Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, akslow napisał:

dlatego teraz żałowałem, że wtedy nie kupiłem 1070 w miejsce tego 980ti (asus matrix). W momencie zakupu obie karty były na rynku i 1070 był droższy może 100-150zł

Podobny dylemat był przy wyborze RTX 2060 czy GTX 1080. Myślę, że druga opcja była lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malko napisał:

Nie ma szans bo zmiany są fizycznie wbudowane w chip.

I jakie to niby zmiany? Bo z tego co rozumiem, zmienili jedynie sprzetowe ID, żeby stare sterowniki nie działały.

Ale może coś mi umknęło - będę wdzięczny za jakieś info/linki.

Edytowane przez toph
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie pozmieniali - te z LHR w przypadku 3060,3060 Ti,3070,3080 mają końcówkę kończącą się na 2(te normalne na 0).Biosy siłą rzeczy także musieli zmienić.
Oczywiście sprzętowe ID o którym piszesz wchodzi w skład zmiany rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Spl97 napisał:

Rdzenie pozmieniali - te z LHR w przypadku 3060,3060 Ti,3070,3080 mają końcówkę kończącą się na 2(te normalne na 0).Biosy siłą rzeczy także musieli zmienić.
Oczywiście sprzętowe ID o którym piszesz wchodzi w skład zmiany rdzeni.

Na „2” to nie kończą się nazwy rdzeni tylko chipów. I jak najbardziej zmiana identyfikatora PCI kwalifikuje się pod zmianę nazwy chipa, ale pytanie co więcej zmienili? Jeżeli i tak potrzebny jest odpowiedni sterownik do działania blokady to oznacza, że zwyczajnie nie ma sprzętowej blokady. Gdyby blokada była sprzętowa, to z założenia nie potrzebowała by zmian softwareowych do działania. Zmiany w sterownikach mogłyby być jedynie potrzebne do tego, żeby sterownik w ogóle działał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to ma znaczenie? Gornicy nie kupuja kart bo ROI sie mocno oddalil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jest podobna jak w przypadku instrukcji AVX - z poziomu biosu można obniżyć mnożnik procesora jeśli wykryte zostanie użycie AVXa. Czy wy nadal myślicie, że nVidia jest na tyle głupia, że byle żółty człowieczek złamie zabezpieczenie LHR?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Janusz_75 napisał:

a jakie to ma znaczenie? Gornicy nie kupuja kart bo ROI sie mocno oddalil. 

W sumie ja tak z ciekawości pytam. Lata jakaś informacja o tym, że jest blokada, tym razem „sprzętowa”, powatarzana przez różne blogi i forumowiczów, a nie mogę się doszukać ani oficjalnego stanowiska, ani nawet jakiejś w miarę kompletnej teorii strony trzeciej na ten temat.

3 godziny temu, malko napisał:

Zmiana jest podobna jak w przypadku instrukcji AVX - z poziomu biosu można obniżyć mnożnik procesora jeśli wykryte zostanie użycie AVXa. Czy wy nadal myślicie, że nVidia jest na tyle głupia, że byle żółty człowieczek złamie zabezpieczenie LHR?

 

Nie wiem w sumie do kogo się zwracasz, ale moje ostatnie posty odnosiły się do dyskusji w której rozważana była możliwość (teoretyczna przynajmniej)  popełnienia podobnego błędu przez NVidię co z rtx3060, a nie złmania przez byle kogo.

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest znakomity trop na usadowienie się w jakiejś krypto wydmuszcze, np. RVN.

Jeżeli ludzie rzucą się kopać jakąs walutę to i ludzie będą ją kupować.

Nie śledze tematu, ale chyba zacznę, bo to może być żyłka złota jakby na to nie patrzeć a przeszłość uczy że trzeba być przed wydarzeniem a nie po  : ]

Edytowane przez marian666666
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

Ale to jest znakomity trop na usadowienie się w jakiejś krypto wydmuszcze, np. RVN.

Jeżeli ludzie rzucą się kopać jakąs walutę to i ludzie będą ją kupować.

