Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, klomp napisał:

zastanawiam się po prostu czy cena nie spadnie znacznie w najbliższych miesiącach.

Tego nikt nie wie. Ja osobiście za ten model nie dałbym 3900zł.

1 minutę temu, lukaszgos napisał:

Ta zasiłka za 500 zł pójdzie spokojnie, a jeśli się póki co ma gorszą, no to wiadomo.

Szczerze ja bym ją zatrzymał - sam mam RM750x od Corsaira i to najcichszy zasilacz jaki w życiu miałem - nawet pod pełnym obciążeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Szczerze ja bym ją zatrzymał - sam mam RM750x od Corsaira i to najcichszy zasilacz jaki w życiu miałem - nawet pod pełnym obciążeniem. 

U mnie RM 750. Nie kojarzę dźwięku jego wentyla. Nie wiem, czy kiedykolwiek go włączył. Domyślam się, przy pod jakimś testem 100% obciążenia i 100% wentyli z CPU i budy pewnie się włączył, ale tak to na pasywie jedzie.

Akurat takie miałem założenie, że do softu biurowego, netu i mniej wymagających gier (strategie) na obudowie mają wiatraki stać, na CPU stać, na GPU stać, CPU stać albo minimum.

Dzisiaj bym do tego trochę inaczej podszedł. ;) Wziąłbym zasilacz z cichym wentylem i niskimi obrotami, ale jednak żeby kręcił zawsze, a nie grzał się na pasywie pod GPU w budzie pod biurkiem z kiepską wentylacją naturalną. Ale ten sobie chwalę. Używka. Gdzieś tam kiedyś jakaś okazja. W sumie gdyby nie poczta/cło z Jukeja, gdyby to np. było z Rajchu, to może bym i wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zapytałem się supportu potężnego x-cuma który jestem w kolejce po gaming x trio (z trio) i ruszyło się aż o 30 miejsc w ciągu półtora miesiąca 

 

z tego co widziałem to kilka osób wstawiało już, że dostało z trio jako podmiankę więc mam nadzieje, że u mnie będzie to samo 

Jakby najlepiej to bym napluł na ten sklep, ale co poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

ZALECAM ZMIANĘ OKULARÓW.

1

Ja zalecam patrzeć co piszesz -> "Karty można wyrwać, dziś widziałem Zotaca 3080 za 3000zł", a dopiero później zalecać zmianę okularów ;) Tego to i ja widziałem, tylko nie był on nowy.

Edytowane przez mazi91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuję swoją EVGA RTX 3080 FTW3.

Mam wrażenie, że u kogoś już była wcześniej i została oddana, bo pudełko było porysowane, a plomba EVGA przecięta.

Po dwóch godzinach Metro Exodus EE:  max. temp. 74 st.C w zamkniętej obudowie MAX pobór mocy V- 388 Wat :E, Max obr wentylatora ok 1900 obr/min (średnio słyszalne - w zamkniętej obudowie praktycznie niesłyszalne). Cewki świergoczą, ale przy zamkniętej obudowie jest to niesłyszalne.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli dalej będzie się tak sprawować, to ją zostawiam.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

Ja już testuję swoją EVGA RTX 3080 FTW3.

Mam wrażenie, że u kogoś już była wcześniej i została oddana, bo pudełko było porysowane, a plomba EVGA przecięta.

Po dwóch godzinach Metro Exodus EE:  max. temp. 74 st.C w zamkniętej obudowie MAX pobór mocy V- 388 Wat :E, Max obr wentylatora ok 1900 obr/min (średnio słyszalne - w zamkniętej obudowie praktycznie niesłyszalne). Cewki świergoczą, ale przy zamkniętej obudowie jest to niesłyszalne.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli dalej będzie się tak sprawować, to ją zostawiam.

 

Ale kupiłeś ją na outlecie czy jako nówkę? i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio lipa z "dobrymi" dilami w Polsce(za granicą jest dużo lepiej). Jak ktoś już wspomniał, nawet na pepperze nic się nie dzieje w dziale kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, latuch_ napisał:

Coś ostatnio lipa z "dobrymi" dilami w Polsce(za granicą jest dużo lepiej). Jak ktoś już wspomniał, nawet na pepperze nic się nie dzieje w dziale kart graficznych.

nic się nie dzieje bo ludzie nie chcą dostawać setek minusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iqiwf napisał:

Ale kupiłeś ją na outlecie czy jako nówkę? i w jakiej cenie?

