Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Taa, ale wtedy nie było tego super groźnego chińskiego kataru, a tutaj wszyscy caly czas już straszą że zaraz będzie znowu po 20k zachorowań dziennie i wszystko zamknięte, oczywiście szczepionki psu na budę jak widać skoro tak straszą.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Blurey napisał:

Co do cen, czego się dziwicie, przecież nawet z tego forum widać jak pełno stulejek nakupowało 3070ti za 4 kloce do tego się jeszcze ciesząc, więc po co ceny mają spadać, gdy napaleńcy biorą jak tylko cena spadła do kilkukrotności msrp?

Czyli Ty nadal czekasz i szczekasz na tych "stulejek"? W końcu zaraz minie rok od premiery i karty już powinny kosztować 50% msrp?

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał siedzieć przez rok na integrze (na szczęście tak nie było, od grudnia mam RTX 3060 Ti), to bym chyba z nerwów wyrzucił komputer przez okno. 

A Pepper to sobie może Hold-ować do woli. W sumie od trzech dni nikt tam żadnej wstawki karty graficznej nie wrzucił. Dlaczego? Bo ceny się zatrzymały, a część kart wręcz lekko zdrożała. 

Według mnie najbliższe obniżki cen niektórych modeli kart mogą nastąpić w trakcie premierzy RX 6600 XT, ale to i tak będzie tylko chwilowe. 

Co będzie później, w perspektywie kolejnych 6 miesięcy? Tego nikt nie wie. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co powyżej. Udało mi się sprzedać stara vege za bardzo dobra cenę górnikowi:D dopłaciłem do nowej karty mniej niż jakbym ja sprzedał po tyle ile była warta w normalnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek00 napisał:

spokojnie, w sierpniu nowe dostawy i nowe niższe ceny

Ah shit, here we go again...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrek00 napisał:

spokojnie, w sierpniu nowe dostawy i nowe niższe ceny

ale tego roku? 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, addept napisał:

Jakbym miał siedzieć przez rok na integrze (na szczęście tak nie było, od grudnia mam RTX 3060 Ti), to bym chyba z nerwów wyrzucił komputer przez okno. 

A Pepper to sobie może Hold-ować do woli. W sumie od trzech dni nikt tam żadnej wstawki karty graficznej nie wrzucił. Dlaczego? Bo ceny się zatrzymały, a część kart wręcz lekko zdrożała. 

Według mnie najbliższe obniżki cen niektórych modeli kart mogą nastąpić w trakcie premierzy RX 6600 XT, ale to i tak będzie tylko chwilowe. 

Co będzie później, w perspektywie kolejnych 6 miesięcy? Tego nikt nie wie. 

Pytanie czy znowu premiera RX 6600 / XT nie będzie tylko na papierze albo rzucą 1000 sztuk na cały świat :E

Oby dobrze się przygotowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ahc napisał:

Pytanie czy znowu premiera RX 6600 / XT nie będzie tylko na papierze albo rzucą 1000 sztuk na cały świat :E

Oby dobrze się przygotowali

Oczywiście, ze tak będzie i ceny pewnie będą w granicach cen RTX 3060, a jak to cholerstwo będzie lepiej kopać, to można zapomnieć o niższej cenie. MSRP nie będzie miało znaczenia. Obecne spadki cen są wynikiem wprowadzenia wersji LHR oraz zakazu kopania w Chinach. Jak kopalnie przeniosą się już poza granice Chin to znowu zaczną rozbudowywać kopalnie. 
RX6600xt będzie miał wydajność na poziomie rdna2 z konsol, wiec nie sadze, żeby było dużo tych kart na rynku, bo wszystko leci do konsol. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już się przenoszą z swoimi koparkami do Kazachstanu czy Kanady. Jak oni w ten sposób zarabiali na chleb,to na pewno nie zrezygnują z tej formy zarobku póki kopanie jest opłacalne. Jeden z miningowych firm podobno jeszcze w tym miesiącu uruchomi swoje koparki w Kazachstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stała się rzecz niemożliwa, euro.com.pl zrealizowało mi anulowane zamówienie z grudnia na Gigabyte rtx3060ti gaming oc za 2159zl. Co prawda w wersji LHR i wielokrotnym przypominaniu o sprawie ale się udało :)  Od tego zamówienia, a właściwie braku jego realizacji zaczęła się moja zabawa w polowanie na karty :) 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Przecież do testów monitor nie robi różnicy. Może sobie w 8k testować jak ma chęć. 

