Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Mar_S napisał:

Tiaa, facet który do naprawy kart używa starej kuchenki elektrycznej jest bardzo wiarygodny w temacie jakości napraw. :E

A widziałeś jak ta kuchenka jest przerobiona, niejedna stacja gorzej trzyma temperaturę niż jego. Nasze serwisy nawet nie bawią się w wymianę ramu czy gpu, tylko lanie topnikiem i grzanie. Znajomy oddał lapka asusa do serwisu, mostek wymagał wymiany, to cwaniaki wygrzali i napisali że wymienili. Cała płyta się lepiła od topnika, nawet nie chciało im się umyć płyty w ipa. Ten gość jest bardziej wiarygodny niż ludki z serwisów. A jeszcze jeden przykład, lapek innej firmy oddany do reklamacji, po odbiorze okazało się że dysku HDD zapomnieli zamontować po naprawie.    

Edytowane przez Majki78
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Majki78 napisał:

A widziałeś jak ta kuchenka jest przerobiona, niejedna stacja gorzej trzyma temperaturę niż jego. Nasze serwisy nawet nie bawią się w wymianę ramu czy gpu, tylko lanie topnikiem i grzanie.

Serwis ma u nas MSI i Gigabyte, o ile wiele oba we Wrocławiu, reszta raczej odsyła do producenta. Nawiasem mówiąc kilka lat temu oddałem telefon do serwisu Asusa i usługa była szybka i dobrze wykonana. Niedawno oddałem inny telefon do serwisu CSS i podobnie, dwa dni robocze i telefon w sklepie do odbioru. Także ja bym tych serwisów tak nie oczerniał bo wszędzie się może partacz trafić, a Forest to bajkopisarz jest, ewentualnie naiwniak wierzący we wszystko co mu ludzie powiedzą, może daje zniżki za historyjki o innych serwisach. :E

A tak w ogóle kupił ktoś kiedyś kartę od tego Foresta? Przecież on sam też szroty kupuje więc musi je sprzedawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Serwis ma u nas MSI i Gigabyte, o ile wiele oba we Wrocławiu, reszta raczej odsyła do producenta. Nawiasem mówiąc kilka lat temu oddałem telefon do serwisu Asusa i usługa była szybka i dobrze wykonana. Niedawno oddałem inny telefon do serwisu CSS i podobnie, dwa dni robocze i telefon w sklepie do odbioru. Także ja bym tych serwisów tak nie oczerniał bo wszędzie się może partacz trafić, a Forest to bajkopisarz jest, ewentualnie naiwniak wierzący we wszystko co mu ludzie powiedzą, może daje zniżki za historyjki o innych serwisach. :E

A tak w ogóle kupił ktoś kiedyś kartę od tego Foresta? Przecież on sam też szroty kupuje więc musi je sprzedawać. 

Trzeba będzie do niego napisać, może ma jakieś rodzynki :)

Tak na marginesie, telefon to inna para kaloszy, jest usterka to wymieniają całą płytę w gpu to jest więcej roboty.

Edytowane przez Majki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Majki78 napisał:

A widziałeś jak ta kuchenka jest przerobiona, nie jedna stacja gorzej trzyma temperaturę niż jego. Nasze serwisy nawet nie bawią się w wymianę ramu czy gpu, tylko lanie topnikiem i grzanie. Znajomy oddał lapka asusa do serwisu, mostek wymagał wymiany, to cwaniaki wygrzali i napisali że wymienili. Cała płyta się lepiła od topnika, nawet nie chciało im się umyć płyty w ipa. Ten gość jest bardziej wiarygodny niż ludki z serwisów. A jeszcze jeden przykład, lapek innej firmy oddany do reklamacji, po odbiorze okazało się że dysku HDD zapomnieli zamontować po naprawie.    

Gdyby to ktoś na policję zgłosił, to panowie od „wymieniliśmy” mieliby ciężki problem. Art. 286 k.k. (wyłudzenie) nie ma progu kwotowego jak przy kradzieży, więc nawet wpisanie części zamiennej za 20 zł na fakturę, gdy się tylko pogrzebało bez żadnej wymiany, już się będzie łapać. Wiadomo, że za pierwszym razem sprawa byłaby zalizana (kodeks kodeksem, a życie życiem — słusznie robią, że nie dają drobnym kombinatorom od razu młotem po łapach), a delikwent dostałby pierwsze i ostatnie ostrzeżenie poza protokołem, ale trochę by się ludzie ogarnęli. To samo jest już przy sprzedaży towaru używanego, naprawianego itd. jako nówki nieśmiganej — oczywiście jeśli ktoś bezczelnie kłamie, a nie ma burdel w firmie i się pomylił.