Jako nówkę za 6099.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

Jako nówkę za 6099.

no nie wiem, ja jakbym dostał UŻYWANĄ kartę gdy zamówiłem nową to bym odrazu zaczął kłócić się ze sklepem, jaki sklep jeżeli można wiedzieć? przecież 6100 to nie jest jakaś niesamowita cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iqiwf napisał:

 

nic się nie dzieje bo ludzie nie chcą dostawać setek minusów

Trochę tego nie czaje. Holdowcy krzyczą w komentarzach żeby czekać i wyzywają później ludzi co dodają wrzutki, a może ktoś akurat chce kupić już i chce kupić po najlepszej cenie w tym okresie.

Żeby nie było tak, że ceny się zatrzymały, a pozniej znowu będą braki i jeszcze drożej, zwłaszcza, że te LHR są dalej opłacalne pod kątem kopania. Wywieje non LHR ze sklepów i z aukcji to ciekawe czy minerzy nie zaczną LHR kupować.

Edytowane przez latuch_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Passt napisał:

Ja już testuję swoją EVGA RTX 3080 FTW3.

Mam wrażenie, że u kogoś już była wcześniej i została oddana, bo pudełko było porysowane, a plomba EVGA przecięta.

Po dwóch godzinach Metro Exodus EE:  max. temp. 74 st.C w zamkniętej obudowie MAX pobór mocy V- 388 Wat :E, Max obr wentylatora ok 1900 obr/min (średnio słyszalne - w zamkniętej obudowie praktycznie niesłyszalne). Cewki świergoczą, ale przy zamkniętej obudowie jest to niesłyszalne.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli dalej będzie się tak sprawować, to ją zostawiam.

 

I gitarra :) Czekam na nią z amazon.es za 970,- jurków, już drugi raz informowali o opóźnieniu. Marne szanse że zrealizują, lecz w sumie jeszcze nie anulowali. Nic, czekam dalej, kartę mam to rybka :)  

4 minuty temu, latuch_ napisał:

Trochę tego nie czaje. Holdowcy krzyczą w komentarzach żeby czekać i wyzywają później ludzi co dodają wrzutki, a może ktoś akurat chce kupić już i chce kupić po najlepszej cenie w tym okresie.

Żeby nie było tak, że ceny się zatrzymały, a pozniej znowu będą braki i jeszcze drożej, zwłaszcza, że te LHR są dalej opłacalne pod kątem kopania.

Ostatnio TUF 70ti z X-kom dostał prawie -1000, jak wspomniałem że w sumie nie jest złą cena, bo wychodzi 3950,- to prawie lincz był :)  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Majki78 napisał:

I gitarra :) Czekam na nią z amazon.es za 970,- jurków, już drugi raz informowali o opóźnieniu. Marne szanse że zrealizują, lecz w sumie jeszcze nie anulowali. Nic, czekam dalej, kartę mam to rybka :)  

Też czekam na to samo zamówienie z Amazonu na tę kartę. 

Jeśli jakimś cudem by przyszła, to pierwsze co to będę musiał zmienić zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, latuch_ napisał:

Trochę tego nie czaje. Holdowcy krzyczą w komentarzach żeby czekać i wyzywają później ludzi co dodają wrzutki, a może ktoś akurat chce kupić już i chce kupić po najlepszej cenie w tym okresie.

Żeby nie było tak, że ceny się zatrzymały, a pozniej znowu będą braki i jeszcze drożej, zwłaszcza, że te LHR są dalej opłacalne pod kątem kopania.

Jak chcę ktoś kupić to niech kupuję, minusy go tak i tak nie będą obchodzić ale minusy są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pepper jest od OKAZJI a nie od okazji z lekko obniżonymi cenami które tak i tak są zawyżone 

I z której strony kopanie na LHR się opłaca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

Też czekam na to samo zamówienie z Amazonu na tę kartę. 

