Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem, jak widzę jakieś pięć patoli, czy nawet „tylko” cztery, to mam chęć zapamiętać kwotę, którą widzę, że teraz byłbym gotów wybulić na kartę, i wydać ją później, kiedy sytuacja wróci do normalności. W normalnych warunkach za pięć patyków to co by człowiek miał? 3090ti? ;) Nauczka na przyszłość: gdy jest normalna sytuacja bez boomu na krypto, a zwłaszcza spadek cen GPU, to maksować slota nawet bez potrzeby.

A dzisiaj już chyba kończę, trzeba się wyspać (dopiero kończę pracę z czwartku, a ze środy na czwartek spałem 2 godziny) bo się napaliłem, że ti za kilka stówek mniej, a potem dopiero skojarzyłem, że 60, a nie 70. Lepiej pójdę spać, zanim coś kliknę.

Edit: https://allegro.pl/oferta/karta-zotac-rtx-3070-twin-edge-oc-8gb-gddr6x-10968256688 — 3070 za 3550 zł NIB, ale opis aukcji

Edytowane przez lukaszgos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie dziwię się facetowi, bo pewnie trafia się sporo osób co kupi z myślą że dostanie jednak akurat Non-LHR, a później zwrot lub w ogóle do kopania na chwilę, ale sprzedaje to firma i jak ktoś z kupujących tam się akurat wkurzy i wyśle donos, to sprzedawca będzie mieć problem odmawiając i pisząc o braku możliwości zwrotu towaru sprzedając jako firma nie-firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukaszgos napisał:

Za każdym razem, jak widzę jakieś pięć patoli, czy nawet „tylko” cztery, to mam chęć zapamiętać kwotę, którą widzę, że teraz byłbym gotów wybulić na kartę, i wydać ją później, kiedy sytuacja wróci do normalności. W normalnych warunkach za pięć patyków to co by człowiek miał? 3090ti? ;) Nauczka na przyszłość: gdy jest normalna sytuacja bez boomu na krypto, a zwłaszcza spadek cen GPU, to maksować slota nawet bez potrzeby.

A dzisiaj już chyba kończę, trzeba się wyspać (dopiero kończę pracę z czwartku, a ze środy na czwartek spałem 2 godziny) bo się napaliłem, że ti za kilka stówek mniej, a potem dopiero skojarzyłem, że 60, a nie 70. Lepiej pójdę spać, zanim coś kliknę.

Edit: https://allegro.pl/oferta/karta-zotac-rtx-3070-twin-edge-oc-8gb-gddr6x-10968256688 — 3070 za 3550 zł NIB, ale opis aukcji

MSRP 3080Ti to 5600 zł, także za 5 patyków to wypada pomiędzy 3080 a 3080Ti, także nic dziwnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukaszgos napisał:

Za każdym razem, jak widzę jakieś pięć patoli, czy nawet „tylko” cztery, to mam chęć zapamiętać kwotę, którą widzę, że teraz byłbym gotów wybulić na kartę, i wydać ją później, kiedy sytuacja wróci do normalności. W normalnych warunkach za pięć patyków to co by człowiek miał? 3090ti? ;) Nauczka na przyszłość: gdy jest normalna sytuacja bez boomu na krypto, a zwłaszcza spadek cen GPU, to maksować slota nawet bez potrzeby.

A dzisiaj już chyba kończę, trzeba się wyspać (dopiero kończę pracę z czwartku, a ze środy na czwartek spałem 2 godziny) bo się napaliłem, że ti za kilka stówek mniej, a potem dopiero skojarzyłem, że 60, a nie 70. Lepiej pójdę spać, zanim coś kliknę.