Można przeskalować rozdzielczość oczywiście. Ale Metro Exodus jest taką grą, że nawet w FHD i ustawieniu wszystkiego na Ultra i włączonym RT ładnie obciąży grafikę :). Podobnie zresztą Cyberpunk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn No i super, bo mogli wystawić za 2999zł i zeszła by pewnie w 15 minut. 

Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Można przeskalować rozdzielczość oczywiście. Ale Metro Exodus jest taką grą, że nawet w FHD i ustawieniu wszystkiego na Ultra i włączonym RT ładnie obciąży grafikę :). Podobnie zresztą Cyberpunk.

CB77 słabo obciąża kartę. Dużo gorzej od Metro. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, piotrek00 napisał:

spokojnie, w sierpniu nowe dostawy i nowe niższe ceny

Z ciekawości czego dotyczą te dostawy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Oczywiście, ze tak będzie i ceny pewnie będą w granicach cen RTX 3060, a jak to cholerstwo będzie lepiej kopać, to można zapomnieć o niższej cenie. MSRP nie będzie miało znaczenia. Obecne spadki cen są wynikiem wprowadzenia wersji LHR oraz zakazu kopania w Chinach. Jak kopalnie przeniosą się już poza granice Chin to znowu zaczną rozbudowywać kopalnie. 
RX6600xt będzie miał wydajność na poziomie rdna2 z konsol, wiec nie sadze, żeby było dużo tych kart na rynku, bo wszystko leci do konsol. 

Oby nie, ale trudno temu argumentowi odmówić siły przekonywania, choć staram się być optymistą.

Kopać można gdzie indziej, choć na LHR za bardzo sobie nie pokopią. Pozostaje mieć nadzieję, że nVidia ma oczywiście nie bardziej altruistyczne nastawienie, ale bardziej długoterminowe spojrzenie na rynek i ogarnie sytuację, zamiast doraźnie doić bańkę.

Niestety gracze są miękcy, co widać nie tylko po rynku sprzętu. Gdyby w sofcie biznesowym działo się to, co w gamedevie, to reakcja byłaby inna. A tak, to firma musi zarobić, akcjonariusz developera musi zarobić dywidendę, zarząd musi dostać premie, a gracz musi akceptować zabugowane releasye'y, wiecznie niepoprawiane bugi oraz niekiedy dowody po prostu braku umiejętności u devów, braku przejmowania się rezultatami pracy, braku zrozumienia własnej gry itd. A w sprzęcie — jak mu każą, to będzie kupował za 300%. Może po części da się to wytłumaczyć uzależnieniem. Ale gracze dają (dajemy) się frajerzyć, a zarabiający na graczach stosują dziki kapitalizm, na który w innych branżach by im nie pozwolono. Gdyby to był mniej miękki segment populacji, to producenci i handlarze GPU usłyszeliby, że jak chcecie się bawić w krypto, to śmiało, róbcie sobie i sprzedawajcie wysokohaszowe karty „graficzne” bez wyjścia na monitor, CMP HX LOL XD ;), ale nie ma sprzedawania hurtem górnikom, a zostawiania graczy bez kart ani podnoszenia cen trzykrotnie, bo się samemu nie wyrabia z dostawami, a sytuacja staje się wygodna.

