Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mimuszek napisał:

a zwykłe allegro to dla firm, i urząd skarbowy itd itp

Parę miesięcy pisałem tutaj o gościu do którego US wysłał pismo z wezwaniem o wyjaśnienia nieujawnionego w rozliczeniu za rok 2020 dochodu ze sprzedaży na allegro.
W 2020r. sprzedał na zwykłym allegro 9 nowych GPU  i kilka innych rzeczy głównie używanych o łącznej kwocie sprzedaży ponad 50 tys. zł. 
US miał pełną listę wszystkich aukcji jakie robił w 2020r. Musiał wykazać wszystkie, które były używanej krócej niż 6 miesięcy, wskazać kwotę dochodu dla każdego z przedmiotów, złożyć aktualizację zeznania rocznego i zapłacić podatek. 

Nie dostał żadnego dodatkowego mandatu, ale widać że współpraca na linii allegro - US jest bliska.

Edytowane przez Griszah
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany co sądzicie o

GV-N307TEAGLE-8GD?
Nie mogę znaleźć jakoś tych testów z techpowerupa porównującego inne modele, z temperaturami czy kulturą pracy...
 
Z tego co widzę to 1660s poszło trochę do góry i jeśli sprzedałbym go za 1,5k dołożył 2.25k do 3070Ti to chyba not bad biznes?
 
Nic taniej znaleźć nie mogę, z ciekawszych ofert to właśnie ten Eagle zwykły za 3750 a moze nawet troche pokopac z miesiac-dwa zeby z 500zl jeszcze sie zwrocilo? :E
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Griszah napisał:

na etapie wystawiania nie ma potwierdzenia czy jesteś objęty promocją czy nie - takie większe cwaniaki. 

Aby być objętym promocją, należy ją aktywować w Centrum Zniżek. W sumie to zawsze tak było, gdy organizowali brak prowizji na Lokalnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka kompika z rtx 3060 +i5-11th to jest takie coś: https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-intel-i5-11400f-512gb-m-2-nvme-16gb-ddr4-rtx-3060-12gb-noos-p8078547

Cena 4599zł

 

Dołożyć jakąs Fere 5 i raczej dla zwykłego kowalskiego powinien być ok zestaw, patrząc na obecny brak zniżek samych GPU

 

CPU - 840

MOBO - 340

GPU - obecnie najtaniej 3149 (analizując cene jaka powinna być to maks 2000-2100)

SSD - 260

RAM - 342

PSU - 360

CASE - 279

Suma 5570zł (licząc rtx 3060 za 3149zł)

a płacimy 4600zł + kw

 

Pomijając niektóre aspekty jak "wybuchowy" zasilacz, płyta B460 a nie B560, to zestaw wypada chyba całkiem ok

Edytowane przez Ahc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ahc napisał:

powinien być ok zestaw, patrząc na obecny brak zniżek samych GPU

Zestaw byłby ok, ale płyta B460 zadusi tego procka wolnym RAMem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 Gaming OC na Mindfactory za 1049 Euro, 1070 Euro z wysyłką Mailboxem, poniżej 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mamy 10 sierpnia, jutro premiera Radka, która wg Peppera na dzień przed miała zostać zalana przez Nvidie RTXami za grosze. Wiadomo już do którego portu trafiły te tanie karty? Planuję wyjazd akurat, może się uda połączyć jedno z drugim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto do Port Royale, stolicy San Escobar.  :E

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Fjubens napisał:

Ok, mamy 10 sierpnia, jutro premiera Radka, która wg Peppera na dzień przed miała zostać zalana przez Nvidie RTXami za grosze. Wiadomo już do którego portu trafiły te tanie karty? Planuję wyjazd akurat, może się uda połączyć jedno z drugim.

Stawiam na Meksyk. Odpalisz kompa  i jak śnieg posypie się gry wentylatory zakręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie 3070 Ti TUF non-Oc z francuskiego Amazonu (notabene, wyszedł prawie MSRP gdyby nie extra ubezpieczenie i przesyłka z Francji) po długiej tułaczce po Europie. 

Jak myślicie, jest sens sprzedawać Gigabyte 3070 Ti OC (lata na 2000 MHz 0.95V i raczej nie jest strasznie głośny) i montować TUFa? Jest aż taka różnica na plus po stronie TUF-a?