Nie śledze tematu, ale chyba zacznę, bo to może być żyłka złota jakby nie patrzeć, przeszłość uczy : ]

Inwestorzy rzuca sie kupowac krypto wydmuszke, bo sie dowiedza, ze gornicy ja kopia. Aha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, bo reklama. Wydmuszki potrzebują reklamy jak każdy towar. 
Każde krypto można pompowac newsami itd. a newsów pewnie nie zabraknie jak wieśc się rozejdzie że takie coś jak RVn wogole istnieje.
 

Na razie to BTC marnieje a za nim i tak wszystko spadnie na łeb wiec w tej chwili absolutnie nie dotykać nawet gdyby było niespotykanie gorące : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marian666666 napisał:

Ale to jest znakomity trop na usadowienie się w jakiejś krypto wydmuszcze, np. RVN.

Jeżeli ludzie rzucą się kopać jakąs walutę to i ludzie będą ją kupować.

Nie śledze tematu, ale chyba zacznę, bo to może być żyłka złota jakby na to nie patrzeć a przeszłość uczy że trzeba być przed wydarzeniem a nie po  : ]

RVN już w styczniu będzie miał swój pierwszy halving(obecnie za blok jest nagroda 5000 RVN,po halvingu będzie 2500 RVN),więc należy się spodziewać wzrostu jego kursu.Nie zdziwię,że kurs zamiast obecnie ~0,07$ będzie wynosił 0,6-0,7$ lub więcej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Spl97 napisał:

RVN już w styczniu będzie miał swój pierwszy halving(obecnie za blok jest nagroda 5000 RVN,po halvingu będzie 2500 RVN),więc należy się spodziewać wzrostu jego kursu.Nie zdziwię,że kurs zamiast obecnie ~0,07$ będzie wynosił 0,6-0,7$ lub więcej :E

Gdyby to było tak proste to mielibyśmy samych milionerów.

Nic tylko czekać na halvingi, sprzedawać domy i brać pożyczki pod zastaw nerki.

Janusze rynkowi lubią to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę cały czas. Dostępność kart się poprawiła z jednego względu. Skalperzy dostałi po lapach-kurs kart spada. Tak czytam jakie to kopanie jest Beeeee, ale za to odsprzedaż kart z zyskiem jest coll :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Skyline_ napisał:

Gdyby to było tak proste to mielibyśmy samych milionerów.

Nic tylko czekać na halvingi, sprzedawać domy i brać pożyczki pod zastaw nerki.

Janusze rynkowi lubią to ?

Napisałem ten fakt z tego względu,że RVN jest kopalny na GPU oraz może być następcą ETH,gdy sam ETH przejdzie pomyślnie w PoS,mimo że RVN ma limit podaży w ilości 21 mld monet,a do zgarnięcia jest jeszcze na chwilę obecną ~12 mld monet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawią się ich odpowiedniki z LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,na Zachodzie takie ceny są czy wyżej było tam też 3080 FTW3 Ultra Hybrid za ~5k zł.Tyle że,w Polsce takie ceny są po prostu nierealne na chwilę obecną,gdyż nasze kochane sklepy wolą golić frajerów i desperatów.Co nie znaczy,że takich cen nie zobaczymy.Według mnie możemy zobaczyć,ale do tego potrzeba odpowiedników takich 3080 z LHR.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My Polacy pokrzywdzeni przynajmniej od wieku XVII.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Novii napisał:

Tyle ,ze na LDLC są właśnie w tych cenach bez ogranicznika LHR

Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix - Carte graphique Gainward sur LDLC

tutaj za 6.4k

Jak zamawiać z LDLC? Chciałem na próbę zobaczyć i w momencie wpisania adresu wyskakuje 

 

"Twój adres dostawy jest obecnie niezgodny z Twoim koszykiem. Następujący produkt nie może być dostarczony do wybranego kraju:
-  Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście ostatnio że 3070Ti Gigabyte za 4600zł z Morele było drogo. Już widzę ogłoszenia na OLX i Facebook, jak ludzie sprzedają te karty za 5500zł i jak ktoś skrytykuje że drogo, albo że dwa dni temu ta karta wisiała dzień za 4600zł, to pojawiają się negatywne komentarze, że 5500zł to dobra cena za nią :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Pisaliście ostatnio że 3070Ti Gigabyte za 4600zł z Morele było drogo. Już widzę ogłoszenia na OLX i Facebook, jak ludzie sprzedają te karty za 5500zł i jak ktoś skrytykuje że drogo, albo że dwa dni temu ta karta wisiała dzień za 4600zł, to pojawiają się negatywne komentarze, że 5500zł to dobra cena za nią :D.

