Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, BladyPL napisał:

@Krzkra

Chłopie, 90% towaru u tych ludzi pochodzi z zagranicy, czyli źródeł, po które szeregowy zjadacz chleba nie sięgnie, bo albo się obawia, albo nie wie jak. Kolejna rzecz to fakt, że do zakupów należało wykorzystać specjalistyczne oprogramowanie automatyzujące proces zakupu, aby cokolwiek dostać. I konkurowałeś z całą Europą. W czasach, gdzie w polskich sklepach w zasadzie nie było nic, właśnie ci ludzie pozwalali wrzucić na rynek jakikolwiek towar. Odrębną kwestią zaś jest to, czy kogoś było na ich ofertę stać, czy nie. Obrażanie się za to, że ktoś wykorzystał swój spryt, wiedzę, posiadane narzędzia aby zarobić na obrocie towarem jest szczeniackie ... 

Nie prawda, daleki jestem od obrażania się. Ręce mi się same składają do oklasków w przypadku osób, które faktycznie wykorzystali swoją wiedzę i spryt. Taki Duniek przykładowo przewidział sytuację, kupił karty odpowiednio wcześniej, sprzedał je z zyskiem, pomnożył swoje profity z kopania, ale daleko mu do metki janusz. Skalpel wykorzystał swój czas i okazję jego czas minął i tyle dziś z jego wiedzy i sprytu. Osobiście mi to lotto, nie sprawia mi to satysfakcji, mi akurat nawet finansowo się by to nie kalkulowało. Dziwi mnie jednak fakt, że gość nie rozumie skąd satysfakcja, która wynika nie z jego "chwili" tylko tego że rynek się stabilizuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzkra

Zaraz, zaraz. Czyli skalpele to zło, natomiast górnicy jak Duniek to świetne chłopaki. 

Czy zdajesz sobie sprawę, że sytuacja na rynku kart graficznych nie wynikała nie z tego, że skalperzy wykupywali karty, ale głównie z tego, że kryptowaluty szalały i górnicy masowo, nie patrząc na koszty, wykupywali karty graficzne do kopania? Przecież większość tych kart sprzedawanych przez skalpelów szła nie do graczy, ale do górników.

Tak więc nie rozumiem skąd ta pochwała dla obrotności górników, natomiast pogarda dla skalpelów.  Przecież gdyby nie górnicy, to byśmy tego dramatu cenowego kart nie mieli w ogóle. 

Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krzkra napisał:

Taki Duniek przykładowo przewidział sytuację, kupił karty odpowiednio wcześniej, sprzedał je z zyskiem, pomnożył swoje profity z kopania, ale daleko mu do metki janusz.

Duniek(którego ja mimo wszystko szanuję :D) przynajmniej robi swoje i siedzi cicho w przeciwieństwie do pozostałych tutaj obecnych domorosłych górników i skalperów,którzy się tutaj chwalą jak chcą,mawiają,że to co robią jest Ok,a tych co nie kupili GPU i czekają na poprawę sytuacji oraz spadek cen do miarę akceptowalnego poziomu(to już każdy z osobna zdecyduje na ile chce pozwolić na zakup GPU) nazywają debilami itd.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny drop NBB - manualnie zobaczymy tam karty jak  świnie niebo :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Tak więc nie rozumiem skąd ta pochwała dla obrotności górników, natomiast pogarda dla skalpelów.  Przecież gdyby nie górnicy, to byśmy tego dramatu cenowego kart nie mieli w ogóle. 

Ty też pokupowałeś karty z Amazona i opychałeś potem na sprzedaż,nie zapominaj o tym.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

@Krzkra

Zaraz, zaraz. Czyli skalpele to zło, natomiast górnicy jak Duniek to świetne chłopaki. 

Czy zdajesz sobie sprawę, że sytuacja na rynku kart graficznych nie wynikała nie z tego, że skalperzy wykupywali karty, ale głównie z tego, że kryptowaluty szalały i górnicy masowo, nie patrząc na koszty, wykupywali karty graficzne do kopania? Przecież większość tych kart sprzedawanych przez skalpelów szła nie do graczy, ale do górników.

Tak więc nie rozumiem skąd ta pochwała dla obrotności górników, natomiast pogarda dla skalpelów.  Przecież gdyby nie górnicy, to byśmy tego dramatu cenowego kart nie mieli w ogóle. 