 

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukaszgos napisał:

Gdyby to ktoś na policję zgłosił, to panowie od „wymieniliśmy” mieliby ciężki problem. Art. 286 k.k. (wyłudzenie) nie ma progu kwotowego jak przy kradzieży, więc nawet wpisanie części zamiennej za 20 zł na fakturę, gdy się tylko pogrzebało bez żadnych wymian już się będzie łapać. Wiadomo, że za pierwszym razem sprawa byłaby zalizana, a delikwent dostałby pierwsze i ostatnie ostrzeżenie poza protokołem, ale trochę by się ludzie ogarnęli. To samo jest już przy sprzedaży towaru używanego, naprawianego itd. jako nówki nieśmiganej — oczywiście jeśli ktoś bezczelnie kłamie, a nie ma burdel w firmie i się pomylił.

 

Oczywiście, tylko ludzie są nieświadomi i nie znają swoich praw. Zazwyczaj jest, a po co mam chodzić po sądach za 300,- i się sądzić, więcej na adwokata wydam, a inni na tym korzystają. Ale nic zeszliśmy z tematu, ogólnie ceny GPU idą do góry i tylko niewidomy tego nie zauważy. Przykład, w weekend kupiłem 70ti tuf na komputronie za 4,- później cena podskoczyła do chyba 4,5k, a obecnie do 4849,- i się wyprzedały wszystkie. Na amazonach również lekkie zwyżki.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Myślę, że właściciele sklepów też kopią.  Dobry biznes: odpalić koparkę z kart do sprzedaży, kopac przez np. 2 miesiące, zarobić ok.1400+ i potem sprzedać kartę jako outlet lub jako nową, bo te obecne plomby są zwykłymi naklejkami, które swobodnie można naklejać i odklejać.

Mam nadzieję, że to marginalne zjawisko, ale też by mnie nie zdziwiło. Tylko że można byłoby napisać — karta kopała 2 miesiące, cena obniżona o x%, gwarancja taka to a taka. Zresztą możliwe, że tak właśnie ludzie opisują. Jak kupujemy od „ZiutekBuziaczek1157” z pięcioma kartami na sprzedaż, to możemy się domyślać, że to nie jest tak do końca prywatny entuzjasta, a może być ktoś, kto sam u siebie w sklepie kupił, a sprzedaje jak normalny grajek/górnik używkę. Sporo jest takich aukcji, co niby prywatne, a zalatują firmą choćby ze względu na skalę.

 

10 minut temu, Majki78 napisał:

Oczywiście, tylko ludzie są nieświadomi i nie znają swoich praw. Zazwyczaj jest, a po co mam chodzić po sądach za 300,- i się sądzić, więcej na adwokata wydam, a inni na tym korzystają. Ale nic zeszliśmy z tematu, ogólnie ceny GPU idą do góry i tylko niewidomy tego nie zauważy. Przykład, w weekend kupiłem 70ti tuf na komputronie za 4,- później cena podskoczyła do chyba 4,5k, a obecnie do 4849,- i się wyprzedały wszystkie. Na amazonach również lekkie zwyżki.     

Tia, czas prawnika jest drogi, bo szkoła, bo otrzymanie kancelarii (tanie nie jest) itp. itd. Mało kogo w „tenkraju” stać na pracę innego człowieka liczoną według przyzwoitej godzinówki (obliczonej na takim poziomie, żeby hydraulika było stać na elektryka i żeby zarabiali podobnie). Prawnika też na siebie nie stać, a jeśli dojeżdża klienta o kilkaset złotych długu za poradę, to dla zasady albo dla sportu. W takiej sytuacji musielibyśmy po prostu liczyć na hobbystów, czyli że np. prawnik sam gra, może jakiś policjant, pracownik banku po szkoleniu z przepisów itp. itd. O ile ktoś ma dowody i boi się, że to firma go pozwie i wygra (albo przyśle silnorękich, jeśli to jakiś pokątny serwis w jednym lokalu z lombardem), to bardziej ekonomiczne jest zostawianie opinii w internecie. Wystarczy kilka opinii tego rodzaju i mała firma już musi kombinować z nowym adresem, nową osobą do podstawienia na właściciela itp., bo już jest spalona. Tak miałem z jednym sklepem z małego miasta, który tygodniami się nie kontaktował po zapłacie za towar, odsyłał na po świętach, że będzie sprawdzane albo że musi odkopać w magazynie i trochę to zajmie. Zrobił numer kilku osobom w jednym czasie i już go Allegro miało dosyć, a na socjalmediach zrobiło się bardzo gorąco. Chciałbym, kurczę, żeby ludzie chociaż te zgłoszenia pisali, nawet jeśli nie mają zamiaru potem się handryczyć.

