Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, ile można teraz wziąć za RTX3060 Eagle OC? Kupiona na premierę z myślą ogrywania gierek, ale rzeczywistość zweryfikowała i w sumie przez te prawie 1,5 miesiąca chodziła może łącznie z 10h ze względu na brak czasu... I sie coraz mocniej zastanawiam czy jej nie puścić dalej xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Red_October napisał:

Zalecał bym jednak ostrożność. Jak coś razem postanowią, to może być nie wesoło.

Z nimi trzeba się szybciej ewakuować.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafik787 napisał:

Tak z ciekawości, ile można teraz wziąć za RTX3060 Eagle OC? Kupiona na premierę z myślą ogrywania gierek, ale rzeczywistość zweryfikowała i w sumie przez te prawie 1,5 miesiąca chodziła może łącznie z 10h ze względu na brak czasu... I sie coraz mocniej zastanawiam czy jej nie puścić dalej xD 

3500 weźmiesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafik787 napisał:

Tak z ciekawości, ile można teraz wziąć za RTX3060 Eagle OC? Kupiona na premierę z myślą ogrywania gierek, ale rzeczywistość zweryfikowała i w sumie przez te prawie 1,5 miesiąca chodziła może łącznie z 10h ze względu na brak czasu... I sie coraz mocniej zastanawiam czy jej nie puścić dalej xD 

3700 na allegro, 3500 na OLX

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Saren7 napisał:

Ceny chyba lekko spadły?

1556494e9ce627egiphy.gif

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafik787 napisał:

Tak z ciekawości, ile można teraz wziąć za RTX3060 Eagle OC? Kupiona na premierę z myślą ogrywania gierek, ale rzeczywistość zweryfikowała i w sumie przez te prawie 1,5 miesiąca chodziła może łącznie z 10h ze względu na brak czasu... I sie coraz mocniej zastanawiam czy jej nie puścić dalej xD 

Moja 2 tygodniowa poszła na allegro za 3800 dzisiaj. Dokładnie ten sam model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saren7To są ceny jak chce szybko sprzedać, bez pierniczenia się. No i trzeba pamiętać, że trochę co innego używka, a co innego nówka. Zawsze drobna różnica jest na korzyść nówki (czyt. łatwiej pójdzie i za odrobinę wyższą cenę).

I jest jeszcze coś takiego jak faktura VAT. Jako osoba fizyczna faktury nie wystawiasz, więc jeśli ktoś kupuje na firmę, to woli kupić z takiego źródła, gdzie wystawiają fakturę VAT. Może wtedy zapłacić więcej, ale VAT sobie odliczy i wyjdzie mu taniej niż jakby kupił za 3700 zł.

Dlatego nie ma co patrzeć jedynie na to za jakie ceny karty schodzą, ale brać pod uwagę wszystkie aspekty takich transakcji. To, że na pierwszy rzut oka, że RTX 3060 schodzą grubo powyżej 4 k jest złudne, bo są to właśnie zazwyczaj sprzedaże na fakturę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Oraz nie marzcie o powrocie cen do poziomu MSRP kart etc.,gdyż to nigdy nie nastąpi.Trzeba być już niezwykle ślepym i naiwnym,żeby wierzyć dalej w takie przyjazne spadki cen.

Trzymam cię za słowo, spotykamy się za 2 lata :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Ależ jedno drugiego nie wyklucza. Co więcej, udany skalping powoduje, że gracz-skalpel ma odpowiednią ilość środków finansowych, które może przeznaczyć na  modernizację sprzętu komputerowego.  ;)

Ależ ja to dobrze wiem. Sam awansowałem z 3060Ti na 3080, która ostatecznie wyniosła mnie 2,5K ;) (oczywiście, domyślam się, że są tu i tacy, co pewnie z 3080 siedzą i jeszcze są do przodu). Mimo wszystko wolałbym od razu kupić 3080 za msrp i mieć spokój :P

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, TheMr. napisał:

Trzymam cię za słowo, spotykamy się za 2 lata :E 

Za 2 lata to tych kart nie będzie bo zastąpi je nowa generacja. Pozostaną ci szroty z allegro. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DUDSON napisał:

Za 2 lata to tych kart nie będzie bo zastąpi je nowa generacja. Pozostaną ci szroty z allegro. 

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że mamy teraz czas w którym elektronika nie jest zbyt tania postanowiłem sprzedać swojego GTX 1080ti który obecnie jest licytowany za kwotę większą niż kiedyś kupiłem. Proszę o pomoc co dalej robić 

Chodzi o to czy szukać gdzieś jakichś RTXów w cenie ok 3k zł czy czekać aż ceny trochę zelżeją...? Tylko czy te ceny kiedykolwiek wrócą na swoje stare tory? Help :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, beza101 napisał:

Chodzi o to czy szukać gdzieś jakichś RTXów w cenie ok 3k zł czy czekać aż ceny trochę zelżeją...?

