Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w kolejce tak długo, że już nie pamiętam od kiedy? . Karta zaczyna pokazywać sie w sklepach to może obsłużą swoja kolejkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, BladyPL napisał:

Ceny się stabilizują, więc jest na to nadzieja. Jeśli ceny będą dalej spadały, to pamiętaj, że zawsze możesz 13 dnia zgłosić chęć skorzystania z prawa zwrotu a następnie odesłać po kolejnych 13 dniach. To da Ci praktycznie cały miesiąc na ocenę sytuacji ;)

U Amazona jest cacy, bo na zgłoszenie zwrotu masz 30 dni + kilka kolejnych na nadanie paczki.

Dobry tip do kopania XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Predix napisał:

Dobry tip do kopania XD 

Stary jak świat i z tego co wiem, to powszechnie praktykowany nawet tutaj, w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Predix napisał:

Dobry tip do kopania XD 

troche chamowa, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Czytałem o gościu który oddał kilka drogich komputerów na Amazonie i mu przez to automatycznie zbanowali konto przez co stracił dużo kupionych ebooków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Bardzo nawet, ale znajdź w tych czasach gentlemana ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Druga ewentualność to zmiany w algorytmie ETH, które będą miały miejsce już  lipcu, spowodują, że blokada nałożona przez Nvidie będzie nieaktualna.

Źródło? Przy EIP 1559 nic nie czytałem o zmianie algorytmu.

31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

To jednak EIP1559 wejdzie w lipcu? Dopiero co przekładali na grudzień. 

Termin grudniowy jest jednak dla EIP 3554.EIP 1559 normalnie ukaże się w przyszłym miesiącu

28 minut temu, hakuna napisał:

Czy Evga de lub eu realizuje dostawy kart , czy ustawianie się tam w kolejkę nic nie daje?

Realizuje,ale to odbywa się w sposób bardzo wolny.Oczywiście,można się tam ustawić,ale jak na moje,lepiej jednak odpuścić.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Ta, wręcz bardzo. 
Ja jakoś się nie skusiłem na takie coś - za bardzo bym się obawiał że mi odrzucą zwrot i nagle zostanę z np. 6x 3080 po 10k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Predix napisał:

Ta, wręcz bardzo. 
Ja jakoś się nie skusiłem na takie coś - za bardzo bym się obawiał że mi odrzucą zwrot i nagle zostanę z np. 6x 3080 po 10k 

A dlaczego mieliby odrzucić, jeśli karta nie nosiłaby śladów uszkodzenia? Przypominam, że kilka miesięcy temu była proponowana właśnie taka akcja, aby utrzeć nosa sklepom, które narzucały kosmiczne marże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

A dlaczego mieliby odrzucić, jeśli karta nie nosiłaby śladów uszkodzenia? Przypominam, że kilka miesięcy temu była proponowana właśnie taka akcja, aby utrzeć nosa sklepom, które narzucały kosmiczne marże 

Raz mi odrzucili zwrot dysku którego nawet nie rozpakowałem, powód - uszkodzone opakowanie. Prawdopodobnie firma kurierska gdzieś wrzuciła paczkę (Może widlak po niej przejechał heh) bo jak wrócił do mnie to rzeczywiście był "sprasowany". Mógł bym walczyć ale rozpakowałem, dysk działał i żadnego śladu na nim nie było więc go finalnie zostawiłem bo o 200zł latać mi się nie chciało. Finalnie działa do dziś i ma się dobrze.

Co do utarcia nosa sklepom to jak najbardziej, ale szkoda osoby która kupi tą kartę po zwrocie (znając nasze sklepy to by sprzedawali jako nówki). Karta de-facto miesiąc wysilana, a może i 2 razy trafi sztuka na taką akcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztoft30 napisał:

Raczej nie ma takiej możliwości. Prędzej uwierzę w to, że Araby znajdą obejście algorytmu powodującego ścinanie kopania.

Druga ewentualność to zmiany w algorytmie ETH, które będą miały miejsce już  lipcu, spowodują, że blokada nałożona przez Nvidie będzie nieaktualna.

Algorytm się nie zmienia. Tylko sposób rozliczania gas fees.  Więc tutaj marne szanse.  Górnicy przestali kupować już jakiś czas temu co widać po zmniejszaniu się trudności sieci gdzie do zeszlego miesiąca codziennie rosła właściwie nie przerwanie od kilku miesięcy 

Edytowane przez Vilkafenrika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,zmianę algorytmu wyssał sobie z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, BladyPL napisał:

A dlaczego mieliby odrzucić, jeśli karta nie nosiłaby śladów uszkodzenia? Przypominam, że kilka miesięcy temu była proponowana właśnie taka akcja, aby utrzeć nosa sklepom, które narzucały kosmiczne marże 

Co do zwrotów towaru to panuje błędne przekonanie na rynku. Wielu myśli że może sobie wsadzić do komputera i po tygodniu oddać - co nie jest do końca prawdą. Prawda jest taka, że możesz zrobić z kartą tyle ile mógłbyś zrobić w sklepie stacjonarnym czyli pooglądać. Sklep oczywiście musi przyjąć zwrot ale nie musi oddać pełnej kwoty (decyzja jest po stronie sklepu czy odda 1% czy 100%...). Takie akcje ze zwrotami mają tylko sens jeżeli karta nie była używana. Zdziwienie? Tutaj więcej:

 

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9."