Zgłoszenia mają tę fajną cechę, że jeśli się ich zrobi kilka, to problemu już nie można ignorować. Ale jeśli nie ma żadnego, to nawet nikt nie wie, że problem w ogóle istnieje, a tylko ofiara. Na przykład nie ma siły, żeby skargi spływały, a komisariat nic z tym nie robił. Nie na etapie pięciu, sześciu skarg o te same zachowania. To samo serwisy, platformy, Allegro, Amazon itd. Jakaś prasa lokalna albo branżowa.

No ale tak, zboczyliśmy. A co do odbicia w górę, to masz rację. To są skoki o jakieś 10–20%. Na dłuższą metę byłbym optymistą, a przede wszystkim nie wyciągałbym za szybko zbyt negatywnych wniosków. Zakładałbym po prostu, że się proces wydłuży i rozmemła (co jednak może oznaczać zawieszenie sytuacji do kolejnego kryzysu, a potem łup, przesilenie niekorzystne dla kupujących), ale nie że będzie permanentna grzybnia. Pula nabywców gotowych płacić 4000 zł za 3070 nie jest nieskończona, a szybko budżetów też nie zregenerują. Braki dostaw to jedno, ale magazyny darmowe nie są, więc kto nakupił towaru, ten nie będzie chyba go trzymał w nieskończoność. Ogólnie wszystkośmy ;) już chyba powiedzieli, co było do powiedzenia.

Ale dobrze by było, gdybyśmy nie dali się przestraszyć czemuś, co za miesiąc może wyglądać jak jeden z wielu wzlotów i upadków, nie uwierzyli, że jak poszło o 10% w górę, to trzeba kupować, zanim pójdzie o 30%.

Swoją drogą nabywcy 3000 będą sprzedawali 2000 i 1000, to też się trochę ruszy i może też zluzuje popyt na 3060, jeśli używki 1080 będą 3 razy taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lukaszgos napisał:

Tia, czas prawnika jest drogi, bo szkoła, bo otrzymanie kancelarii (tanie nie jest) itp. itd.

Nie zapominaj, że taki radca prawny jako jeden z niewielu w całej rodzinie sądowniczej musi obowiązkowo się szkolić i uzyskiwać punkty szkoleniowe ;) Taki sędzia od początku swojej kariery zawodowej, aż po dzień złożenia togi, może być głupi i się nie szkolić. Natomiast radcy mają obowiązek aktualizować swoją wiedzę i być na bieżąco ;) A wiedza kosztuje - szczególnie ta aktualna. Po jakimś czasie przestałem się dziwić, że radca ma większą wiedzę niż osoba, która wydaje wyrok. Za to ta druga podobno ma mieć większy szacunek społeczny w związku z piastowaną funkcją. Ech ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, addept napisał:

Szybko, kupujcie, bo za chwile nie będzie :E

Jeszcze ta POTĘŻNA XFX RX 580 na zdjęciu. Czy sprzedawanie kart, których architektura ma już 5 lat nie jest karalne?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD@60fps - to nadal nie jest zła karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Niewiernus napisał:

Jeszcze ta POTĘŻNA XFX RX 580 na zdjęciu. Czy sprzedawanie kart, których architektura ma już 5 lat nie jest karalne?

No te 580 8 GB za 3000 i lepiej, co były jeszcze niedawno do kupienia za <600 zł, to jest jakiś dramat. Tego to nawet dla zasady lepiej by było nie kupować, a spłukać się na coś nowszego, choćby 3060 z rejem i deelesesem, ale nie takie 7950 po 10 latach corocznego liftingu.

3 minuty temu, BladyPL napisał:

FHD@60fps - to nadal nie jest zła karta

Prawda. Ale mimo wszystko. ;) Niechby 1500 za nówkę sztukę 3 lata gwarancji, ale nie kurczę po 3000.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszgos napisał:

Prawda. Ale mimo wszystko. ;) Niechby 1500 za nówkę sztukę 3 lata gwarancji, ale nie kurczę po 3000.

