Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Ig0r napisał:

Panowie, ale ja docelowo planuję grać w 4k. A 3080 może trochę słaba być...

To czekaj na serie 4000, bo jak 3080 nie daje rady w 4k, to karta 8 procent szybsza 3080ti rowniez nie. 

swoja droga mi w 4k na 3080 gra sie wybornie :D

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to jest możliwe, że tylko jedna gra morduje tylko jedno gpu i to 3090. Aż trudno w to uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że kart w sklepach (nie liczę allegro, olx) jest po prostu sporo mniej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Nie macie wrażenia, że kart w sklepach (nie liczę allegro, olx) jest po prostu sporo mniej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu?

Zdecydowanie, za to w Mindfactory wpadła chyba jakaś większa dostawa. Zotac 3070 Ti AMP Holo z wysyłką z Mailboxde można wyrwać za jakieś 3930, niby dalej drogo, ale wersja nienajgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Nie macie wrażenia, że kart w sklepach (nie liczę allegro, olx) jest po prostu sporo mniej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu?

Ostatnio dostawy kart do sklepów wyglądają słabo,więc zgodzę się że kart jest już mniej niż wspominane 2-3 tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, addept napisał:

Nie macie wrażenia, że kart w sklepach (nie liczę allegro, olx) jest po prostu sporo mniej niż jeszcze 2-3 tygodnie temu?

Mam podobne odczucia. W ostatnich dniach bardzo mało się dzieje jeśli chodzi o 'ciekawe' oferty. Póki co w moim odczuciu najlepsze strzały były w x-kom na 3070Ti Gaming OC za 3600zł i 3070Ti Suprim X za 3800zł. Oba w ubiegłym tygodniu. W Morelach i Komputronik sytuacja się unormowała (ceny nawet wyższe niż 3 tygodnie temu). Media Expert włączył się do zabawy.

Uwaga! Uwaga! Ogłoszenie parafialne w sprawie zwrotu 3070Ti w Morele. W czwartek zamówiłem kuriera, w piątek odebrał paczkę, w poniedziałek paczka dotarła do Morele, wczoraj dostałem info o akceptacji zwrotu/reklamacji i korektę faktury, dzisiaj dostałem zwrot całości kwoty (łącznie z kwotą za ekspresowego kuriera z Morele do mnie) na konto. Jakieś pytania? :)

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Mam podobne odczucia. W ostatnich dniach bardzo mało się dzieje jeśli chodzi o 'ciekawe' oferty. Póki co w moim odczuciu najlepsze strzały były w x-kom na 3070Ti Gaming OC za 3600zł i 3070Ti Suprim X za 3800zł. Oba w ubiegłym tygodniu. W Morelach i Komputronik sytuacja się unormowała (ceny nawet wyższe niż 3 tygodnie temu). Media Expert włączył się do zabawy.

Uwaga! Uwaga! Ogłoszenie parafialne w sprawie zwrotu 3070Ti w Morele. W czwartek zamówiłem kuriera, w piątek odebrał paczkę, w poniedziałek paczka dotarła do Morele, wczoraj dostałem info o akceptacji zwrotu/reklamacji i korektę faktury, dzisiaj dostałem zwrot całości kwoty (łącznie z kwotą za ekspresowego kuriera z Morele do mnie) na konto. Jakieś pytania? :)

Zaczynam się powoli oswajać z myślą o tym 3070ti, ale 3600 to wciąż kupa kasy jak na GPU. Dopiero kilka lat temu przekroczyłem w ogóle barierę 1000 zł na grafikę. Za 3600 to chyba wolę przewieźć tyłek wokół Gruzji albo ustrzelić jakąś epicką lastminutę gdzieś w dalszych stronach, bo ostatnio na solidnych wakacjach byłem w 2018 r.

Martwię się tylko, żeby mi nie padło to moje 1070ti (bardziej z długotrwałego obciążenia przy nie do końca stabilnym OC niż z samego grania) w trakcie n-tej fali covida skumulowanej (bo nieszczęścia chodzą parami) z nowym boomem krypto, gdzie już np. nawet Radeon 580 będzie chodzić po kilka tysięcy złotych, przy czym w czystej teorii, bo w praktyce nie będzie towaru.

Z drugiej strony kupisz za 3600, a potem będzie za parę tygodni 2600, za pół roku już 1800, a w międzyczasie możesz nawet nie mieć czasu za dużo pograć. Trochę zazdroszczę tym, co renderują itp., bo potrzebują grafiki do pracy, więc i tak kupią, a granie mają załatwione przy okazji. Oczywiście nie zazdroszczę komuś, kto na 1-os. DG musiał kupować kilka sztuk 3080 w cenie dwuletniego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 3070 dość okazyjnie i nie mam za bardzo gier w których mógłbym ją solidnie obciążyć (plus na razie monitor FHD). W jaki sposób można przetestować kartę ? Chciałbym sprawdzić czy jest w 100% sprawna i jak głośno pracuje pod solidnym obciążeniem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus nieźle grzeje karciochę. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio ktoś ci musi 

1 minutę temu, Janus napisał:

Kupiłem ostatnio 3070 dość okazyjnie i nie mam za bardzo gier w których mógłbym ją solidnie obciążyć (plus na razie monitor FHD). W jaki sposób można przetestować kartę ? Chciałbym sprawdzić czy jest w 100% sprawna i jak głośno pracuje pod solidnym obciążeniem.  

serio ktoś ci musi powiedziec jak karte graficzną obciążyć poważnie ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Kart będzie zatrzęsienie w świetnych cenach o ile bitcoin zjedzie solidniej w dół. 
Na razie kraży wokół 30.000, 2 mies. temu krążył wokół 40.000 i zapewne (na 70%) za 2 miesiące będzie krazył wokoło 20.000 usd ...