A przeczytaj sobie to jeszcze raz co napisałem. Odniosłem się nie do górnika/skalpela tylko do osób które wykorzystały wiedzę i spryt poprzez przewidzenie sytuacji, a osoby które wykorzystały tylko czas i obecny okres. Mam znajomego który skupywał tanie PC, zadowoleni byli wszyscy, bo nikt inny tego nie chciał. Nagle bym, covid i praca zdalna, co zarobił to jego, rynku nie niszczył ani przed, ani w czasie sprzedaży. Część kupowała od niego tylko po to żeby drożej sprzedać, bo nagle się obudził że będzie z tego biznes - widzisz różnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spl97Najbardziej aktywny w tematach kart graficznych jesteś ty, ciągle wieszczący na temat sytuacji rynkowej, krytykujący wszystkich i wszystko i chwalący się, że nie kupiłeś jeszcze karty graficznej, mimo, że niedługo będzie 10 miesiąc od debiutu RTX-ów serii 3xxx. 

Niedługo rocznica. Masz już świeczkę i tort? ;)

EDIT:

I tak, kilka kart opchnąłem. Co w tym złego? Pierwszy raz w życiu nie dałem się doić, tylko skorzystałem na sytuacji rynkowej. I tylko nie mów mi, że odebrałem chleb jakiejś rodzinie czy biednemu graczowi, który zarabia pewnie więcej niż ja, ma dwa samochody, dwa mieszkania, firmę i jeszcze kupuje na nią, zamiast na siebie. 

Nie wpędzisz mnie w poczucie winy, bo wielokrotnie z takimi typami się spotykałem w życiu, a potem właśnie się okazywało, że to nie oni potrzebowali pomocy i współczucia, tylko ja, że dałem się na ich gadkę-szmatkę nabrać. 

 

Edytowane przez addept
  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

pchnąłem. Co w tym złego? Pierwszy raz w życiu nie dałem się doić, 

A ja nie napisałem, że coś w tym złego. Moja odpowiedź dotyczyła głupiego pytania @Janusz_75 skąd satysfakcja, że górnicy przestaną zarabiać na okazji. No więc powtórzę, satysfakcja u większości bierze się nie z zazdrości tych kilku tys. zł a z sytuacji która wraca do normy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku, idźmy w takim razie na kompromis i skończmy ze wzajemnymi wyrzutami, bo to do niczego nie prowadzi. 

Górnicy mają satysfakcję - co wykopali to ich

Sklepy mają satysfakcję - co zarobiły skalpując klientów - to ich

Skalperzy indywidualni też mają satysfakcję - trochę przygarnęli kasy, więc nie mają co płakać, tym bardziej, że wiedzieli, że to kiedyś się skończy

Gracze też mają satysfakcję - ceny kart wreszcie spadają i można powoli szykować się do zakupów (chociaż w zeszłym roku "nie chcieli przepłacać", bo nawet MRSP  VAT było dla nich za drogie, wiec nie wiem czy rzucą się do kupna kart teraz)

Wszyscy zadowoleni, rozejść się, nie robić zbiegowiska ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Spidzior09 napisał:

Niezłe. Niech kupi jakiś skalper, może od niego odkupię przez allegro, jeśłi uda mu się dociec co to za hybryda.

P.S.

Pan Krzysztof (nie mylić z Janusz) dał się złapać - komentarz z amazona: 

1 z 5 gwiazdek
Jest napisane: "Sprzedam RTX 3090", zapłaciłem, mówi "ale to RTX 3070". Śmieszny.
Autor: Krzysztof. Data dodania: 16 czerwca 2021.
 
?
Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Ojejku, idźmy w takim razie na kompromis i skończmy ze wzajemnymi wyrzutami, bo to do niczego nie prowadzi. 

Górnicy mają satysfakcję - co wykopali to ich

Sklepy mają satysfakcję - co zarobiły skalpując klientów - to ich

Skalperzy indywidualni też mają satysfakcję - trochę przygarnęli kasy, więc nie mają co płakać, tym bardziej, że wiedzieli, że to kiedyś się skończy

Gracze też mają satysfakcję - ceny kart wreszcie spadają i można powoli szykować się do zakupów (chociaż w zeszłym roku "nie chcieli przepłacać", bo nawet MRSP  VAT było dla nich za drogie, wiec nie wiem czy rzucą się do kupna kart teraz)

Wszyscy zadowoleni, rozejść się, nie robić zbiegowiska ;)

Zapomniałeś o Nvidia - ona na szczycie piramidy zadowolonych :)

  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tym tzw. szaleństwie wszyscy zarobili .. za pewnymi wyjątkami, a wyjatkami tymi są: ci co kupowali coś na górce, czyli karty na samej górce czy chociażby BTC na poziomie 55.000$, lub nawet na poziomie 45.000$, czy ETH na 3500$ ... oni są na razie stratni. Szalenstwo to szalenstwo, to jest taki czas kiedy ludzie wydają swoje oszczednosci, które normalnie by nie wydali.