Będzie nauczka na przyszłość, że starej karty/procesora pozbywamy się dopiero, jak nowy egzemplarz jest zamontowany i działa poprawnie. 

 

Odwołaj oferty na licytacji i ją wycofaj, bo inaczej będziesz pomykał na integrze. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

 

Będzie nauczka na przyszłość, że starej karty/procesora pozbywamy się dopiero, jak nowy egzemplarz jest zamontowany i działa poprawnie. 

 

Odwołaj oferty na licytacji i ją wycofaj, bo inaczej będziesz pomykał na integrze. 

Nie śpieszy mi się aż tak bardzo. Ostatnio gram większość czasu w Path of Exile, a wiem ze ta gra pójdzie na mojej integrze z procka. Kasę odłożę i ewentualnie będę dokładał i czekał na RTXy. Trochę detoxu od kompa się przyda, z drugiej strony lato idzie :)

Oferty nie będę wycofywał ponieważ już ludzie licytują i będzie to takie prostackie więc już niech sobie licytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beza101 napisał:

Nie śpieszy mi się aż tak bardzo. Ostatnio gram większość czasu w Path of Exile, a wiem ze ta gra pójdzie na mojej integrze z procka. Kasę odłożę i ewentualnie będę dokładał i czekał na RTXy. Trochę detoxu od kompa się przyda, z drugiej strony lato idzie :)

Oferty nie będę wycofywał ponieważ już ludzie licytują i będzie to takie prostackie więc już niech sobie licytują.

Prędzej zmiana procka dałaby drugie życie 1080Ti, niż wymiana na nową kartę. Zmiana karty trochę mija się z celem, kiedy masz kartę pokroju 3060. A jak lubisz czekasz, to analizy mówią o prawie dwóch latach, demand przewyższa supply o 30-40%, chociaż niektórzy optymiści mówią o roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, TheMr. napisał:

Prędzej zmiana procka dałaby drugie życie 1080Ti, niż wymiana na nową kartę. Zmiana karty trochę mija się z celem, kiedy masz kartę pokroju 3060. A jak lubisz czekasz, to analizy mówią o prawie dwóch latach, demand przewyższa supply o 30-40%, chociaż niektórzy optymiści mówią o roku. 

Jeśli Nvidia wraz z AMD czegoś nie zrobi (i nie chodzi mi o sprzedawanie 1650 z cenami 100% wyższymi niż w dniu ich premiery) to gdy przez ten rok ludzie nie będą mogli kupić karty grafiki takiej jakiej chcą to zwyczajnie pójdą w stronę konsol - a gdy to zrobią to już nie wrócą do PC - w dłuższym terminie czasowym sytuacja taka jaka jest doprowadzi do zapaści rynku gier PC i Nvidia jak i AMD boleśnie będą to odczuwali. I myślę, że zarządy tych molochów zdają sobie z tego sprawę - ale zareagują dopiero gdy producenci gier (ci wielcy -  nie ci wielkości kupy muchy pokroju CDPR) zaczną podnosić larum, że zyski radykalnie spadają - a będą spadać - siedząc na karcie pokroju GT 1030 nie specjalnie by mnie interesowały nowe gry - raczej te starsze które można kupić za parę groszy na wyprzedażach.:szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 się nie opłaca 6700XT jest dużo szybszy. https://www.guru3d.com/articles_pages/xfx_radeon_rx_6700_xt_merc_319_review,10.html

 

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Prędzej zmiana procka dałaby drugie życie 1080Ti, niż wymiana na nową kartę. Zmiana karty trochę mija się z celem, kiedy masz kartę pokroju 3060. A jak lubisz czekasz, to analizy mówią o prawie dwóch latach, demand przewyższa supply o 30-40%, chociaż niektórzy optymiści mówią o roku. 

 

Edytowane przez 2ooP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najłatwiej kupić rx6700xt na Amazonie za 4000zl. Z RTX jest coraz trudniej, żeby chociaż zobaczyć w cenie poniżej 4000zl, nie mówiąc o kupnie. 

6 minut temu, seba1995x napisał:

Czy patrząc na ceny RTX3xxx, 4300 za 2080Ti to dobra cena? 

Jeżeli jest na gwarancji i nie kopał to tak. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 4700 to jest to samo co 3070 i ma jeszcze wiecej pamieci

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafik787 napisał:

Tak z ciekawości, ile można teraz wziąć za RTX3060 Eagle OC? Kupiona na premierę z myślą ogrywania gierek, ale rzeczywistość zweryfikowała i w sumie przez te prawie 1,5 miesiąca chodziła może łącznie z 10h ze względu na brak czasu... I sie coraz mocniej zastanawiam czy jej nie puścić dalej xD 

Jakby ktoś chciał łyknąć tą kartę w okolicach 3.6k to zapraszam na priv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już X-KOM daję padakę z jednym wentylatorem na 3500 to znaczy, że tanie 3060-tki się już skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...