wiadomo co oznacza dla kopaczy wartosc 20.000$ btc czyli jakieś 1000$ ETH ... że będzie trzeba wyjść z tego wszystkiego ... rynek zapełni sie uzywanymi koparkowymi a jest ich grube tysiące sztuk .. w sumie jak btc bedzie 25.000 to juz wtedy bedzie tych kart dużo w sprzedaży

troche cierpliwości bo ludzie którzy byli cierpliwi dosłownie w ciągu jednego tygodnia mogli ta sama karte kupić 1000 zł taniej (początek czerwca) 

dzisiaj dzieki lhr i spadkowi bitcoina ceny sa 2000 zł niżej a jak doszłyby pokoparkowe na co się cały czas zanosi to np. 3080 po koparce będzie w cenach gdzieś 3500 zł 

Nie ma sie do czego spieszyć, gry sa generalnie marne (powtarzalne lub bardzo rozległe), czasu ludzie na granie nie mają, spokojnie można przesiedzieć na karcie za dzisiejsze 1000 zł 

Sam wymieniłem sobie kilka dni temu RX 570 4GB który nieco szwankował na dokładnie taki sam .. cena 700 zł, świetna cena a gra (UT4) smiga rewelacyjnie, przy czym radeon ten ma bardzo dobra jakość na pulpicie co niezmiernie dla mnie ważne : ]

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, frisss napisał:

serio ktoś ci musi 

serio ktoś ci musi powiedziec jak karte graficzną obciążyć poważnie ?

Tak, mógłbyś może Ty mi powiedzieć bo z tonu wypowiedzi rozumiem że jesteś świetnie zorientowany w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marian666666 napisał:

smiga rewelacyjnie, przy czym radeon ten ma bardzo dobra jakość na pulpicie co niezmiernie dla mnie ważne : ]

Możesz rozwinąć?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

Możesz rozwinąć?

Nooo, już tłumaczę: zdjęcie tej karty prezentuje bardzo dobrą jakość na pulpicie w formie tapety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie firmę XFX bo ona jeszcze mnie nie rozczarowała. Miałem XFX Fury X mam teraz RX 570 i obraz na pulpicie bardzo ładny. Działanie również bez zastrzeżeń, wiatraki itp.

Chińczycy potrafią zrobić i przebić Tajwańczyków, ale trzeba trafić.
Miałem kiedyś Powercolor radeon 7850 czy jakoś tak i na pulpicie normalnie czcionka rozjechana na kilka kolorów, wogóle jakoś nie trafiała w piksel, nieostra. Tragedia.
Niedawno miałem tez R9 coś tam od Gigabytea, również czcionka lekko rozjechana, dziwna , mglista.

A co ciekawe ten teraz XFX 570 w porównaniu do bliźniaczego XFX 570 ma troche bladsze kolory, aczkolwiek to akurat nie ma dla mnie zadnego znaczenia, kluczem jest ostrość.

I właśnie możliwe że dochodzimy do sedna sprawy, egzemplarz egzemplarzowi nierzadko nierówny.

Ogólnie mówiąc wszystko co mnie nie zadowoliło za chwile szło na sprzedaż. Trzeba chronić swoje oczy jak się patrzy na literki 10 godzin dziennie. XFX póki co nie zawodzi mnie : ]

Poprawka, XFX jest bodajże amerykański. To mogłoby tłumaczyć wysoką jakośc produktów. Co USA to USA : ]

Edytowane przez marian666666
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marian666666Czyli jak dobrze rozumiem, żaden z tej setki RTX-ów 3xxx oraz RX 6xxx, które ostatecznie przehandlowałeś, nie zadowolił Ciebie i dlatego wolałeś zostać przy niezawodnym i rewelacyjnym XFX 570? :lol2:

Skalpel bez lepszej karty, zachowanej na własne potrzeby, jest jak szewc bez butów. ;) 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w końcu 3070Ti zas 3999zł z komputronika, wszystko ok, temperatury super, natomiast nawet na pulpicie karta trzyma prawie 1800mhz, raczej to nie jest normalne? Sterowniki najnowsze jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

@marian666666Czyli jak dobrze rozumiem, żaden z tej setki RTX-ów 3xxx oraz RX 6xxx, które ostatecznie przehandlowałeś, nie zadowoliły Ciebie i dlatego wolałeś zostać przy niezawodnym i rewelacyjnym XFX 570? :lol2:

Skalpel bez lepszej karty, zachowanej na własne potrzeby, jest jak szewc bez butów. ;) 

Obraz na pulpicie bardzo dobry, czego chcieć więcej? 

Teraz, lukibossss napisał:

Odebrałem w końcu 3070Ti zas 3999zł z komputronika, wszystko ok, temperatury super, natomiast nawet na pulpicie karta trzyma prawie 1800mhz, raczej to nie jest normalne? Sterowniki najnowsze jak coś.

Nie jest to normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

 

Nie jest to normalne 

No właśnie, co tu można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukibossss napisał:

Odebrałem w końcu 3070Ti zas 3999zł z komputronika, wszystko ok, temperatury super, natomiast nawet na pulpicie karta trzyma prawie 1800mhz, raczej to nie jest normalne? Sterowniki najnowsze jak coś.

Odinstalowałeś stare sterowniki karty za pomocą DDU? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukibossss napisał:

No właśnie, co tu można z tym zrobić?

Sprawdź co Ci podnosi zegar? Masz kilka monitorów podłączone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...