotak nie honoruje przedłużonej gwarancji, gdy zgłasza ją osoba trzecia ??

Zawsze może kupujący do mnie odesłać kartę, a ja mu zgłoszę RMA i po problemie,ale dzięki, dobrze wiedzieć ;)

Edytowane przez Pablogtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@latuch_ 

Ja właśnie też czekam na jakiegoś Diabełka albo Nitro+ RX6800 za nawet 4,5 koła i cyk opchnąć 3070. Niestety z tych wersji wszędzie tylko z XT na końcu, jakby zwykłych 6800 nie produkowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać komentarze przedstawiciela x-komu pod ostatnią akcją partnerską na purepc. Kolejka nie idzie do przodu mimo napływu nowych kart, bo te nowe karty napływają ze zmienionym kodem = są innym produktem/modelem. 

A w kolejce premierowej można będzie se czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udają idiotów. Niby skąd maja mieć tamte karty jak producent już może nawet tych rewizji nie produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Ale pominąłeś, że sieć RVN jest 50 razy mniejsza od sieci ETH :>

Wyobraź sobie, że te terahashe od ETH nagle odpadają z ETH (pos) i gdzieś trzeba je pomieścić.

Jak opłacalny będzie RVN, gdy trudność wzrośnie pięciokrotnie? a to "tylko" 10% mocy przerobowych idących obecnie na ETH

 

dla mnie to jasna sprawa od początku, przejście ETH na POS to drastyczny spadek opłacalności kopania. Komu się sprzęt zdążyl zwrócić, ten pewnie będzie kopać dalej, ale IMO gpu mining padnie jak zdechła kawka za parę lat i będzie tylko wspomnieniem.

Głównie dlatego, że większość nowych krypto od razu powstaje jako POS, a i politycy coraz częściej narzekają na ślad węglowy POW.

Zdaje się, że Ty z kolei pominąłeś fakt, że znaczna część hashrate'u ETH to ASIC a nie GPU. W rzeczywistości GPU mining może stanowić jakieś 20-30%. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pablogtx napisał:

Zawsze może kupujący do mnie odesłać kartę, a ja mu zgłoszę RMA i po problemie,ale dzięki, dobrze wiedzieć ;)

Albo się wypiąć na kupującego w razie W. Kupiłeś - spieprzaj, przecież "gwarancję" masz, a że nie możesz jej zgłosić jako osoba trzecia? Twój problem. To chyba częściej spotykana opcja ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadi82 napisał:

Na jak w 2035 będzie 87 fala pandemi i 143 dawka szczepionki. Wiem ze sprawdzengo źródła ?

Oho czyżby foliarze mieli tutaj sporą reprezentację ?

Śmieszna sprawa z nimi bo jak płonie las to narzekają że środki gaśnicze im na działkę zrzucają i psują grillowanie podczas gdy obok szaleje pożar 

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ już z tym szuryzmem, foliarstwem itp. bo w tej chwili rzeczywistość pokazuje, że ci których "wyzywaliście" od szurów są najbardziej trzeźwo myślącą grupą społeczną. To wy powinniście nosić czapeczki foliowe i dalej wierzyć, że Bill Gates chce was zbawić, a "nasz" minister zdrowia zachowuje się racjonalnie. Można i w drugą stronę, sam wyłącz telewizor, wyjdź na zewnątrz, rozejrzyj się, porozmawiaj z ludźmi, sam zdejmij czapkę foliową z głowy. Zresztą to nie ten dział, więc eot.

Edytowane przez Jack White
  • Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, po ile najtaniej był RTX 3080Ti w polskich sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Clix napisał:

Hej, po ile najtaniej był RTX 3080Ti w polskich sklepach?

zotac był po około 6 kafli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Clix napisał:

Hej, po ile najtaniej był RTX 3080Ti w polskich sklepach?

6600 z tego co kojarzę, chyba gaming oc z komputronika, albo jakiś trinity zotac w krystem?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Udają idiotów. Niby skąd maja mieć tamte karty jak producent już może nawet tych rewizji nie produkować.

Dlatego jak proponuja LHR praktycznie w cenie pierwotnej to trzeba brać. Mi tez tak się udało z euro.com.pl ale innym z forum na rękę nie chcą iść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ahc napisał:

6600 z tego co kojarzę, chyba gaming oc z komputronika, albo jakiś trinity zotac w krystem?

A no to by się zgadzało - "Stara cena: 6599zł":

https://allegro.pl/oferta/outlet-gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-12gb-11000785221

A więc drapnąłem takie coś I się zastanawiam czy mi się opłaca zamienić 3080 Vision OC bez LHR na tego 3080 Ti Gaming OC.

Nie mam zamiaru kopać a więc chyba warto skorzystać z chwili że górnicy się rzucili na karty bez LHR. Wczoraj na licytacji 3080 Suprim bez LHR poszedł za 8k więc myślę że prawie nowy Vision OC powinien pójść za co najmniej 7k. Najbardziej mi się nie podoba te 100*C na pamięciach w tym Vsionie, a w 3080Ti Gigbabyte chyba użył lepszych termopadów. (?)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, xtn napisał:

Dlatego jak proponuja LHR praktycznie w cenie pierwotnej to trzeba brać. Mi tez tak się udało z euro.com.pl ale innym z forum na rękę nie chcą iść. 