źródło: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000827/T/D20140827L.pdf

 

Stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy należy interpretować zgodnie z podpunktem 47 dyrektywy 2011/83/UE. Zaznaczono w nim, że konsument musi mieć możliwość stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy w zakresie i w sposób, w który mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym.

źródło: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex:32011L0083

 

:)

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się nieśmiałe siódemki z przodu ceny RTX 3080ti.

Pojawi się szóstka i biorę - 6500 zł to chyba cena sugerowana dla niereferentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tgolik napisał:

Pojawiają się nieśmiałe siódemki z przodu ceny RTX 3080ti.

Gdzie? Chyba,że chodziło Ci o ósemki? :D

Edytowane przez szmitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, maciekmader napisał:

Co do zwrotów towaru to panuje błędne przekonanie na rynku. Wielu myśli że może sobie wsadzić do komputera i po tygodniu oddać - co nie jest do końca prawdą. Prawda jest taka, że możesz zrobić z kartą tyle ile mógłbyś zrobić w sklepie stacjonarnym czyli pooglądać.

Oszukujesz  ;) Oddać można zawsze natomiast sprzedawcy przysługuje prawo do zmniejszenia kwoty zwrotu o ile przedmiot nosi ślady używania przekraczające zwykły zarząd. Konkretniej ? jeżeli do sprawdzenia właściwości rzeczy niezbędne jest wykonanie czynności, których nie da się wykonać w sklepie stacjonarnym ( konia z rzędem temu, kto wymusi w sklepie stacjonarnym aby kartę podłączyć i sprawdzić czy cewki nie piszczą, czy wentylatory nie hałasują ) to sklep może dokonać potrącenia tylko za te "ślady eksploatacji", które wychodzą ponad standard zwykłego zarządu rzeczą. Dlatego min. sklepy już nie próbują obniżać ceny za "ślady śruby na śledziu", co kiedyś było powszechnym wybiegiem ;) Inną rzeczą jest to, że zazwyczaj jak kupuję części komputerowe to nie zdejmuję z nich folii ochronnych tak długo, aż nie będę pewien, że chcę sobie daną część zostawić. Wszystko po to, aby wytrącić z rąk argumenty odnośnie "używania ponad zwykły zarząd"

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włoskim amazonie pojawiają się już strzały 3070 AORUS MASTER za 900e - w dobrą stronę to idzie, I like it

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fowo napisał:

Na włoskim amazonie pojawiają się już strzały 3070 AORUS MASTER za 750e - w dobrą stronę to idzie, I like it

Najpierw kup a potem się ciesz. Przez ostatnie miesiące pojawiało się wiele dobrych strzałów, ale nie dało się produktu nabyć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując na amazonie patrzcie kto sprzedaje - czasami to nie jest amazon. Kiedyś widziałem za pół ceny zestaw komputerowy od jakieś podejrzanej firemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szmitu napisał:

Gdzie? Chyba,że chodziło Ci o ósemki? :D

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gpro-12g-10823062656

Tamta sprzedana.

A 3070 Ti do kupienia po 4720 zł:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-3070-ti-gamingpro-oc-8gb-10823093097

Edytowane przez tgolik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Richard napisał:

Kupując na amazonie patrzcie kto sprzedaje - czasami to nie jest amazon. Kiedyś widziałem za pół ceny zestaw komputerowy od jakieś podejrzanej firemki.

A to jeśli to nie są oferty realizowane przez Amazon bezpośrednio, albo z wysyłką z ich magazynu, to nawet nie wrzucajcie tu takich ofert bo jak się ktoś uparł, to za 800 EUR mógł w zeszłym tygodniu "kupić" RTX 3080 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać cisnienie na sprzedaż kart, ze strony sklepów. Towaru jest dużo a klientów mniej. Tak trzymać nie kupować a zobaczymy jeszcze szybszy zjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o krypto.W każdej chwili może się to zdarzyć,a wtedy nici ze spadków cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Nie zapominaj o krypto.W każdej chwili może się to zdarzyć,a wtedy nici ze spadków cen.

Myślę że wersje LHR będą tanieć niezależnie od tego, najwyżej się to spowolni.

 

Edytowane przez Richard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...