Pozostaje nadzieja, że nVidia nie liczy tutaj na bezkarność (co do AMD to nie wiem), a liczy się z możliwością, że część ludzi zrezygnuje, części się kasa skończy, część przejdzie na konsole i do grania na PC już potem nie wróci, a że może jeszcze wyrosnąć konkurencja, gdy się ktoś zdecyduje spróbować zagospodarować nadmiar popytu. W ten czy inny sposób — niekoniecznie produkując karty.

Swoją drogą ciekawe, kiedy Intel puści wyższe modele dedykowanych i za jakie ceny.

Oczywiście gracze to nie są jedyne jelenie w tym lesie, tylko część ogólnej populacji gotowej płacić krocie i bez sensu za poczucie bezpieczeństwa, nosić maski u siebie w samochodzie i w domu pod prysznicem (dla takich wymyślono samochodowe pasy bezpieczeństwa do noszenia poza samochodem), a gdyby Fauci powiedział, że spluwanie trzy razy przez ramię przy wychodzeniu z domu pomaga, to też by to robili.

Oczywiście nie odnoszę tego do przypadku Kolegi wyżej, który dopłacił sześć stówek za refresh gwarancji, bo to akurat była racjonalna transakcja i pewnie takich osób jest trochę więcej (zwłaszcza w segmencie, w którym i przed tym kryzysem ludzie mieli budżet na GPU w okolicach 3000).

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukibossss napisał:

A co mam płakać? Przy premierze 30X0 kupiłem 2080ti za 2500zł, teraz sprzedałem go za 3400zł, dorzuciłem 6 stówek i mam wydajniejszą, totalnie nową i z 3 letnią gwarancją. Moim zdaniem dobry deal i nie potrzebuję dłużej czekać.

Nie przetłumaczysz. Próbowałem już niektórym tłumaczyć, że jak ma się na handel 'starą' kartę, to obecnie ceny używek są również 'zawyżone', więc drożej kupisz nową, ale też drożej sprzedasz starą. Za miesiąc czy dwa sytuacja może się tak rozwinąć, że nową byś kupił 1000zł taniej, ale starą też o 1000zł taniej byś sprzedał. Ja dopłaciłem ok 1400zł do 3070Ti sprzedając 2060S. Oczywiście gdybym 2060S sprzedał jeszcze w maju, to różnica do 3070Ti wynosiłaby tylko 500zł. Ale przez ok 1,5 miesiąca siedziałbym bez grafiki w kompie. Do tego nikt nie wiedział, że w czerwcu ceny kart zaczną spadać.

8 minut temu, gret napisał:

@xtn No i super, bo mogli wystawić za 2999zł i zeszła by pewnie w 15 minut. 

CB77 słabo obciąża kartę. Dużo gorzej od Metro. 

Dlatego warto odpalić kilka gierek i kilka testów ;).

1 godzinę temu, Blurey napisał:

Co za *** przerobił ten wątek z zakupowego na "o wszystkim", gdy taki temat już jest i mamy teraz dwa tematy rtx3xxx o WSZYSTKIM.

Co do cen, czego się dziwicie, przecież nawet z tego forum widać jak *** nakupowało 3070ti za 4 kloce do tego się jeszcze ciesząc, więc po co ceny mają spadać, gdy napaleńcy biorą jak tylko cena spadła do kilkukrotności msrp?

Pomyliłeś fora - to nie jest forum dla frustratów. Idź wylewać żale i obrażać ludzi gdzie indziej. I jestem ciekawe gdzie widzisz obecnie 'kilkukrotność msrp'? Zacznij używać kalkulatora, jak masz problemy z liczeniem w głowie.

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukaszgos napisał:

Kopać można gdzie indziej, choć na LHR za bardzo sobie nie pokopią. Pozostaje mieć nadzieję, że nVidia ma oczywiście nie bardziej altruistyczne nastawienie, ale bardziej długoterminowe spojrzenie na rynek i ogarnie sytuację, zamiast doraźnie doić bańkę.

