Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, iqiwf napisał:

robisz undervolting i wypada tak samo jeżeli chodzi o tdp

A dla 3070 tego zrobić nie można? Ti zawsze będzie pobierało więcej niż 3070 i nie będzie dawało w zmian proporcjonalnie więcej fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

A dla 3070 tego zrobić nie można? Ti zawsze będzie pobierało więcej niż 3070 i nie będzie dawało w zmian proporcjonalnie więcej fps.

tylko mówię, jak zrobię undervolting a on nie zrobi to tdp będzie podobne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

 

obraz.png.3ce6cedd86d909c781323b8b5519ecea.png

Suprim X jest najchłodniejszą/najcichszą spośród testowanych 3070Ti. Gaming OC z kolei niewiele lepszy od wersji FE.

obraz.png.e8f72c7b7ffa6bcfe905e827d1da00b0.png

Tutaj z kolei Gaming C ma najchłodniejsze pamięci, ale Suprim X ma z kolei drugi wynik na pamięciach i najchłodniejszy rdzeń. Do tego Suprim X jest cichszy.

Jestem otwarty na dyskusję :). Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub chce abym coś sprawdził - dajcie proszę znać.

Coś chyba Techpowerup schodzi na psy. Te tabelki to jakaś kompletna, nielogiczna bzdura. 

Według pierwszej przy 40 dBa Gigabyte ma 75C, a według drugiej przy 39,2 dBa ma 68C :E

Tak samo Zotac.... przy 40 dBa ma 71C, a przy 43,4dBa ma 74C :E

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iqiwf napisał:

tylko mówię, jak zrobię undervolting a on nie zrobi to tdp będzie podobne 

Zrobi zrobi. Obecnie UV to w zasadzie mus przy każdej karcie graficznej. To jak sławetna kiedyś dyskusja, czy kupować 3070 jeśli 3060Ti po OC dawał bardzo zbliżone wyniki ( kilka fps mniej ). No dawał, ale 3070 też dało się zrobić OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, severall napisał:

Coś chyba Techpowerup schodzi na psy. Te tabelki to jakaś kompletna, nielogiczna bzdura. 

Według pierwszej przy 40 dBa Gigabyte ma 75C, a według drugiej przy 39,2 dBa ma 68C :E

Tak samo Zotac.... przy 40 dBa ma 71C, a przy 43,4dBa ma 74C :E

 

 

 

 

W przypadku tej pierwszej tabelki tłumaczą w jaki sposób pomiar został dokonany.

Tutaj jeszcze inne porównanie tych grafik:

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_3070_ti_suprim_x_review,9.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3070_ti_gaming_oc_review,9.html

Suprim X kilka dB cichsza od Gaming OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaka jest aktualnie najtańsza i dostępna wersja kart rtx 3060 i rtx 3060Ti?

Oraz który rtx 3060 jest najchłodniejszy?

Z góry dzięki!

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, BladyPL napisał:

A dla 3070 tego zrobić nie można? Ti zawsze będzie pobierało więcej niż 3070 i nie będzie dawało w zmian proporcjonalnie więcej fps.

Tutaj ciekawe zestawienie ze strony MSI:

https://www.msi.com/Graphics-Cards#?tag=GeForce-RTX%26trade%3B-3090&compare=R2VGb3JjZS1SVFgtMzA4MC1UaS1TVVBSSU0tWC0xMkc=,R2VGb3JjZS1SVFgtMzA4MC1TVVBSSU0tWC0xMEc=,R2VGb3JjZS1SVFgtMzA3MC1UaS1TVVBSSU0tWC04Rw==,R2VGb3JjZS1SVFgtMzA3MC1TVVBSSU0tWC04Rw==

Po kolei od lewej: 3080Ti, 3080, 3070Ti, 3070. Wszystkie oczywiście Suprim X.

obraz.thumb.png.5ffc5169a70372b8259a7acb0517b7f4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak jak byc powinno.
RTXy 3070 już gdzieś w granicach 4000 a nawet i 3600 w promocji (oczywiscie to tylko była promocja), ceny muszą spadać

i ile taki Black zarobi na takim 3070 za 3.6k ? Na moje oko spokojnie z 800 zł ... za tyle właśnie mają te karty w hurtowniach zdziercy wszelakie z przebiciem cenowym jakiego świat (kiedyś tam) nie widział  : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

No tak jak byc powinno.
RTXy 3070 już gdzieś w granicach 4000 a nawet i 3600 w promocji (oczywiscie to tylko była promocja), ceny muszą spadać

i ile taki Black zarobi na takim 3070 za 3.6k ? Na moje oko spokojnie z 800 zł ... za tyle właśnie mają te karty w hurtowniach zdziercy wszelakie z przebiciem cenowym jakiego świat (kiedyś tam) nie widział  : ]

black 800 a rakow czestochowa ile?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Suchotnik napisał:

Dzięki, ja również zdążyłem. Ile ta karta kosztowała przed chorymi cenami? Mam nadzieję, że nie przepłaciłem 1000pln.

