Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie,jak NV się podłoży.Nie widać na horyzoncie kogoś,kto byłby w stanie złamać LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojetne kto... NVIDIA looknie ze sprzedaz kart spada i cos bedzie musiala z tym zrobic :D I wtedy bedzie mozna myslec o zakupie Ti bo sie odkopie :)

Edit: Może Vitalik sie zlituje, pacna podczas EIP 1559 drobną zmiane w algo Ethash i LHR przestanie dzialac... ASICI tez... 

Edytowane przez aureumchaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mateusz2PL napisał:

Musiałby wymienić chip

Sama wymiana chipu to byłoby za piękne,żeby uporać z LHR :>

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Spokojnie i bez paniki... Jeszcze 2 tyg i zaczna sie pojawiac pierwsze artykuly o złamanym LHR... HODL... 

O tych 2 tygodniach też słyszałem w lutym ? A skończyło się tym że na Windowsach Nvidia sama się "zhackowała", a na Linuxie do dziś nikt tego nie złamał.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 za więcej niz 2000 nie warte zakupu

Edytowane przez krystian0916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krystian0916 napisał:

3060 za mniej niz 2000 nie warte zakupu

chyba za więcej ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

O tych 2 tygodniach też słyszałem w lutym ? A skończyło się tym że na Windowsach Nvidia sama się "zhackowała", a na Linuxie do dziś nikt tego nie złamał.

Dokładnie,jak górnicy do tej pory nie uporali z zabezpieczeniem programowym w RTX 3060,to tym bardziej z fizycznym LHR nie poradzą.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://eips.ethereum.org/EIPS/eip-3372

EIP o eliminacje ASIC juz jest, jesli algo zmienia to pewnie LHR tez nie wylapie... Choc nie wiem jak to tam jest skontruowane na chipie ale pewnie wychwytuje konkretne algo skoro inne coiny mozna dalej kopac... Wiec cos zawsze mozna zrobic :) A minerzy gpu beda to popychac bo ASICI tez im nie pasuja... 2 pieczenie na jednym ogniu.

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,wierz dalej w te bajki,ale na 1 ASIC pokopiesz więcej i przy okazji zużyjesz mniej energii od zbudowanej samodzielnie koparki składającej się z kilkunastu GPU.To,że ETH nie było tworzone pod kopanie przy użyciu ASIC,to co z tego? Moim zdaniem kopanie przy użyciu ASIC jest bardziej efektywne niż przy użyciu GPU.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

Ta,wierz dalej w te bajki,ale na 1 ASIC pokopiesz więcej i przy okazji zużyjesz mniej energii od zbudowanej samodzielnie koparki składającej się z kilkunastu GPU.To,że ETH nie było tworzone pod kopanie przy użyciu ASIC,to co z tego? Moim zdaniem kopanie przy użyciu ASIC jest bardziej efektywne niż przy użyciu GPU.

A kto mowi, ze nie jest? Problem w tym, ze istnieje ryzyko centralizacji ASIC co stawrza problem ataku 51% co stanowi zagrozenie dla bezpieczenstwa sieci i developrow blockchain... Więc to nie bajka... Stad powstal ten proposal... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, aureumchaos napisał:

jesli algo zmienia to pewnie LHR tez nie wylapie

Z tym, że ten EIP nie zmienia algorytmu, a jedynie dodaje kilka nowych seedów do funkcji haszującej. LHR wychwytuje operacje na pamięci specyficzne dla algorytmu EThash (a przynajmniej tak wynika z tego co nvidia ujawniała o blokadzie), a ten pozostaje niezmienny
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Axymerion napisał:

Z tym, że ten EIP nie zmienia algorytmu, a jedynie dodaje kilka nowych seedów do funkcji haszującej. LHR wychwytuje operacje na pamięci specyficzne dla algorytmu EThash (a przynajmniej tak wynika z tego co nvidia ujawniała o blokadzie), a ten pozostaje niezmienny
 

 

Szkoda :E

Do tego LHR powoduje podobno problem z czarnym ekranem po pdlaczeniu diplay port... 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/457427/new-lhr-cards-and-video-out-incompatibility-issues/?topicPage=6

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, aureumchaos napisał:

No właśnie, podobno. Tak jak podobno złe kondensatory powodowały crashowanie 3080-tek (To nie była wina kondensatorów, tylko zbugowanego sterownika graficznego).
Dopóki Nvidia oficjalnie nie potwierdzi istnienia takiego błędu, to nie ma sensu robienia nagonki na LHR, bo pewnie nie ma ono z tym nic wspólnego.

