Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Poezja :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kadajo napisał:

Obawiam się że masz racje :)

Co zrobić, jak żyć :E Jak się teraz na dzielni pokaże z detalami na LOW :E

zycia nie zna ten, co nie przeszedl Kingdom Come Deliverance na 750 TI :)

22 minuty temu, War_MachinE napisał:

Przyznać się . Ktory z forum to Leszek ? xD 

Na allegro klimat zaczyna wybijać jak na olx już :P

ruukLBl.jpg

nie chciales zdjecia? :P

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, War_MachinE napisał:

Przyznać się . Ktory z forum to Leszek ? xD 

Na allegro klimat zaczyna wybijać jak na olx już :P

ruukLBl.jpg

Chyba komuś upał do głowy uderzył :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We mnie zaczyna się tlić nadzieje ze może na premierę BF2042 jednak zmienię kartę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Suchotnik napisał:

Panowie, mam 1080 i nie mam maksymalnego parcia, ale czy w ciągu 3-4 miesięcy można się spodziwać znacznie lepszych jeszcze ofert?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tgaming-oc-8gd-5948093/

Moja kryształowa kula mówi, że można czekać do 4xxx. 

Teraz, kadajo napisał:

We mnie zaczyna się tlić nadzieje ze może na premierę BF2042 jednak zmienię kartę :E

BF2042 dalej będzie siedział na old genie, zrobi się mix medium-low żeby było to grywalne na multi i tak :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w  6700 XT do 3000, lub 3060ti-3070ti do 3800. Nie przeglądam więcej okazji przy drinku, bo cały komputer kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toph napisał:

Miałem 3070 i 3080. Piękne nie są, shroud z brzydkiego plastiku, przy founderkach które są ciężkie, sztywne (0 sagu) i całe metalowe wygląda tandetnie. Natomiast poza tym były spoko, w timespy'u obie poniżej 70*C. Poziomu hałasu nie mierzyłem, natomiast sam dźwięk był przyjemnym szumem, nic nie "biło" i nie "buczało" (co imo jest ważniejsze od 1dB w jedną czy drugą).

Potwierdzam, mam porównanie do FE70i90 z TUF80 i GigusamiGoc60i80.  TUF wg mnie najlepszy - cichy. Gigusy też są spoko - może jest ciut głośniej, ale to takie porównanie dla porównania. Dźwięk pracy nawiewu jest przyjemny w Gigabyte. Wyjcem jest FE 3090 i to głównie wentylator od strony CPU. Jest głośny przez to, że blisko są inne elementy powodujące specyficzną strugę przepływu powietrza. FE70 już tak głośny nie jest, w grach jest przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mateusz2PL napisał:

Kupno radeonów to duży błąd, ze słabym dlss.

Przestań pisać bzdury, co kilka postów to samo, ile można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede celował zapewne w 6700XT gdy bedzie byc moze kiedyś za 3000 zł max., jego rmsp to 2000 zł co też jest dużo .. problem w tym iż Radony kopią więc mogą trzymac wartośc, chyba że kryptowydmuszki zjadą jak zjeżdżają od 24 godzin to wszystko i tak pojdzie na łeb, bez wzgledu jak sie nazywa : ]

A dlatego Radeon, ponieważ niebardzo mogę wysiedzieć przy Nvidii .. co bym nie robił oczy dużo bardziej cierpią po tych 8 godzinach dziennie, chyba zbyt jaskrawo podaje barwy i żadne skręcanie nie pomoże, nawet Powerstrip którego używam regularnie a na Radeonie wszystko jest w porządku.

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Przestań pisać bzdury, co kilka postów to samo, ile można ?

Po co sie zloscisz? Ludzie, ktorzy nie mieli Radeona pisza najbardziej stanowcze opinie na temat Radeona.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że cena MRSP 3060 wynosi 1599 zł. To tak dla osób zachwycających się obecną ceną 3k, jaka jest dobra :E

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MaxaM napisał:

Przypominam, że cena MRSP 3060 wynosi 1599 zł. To tak dla osób zachwycających się obecną ceną 3k, jaka jest dobra :E

W stosunku do tego co było to jest dobra w miarę. Lepiej 2900, niż 4500. A sensu czekać aż stanieje (marne szanse) do 1500 nie ma, chyba że ktoś jest bardzo cierpliwy.

Ja sam się już zastanawiam, czy by niy kupić już. Ale ładnie leci cena więc jeszcze tak z 500zł mniej i wtedy trzeba będzie brać, chyba że będzie tanieć bardziej i szybciej.

Edytowane przez SamoaJoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Jakie bzdury? Dlss daje 50% wydajności. Radeon 6700 xt jest słabszy od rtx 3070 plus brak jeszcze dlss a w ray tracingu radzi sobie gorzej niż rtxy. Juz lepiej kupic tego rtxa 3060 jak potrzebuejsz karty na gwałt. W 1080p i 1440p pograsz sobie w cyberpunka płynnie na ultra.