Edit: https://allegro.pl/oferta/karta-zotac-rtx-3070-twin-edge-oc-8gb-gddr6x-10968256688 — 3070 za 3550 zł NIB, ale opis aukcji

Gościu, Ty się lepiej skup już na pracy, bo lepiej na tym wyjdziesz ;). Jak masz takie ciśnienie na nowe GPU, to kup w PL jakieś 3070Ti w cenie poniżej 4k i ciesz się z zakupu, nie myśl już o tym więcej ;). Co do łączenia 1070 w SLI (zdaje się, że Ty o tym pisałeś?) - mimo wszystko preferowałbym jedną kartę, gdyż SLI znane było z tego że jednak wydajności nie podwajało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSRP 3080 to 3279 zl, MSRP wersji Ti to 5600 zl. Dostajemy 10% w porywach i 2 GB wiecej i musimy doplacic do Ti 70% ceny zwyklej 80

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lukaszgos napisał:

Zobaczcie co ma gość w ogłoszeniu ;)

"NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW - NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA SPRZĘTU.

Kupując na mojej aukcji potwierdzasz, iż nie będziesz zwracał karty po zakupie."

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukaszgos napisał:

Jak to jest z tymi notyfikacjami z Evgi? Ktoś już próbował?

Życzę powodzenia :E,ja mam zapis na 3060 Ti FTW3 Ultra z 6 grudnia 2020r. i nadal mam w Notify Sent No. Minęło już ponad 7 miesięcy i gdybym nie złapał 3070,to bym nadal czekał jak jakiś cieć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fjubens napisał:

jak ktoś z kupujących tam się akurat wkurzy i wyśle donos, to sprzedawca będzie mieć problem odmawiając i pisząc o braku możliwości zwrotu towaru sprzedając jako firma nie-firmie.

Ja już wysłałem zgłoszenie do allegro, niech zrobią porządek z Januszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ostatnio posucha zrobiła się z cenami kart, czyżby sklepy szykowały zapasy na sprzedaż z cenami znów z kosmosu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam ,

Bardzo proszę o szybką pomoc. Mam zamówionego rtx 3060 ti x trio w xkom w grudniu. Wczoraj dostałem tel od nich że tamtych kart "odblokowanych" już nie będą mieć dostarczanych i zaproponowali mi x trio z tą blokada lhr za taka sama cenę jak zamawiałem w grudniu. Nie świadomie zgodziłem się bo na kopaniu mi nie zależy z tym że ta " nowa karta ma tylko 2 wenty zamiast 3 jak pierwotnie miała... I teraz pytanie do Was czy jest duża różnica w " wartości " i chłodzeniu między 2 a 3 wentami na karcie?

Dodam że zadzwoniłem do nich i powiedziałem że chce kartę z 3 wentami bo taka jest dostępna tylko że ten model to Z-trio nie X-trio i kazali mi do niej dopłącać 200 zł :D:D  I drugie pytanie zy jest jakaś różnica miedzy x-trio a z-trio ? Czy tylko chodzi o wenty tak jak pisałem wyżej?

Jeśli był wyżej poruszany już ten temat to wybaczcie, ale nie mam możliwości przescrolowania wszystkich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bandi1 napisał:

I teraz pytanie do Was czy jest duża różnica w " wartości " i chłodzeniu między 2 a 3 wentami na karcie?

MSI robi najbardziej przyzwoite chłodzenia z 2 wentylatorami, ale jeżeli 200 zł cię nie boli, a chcesz lepszą kulturę pracy, to oczywiście warto dopłacić.

Edytowane przez Radio_Tirana
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cenie z Grudnia to brałbym ta która będzie szybciej, a jak wybór to dopłacił 200zł do 3 wentylatorów

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Spl97 napisał:

Życzę powodzenia :E,ja mam zapis na 3060 Ti FTW3 Ultra z 6 grudnia 2020r. i nadal mam w Notify Sent No. Minęło już ponad 7 miesięcy i gdybym nie złapał 3070,to bym nadal czekał jak jakiś cieć :E

A tam! Ja jestem żywym przykładem,że to działa?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bandi1 napisał:

Cześć Wam ,

Bardzo proszę o szybką pomoc. Mam zamówionego rtx 3060 ti x trio w xkom w grudniu. Wczoraj dostałem tel od nich że tamtych kart "odblokowanych" już nie będą mieć dostarczanych i zaproponowali mi x trio z tą blokada lhr za taka sama cenę jak zamawiałem w grudniu. Nie świadomie zgodziłem się bo na kopaniu mi nie zależy z tym że ta " nowa karta ma tylko 2 wenty zamiast 3 jak pierwotnie miała... I teraz pytanie do Was czy jest duża różnica w " wartości " i chłodzeniu między 2 a 3 wentami na karcie?

