Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, latuch_ napisał:

Opłaca pod tym kątem, że np 3070 bądź 3070 Ti dalej daje coś lekko ponad 300zl na czysto na miesiąc. Mi osobiście by się nie chciało męczyć kompa 24h/7 za tyle siana, no ale jednak dalej wychodzi się na plus

na dziś dzień  za pół roku masz prawie 2k PLN, a nie wykluczone że pod koniec roku będzie 2k ale $ - kto nie ryzykuje ten nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Griszah napisał:

na dziś dzień  za pół roku masz prawie 2k PLN, a nie wykluczone że pod koniec roku będzie 2k ale $ - kto nie ryzykuje ten nie ma ;)

No coś w tym jest - może być tak, że ten "marny" urobek będzie warty x razy więcej jakby się spełniły przepowiednie co do ceny BTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 16:57, Espirite napisał:

Czy jest tu jakiś inny posiadacz RTX 3090 HOF, który podzieli się opinią o cewkach i kulturą pracy chłodzenia, tempraturami?

Polecam. Druga najlepsza karta ever zaraz po evga kingpin ;)  Cewek nie słychać, wentylatory też dają radę a nawet bardzo dają radę. temperatury rdzenia i vram super :)  Minus to koszt i trzeba mieć miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, War_MachinE napisał:

Polecam. Druga najlepsza karta ever zaraz po evga kingpin ;)  Cewek nie słychać, wentylatory też dają radę a nawet bardzo dają radę. temperatury rdzenia i vram super :)  Minus to koszt i trzeba mieć miejsce.

Masz jeszcze tą 3090 evga? Potestuj New World ?

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, gdybym tylko mógł wyrwać w tym euro 3060 ti za 3k... od razu zamieniłbym w tajemnicy przed żoną swojego Aourusa 3060... Masakra, ceny miały spadać, dostepność miała być większa, a się na to nie zanosi. Środek wakacji, kiedy ceny mają być niskie jak nie teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, iLuminary napisał:

Ehh, gdybym tylko mógł wyrwać w tym euro 3060 ti za 3k... od razu zamieniłbym w tajemnicy przed żoną swojego Aourusa 3060... Masakra, ceny miały spadać, dostepność miała być większa, a się na to nie zanosi. Środek wakacji, kiedy ceny mają być niskie jak nie teraz?

Jak masz jakiegoś znajomka poza Polską to poproś by Ci kupił FE za 1800zł (UK, DE, FR, ES) albo AiB bo od ręki można wyrwać 3060 Ti za 3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iLuminary napisał:

Środek wakacji, kiedy ceny mają być niskie jak nie teraz?

A kto powiedział że mają być? Ja miałem brać wczoraj z outletu 3060 Gaming X za 2386 zł, ale na zdjęciu był Ventus a nie Gaming X, częsta pomyłka w tym outlecie.
Wieczorem wystawili już 500 zł drożej, tyle że już jako Ventus, ale na zdjęciach nadal Gaming, co zabawne wystawili 200 zł drożej Gaming X, a tam na zdjęciu Ventus oczywiście.  :E 

Także może być różnie, i niekoniecznie różowo.  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Jak masz jakiegoś znajomka poza Polską to poproś by Ci kupił FE za 1800zł (UK, DE, FR, ES) albo AiB bo od ręki można wyrwać 3060 Ti za 3k.

Ten Vision na Euro mnie zwłaszcza kusił, bo na raty był, łatwiej ukryć przed żoną :D

No bo jak mam jej wytłumaczyć, że zamiana 3060 na 3060 z dopiskiem TI to fajna sprawa? Toż cyferki te same xD

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iLuminary napisał:

Ten Vision na Euro mnie zwłaszcza kusił, bo na raty był, łatwiej ukryć przed żoną :D

No bo jak mam jej wytłumaczyć, że zamiana 3060 na 3060 z dopiskiem TI to fajna sprawa? Toż cyferki te same xD

Karta idzie do środka, więc o ile Twoja Pani nie jest jakimś ekspertem od panelu sterowania Nvidia to raczej nigdy nie zajarzy że coś wymieniłeś. Kupujesz po cichu, chowasz i czekasz aż wyjdzie na kilka godzin, wymieniasz, starą wystawiasz na sprzedaż i załatwione. Wiesz ile razy ja wymieniłem sobie przenośny 250GB na 1TB albo dokupiłem po cichu kolejne SSD ? Moja pani znajdowała jedynie puste pudełka i jeszcze ładnie mi je na półce układała. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

