Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No już miałem kupować, ale jednak wewnętrzna cebula i opór, przed płaceniem 2400PLN za jednowentylatorową pierdziawkę, zwyciężyły ;)

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BladyPL Ależ to jest Asus! Bierz Pan, będziesz Pan zadowolony....

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

@BladyPL Ależ to jest Asus! Bierz Pan, będziesz Pan zadowolony....

Jakby to było dla mnie to bym się zastanowił, ale to idzie do komputera kogoś z rodziny, więc nie będę brał na siebie takiej odpowiedzialności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Na teraz na kartach z LHR za bardzo nie pokopiesz jedynie ETH i ETC.Pozostałe takie RVN,ERG czy CFX kopią tak samo jak karty bez LHR.

Scheiße. Dzięki za uświadomienie.

 

 10 minut temu, BladyPL napisał:

No już miałem kupować, ale jednak wewnętrzna cebula i opór, przed płaceniem 2400PLN za jednowentylatorową pierdziawkę, zwyciężyły ;)

 


Swoją drogą przy tych cenach i przy różnicach rzędu 400 zł zależnie od tego, czy 3060 (nie mówiąc wyżej) ma w nazwie modelu „OC”, czy nie ma, to właściwie opłaca się iść w Accelero/Morfeusza. Tyle tylko, że ryzyko wrzucania na jednowentylowe niepodkręcone modele gorszych binów, a wybierania lepszych do modeli powergaming-superclocking-windfarming.

Swoją drogą dobrze, że na wentylatorach komputerowych farm wiatrowych na balkonach ludzie nie budują i P12 nie stoi po 300 zł. ?

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Jakby to było dla mnie to bym się zastanowił, ale to idzie do komputera kogoś z rodziny, więc nie będę brał na siebie takiej odpowiedzialności ;)

Asus zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iLuminary napisał:

Asus zły?

Mam 3060 Dual w pamiętnej promocji ze Sferisa - podczas grania 75 stopni (czyli standard) i 2300-2500 obrotów (czyli trzeba zakładać słuchawki). A tutaj jest jeden wentylator :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno śmigło dobre jedynie dla malutkich obudów - czyli składaków z MM czy innych sklepów. Do std wielkości obudów to raczej kiepskie rozwiązanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iLuminary napisał:

Asus zły?

Bardzo dobry, do komputera z MediaMarkt albo innej sieciówki jest jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem na morelach było sporo outletów od 2300-3000

np :

3060-outlet-morele.jpg

i to chyba nie jest LHR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MaxaM napisał:

W USA w ostatnich dniach dostawy bardzo mocno skoczyły. To dobrze rokuje.

Żeby jeszcze wyszło tak, że zabawa w pocztę i cło/VAT wychodzi taniej niż kupowanie w polskim detalu, to już by w ogóle miodzio się zrobiło.

Teraz, mimuszek napisał:

Wieczorem na morelach było sporo outletów od 2300-3000

 

Te wszystkie zwroty to ze względu na ruchy cen od grudnia i przewidywane na sierpień-jesień, fakt kupienia w międzyczasie innej karty itp. czy też jakieś głębsze przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszgos napisał:

fakt kupienia w międzyczasie innej karty itp. czy też jakieś głębsze przyczyny?

Akurat to nie ja niestety , kolega, ja bym też w tej cenie kupił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X 12GB GDDR6 B-Ware

19% 1.580,99 1.580,99 Vorauss.

Liefertermin am 24.07.21

Złamałem się, zastanawiam się tylko z jakiego powodu ktoś ją zwrócił (b-ware), mam nadzieję, że już w weekend po testuję.

btw. sklep nbb (kraj wroga)

 

Jak mam tysiąc jewro płacić za 3070ti, to już bardziej racjonalne byłoby płacenie półtora za 3080ti. Ale kurczę… smuci mnie to odwrócenie punktów zmniejszonego zysku. Jeśli mam wydawać sześć tysięcy peelenów na grafikę do grania, to pierdzielę to, jadę macać chiński mur albo idę na jakąś podyplomówkę, co się zwróci. NWN:EE to też gra.

 

14 minut temu, mimuszek napisał:

Akurat to nie ja niestety , kolega, ja bym też w tej cenie kupił..

No tak się zastanawiam, skąd tyle zwrotów jest. Może ludzie czekają, aż ceny spadną poniżej grudniowych, ale jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że to głównie o to się rozchodzi.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszgos napisał:

No tak się zastanawiam, skąd tyle zwrotów jest. Może ludzie czekają, aż ceny spadną poniżej grudniowych, ale jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że to głównie o to się rozchodzi.

mi się wydaje że te po 2300-2600 co były, wersje bez LHR, to wszystko po naprawach serwisowych.  Gołe karty, bez pudełka, takie dostali od MSI..