Dlatego panastwa namawiają do wydawania oszczednosci, wtedy cala gospodarka hula na całego gdy każdy się bogaci a łańcuszki sprzedażowe czy usługowe się rozrastają .. do takiego poruszenia potrzeba bardzo silnego impuslu i motywacji, sytuacja to nie czesto spotykana : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,namawiają,bo...  inflacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy 3060 12GB do 2k w ~120fps da radę w grach typu wow, CP itd. czy jednak Celować w 3070? Różnego rodzaje testy pokazują, że słabo to wygląda, a jak jest z Waszym doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, addept napisał:

Ojejku, idźmy w takim razie na kompromis i skończmy ze wzajemnymi wyrzutami, bo to do niczego nie prowadzi. 

Górnicy mają satysfakcję - co wykopali to ich

Sklepy mają satysfakcję - co zarobiły skalpując klientów - to ich

Skalperzy indywidualni też mają satysfakcję - trochę przygarnęli kasy, więc nie mają co płakać, tym bardziej, że wiedzieli, że to kiedyś się skończy

Gracze też mają satysfakcję - ceny kart wreszcie spadają i można powoli szykować się do zakupów (chociaż w zeszłym roku "nie chcieli przepłacać", bo nawet MRSP  VAT było dla nich za drogie, wiec nie wiem czy rzucą się do kupna kart teraz)

Wszyscy zadowoleni, rozejść się, nie robić zbiegowiska ;)

Można tak to skwitować.  

19 minut temu, Griszah napisał:

Zapomniałeś o Nvidia - ona na szczycie piramidy zadowolonych :)

No i o tych na samym dnie, czyli nieświadomych rodzicach, którzy kupili obiecany komputer na komunie  dziecku za niemałe pieniądze np. za 5000zł, który miał być na lata, a jak się okaże za rok warty nieadekwatnie mniej do wydanych pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Z3Z3 napisał:

kolejny drop NBB - manualnie zobaczymy tam karty jak  świnie niebo :D

 

nic a nic, nie da rady chyba wbić się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Therenir napisał:

Cześć,

Czy 3060 12GB do 2k w ~120fps da radę w grach typu wow, CP itd. czy jednak Celować w 3070? Różnego rodzaje testy pokazują, że słabo to wygląda, a jak jest z Waszym doświadczeniem?

nie da, jak celujesz w 1440p ~120fps to 3080/80ti

//btw, w wiekszosci gier AAA (nowszych) nawet 3090 nie da Ci stabilnych 120fps na ultra, rt itp iotd

Edytowane przez krystian0916
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, PT_TP napisał:

nic a nic, nie da rady chyba wbić się

zwęszyłem temat ;)

nowość taka, że wszystkie karty backdorem wypływają dla scalperów.  Grupy mają skrypty na bypass i w zależności  od szczęścia danego skryptu raz zadziała raz nie.

Która grupa scalperów ma dropa zależy od farta - bo NBB jest od kwietnia jak RAK.

Boty tak samo, jedne działają inne leżą :D .

Sytuacja kuriozalna - chcieli zblokować boty a efekt odwrotny do  zamierzonego - though life ;)

 

skrypty :  dogofill / starlab / 

 

 

Edytowane przez Z3Z3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

 Ręce mi się same składają do oklasków w przypadku osób, które faktycznie wykorzystali swoją wiedzę i spryt. Taki Duniek przykładowo przewidział sytuację, kupił karty odpowiednio wcześniej, sprzedał je z zyskiem, pomnożył swoje profity z kopania, ale daleko mu do metki janusz. 

HAHAHAHAHAHAHAHAAHA no co za koleś ;) Znaczy się prymitywny skalper jest be ale przebiegły i sprytny skalper jest cacy i trzeba mu bić brawo ;)  Pal licho, że obydwaj działają w tym samym celu - wygenerować maksymalny zysk na sprzedaży ;) HAHAHAHAHAHAHAH

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Twin Edge czy AMP/AMP Holo?

Jeśli twin edge to nie polecam. Mam kilka sztuk w koparce i kilka jeszcze nowych z których miałem składać koparkę ale odpuszczam bo się nie nadają  . Wentylatory padają jeden za drugim :P  Jeśli 6 miesięcy w koparce i klimatyzacji je zabija to ile wytrzymają w komputerze? Tym bardziej jak ktoś będzie miał słabą wentację ? 2 lata? 

 Na 6 kart już w 3 nie działa jeden wentylator. Trzeba albo im pomagać w rozruchu albo wymienić. Jedyny plus to gwarancja 5 lat oraz to że w sumie czy jeden wentylator działa czy dwa to różnica temperatury minimalna. Chyba ze względu na spory radiator i metalowy backplate.

Czekam na ich śmierć i będę testował gwarancję w zotac :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Richard napisał:

 

5 minut temu, _rdk_ napisał:

3070Ti za 4599 zł:
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tgaming-oc-8gd-5948093/

zaczyna to wyglądać całkiem nieźle ?

Edit - kolega wyżej był kilka sekund szybszy

caly czas 30szt dostepnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...