Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lukaszgos napisał:

Natomiast na Allegro zauważyłem inną ciekawą rzecz: sprzedającym używki od…ło. No trudno to inaczej określić, kiedy lecą 1080ti za 3000 (sporo), a nawet 4000 (!!!). (...)

Pomyśleć (kto to wtedy wiedział ?!), że wierząc w niemal darmowe z wrześniowych zapowiedzi 30xx (cena vs wydajność) pozbywałem się naprędce - byle ktoś chciał wziąć - 1080ti za... 1250 pln! 
Ech... :(

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu u nas też jakiś ziutek wystawił 1080ti za 2.6k. Ogólnie jest odlot z cenami używek bez gw. Sporo tego wisi w cenach wyższych niż kupywali na premierę nowe karty. Teraz chcą wcisnąć zakurzone trupy bez gw z zaschniętą pastą i sflaczałymi termopadami po takich $$. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

Parę dni temu u nas też jakiś ziutek wystawił 1080ti za 2.6k. Ogólnie jest odlot z cenami używek bez gw. Sporo tego wisi w cenach wyższych niż kupywali na premierę nowe karty. Teraz chcą wcisnąć zakurzone trupy bez gw z zaschniętą pastą i sflaczałymi termopadami po takich $$. 

 I wszystkie one nigdy nie kopały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina kombinatorów, chcę sprzedać moja kartę 2080ti Asus róg Strix OC. Nie jestem jej w stanie wycenić, na ebay i allegro rozstrzał cenowy od 300eu do 1400eu (mieszkam w de) masa ludzi kombinuje lub wali perfidne walki i serio nie chce zdzierać bo mam już nowa kartę, ale nie jestem w stanie wycenić tej na sprzedaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lukaszgos napisał:

Natomiast na Allegro zauważyłem inną ciekawą rzecz: sprzedającym używki od…ło. No trudno to inaczej określić, kiedy lecą 1080ti za 3000 (sporo), a nawet 4000 (!!!). 1070ti za 3000 też widziałem, a to już w ogóle. Takie są podawane ceny za 1070, 1080, 2000, że się zupełnie nie opłaca w porównaniu z nówkami ze sklepu. Z

bardzo to widać po 2060, którym długo byłem zainteresowany, ceny z długą gwarancją tak na allegro, czy wiarygodne na olx potrafią być wręcz absurdalne. Wołają za gigabyte OC czy Asusa duala po 2100-2200zł, za marnego Ventusa niewiele mniej, jeden patrzy na drugiego i żaden z ceną nie zejdzie, kisza się naprawdę długo, mam trochę w obserwowanych. Pewnie patrzą też na ceny 1660S/Ti które też potrafią swoje kosztować. Ceny używek też poszły w górę, kart jest zdecydowanie mniej, np 2-3tyg temu takie RTX 2060 było ok 250ofert, teraz jest 160-170, nawet na weekend nie było specjalnie więcej .  Dużo kart jest wystawionych w momencie udanego zakupu następcy, Brak serii 3XXX w sklepach, to i brak używek na aukcjach, a to co jest drożeje...

tylko ceny też są zafałszowane przez licytacje, wylicytują drogo, potem nie płacą. Ktoś kto chce wystawić taką kartę, obserwuje, widzi za ile " poszła " myśli sobie wow, to ja też sprzedam swojego strucla za tyle... i wisi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, xtn napisał:

Widocznie ja trafiłem na miłego konsultanta :)

Mnie kolejny już zlewa:

"Szanowny Kliencie, 

 
informuję, że rezerwacja została anulowane z powodu wyczerpanego zapasu magazynowe i braku możliwości sprowadzenia produktu od dystrybutora. Za powstałe niedogodności przepraszam.
 
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt."
 
Oczywiście nie poddaje się i wystosowałem odpowiedź na te generyczne wypociny, między innymi wspomniałem o tym że jak najbardziej karta wciąż jest do ściągnięcia od producenta tyle że w nowej rewizji, pewnie znów dostane ubrane w dyplomatyczne słowa "wyp.....laj", no ale spróbuję.. ;)
Edytowane przez Reverse17
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wysokich cen używek - można sprzedać i można sprzedawać :). Jak swoją sprzedawałem, to też widziałem wiele ofert z dużo wyższymi cenami niż ja wystawiłem. Ale koniec końców swoją kartę sprzedał, a innym dalej wiszą... Jak ktoś ma czas, to może wystawić z wysoką ceną i czekać miesiąc, dwa, trzy... co kto lubi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ME pojawiła się 3060 TI, dwu wiatrakowa... za 3999 PLN. Śmiechu warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ceny spadają wolno bo wolno ale dostawy są dalej szitowe? Ludziki wyczyściły wszystko i trzeba znowu czekać na zatowarowanie?  Gdzie ta poprawa dostępności zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawy są małe i to wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iLuminary napisał:

Na ME pojawiła się 3060 TI, dwu wiatrakowa... za 3999 PLN. Śmiechu warte

Moja karta marzeń. :E Chociaż wiem, że MSI w końcu wprowadziło ten wariant do produkcji masowej bo widząc wiecznie te 3 wentylatorowe kloce rzygać mi się chciało.

