Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Spl97 napisał:

Nie zapominaj o krypto.W każdej chwili może się to zdarzyć,a wtedy nici ze spadków cen.

Tyle, że RTX 3080 ti i 3070 ti do kopania się nie nadają.

Więc kursy krypto działają na ich ceny tylko pośrednio poprzez niedostępność modeli kopiących.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tgolik napisał:

Tyle, że RTX 3080 ti i 3070 ti do kopania się nie nadają.

Nadają się tylko gorzej:

Image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale myślę o pozostałych kartach oprócz 3070 Ti i 3080 Ti do momentu pojawienia się ich odpowiedników z LHR.Oprócz pojedyńczych przypadków tj.3060 LHR Eagle OC w x-kom powinny się pojawić jeszcze w tym miesiącu lub w najgorszym razie w lipcu.Dlatego napisałem,że krypto może w tym czasie wystrzelić do góry.

Teraz, wrobel_krk napisał:

Nadają się tylko gorzej:

Image

Przy obniżeniu hashrate ETH o 50% w tych kartach kopanie staje się praktycznie nieopłacalne.Sama 3070 bez LHR daje na tą chwilę dzienny urobek ~3$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Nadają się tylko gorzej:

Image

I dlatego można liczyć na spadek cen do poziomu opłacalności kopania. A wtedy i do grania będą odpowiednio wycenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tgolik napisał:

warto tą 3070ti? czy jeszcze scisnac poslady i poczekac na 4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Spl97 napisał:

Tak,ale myślę o pozostałych kartach oprócz 3070 Ti i 3080 Ti do momentu pojawienia się ich odpowiedników z LHR.Oprócz pojedyńczych przypadków tj.3060 LHR Eagle OC w x-kom powinny się pojawić jeszcze w tym miesiącu lub w najgorszym razie w lipcu.Dlatego napisałem,że krypto może w tym czasie wystrzelić do góry.

Przy obniżeniu hashrate ETH o 50% w tych kartach kopanie staje się praktycznie nieopłacalne.Sama 3070 bez LHR daje na tą chwilę dzienny urobek ~3$.

W Xkom masz już 3 różne 3060 z LHR. Do końca miesiąca 3060 LHR będę szeroko dostępne w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marian666666 napisał:

Już 3080ti spada na 7700 .. szkoda trochę ludzi co pokupili za 10.000, miejmy nadzieję że odliczenie vatu uleczy im nieco rany, chyba że nie moga odliczyć, ałaaa : ]

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gpro-12g-10823062656

Racja.Teraz by wszyscy mogli ta jedną sztukę z allegro przeznaczoną na całą Polskę wspólnie użytkować w wyznaczonej rotacji po konkretną ilość godzin dziennie a tak to lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,pokopie sobie CFX ?,gdzie jego kurs wynosi ~0,33 $ za 1 CFX.Wszyscy kopacze mający karty z LHR na to się rzucą,to trudność wywindują srogo do góry :E

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sama 3070 bez LHR daje na tą chwilę dzienny urobek ~3$"...To ma byc super zarobek? Jeśli teraz 3070 kosztuje ok 6000zł to zwróci się dopiero za ponad 600 dni. Wliczając rachunki za prąd plus 19% podatek od kryptowalut. Nawet mój RTX 3080 kupiony za 3800zł musiałby kopać ok 12 miesięcy aby sie zwrócić. nie wiem jaki w tym ma większy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienny urobek jest już zmniejszony o opłaty za prąd.~3$ to czysty dzienny zysk na jednej 3070 kopiącej 24/7.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i karta po roku dalej będzie warta coś przy odsprzedaży, jak padnie to jest gwarancja więc jeśli krypto odbije w gorę to karty lhr czy nie lhr nie potanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciekmader napisał:

Co do zwrotów towaru to panuje błędne przekonanie na rynku. Wielu myśli że może sobie wsadzić do komputera i po tygodniu oddać - co nie jest do końca prawdą. Prawda jest taka, że możesz zrobić z kartą tyle ile mógłbyś zrobić w sklepie stacjonarnym czyli pooglądać. Sklep oczywiście musi przyjąć zwrot ale nie musi oddać pełnej kwoty (decyzja jest po stronie sklepu czy odda 1% czy 100%...). Takie akcje ze zwrotami mają tylko sens jeżeli karta nie była używana. Zdziwienie? Tutaj więcej:

 

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9."

źródło: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000827/T/D20140827L.pdf

 

Stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy należy interpretować zgodnie z podpunktem 47 dyrektywy 2011/83/UE. Zaznaczono w nim, że konsument musi mieć możliwość stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy w zakresie i w sposób, w który mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym.