A te co były/są dalej po 2800>> to zwroty konsumenckie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z pudełkiem to ile fps ekstra?  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że nic, tylko czekać. Ale to trochę nie na moje nerwy czekać i jednocześnie monitorować sytuację. Za dużo adrenaliny. Mam problem ze skupieniem się na pracy, cholera, bo na działalności nie mam szefa do poganiania, jest tylko dedlajn na zlecenie od klienta. Roboty pełno, a ja tu siedzę na wątku i biegam po Morelach, X-komach itd. Bez sensu to nakręcanie się.

Natomiast coraz bardziej dojrzewam do myśli, że jeśli przeczekam to badziewie na 1070ti (i tak miałem farta, że kilka lat temu dałem za to 1200, a nie 520 zł za 1060 3 GB), to po powrocie normalnych cen (który możliwe, że nie nastąpi, bo może po prostu w ostatnich kilku latach mieliśmy tani okres będący tylko chwilowym odchyleniem od ogólnej osi badziewia) kupię sobie coś w kierunku 80ti tej generacji, co to wtedy będzie. Po MSRP. No chyba że się pojawią jakieś super ceny na używki, no to jasne. Teraz kombinuję, że jeśli 1070ti zejdzie poniżej tysiaka, to chyba pójdę w SLI, zamiast się bawić w wymianę (zawracanie gitary logistyką, ryzyko itd.). Ewentualnie może zaryzykuję z wymianą na 1080ti czy coś (i potem drugiego 1080ti na SLI, jeśli bardziej stanieje, a nie stanieją RX-y).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mimuszek napisał:

mi się wydaje że te po 2300-2600 co były, wersje bez LHR, to wszystko po naprawach serwisowych.  Gołe karty, bez pudełka, takie dostali od MSI..

A te co były/są dalej po 2800>> to zwroty konsumenckie

Wczoraj już brałem GB 3060 za 2,3k, ale właśnie doczytałem że po serwisie i bez pudła to podziękowałem. Możliwe, że karta reanimowana hotem, dodatkowo brak pudła i późniejsze tłumaczenie przy odsprzedaży. Trochę elektroniki już sprzedałem przez lata i jedno z głównych pytań to było, czy jest oryginalne opakowanie.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te outletowe sztuki na gwarancji są, więc po części ryzyko minimalne. Nówka sztuka w pudełku też wadliwa może się trafić. Aczkolwiek jeśli nie ma pudełka sztuka z outletu, to lipa moim zdaniem. Mimo wszystko tak, jak piszesz - przy odsprzedaży ludzie pytają czy jest pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Majki78 napisał:

Wczoraj już brałem GB 3060 za 2,3k, ale właśnie doczytałem że po serwisie i bez pudła to podziękowałem. Możliwe, że karta reanimowana hotem, dodatkowo brak pudła i późniejsze tłumaczenie przy odsprzedaży. Trochę elektroniki już sprzedałem przez lata i jedno z głównych pytań to było, czy jest oryginalne opakowanie.    

Zdarza się, że nawet duży sprzedawca nie jest do końca uczciwy co do tego, czy sprzęt jest nowy, nie uprzedza, że po naprawach, że ze zwrotu i jakiego powodu (jeśli ktoś podał niezadowolenie z konkretnej sztuki, a nie „rozmyśliłem się i mam 14 dni”) itp. itd. Obawiałbym się teraz pokoparkowych kart udających nowe. Niech sobie będą pokoparkowe, tylko wprost powiedziane plus niższa cena. Po naprawach to już w ogóle dalszy temat.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Już po temacie. Karta sprzedana.

Już 3 raz przegapiłem szansę na zakup tej karty. Zaraz mnie coś strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Już 3 raz przegapiłem szansę na zakup tej karty. Zaraz mnie coś strzeli.

Po 5 minutach od wrzucenia, karty już są wyprzedane. Jak w takim wypadku mają spaść ceny? Przecież to jest czysty zarobek dla sklepów

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukaszgos napisał:

Zdarza się, że nawet duży sprzedawca nie jest do końca uczciwy co do tego, czy sprzęt jest nowy, nie uprzedza, że po naprawach, że ze zwrotu i jakiego powodu (jeśli ktoś podał niezadowolenie z konkretnej sztuki, a nie „rozmyśliłem się i mam 14 dni”) itp. itd. Obawiałbym się teraz pokoparkowych kart udających nowe. Niech sobie będą pokoparkowe, tylko wprost powiedziane plus niższa cena. Po naprawach to już w ogóle dalszy temat.