Ta daje, pogarszając przy okazji jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do opłacalności 6700xt można się sprzeczać, ale 6800 XT jest moim zdaniem bardzo dobrze wycenioną kartą, byle by była dostępna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Red_October napisał:

Ta daje, pogarszając przy okazji jakość obrazu.

Z reguły niemal w każdej grze RT ON + DLSS daje ogólną jakość obrazu wyraźnie lepszą od RT OFF + TAA ON

Mało tego, nie jedna gra wygląda lepiej z samym DLSS względem native + TAA. Co z tego, że coś śmiga natywnie jeśli przez TAA mamy mydło na obrazie? Obraz 2k potrafi wyglądać jakby był skalowany z FHD mimo natywnej rozdzielczości. To jest plaga współczesnych gier. 

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaxaM napisał:

Z reguły niemal w każdej grze RT ON + DLSS daje ogólną jakość obrazu wyraźnie lepszą od RT OFF + TAA ON

Mało tego, nie jedna gra wygląda lepiej z samym DLSS względem native + TAA. Co z tego, że coś śmiga natywnie jeśli przez TAA mamy mydło na obrazie? Obraz 2k potrafi wyglądać jakby był skalowany z FHD mimo natywnej rozdzielczości.

Nie interesują mnie twoje reguły, przetestowałem dlss w wielu grach i dla mnie to jest ogromne rozczarowanie. Na statycznych ujęciach to fajnie wygląda, ale w ruchu to jest mydło. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Red_October napisał:

Nie interesują mnie twoje reguły, przetestowałem dlss w wielu grach i dla mnie to jest ogromne rozczarowanie. Na statycznych ujęciach to fajnie wygląda, ale w ruchu to jest mydło. 

Na pewno testowałeś gry z DLSS 2.0 i wzwyż? Pierwsza wersja DLSS była nieporozumieniem i wiele osób ma przez to mylne przekonanie ;) 

 


Generalnie polecam obejrzeć porównanie v1.9 z 2.0 zrobione przez DF. Porusza kwestie ruchu i nie tylko. Ogromny skok jakości (a mowa tu o 1.9 jako baza, a nie 1.0)

 

 

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, RTX 3080 z siódemką z przodu.

Grall RTX 3080

No i ETH leci na łeb na szyję.

Edytowane przez tgolik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MaxaM napisał:

Na pewno testowałeś gry z DLSS 2.0 i wzwyż? Pierwsza wersja DLSS była nieporozumieniem i wiele osób ma przez to mylne przekonanie ;)

 

Cyberpunk Control , metro exodus wszędzie był DLSS 2.0, i tak jak powiedziałem dla mnie to porażka. Inną kwestią jest to, że mam świetny wzrok ( ze względu na moją  pracą jego stan jest często sprawdzany). Każdy powinien wyrobić sobie swoje zdanie w tym temacie sam, najlepiej organoleptycznie, a nie na jakiś filmach w necie.

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś z was ile faktycznie "powinna" kosztować karta rtx 3080ti w Polsce?

Wiem ,że wersja FE na polskiej stronie Nvidia kosztuje 5,6k ale wszyscy wiemy ,że to cena widmo. Przy jakiej kwocie jest sens kupować np. takiego Gainwarda i temu podobne? 7.5k? 7k?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Novii napisał:

Orientuje sie ktoś z was ile faktycznie "powinna" kosztować karta rtx 3080ti w Polsce?

Wiem ,że wersja FE na polskiej stronie Nvidia kosztuje 5,6k ale wszyscy wiemy ,że to cena widmo. Przy jakiej kwocie jest sens kupować np. takiego Gainwarda i temu podobne? 7.5k? 7k?

 

Przy poprzedniej generacji podstawowe modele zaczynały się właśnie od ceny MRSP. Przy obecnej też chyba było parę modeli w cenie MRSP w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SamoaJoj napisał:

W stosunku do tego co było to jest dobra w miarę. Lepiej 2900, niż 4500. A sensu czekać aż stanieje (marne szanse) do 1500 nie ma, chyba że ktoś jest bardzo cierpliwy.

Ja sam się już zastanawiam, czy by niy kupić już. Ale ładnie leci cena więc jeszcze tak z 500zł mniej i wtedy trzeba będzie brać, chyba że będzie tanieć bardziej i szybciej.

Szczerze tą karte za msrp bym nigdy nawet nie kupił tak więc nie wiem kto kupuje te karte za te kwoty naprawde desperaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś rady jak najłatwiej odzyskać VAT przy zakupie na firme z niemieckich sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...