A te ceny to podobno wina spekulantów, Żydów, Masonów i po części Addepta i Janusza. Tak słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o antyszczepionkowcach i Jaszczurze z kosmosu udającego Hillary Clinton.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina winą, pies ją ganiał, ale płacić 5–6 razy tyle, co ta karta kosztowała 2 lata temu?

Zresztą 1070ti i 1080 są w kij mocniejsze, a kosztują podobnie. Nawet 1660 bym wolał.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukaszgos napisał:

Wina winą, pies ją ganiał, ale płacić 5–6 razy tyle, co ta karta kosztowała 2 lata temu?

I to padały te karty co chwilę, nawet 2 lata temu to nie były dobre grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Nie zapominaj, że taki radca prawny jako jeden z niewielu w całej rodzinie sądowniczej musi obowiązkowo się szkolić i uzyskiwać punkty szkoleniowe ;) Taki sędzia od początku swojej kariery zawodowej, aż po dzień złożenia togi, może być głupi i się nie szkolić. Natomiast radcy mają obowiązek aktualizować swoją wiedzę i być na bieżąco ;) A wiedza kosztuje - szczególnie ta aktualna. Po jakimś czasie przestałem się dziwić, że radca ma większą wiedzę niż osoba, która wydaje wyrok. Za to ta druga podobno ma mieć większy szacunek społeczny w związku z piastowaną funkcją. Ech ..

Obowiązek szkolenia i dokształcania przez sędziów i prokuratorów jest wpisany w odpowiednie ustawy. Inna rzecz, że z realizacją tego obowiązku bywa różnie. 

33 minuty temu, BladyPL napisał:

A te ceny to podobno wina spekulantów, Żydów, Masonów i po części Addepta i Janusza. Tak słyszałem

Ej no, nie życzę sobie by mnie w takim towarzystwie umieszczać, i to w jednym zdaniu. Proszę o wykreślenie z tej listy "Masonów" oraz "Tak słyszałem" 

 

EDIT: Ktoś zainteresowany używką RTX 2080 SUPER w cenie 753,35 € ?

Amazon sprzedawcą

https://www.amazon.fr/MSI-RTX-2080-Super-Gaming/dp/B07VGM29BZ/

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie właśnie poszły 3060 Ti Gaming Gigabyte za 626,84 € (2860zł) z hiszpanskiego Amazonu z wysyłką do Polski.

Można było je kupić przez 5 minut, musieli mieć sporo na stanie.

Zrzut-ekranu-2021-07-22-150856.jpg

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, addept napisał:

EDIT: Ktoś zainteresowany używką RTX 2080 SUPER w cenie 753,35 € ?

Amazon Warehouse

https://www.amazon.fr/MSI-RTX-2080-Super-Gaming/dp/B07VGM29BZ/

Oblukałem i znalazłem za 727 € (3300 zł z groszami), ale sprawdziłem potem testy w grach na YT i wyszło, że 3060ti jest minimalnie wydajniejszy, a kupisz w tej samej cenie nówkę. Bardziej opłacalne i tak 3070ti za popularne 3999 zł IMHO. Mogę się mylić, ale tak z mojego punktu siedzenia (czyli budżet normalnie na połowę tego), to jeśli ktoś ma 3300, to ma i 3900, już te 600 zeta takiej różnicy chyba nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 za 3070, 2500 za 3060ti, 2000 za 3060 - myślałem że takie ceny będą już niedługo, a tu psikus. Słabo to wygląda. Dalej są problemy z dostępnością widać, skoro takie 3060ti pojawia się za 3300 i od razu znika. Widocznie bardzo mało sztuk. No cóż, może w sierpniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty można wyrwać, dziś widziałem Zotaca 3080 za 3000zł - był dostępny przez całe 10-15 sekund...

Po prostu trzeba siedzieć ciągle na DropSentry/PartAlert, być zalogowanym na każdym możliwym amazonie pl/de/es/it/fr i być szybkim...

 

Jest o NIEBO ŁATWIEJ wyrwać kartę niż kiedy ja polowałem w lutym/marcu, wtedy wszystko dosłownie wszystko znikało w 3-5 sekund. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukaszgos napisał:

2800 za 3070 (bez ti) Strixx od podobno gracza, na gwarancji:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-geforce-rtx-3070-8gb-s6t

Jak oceniacie? Bałbym się przelewać z góry trzy tysiaki przez Lokalnie…

Karta nigdy nie kopana do bitcoinow i tych podobnych

Po przeczytaniu tego fragmentu też bym się bał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...