Jeśli jakimś cudem by przyszła, to pierwsze co to będę musiał zmienić zasilacz ;)

Akurat mam RM750 z poprzedniego bumu krypto więc luz :)

6 minut temu, iqiwf napisał:

Jak chcę ktoś kupić to niech kupuję, minusy go tak i tak nie będą obchodzić ale minusy są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pepper jest od OKAZJI a nie od okazji z lekko obniżonymi cenami które tak i tak są zawyżone 

I z której strony kopanie na LHR się opłaca? 

Między innymi Tron, czy Ravencoin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iqiwf napisał:

Jak chcę ktoś kupić to niech kupuję, minusy go tak i tak nie będą obchodzić ale minusy są jak najbardziej uzasadnione, ponieważ pepper jest od OKAZJI a nie od okazji z lekko obniżonymi cenami które tak i tak są zawyżone 

I z której strony kopanie na LHR się opłaca? 

Opłaca pod tym kątem, że np 3070 bądź 3070 Ti dalej daje coś lekko ponad 300zl na czysto na miesiąc. Mi osobiście by się nie chciało męczyć kompa 24h/7 za tyle siana, no ale jednak dalej wychodzi się na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Passt napisał:

Ja już testuję swoją EVGA RTX 3080 FTW3.

 

Dawaj testy z MMO od Amazona. 

Najlepiej z filmikiem z kamery zewnętrznej żeby nie ucięło obrazu jak chciałbyś na kompie prosto nagrywać. XD

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, latuch_ napisał:

Trochę tego nie czaje. Holdowcy krzyczą w komentarzach żeby czekać i wyzywają później ludzi co dodają wrzutki, a może ktoś akurat chce kupić już i chce kupić po najlepszej cenie w tym okresie.

Holdowcy uznają tylko MSRP -50%. Jakbyś tam wrzucił RTXa 3080 za 3K, to też by wiele osób dało minusa, bo po prawie roku czasu "powinno być" 1640 zł.

Edytowane przez Fjubens
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Passt napisał:

Mam wrażenie, że u kogoś już była wcześniej i została oddana, bo pudełko było porysowane, a plomba EVGA przecięta.

 

Ze sklepu?

40 minut temu, Passt napisał:

Jako nówkę za 6099.

Iiii… no to jaja sobie robią. Rabat rabatem, gwarancja gwarancją, ale powinni powiadomić, że produkt outletowy albo wyjaśnić, że było na nim robiony wyrywkowe próbkowanie partii.

 

16 minut temu, Fjubens napisał:

Holdowcy uznają tylko MSRP -50%. Jakbyś tam wrzucił RTXa 3080 za 3K, to też by wiele osób dało minusa, bo po prawie roku czasu "powinno być" 1640 zł.

Przesada. Ale rok po premierze faktycznie „powinno” być, co do zasady, troszkę niżej niż MSRP za nówkę, nie mówiąc już o używkach. Oczywiście „powinno” nie dosłownie, no bo wiadomo, koszty się zmieniają, a trudno twierdzić, że producenci i sprzedawcy nie mają w ogóle prawa korzystać z popytu. Osobiście za te 3200, co jest jego MSRP w Europie, ja bym 3080 pewnie kupił.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukaszgos napisał:

Ze sklepu?

Tak z x-kom.

Właśnie do nich pisze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazi91 napisał:

Ja zalecam patrzeć co piszesz -> "Karty można wyrwać, dziś widziałem Zotaca 3080 za 3000zł", a dopiero później zalecać zmianę okularów ;) Tego to i ja widziałem, tylko nie był on nowy.

Ty tak na serio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, iqiwf napisał:

I z której strony kopanie na LHR się opłaca? 

Ogólnie kopanie pozostałych krypto na nich się opłaca,ale kursy tych krypto oprócz ETH są na tyle zmienne,że jednego dnia RVN jest opłacalny,następnego dnia ERG,a jeszcze kolejnego dnia coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Większości osób bydlaki z euro anulowały zamówienie, więc możesz się cieszyć

Otrzymałem odpowiedź..

"Szanowny Kliencie,

 
uprzejmie informuję, że do chwili obecnej Producent nie potwierdził nam dostępności produktu."
 
I tyle z cieszenia się póki co, jak widać jakimś trafem zamówienia anulowane mają większy priorytet niż moje ze statusem "Kompletowanie Zamówienia/Rezerwacji" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...