Jak dla mnie najlepszą sytuacją będzie, kiedy 'górnicy' w końcu porzucą nadzieję na złamanie zabezpieczenia i ceny wrócą do normalniejszego poziomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AMD powinna wprowadzic jakas technologie ktora uzywa konkretnie tych samych algorytmow co ETH, potem namowic kilka gier do implementacji. Wynik -> Nvidia gorsza w benchmarkach od AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Axymerion napisał:

No właśnie, podobno. Tak jak podobno złe kondensatory powodowały crashowanie 3080-tek (To nie była wina kondensatorów, tylko zbugowanego sterownika graficznego).
Dopóki Nvidia oficjalnie nie potwierdzi istnienia takiego błędu, to nie ma sensu robienia nagonki na LHR, bo pewnie nie ma ono z tym nic wspólnego.

Jak dla mnie najlepszą sytuacją będzie, kiedy 'górnicy' w końcu porzucą nadzieję na złamanie zabezpieczenia i ceny wrócą do normalniejszego poziomu

Co mi po normalnym poziomie cen jak karty nie odkopiesz a tak moglaby byc za free jak moja obecna. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolewski napisał:

3070 ti suprim x  jaka cena to znośna cena? W sensie na już jakbym chciał. 

do 6 K mysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Co mi po normalnym poziomie cen jak karty nie odkopiesz a tak moglaby byc za free jak moja obecna

Mam Ci pogratulować, czy co?
Nie każdy bawi się w 'kopanie' udawanych pieniędzy. Większość chce po prostu kupić część do kompa bez sprzedawania nerki

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

do 6 K mysle

Za 6200 jest ten Suprim 3070 Ti na morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Za 6200 jest ten Suprim 3070 Ti na morele.

no to co? Kolega spytal do ilu na teraz jest akceptowalna cena. Odpisalem ze do 6K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Axymerion napisał:

Mam Ci pogratulować, czy co?
Nie każdy bawi się w 'kopanie' udawanych pieniędzy. Większość chce po prostu kupić część do kompa bez sprzedawania nerki

Udawane, nie udawane ale karte splacily. Nerki nie oddalem, kasa zostala, gram w nowe tytuly tak jak chcialem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, aureumchaos napisał:

Co mi po normalnym poziomie cen jak karty nie odkopiesz a tak moglaby byc za free jak moja obecna. 

To idź do tematu o kopaniu i tam się użalaj, karty graficzne służą do grania, a nie kopania i tyle w temacie.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, także podłączyłem nową kartę 3080 ti i mi korki wywaliło. Prawie zawału dostałem ale się normalnie za drugim razem włączyło po podpięciu listwy do innego gniazdka. W sumie to za pierwszym razem nie włączyło się nic tylko korki wywaliło od razu więc nie miało jak się coś popalić. Pomyślałem że tak będzie go wywalało nam korki czasami jak nic nie robiliśmy w tej chacie. Nie mniej jednak się osralem. Karta działa jak rakieta polecam wszystkim co nie lubią za dużo jeść ani pić bo po tym zakupie to obowiązkowa dieta wpada. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, @lek napisał:

To idź do tematu o kopaniu i tam się użalaj, karty graficzne służą do grania, a nie kopania i tyle w temacie.

Sluza nie tylko do grania i do kopania takze wiesz... Poczytaj troche... :)

A uzalaja sie Ci co przez 9 miechow karty w msrp kupic nie umieja... 

Edytowane przez aureumchaos
  • Like 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

Sluza nie tylko do grania i do kopania takze wiesz... Poczytaj troche... :)

A uzalaja sie Ci co przez 9 miechow karty w msrp kupic nie umieja... 

Do zastosować profesjonalnych są wersje Quadro. Co prawda do projektowania i obliczeń sztucznej inteligencji też są wykorzystywane, ale głównie do gier służą. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...