Na teraz na kartach z LHR za bardzo nie pokopiesz jedynie ETH i ETC.Pozostałe takie RVN,ERG czy CFX kopią tak samo jak karty bez LHR.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xtn napisał:

Oczywiście, ze tak będzie i ceny pewnie będą w granicach cen RTX 3060, a jak to cholerstwo będzie lepiej kopać, to można zapomnieć o niższej cenie. MSRP nie będzie miało znaczenia.

Ale 6600 XT będzie miał wynik w ETH na poziomie RX 570/580 8GB, a to oznacza że górnicy raczej oleją je ciepłym moczem.
No chyba że robiłby te 30 MH/s przy 50-60W to może wtedy by się zainteresowali.  :E 
Na szczęście na rynku jest sporo 5600 XT na gwarancji a one kopią znacznie lepiej, a ceny mają podobne.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, 6700 XT kopie gorzej niż swojego poprzednika 5700 XT.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wymaksowany 6700 XT robi chyba 45-48 MH/s, podczas gdy 5700 XT dochodzi do 60 MH/s, tak więc 6700 XT jest na poziomie 5600 XT w kopaniu.
Biorąc pod uwagę jak wykastrowany jest 6600 XT nie należy oczekiwać raczej więcej niż 30 MH/s, tylko że to wiele nie pomoże jak AMD znowu da dupy i dostawy będą szczątkowe.

Ale zwróćcie uwagę jak wymiotło outlet X-komu na Allegro, mieli kupę kart a został tylko szrot z 1660 Ti za 2 klocki na czele.  :E 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj kupić 3070 Ti Gigabyte Gaming OC z outletu morele (karta po zwrocie w ciągu 14 dni) za 3500zł, dodatkowo dostanę kod 400zł na wydanie w morelach. Przed chwilą potwierdzili zamówienie i mam nadzieje że wszystko będzie ok, bo szczerze mam dosyć polowania na gpu. Ale nie powiem, przyjemnie śledzi się wątek ?

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6 B-Ware

19% 1.580,99 1.580,99 Vorauss.

Liefertermin am 24.07.21

Złamałem się, zastanawiam się tylko z jakiego powodu ktoś ją zwrócił (b-ware), mam nadzieję, że już w weekend po testuję.

btw. sklep nbb (kraj wroga)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gret napisał:

ale tego roku? 

W USA w ostatnich dniach dostawy bardzo mocno skoczyły. To dobrze rokuje.

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek00 napisał:

spokojnie, w sierpniu nowe dostawy i nowe niższe ceny

Tak, wszystko wskazuje na to że dostawy będą coraz tańsze ?

hZjQZA3.jpg

image.thumb.png.dec60dcffb7e22d62829286361ea1dbd.png

Edytowane przez Clix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xtn napisał:

Wczoraj stała się rzecz niemożliwa, euro.com.pl zrealizowało mi anulowane zamówienie z grudnia na Gigabyte rtx3060ti gaming oc za 2159zl. Co prawda w wersji LHR i wielokrotnym przypominaniu o sprawie ale się udało :)  Od tego zamówienia, a właściwie braku jego realizacji zaczęła się moja zabawa w polowanie na karty :) 

Gratki, moje zamówienie euro.com.pl na tę samą kartę również z grudnia oraz również w tej samej cenie wciąż ma status kompletowania/rezerwacji ?..

No nic, piszę kolejne zapytanie jak tam idzie im to "kompletowanie" mojego zamówienia, może w końcu coś się ruszy i u mnie ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Reverse17 napisał:

Gratki, moje zamówienie euro.com.pl na tę samą kartę również z grudnia oraz również w tej samej cenie wciąż ma status kompletowania/rezerwacji ?..

Większości osób bydlaki z euro anulowały zamówienie, więc możesz się cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...