No pewnie. Te napinanie się żeby nie brać LHR bo potem może drożej się sprzeda... Jak wyjdą RTX 4xxx to 3xxx tak straca na wartości ze głową mala pewnie. No chyba ze na 4xxx nie będzie można kopać w co raczej chyba nikt nie uwierzy. Tak czy siak szkoda czasu i nerwów na szarpanie się nonLHR

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Clix napisał:

Wczoraj na licytacji 3080 Suprim bez LHR poszedł za 8k więc myślę że prawie nowy Vision OC powinien pójść

Do licytacji na allegro lokalnie podchodziłbym z duża rezerwą, napisz do sprzedającego, może ci odpowie, czy ktoś mu faktycznie zapłacił tyle za tą kartę, czy pojawi się znowu do sprzedaży za kilka dni..

Licytowanie " dla zabawy " na a lokalnie jest nagminne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olx jeśli chodzi o karty to jest porażka .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mimuszek napisał:

Do licytacji na allegro lokalnie podchodziłbym z duża rezerwą, napisz do sprzedającego, może ci odpowie, czy ktoś mu faktycznie zapłacił tyle za tą kartę, czy pojawi się znowu do sprzedaży za kilka dni..

Licytowanie " dla zabawy " na a lokalnie jest nagminne..

Jak Ventusy 3070 schodzą po 5000 na licytacjach, to 8000 za 3080 Suprim wcale nie wydaje się aż tak kosmiczne. 3080 nawet z LHR ciężko poniżej 6000zł kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Clix napisał:

Jak Ventusy 3070 schodzą po 5000 na licytacjach, to 8000 za 3080 Suprim wcale nie wydaje się aż tak kosmiczne. 3080 nawet z LHR ciężko poniżej 6000zł kupić.

No bez przesady na makarońskim amazonie wisiał kupę czasu za 1265 jurków https://www.amazon.it/gp/product/B096Y36BM3/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1 przy kursie 4,6 za euro wychodził 5820,- 

Na francuskim był jeszcze ciut taniej. 

Edytowane przez Majki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł mi ten  Zotac 3080tiOC Moja pierwsza tak topowa karta w życiu 

 

Pierwsze wrażenie?? Chryste jakie to jest głośne?? w wiedźminie 3 na Uber w 144klatkach temperatury max  74stopnie, kosztem hałasu jak odkurzacz?  w jakich temperaturach to może mniej więcej   latać żeby ogarnąć  jakoś krzywe wentyli?? Jakieś porady?? bo z takimi GPU to jestem całkiem zielony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ygdersil napisał:

No i przyszedł mi ten  Zotac 3080tiOC Moja pierwsza tak topowa karta w życiu 

 

Pierwsze wrażenie?? Chryste jakie to jest głośne?? w wiedźminie 3 na Uber w 144klatkach temperatury max  74stopnie, kosztem hałasu jak odkurzacz?  w jakich temperaturach to może mniej więcej   latać żeby ogarnąć  jakoś krzywe wentyli?? Jakieś porady?? bo z takimi GPU to jestem całkiem zielony. 

UV i zejdzie z 5C i 300rpm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ygdersil napisał:

No i przyszedł mi ten  Zotac 3080tiOC Moja pierwsza tak topowa karta w życiu 

 

Pierwsze wrażenie?? Chryste jakie to jest głośne?? w wiedźminie 3 na Uber w 144klatkach temperatury max  74stopnie, kosztem hałasu jak odkurzacz?  w jakich temperaturach to może mniej więcej   latać żeby ogarnąć  jakoś krzywe wentyli?? Jakieś porady?? bo z takimi GPU to jestem całkiem zielony. 

nikt ci nie mówił by nie brać zotaca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iqiwf napisał:

nikt ci nie mówił by nie brać zotaca? 

Nikt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ygdersil napisał:

Nikt?

To będziesz miał gorąco i głośno. Na zotaku ciężko osiągnąć "konsensus" kultury pracy i wydajności. Jedynie mocny UV i dobrze wentylowana buda, albo dobre słuchawki :)  

Karty z obecnej serii za mocną są obudowane plastikiem i ciepło kumuluje się w środku. Widać, że są robione na wygląd RGB i inne bajery, ale nie na kulturę pracy.  

Edytowane przez Majki78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shoque88 napisał:

znaczna część hashrate'u ETH to ASIC a nie GPU

a miało być ASIC RESISTANT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Majki78 napisał:

To będziesz miał gorąco i głośno. Na zotaku ciężko osiągnąć "konsensus" kultury pracy i wydajności. Jedynie mocny UV i dobrze wentylowana buda, albo dobre słuchawki :)  

Karty z obecnej serii za mocną są obudowane plastikiem i ciepło kumuluje się w środku. Widać, że są robione na wygląd RGB i inne bajery, ale nie na kulturę pracy.  

Zdawałem sobie sprawę, ze to nie będzie ideał. Ale że karta będzie tak wyć w niebo głosy to masakracja jakaś? Odkurzacz po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...