Cena oczywiście nie wymaga komentarza - jest wyssana jak pierd z dupy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Moja karta marzeń. :E Chociaż wiem, że MSI w końcu wprowadziło ten wariant do produkcji masowej bo widząc wiecznie te 3 wentylatorowe kloce rzygać mi się chciało.

Cena oczywiście nie wymaga komentarza - jest wyssana jak pierd z dupy.

Oby tylko nie było tak, że wszyscy będa czekać na te sierpniowe dostawy jak pepperowicze, a to wszystko bedzie wał wielki jak szelki i żadnych dostaw nie będzie. Od września przyjdzie częściowy lockdown i znów ceny będą zwyżkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iLuminary napisał:

Oby tylko nie było tak, że wszyscy będa czekać na te sierpniowe dostawy jak pepperowicze, a to wszystko bedzie wał wielki jak szelki i żadnych dostaw nie będzie. Od września przyjdzie częściowy lockdown i znów ceny będą zwyżkować.

Ja bym zalecał ostrożność jeśli ktoś pozbył się gpu z myślą, że zaraz kupi coś w miare tanio. Może się okazać, że taka osoba zostanie za przeproszeniem w dupie jak ceny wystrzela do góry. Oczywiście mogę się mylić, ale sam ze zmianą gpu zagrałem ostrożnie żeby nie zostać z niczym. Można zaryzykować i kupić 1000zl taniej za jakis czas, a moze być tak, że będą puste półki w sklepach czy tam jeszcze większe ceny.

Jak ktoś ma jakąś grafe, na której da się wyświetlać pulpit to może zaczekać:D Troche zaluje, ze mam procka bez apu, w intelach bardzo ulatwialo to przesiadke na nowe gpu bo moglem spokojnie po sprzedazy zapolowac na cos przez pare dni czy tygodnii.

Edytowane przez latuch_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałbym w sumie jeszcze EVGA RTX 3060Ti Gaming XC ale dostępność tej karty w naszym kraju jest w ogóle chora, dziwna i cena oczywiście również jakby to był klejnot rodowy maharadży. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność kart EVGA w Polsce to jest w ogóle nieporozumienie. Nie ma innego producenta znanego w Polsce,którego ciężko kupić GPU.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, iacoski napisał:

Podsumowując ceny spadają wolno bo wolno ale dostawy są dalej szitowe?

Zdaje się, że to ceny idą do góry wraz z kursem kryptowalut.

5 minut temu, Spl97 napisał:

Nie ma innego producenta znanego w Polsce,którego ciężko kupić GPU.

nVidia i modele referencyjne? :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie bedzie dostaw to się nic nie stanie, trzeba bedzie czekać dalej i tyle :) Po takim okresie to totalnie bez różnicy.

Jednym słowem HODL :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, latuch_ napisał:

Ja bym zalecał ostrożność jeśli ktoś pozbył się gpu z myślą, że zaraz kupi coś w miare tanio. Może się okazać, że taka osoba zostanie za przeproszeniem w dupie jak ceny wystrzela do góry. Oczywiście mogę się mylić, ale sam ze zmianą gpu zagrałem ostrożnie żeby nie zostać z niczym. Można zaryzykować i kupić 1000zl taniej za jakis czas, a moze być tak, że będą puste półki w sklepach czy tam jeszcze większe ceny.

Jak ktoś ma jakąś grafe, na której da się wyświetlać pulpit to może zaczekać:D Troche zaluje, ze mam procka bez apu, w intelach bardzo ulatwialo to przesiadke na nowe gpu bo moglem spokojnie po sprzedazy zapolowac na cos przez pare dni czy tygodnii.

Tak sobie właśnie myślę, że co prawda nie mogę zostać bez swojego 1070ti, muszę najpierw kupić następcę, ale w sumie jeśli spadną ceny 3000, to mojej używki też, więc może mi prawie na jedno wyjść. Jak się doczekam 3070ti za 3000 zł, to pewnie mój 1070ti spadnie do 800. Kwestia, o ile spadną ceny nówek vs o ile używek i czy ktoś będzie te używki kupował. Mam jeszcze takie wyjście, że jeśli 1070ti polecą na łeb na szyję, to sobie kupię drugi za 800 zł, jak powinienem był zrobić, kiedy chwilowo po tyle były. (Potrzebuję więcej fps, ale ze względu na konkretne gry jeszcze nie RT i nie DLSS, zresztą patche na FSR obejmą też starą nVidię).