Czego nie rozumiesz? Sklep ma sprzedawać jak najtaniej a zwykły człowiek jak najdrożej. Sprawiedliwość musi być. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lorak77 napisał:

Jak zamawiać z LDLC? Chciałem na próbę zobaczyć i w momencie wpisania adresu wyskakuje 

 

"Twój adres dostawy jest obecnie niezgodny z Twoim koszykiem. Następujący produkt nie może być dostarczony do wybranego kraju:

-  Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix."

adres francuski jak z francuskiego LDLC + dane płatnicze muszą się pokrywać z danymi odbiorcy
@Z3Z3 największy scalper wojenny może coś o tym więcej opowiedzieć :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, chcę złożyć PC do grania. Próbowałem ustalić jakiś budżet ale za każdym razem gdy przeglądam podzespoły i opinie to powiększam ;) Myślę że takie 5000 do 6000 to maks. Przy takiej kwocie lub trochę większej mógłbym kupić grafikę w okolicy 2500,  i tu się zastanawiam. Moje pomysły to RTX 4700 zwykły, RTX 4060 TI 16 gb, RX 7800 xt lub trochę tańszy RX 6800 xt. Nie pytajcie jaki mam monitor bo nie mam. Po ustaleniu jakie podzespoły zobaczy się czy 1440 ma sens ale chyba do tych kart ma.  W takim wypadku czy do 1440 przy powiedzmy RTX 4700 wystarczy i5 12400F? Przy okazji zapytam czy prawdą jest iż większą wydajność mają połączenia intel z invidią / radeon z amd? Ostatnie pytanie - dołożyć te 200-300 zł by mieć ddr5?
    • No będzie jeździł i to jeszcze przez wiele lat takim czy innym spaliniakiem. Używany elektryk w niskim budżecie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nie opłacalny i stwarza wielkie ryzyko ponoszenia olbrzymich kosztów, a raczej w większości przypadków lepiej zezłomować niż inwestować Tak zerknąłem na wyżej polecanego Nissana Leaf od Niemca idzie kupić za jakieś 35-45k jakiegoś ~7-8 latka bez gwarancji na baterię lub z samą końcówką tej gwarancji. I tutaj jest słowo klucz bez gwarancji, gdzie nowa bateria to tego auta to google wypluwa minimum ~70k pln A naprawa i wymiana w jakimś innym nieautoryzowanym serwisie na jakąś używaną sprawną to koszt ~30k pln+ Z 2 latami gwarancji. "Koszt z wymianą to mniej więcej 30 000 złotych, zależy od stanu wszczepianej baterii, ale staramy się klientom proponować takie z minimum 90 procent state-of-health" https://elektrowoz.pl/porady/nissan-leaf-i-wymiana-baterii-zapraszam-do-mnie-potrzebny-wiekszy-zasieg-bateria-jako-magazyn-zapraszam-wywiad/ Bateria padnie po roku czy dwóch w takim używanym aucie i kaplica, nowa bateria to koszt x2 wartości auta, a wymiana na jakąś sklejaną używkę to koszt w okolicy wartości takiego auta    
    • No i które zostawiasz ? Dodam tylko, że wynik GPU Twojej karty 22K jest 100% wyższy, niż mojej 3060ti
    • Problem jest z ustabilizowaniem 4 kości DDR5 na wysokich zegarach i dotyczy on tak samo Intela jak AMD dlatego niezależnie od platformy jeśli potrzebna ci jest większa ilość RAMu to kup ją od razu w dwóch kościach. Chodzi o to że przy starcie płyta testuje stabilność pamięci DDR5 na wybranych ustawieniach. Robią to również płyty na Intelu bo to cecha pamięci DDR5 (wysokie zegary oznaczają wysoką wrażliwość na jakość i stabilność sygnału). Kolejne starty można przyspieszyć aktywują funkcję która domyślnie będzie ładować poprzednie stabilne ustawienia omijając trenowanie.
    • Abstrahując już od samego pomysłu CPK/CPL i jego sensowności, to jednak śmieszy mnie nazywanie hubem przesiadkowym lotniska, z którego nie można latać ani na nim lądować 24h na dobę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...