 

EDIT.

Cena ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3070 OC (na dzień publikacji) : ~2999 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

moją kartę wysłali już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Clix napisał:

Tym razem zdążyłem i to tylko dlatego, że sam zauważyłem, zanim się link na forum pojawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Morgon82 napisał:

Tym razem zdążyłem i to tylko dlatego, że sam zauważyłem, zanim się link na forum pojawił :)

mi też się udało ale w salonie za pobraniem, może jak wróci na magazyn to ceny jeszcze bardziej spadną i ktoś sobie ją przygarnie nie za 3350 a za cenę która powinna być czyli te 2700 

a to jest na dodatek gaming pro, może sam bym się skusił ale jednak dalej mnie dupa piecze 

A i na dodatek ciekawe czy @Spl97 już nigdy nie pojawi się w wątku skoro są już 3070 poniżej 4 kafli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iqiwf napisał:

https://blackwhite.tv/Karta-graficzna-ASUS-GeForce-RTX-3070-TUF-Gaming-OC-8GB-GDDR6-p1454

 

znalazłem na fb ofertę ze sklepu naszego ulubionego youtubera blackwhiteTV

na szczęście nie jest tak źle, 3600  

Miały być pewnie na konkurs ? ale jak ostatnio 'gracze' puścili od razu karty na sell to to poszli po rozum do głowy i wyszło kto pierwszy ten lepszy ;)

Swoją drogą te Asusy miały być 3 albo 4 rzuty różnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Morgon82 napisał:

Tym razem zdążyłem i to tylko dlatego, że sam zauważyłem, zanim się link na forum pojawił :)

Co ciekawe ten RTX nie ma opcji przedłużenia gwarancji do 4 lat na stronie Gigabyte :). 3070Ti ma taką opcję w wersji Gaming OC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, 0916 napisał:

moją kartę wysłali już

U mnie w ciągu kilkudziesięciu minut po zakupie to samo. Mam nadzieję, że to nie jest żaden automat, tylko prawdziwe nadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Suchotnik napisał:

U mnie w ciągu kilkudziesięciu minut po zakupie to samo. Mam nadzieję, że to nie jest żaden automat, tylko prawdziwe nadanie.

prawdziwe - dzwonilem, jutro mamy sie spodziewac dostawy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - tydzień temu miał u siebie 3060 Strix za 2600zł. Znajomy kupił, ale też szybko zeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jakoś zamilkło tutaj o mediaexpert, wszyscy wystawiają 3070 ti po 4300-4500 a oni je trzymają po 7 kafli x D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna mieli je po tyle samo, po prostu reagują szybciej niż moloch dla którego karty to kropla w morzu sprzedaży. No i ten spadek pięknie pokazał jak klientów walili po kieszeni X-kom oraz reszta, 100-150% marży na każdej karcie, podobno Messi jest do wzięcia , może go do Rakowa ściągną? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w sklepach pojawiają się modele 3060ti LHS. Czy to znaczy że już nie będzie dostawa kart bez LHR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Halfi napisał:

Widzę, że w sklepach pojawiają się modele 3060ti LHS. Czy to znaczy że już nie będzie dostawa kart bez LHR?

Najprawdopodobniej będzie ich coraz mniej, aż w sklepach będą same modele LHR.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Halfi napisał:

Widzę, że w sklepach pojawiają się modele 3060ti LHS. Czy to znaczy że już nie będzie dostawa kart bez LHR?

Jak pojda wszytskie chipy bez blokady w eter to tak juz kart bez LHR nie uswiadczysz w sklepach.

https://www.komputronik.pl/product/727242/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-8gb-lhr.html?utm_source=convertiser&cvrid=CVR.1570.0o004nal3mcp.2788.content.direct.e6264235b122eb21869e371472b5da24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Clix napisał:

Co ciekawe,nie schodzą jak ciepłe bułeczki :E. Jeszcze z 500zł mniej i cena była by akceptowalna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...