Karta idzie do środka, więc o ile Twoja Pani nie jest jakimś ekspertem od panelu sterowania Nvidia to raczej nigdy nie zajarzy że coś wymieniłeś. Kupujesz po cichu, chowasz i czekasz aż wyjdzie na kilka godzin, wymieniasz, starą wystawiasz na sprzedaż i załatwione. Wiesz ile razy ja wymieniłem sobie przenośny 250GB na 1TB albo dokupiłem po cichu kolejne SSD ? Moja pani znajdowała jedynie puste pudełka i jeszcze ładnie mi je na półce układała. 

Gorzej jak sprawdzi konto :P A tak sprzedam po cichu w ciągu paru miesięcy 3060, i finanse będą się zgadzać :P

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iLuminary napisał:

Gorzej jak sprawdzi konto :P A tak sprzedam po cichu w ciągu paru miesięcy 3060, i finanse będą się zgadzać :P

Co Ty masz za życie jak Ci kobieta na ręce tak patrzy? Macie tylko wspólne konto czy co?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie macie jak wam żony wydatki sprawdzają :)  chyba ze zarabiają więcej od was i was utrzymuje ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xtn napisał:

No to fajnie macie jak wam żony wydatki sprawdzają :)  chyba ze zarabiają więcej od was i was utrzymuje ?

Dokładnie o tym samym pomyślałem :D.

40 minut temu, iLuminary napisał:

Ehh, gdybym tylko mógł wyrwać w tym euro 3060 ti za 3k... od razu zamieniłbym w tajemnicy przed żoną swojego Aourusa 3060... Masakra, ceny miały spadać, dostepność miała być większa, a się na to nie zanosi. Środek wakacji, kiedy ceny mają być niskie jak nie teraz?

Z ciekawości - skąd takie info miałeś, że ceny miały spadać, dostępność większa, etc.? :) Jeszcze na początku czerwca 'ludzie' mówili, że ceny kart nie spadną do końca tego roku. Także musisz podchodzić z większą rezerwą do informacji, jakie zdobywasz w necie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

Dokładnie o tym samym pomyślałem :D.

Z ciekawości - skąd takie info miałeś, że ceny miały spadać, dostępność większa, etc.? :) Jeszcze na początku czerwca 'ludzie' mówili, że ceny kart nie spadną do końca tego roku. Także musisz podchodzić z większą rezerwą do informacji, jakie zdobywasz w necie ;).

Tutaj parę osób pisało ;)

 

Panowie, zarabiam znacznie więcej od żony, ale mimo wszystko wydatki pokroju 3 tysięcy uzgadnia się w małżeństwie wspólnie, przynajmniej u nas ;-) Zwłaszcza kiedy już na kompa i tak się wywaliło 7k, a w perspektywie czasu są rzeczy równie ważne.

 

Kwestia uczciwości, raczej nie bylibyście zachwyceni kiedy z Waszych wspólnych oszczędności żona sprawiłaby sobie za 3600 nową parę butów, ciutkę wygodniejszą niż te, które ma w szafie, bez porozumienia się wczesniej :P

Edytowane przez iLuminary
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa dorosłość i odpowiedzialność za wspólne finanse. To nie kosmetyczka czy wypad na piwo za kilkaset PLN 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iLuminary napisał:

Panowie, zarabiam znacznie więcej od żony, ale mimo wszystko wydatki pokroju 3 tysięcy uzgadnia się w małżeństwie wspólnie, przynajmniej u nas ;-) Zwłaszcza kiedy już na kompa i tak się wywaliło 7k, a w perspektywie czasu są rzeczy równie ważne.

Jak masz wyrozumiałą żonę,to ona zrozumie.Tyle że,w większości przypadków w naszym kraju bywa różnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupi se ciuchów czy tam co ona lubi za ta sama sumę i dobra jest :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xtn napisał:

No to fajnie macie jak wam żony wydatki sprawdzają :)  chyba ze zarabiają więcej od was i was utrzymuje ?