Gigabyte kupiłem za 4300, za tyle na pewno nie sprzedam teraz, więc to zmiana tylko dla samego chipu i chłodzenia. Nawet gwarancja chyba krótsza, bo Gigabyte dał 4 lata po zarejestrowaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, wilku17 napisał:

Dotarł do mnie 3070 Ti TUF non-Oc z francuskiego Amazonu (notabene, wyszedł prawie MSRP gdyby nie extra ubezpieczenie i przesyłka z Francji) po długiej tułaczce po Europie. 

Jak myślicie, jest sens sprzedawać Gigabyte 3070 Ti OC (lata na 2000 MHz 0.95V i raczej nie jest strasznie głośny) i montować TUFa? Jest aż taka różnica na plus po stronie TUF-a?

Gigabyte kupiłem za 4300, za tyle na pewno nie sprzedam teraz, więc to zmiana tylko dla samego chipu i chłodzenia. Nawet gwarancja chyba krótsza, bo Gigabyte dał 4 lata po zarejestrowaniu 

Jak będziesz chciał sprzedawać po jakiejś sensownej cenie, to daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

Ok, mamy 10 sierpnia, jutro premiera Radka, która wg Peppera na dzień przed miała zostać zalana przez Nvidie RTXami za grosze. Wiadomo już do którego portu trafiły te tanie karty? Planuję wyjazd akurat, może się uda połączyć jedno z drugim.

To może na Pepperze napiszę, że nVidia planuje do końca roku zrealizować program "RTX+ czyli Dżifors w każdym polskim domu". Przecież jak to nie wierzyć anonowi z Internetu? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila, jeszcze moment... Już widzę go na horyzoncie! ?

nvidia-supply-run.jpg

Edytowane przez Bladzioch
  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bladzioch napisał:

Jeszcze chwila, jeszcze moment... Już widzę go na horyzoncie! ?

nvidia-supply-run.jpg

Na zdjęciu brakuje tylko uwierzytelniającej karteczki   : ]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wilku17 napisał:

Gigabyte kupiłem za 4300, za tyle na pewno nie sprzedam teraz, więc to zmiana tylko dla samego chipu i chłodzenia.

nie lepiej rozkręcić na nim kopanie póki jest opłacalne? Spłaci ci kafla albo dwa i dopiero sprzedasz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kaiketsu napisał:

nie lepiej rozkręcić na nim kopanie póki jest opłacalne? Spłaci ci kafla albo dwa i dopiero sprzedasz.

To 3070 Ti. 

Pomijając, że nie popieram kopania, to nawet by za wiele na tym nie ukopał, a tylko bym więcej prądu poświęcił na klimatyzowanie mieszkania dogrzewanego kopaniem. 

Chyba mi się to nie spina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wilku17 napisał:

Pomijając, że nie popieram kopania

Jak nie popierasz kopania, to kop. Brzmi debilnie, ale przyczyniasz się wtedy do zmniejszenia zarobku innych, bo podbijasz trudność :>

2 minuty temu, wilku17 napisał:

Chyba mi się to nie spina

 

Spina spina, poniżej dla 0,63 PLN za kWh:

kIs8QXq.png

 

Kop do końca roku i dopiero sprzedaj?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wilku17 napisał:

Pomijając, że nie popieram kopania, to nawet by za wiele na tym nie ukopał,

Na dzień dzisiejszy 3070Ti kopie około 5$ dziennie. Na miesiąc 150 dolków. Not bad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się, która menda zwinęła mi sprzed nosa tego 3080 za 4600 zł z morelowego outletu?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Bladzioch napisał:

Jeszcze chwila, jeszcze moment... Już widzę go na horyzoncie! ?

nvidia-supply-run.jpg

Mam złe wieści. Nie dopłynie do portu docelowego. Oni już tam są i mają wasze RTXy!

4931.jpg

 

:rotfl:

Ale zawsze możecie ich przedstawicielowi widocznemu na zdjęciu wyrazić swoje niezadowolenie "fejs tu fejs".:szczerbaty: Nabojów starczy na każdego.:rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trochę mnie nie było ( przetrzymałem tych sklepowych spekulantów)  to gdzie te kontenery, msrp czy coś koło tego. Kto dalej kupuje po 6 koła kastraty 3080, masakra, co jest z wami ludzie, godności nie macie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrecki napisał:

No dobra, trochę mnie nie było ( przetrzymałem tych sklepowych spekulantów)  to gdzie te kontenery, msrp czy coś koło tego. Kto dalej kupuje po 6 koła kastraty 3080, masakra, co jest z wami ludzie, godności nie macie...

Możesz znów sobie iść.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...