To się zgadza, sam miałem pokoparkowego zotaca 1080 (bulk) w wersji turbo. U mnie chodził około 1,5 roku na wodzie, teraz drugi rok u brata z założonym przerobionym accelero i bez problemów trybi.  Odnośnie krajowych serwisów Forest w swoich materiałach nie raz pokazywał kunszt napraw serwisów. Karta drugi raz trafi do serwisu i może być diagnoza, że awaria z winy użytkownika, bo w środku dłubane.

Żeby jeszcze była naprawdę dużą różnica w cenie, to jeszcze można zaryzykować, a tak szkoda później nerwów.      

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Już 3 raz przegapiłem szansę na zakup tej karty. Zaraz mnie coś strzeli.

Nie poddawaj się i poluj dalej. W końcu się uda ;).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Majki78 napisał:

  Odnośnie krajowych serwisów Forest w swoich materiałach nie raz pokazywał kunszt napraw serwisów.

Tiaa, facet który do naprawy kart używa starej kuchenki elektrycznej jest bardzo wiarygodny w temacie jakości napraw. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Majki78 napisał:

To się zgadza, sam miałem pokoparkowego zotaca 1080 (bulk) w wersji turbo. U mnie chodził około 1,5 roku na wodzie, teraz drugi rok u brata z założonym przerobionym accelero i bez problemów trybi.  Odnośnie krajowych serwisów Forest w swoich materiałach nie raz pokazywał kunszt napraw serwisów. Karta drugi raz trafi do serwisu i może być diagnoza, że awaria z winy użytkownika, bo w środku dłubane.

Żeby jeszcze była naprawdę dużą różnica w cenie, to jeszcze można zaryzykować, a tak szkoda później nerwów.      

Pewnie. Jak trafisz na cywilizowanego górnika, to lepiej niż po wielu niecywilizowanych graczach. Zwłaszcza takie karty, co się górnikowi w makroskali bardziej opłaca UV robić (gdy patrzy na rentowność eksploatacji, a nie tylko maksymalizację urobku), a gracz będzie żyłował i skręcał dopiero po wystąpieniu artefaktów. Z tego, co się orientuję, grunt żeby nie trafić wypalonej sztuki z usmażonym VRAM-em itd. No i może nie kupować karty, która mogła przez 5 lat pracować 24/7. Sam mam 1070ti z Azji, który nie wiadomo, co robił, ale był pół roku po premierze.

 

30 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Już 3 raz przegapiłem szansę na zakup tej karty. Zaraz mnie coś strzeli.

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Żebym jeszcze sobie umiał to samo powiedzieć. ;)

Żeby było śmieszniej, to ja jestem w tej sytuacji, że dosłownie im więcej szukam, sprawdzam, patrzę, gadam itd., tym de facto bardziej zmniejszam sobie szansę na kupienie fajnej karty, bo po prostu jeśli będę miał za bardzo napięte dedlajny, za mało okienek w kalendarzu przez poświęcanie czasu na rajcowanie się rynkiem GPU, to nie będę mógł wcisnąć dodatkowych zleceń, czasem w trybie ASAP za wyższe stawki niż normalnie. Już kilka lat temu miałem taką sytuację, że przez kombinowanie z używanymi procesorami i outletowymi płytami, czyli łowienie okazji, aby ocalić ze 300 zł, przegapiłem zlecenie na 2000. Potem przy niektórych kolejnych zakupach podobne historie. Lepiej by człowiek zrobił, gdy uwagę, czas, energię itd. ulokował w zwiększanie budżetu (większy zwrot z inwestycji jest na pracy niż na szukaniu gównooszczędności i obsesyjnym optymalizowaniu wydatków z dokładnością do 100 zł albo i 10), a potem szybka wizyta na porównywarkach, szybkie wyszukiwanie google z klucza „nazwa + problems”, wybór sklepu droższego może o kilkadziesiąt zeta, ale sensownie podchodzącego do gwarancji/reklamacji/serwisów i już. A zaoszczędzony dodatkowo czas znowu w pracę albo w granie. Ale nie w łażenie po sklepach w taki sposób, jak gdyby człowiek wałęsał się pół dnia po stacjonarnym centrum handlowym. Wściekły jestem na siebie jak jasna cholera (a już wiem, że dzisiaj w nocy będę musiał pracować, bo nie wyrobię w dzień skończyć).

Edytowane przez lukaszgos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mar_S napisał:

Tiaa, facet który do naprawy kart używa starej kuchenki elektrycznej jest bardzo wiarygodny w temacie jakości napraw. :E

A teraz zbiera na remont samochodu,bo mu przekładnia kierownicza rozpadła w aucie. :D

Ogólnie Forest karty nie naprawia źle i się na tym zna,ale niekiedy gada bzdury jak było w jego filmie o UV.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...