źródło: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex:32011L0083

 

:)

Kto i na jakiej podstawie prawnej,  stwierdza zmniejszenie  wartości zwróconego  przedmiotu na odległość ? Chyba nie chcesz mi powiedzieć , że każdy pracownik sklepu, serwisu  może sobie ot tak zmniejszyć wartość zwróconego towaru. A co w sytuacji kiedy klient podważy taka wycenę i zażąda oceny rzeczoznawcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą 6800 xt wybrać - Karty graficzne - Forum PCLab.pl

Zastanawiam się nad kupnem jednej z tych kart wyżej i nie wiem czy czekać na jakieś spadki ceny kart 3080 / ti bo raczej nic poniżej tego mnie nie interesuje a 6800 xt jako tako jest dostępny. Kupować takiego asrocka 6800 xt czy może lepiej czekać na lepszą dostępność 3080? 

RT jakąś specjalnie mnie nie interesuje, a konkurencja dla DLSS ma wyjść jeszcze w tym miesiącu. Wiem, że to nie będzie to samo aczkolwiek na pewno coś się tam zbliżą. Potrzebuje karty najlepiej na już a nie widzi mi się zbytnio ciągłe czekania aż cena trochę zejdzie. Jak myślicie, warto w obecnym momencie kupować 6800 xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Mi Experci w Media dzisiaj na ich sklep doślą jakieś tam zamówienie sprzed dwóch miesięcy 6800XT Red Devil za 6200

Nie biere jej oczywiscie, ale jak ktoś chce to w sumie cena bardzo dobra bo to wydajnosc 80-tki no przecież : ]

Jakbys szukał tańszą to tutaj masz jedną z lepszych:
https://allegro.pl/oferta/xfx-geforce-6800xt-256mb- gddr3-agp-pv-t42k-ude3-10544709400 : ]

Edytowane przez marian666666
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Dzienny urobek jest już zmniejszony o opłaty za prąd.~3$ to czysty dzienny zysk na jednej 3070 kopiącej 24/7.

I serio warto tak katować sprzęt, pomijam te eko sprawy, dla 12zl dziennie? ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik rzucil kartami od 3070 po 3080 Ti 

Ja capnełem Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming 8GB OC  - 4950zl

Mam rozpiske jak cos co im wlecialo ale bez cen tylko na 3070 chcialem to mam ceny.

Suprim 5890

X trio 5690

Asus strix 5990

3070 Ti x trio 6490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanuję panowie, na przestrzeni 2 tygodni nawet w polskich sklepach ceny spadły o 500 złotych a wy kupujecie zamiast poczekać jeszcze 2-3 tygodnie dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Petik napisał:

Komputronik rzucil kartami od 3070 po 3080 Ti 

Ja capnełem Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming 8GB OC  - 4950zl

Mam rozpiske jak cos co im wlecialo ale bez cen tylko na 3070 chcialem to mam ceny.

Suprim 5890

X trio 5690

Asus strix 5990

3070 Ti x trio 6490

Żadna okazja, jak tutaj za 4.7k masz 3070ti:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-3070-ti-gamingpro-oc-8gb-10823093097

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Petik napisał:

Komputronik rzucil kartami od 3070 po 3080 Ti 

Ja capnełem Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming 8GB OC  - 4950zl

Mam rozpiske jak cos co im wlecialo ale bez cen tylko na 3070 chcialem to mam ceny.

Suprim 5890

X trio 5690

Asus strix 5990

3070 Ti x trio 6490

Tu masz taniej i wyższy model: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-rtx-3070-ti-gamingpro-oc-8gb-10823093097 no chyba że będziesz kopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to na caseking wiszą 3070 ti po około 5 koła, ale pewnie jeszcze będą tanieć. Dostałem swoją suprim  x 3070 ti  i  jaka KROWA! :S nie spodziewałem się takich rozmiarów. Muszę sprawdzić czy w ogóle to upcham jakoś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde może warto wymienić moją 3060TI full hash na 3070ti :D Kompa poza kopaniem używam też po 3-4h dziennie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekajta jeszcze miesiac, bo nie bedzie obnizek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, snoopher napisał:

I serio warto tak katować sprzęt, pomijam te eko sprawy, dla 12zl dziennie? ?

I to jest właśnie sedno sprawy. Ludzie chomikujący urobek obstawiają pewnego rodzaju "zakład", z nieokreślonym terminem wykupu i wartością wypłaty końcowej. Dlatego przyszłość jest tak fascynująca.

Edytowane przez Martinique
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Martinique napisał:

I to jest właśnie sedno sprawy. Ludzie chomikujący urobek obstawiają pewnego rodzaju "zakład" z nieokreślonym terminem wykupu i wartością wypłaty końcowej. Dlatego przyszłość jest tak fascynująca.

Dokladnie, kopiesz bo moze za 2 lub 3 lata ETH bedzie po 40k baksow a nie po 2,5.... I lambo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyciekł Trailer. Premiera niby jeszcze w tym roku  https://streamable.com/znus3d
    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...