Na razie mam takie szczęście,że żony nie mam i pewnie nieprędko to u mnie nastąpi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iLuminary napisał:

Tutaj parę osób pisało ;)

 

Panowie, zarabiam znacznie więcej od żony, ale mimo wszystko wydatki pokroju 3 tysięcy uzgadnia się w małżeństwie wspólnie, przynajmniej u nas ;-) Zwłaszcza kiedy już na kompa i tak się wywaliło 7k, a w perspektywie czasu są rzeczy równie ważne.

 

Kwestia uczciwości, raczej nie bylibyście zachwyceni kiedy z Waszych wspólnych oszczędności żona sprawiłaby sobie za 3600 nową parę butów, ciutkę wygodniejszą niż te, które ma w szafie, bez porozumienia się wczesniej :P

Moja Żona nie kupiłaby sobie tak drogich butów, czy ciuchów :). Zna wartość pieniądza, bo sama zarabia :).

Co do tego co ludzie piszą tutaj czy gdzie indziej odnośnie cen grafik - nikt nie zna przyszłości i nikt nie wie jak ceny będą się kształtować w najbliższym czasie. Pewne obniżki już były na przestrzeni ostatnich tygodni i wydaje się, że ceny nawet delikatnie ruszyły znowu do góry. Musisz na bieżąco monitorować rynek i jak wpadnie odpowiednia cena na daną kartę i jesteś w stanie ją zaakceptować, to kupuj. Albo HOLD/HODOR/HLOD/DLOH czy tam co innego ;).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Moja Żona nie kupiłaby sobie tak drogich butów, czy ciuchów :). Zna wartość pieniądza, bo sama zarabia :)

No to z tego wynika, że Ty nie znasz wartości pieniądza, bo kupiłeś kartę za 4 czy 5000 PLN ;) Totalnie nieopłacalna "inwestycja" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damskie buty, torebki, ciuchy i biżuteria może być o wiele wiele droższa niż taki RTX  3090, ile razy się czyta że jakaś celebrytka kupiła sobie torebkę za 20k zł  do tego buty za 10k zł. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie zna się na elektronice i się tym kompletnie nie interesuje ale jak ostatnio 2 karty synom kupiłem to się zapytała za ile, a potem stwierdziła ze lepiej było nie pytać :)  Ja tam ja nie pytam ile na kosmetyczkę wydaje :) Najważniejsze to ograniczać niepotrzebny stres... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Moja nie zna się na elektronice i się tym kompletnie nie interesuje ale jak ostatnio 2 karty synom kupiłem to się zapytała za ile, a potem stwierdziła ze lepiej było nie pytać :)  Ja tam ja nie pytam ile na kosmetyczkę wydaje :) Najważniejsze to ograniczać niepotrzebny stres... 

 

My tu mamy wszyscy tańsze kompy niż niektórzy noszą zegarki  za 1-2 mln zł są zegarki, jak są damskie torebki za 100k zł. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stjepan666 napisał:

Damskie buty, torebki, ciuchy i biżuteria może być o wiele wiele droższa niż taki RTX  3090, ile razy się czyta że jakaś celebrytka kupiła sobie torebkę za 20k zł  do tego buty za 10k zł. :E

Po blisko 20 latach małżeństwa mogę z całą stanowczością stwierdzić, że są kategorie wydatków, która mężczyznę denerwuje bardziej i mniej. I kwota jest tu mało istotna. Dla przykładu nie rozumiem co takiego jest w butach, które kosztowały dajmy na to 1500 PLN i założy się je kilka razy w roku na jakieś większe okazje. Natomiast bez większego problemu zaakceptuję mentalnie taki wydatek jeśli zostanie on ulokowany w bardzo fajną bieliznę ;) z której w pośredni sposób i ja będę zadowolony :) Żona stwierdziła, że ona też się dziwi, jak można było ostatnio wydać coś ponad 10k na komputer, który co prawda ładnie wygląda i działa, ale korzysta się z niego sporadycznie. Dlatego mam ambitny plan, aby i ona zaczęła się interesować jakimiś gierkami. Wydatki, z których się korzysta wspólnie, mają zdecydowanie inny poziom mentalnej akceptacji :)

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. lokuje kasę w płyty CD z muzyką, w tej chwili moja kolekcja jest warta około 8500 Euro i dobrze mi z tym, mam tam płytki za 10zł jak i kilka białych kruków od 200-400zł za sztukę. Elektronika jest na drugim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...