Na razie i tak zresztą dostałem masę kolejnej roboty i skrócenie terminu na starą, więc zaczyna brakować czasu na spanie, czyli chyba naprawdę muszę dotrzymać słowa i dla własnego dobra zostawić temat GPU do połowy sierpnia, czyli akurat jak wyjdzie 6600XT i ten mityczny zapas nVidii na kontrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukaszgos napisał:

Przeglądam na Allegro, ale na liczebność ofert nie patrzyłem. Ogólnie mam wrażenie, że 3060ti jest niewiele, 3070 w sumie też nie jest jakoś dużo… ale nie liczyłem, nawet orientacyjnie, ile jest ofert, ani nie sprawdzałem, ile jest sztuk na stanie.

Natomiast na Allegro zauważyłem inną ciekawą rzecz: sprzedającym używki od…ło. No trudno to inaczej określić, kiedy lecą 1080ti za 3000 (sporo), a nawet 4000 (!!!). 1070ti za 3000 też widziałem, a to już w ogóle. Takie są podawane ceny za 1070, 1080, 2000, że się zupełnie nie opłaca w porównaniu z nówkami ze sklepu. Z 4000 opuścić dwie stówki, bo używana kilka miesięcy, a jest dowód zakupu i paragon… z Niemiec. Albo o dwie stówki od ceny nówki 3000 jest karta z generacji 2000 czy nawet 1000, którą uważają za równoważną. Trochę ludzie nie mają wyczucia. No ale wiadomo — rynek. Mają prawo spróbować i mają prawo na własnej skórze się przekonać. Troszkę wkurza mnie jednak takie orientowanie się na ceny sklepowe nówek, ale też traktowanie przez kupujących takiego prywatnego sprzedającego na równi ze sklepem.

Edit: I to właśnie w tych kilku ostatnich dniach właśnie nastąpił taki wysyp używek po absurdalnych cenach.

***

Przy okazji, poglądowo: 10 minut po powiadomieniu, że Eagle 3070ti na ME wrócił, już go nie było. Nie zdążyłem.

 

 

To że po tyle wystawiają nie znaczy że ktoś to kupuje, sam wystawiłem 2080Ti (na gwarancji) na początek za 3999zł - bo czemu nie. Ostatecznie sprzedałem ją za 3400zł, także 1080Ti po 3k to jakieś bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki się pojawiły bo ceny spadają i ludzie chcą się przesiąść na 3xxx pewnie a przy wcześniejszym burdelniku wszyscy kurczowo trzymali się swoich 1080 ti

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iacoski napisał:

Podsumowując ceny spadają wolno bo wolno ale dostawy są dalej szitowe? Ludziki wyczyściły wszystko i trzeba znowu czekać na zatowarowanie?  Gdzie ta poprawa dostępności zatem?

Dostawy mogą być shitowe, ale w „tym kraju” jest więcej kasy, niż się ludziom wydaje. Nie zdziwiłbym się, gdyby brać gwarecka hurtowo skupywała z detalicznych sklepów. Morele wprowadziły ostatnio zasadę 1 karty na użytkownika.

 

2 minuty temu, lukibossss napisał:

To że po tyle wystawiają nie znaczy że ktoś to kupuje, sam wystawiłem 2080Ti (na gwarancji) na początek za 3999zł - bo czemu nie. Ostatecznie sprzedałem ją za 3400zł, także 1080Ti po 3k to jakieś bajki.

Niby tak, ale takie bajki czasem kreują rzeczywistość. Rzucasz coś, nikt tego nie kwestionuje, za jakiś czas tworzy się nowa normalność. Często trend zaczyna się od jednego rodzynka, którego wszyscy mają za wariata. A potem drugi, trzeci i nagle budzisz się nowej rzeczywistości. Na Allegro wystarczy, że wyprzeda się ostatnia w miarę tania aukcja, a zostaną tylko drogie, to nowi wystawcy już nie będą mieli ciśnienia i tak przez 2 tygodnie możesz mieć ceny wyższe o kilka złotych, zanim się pojawiają następne w tych cenach, co wcześniej były. Z moich obserwacji wynika, że są takie właśnie cykle.

3 minuty temu, najman23 napisał:

Używki się pojawiły bo ceny spadają i ludzie chcą się przesiąść na 3xxx pewnie a przy wcześniejszym burdelniku wszyscy kurczowo trzymali się swoich 1080 ti

Gdybym miał 1080ti, to też bym się go teraz trzymał, ale nie za bardzo chciałem wymieniać z dopłatą np. 1000 zł, gdy się obudziłem z ręką w nocniku, a takie różnice w cenach były. Teraz bym pewnie skorzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od dawien dawna widzę tak normalne ceny kart z serii RTX.

Życzę Wam by w Polsce na dniach weszły podobne.

3060

 

3060ti.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...