Dodam że zadzwoniłem do nich i powiedziałem że chce kartę z 3 wentami bo taka jest dostępna tylko że ten model to Z-trio nie X-trio i kazali mi do niej dopłącać 200 zł :D:D  I drugie pytanie zy jest jakaś różnica miedzy x-trio a z-trio ? Czy tylko chodzi o wenty tak jak pisałem wyżej?

Jeśli był wyżej poruszany już ten temat to wybaczcie, ale nie mam możliwości przescrolowania wszystkich stron.

Sam celowałem w Gaming X z dwoma wentylatorami, żeby na emeryturze karta poszła do drugiego PC. Większość 3 wentylatorowych się nie zmieści. X Trio dla 3060 Ti to lekki przerost formy nad treścią. Wersja z dwoma wentylatorami ma power limit o 20W mniejszy. Radiator solidny, będzie ok

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił UV to 2 wentylatory wystarczą, ale ja bym dopłacił te dwie stówy, bo na starość trochę wybredny się zrobiłem

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sxgn napisał:

Zobaczcie co ma gość w ogłoszeniu ;) "NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW - NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA SPRZĘTU.

 

To jakiś idiota ;) Ale nie kupujcie tak czy inaczej, bo się okaże, że po zwrocie stwierdzi, że karta ma jakieś wyimaginowane uszkodzenia, które wyceni na 1500 PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sxgn napisał:

Zobaczcie co ma gość w ogłoszeniu ;)

"NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW - NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA SPRZĘTU.

Kupując na mojej aukcji potwierdzasz, iż nie będziesz zwracał karty po zakupie."

Napisać sobie można co tylko się chce. Ma to nie być z kolizją obowiązującego prawa. A jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Napisać sobie można co tylko się chce. Ma to nie być z kolizją obowiązującego prawa. A jest. ;)

No oczywiście że tak, ale przy zwrocie pewnie będzie robił problemy większe niż Net-s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Zhao napisał:

A tam! Ja jestem żywym przykładem,że to działa?;-)

Bo ty poszedłeś okrężną drogą,wróciłeś do kolejki z non LHR,gdzie wszytkich wrzucili do kolejki z LHR i w ten sposób dostałeś kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bandi1 napisał:

Dodam że zadzwoniłem do nich i powiedziałem że chce kartę z 3 wentami bo taka jest dostępna tylko że ten model to Z-trio nie X-trio i kazali mi do niej dopłącać 200 zł :D:D  I drugie pytanie zy jest jakaś różnica miedzy x-trio a z-trio ? Czy tylko chodzi o wenty tak jak pisałem wyżej?

 

Wersja Z jest bardziej podkręcona.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bandi1 napisał:

Dodam że zadzwoniłem do nich i powiedziałem że chce kartę z 3 wentami bo taka jest dostępna tylko że ten model to Z-trio nie X-trio i kazali mi do niej dopłącać 200 zł :D:D  I drugie pytanie zy jest jakaś różnica miedzy x-trio a z-trio ? Czy tylko chodzi o wenty tak jak pisałem wyżej?

Model "Z" u MSI to ich top of the top, czyli najlepsze co mają do zaproponowania, jest to model wyższy niż "X" i charakteryzuje się głównie nieco większym fabrycznym OC, nie jestem w stanie stwierdzić czy coolery różnią się od siebie.

W przypadku RTX 3060Ti wentylatory podwójne to nie problem przy Gaming X czy Gaming Z tak więc spokojnie - to karty dla jaśnie panów przypominam, a nie chamskie Pality Dual czy inne ścierwo od Gigabajtla EAGLE. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Spl97 napisał:

Bo ty poszedłeś okrężną drogą,wróciłeś do kolejki z non LHR,gdzie wszytkich wrzucili do kolejki z LHR i w ten sposób dostałeś kartę.

No tak,ale przecież EVGA nie wymuszała zmiany na LHR - dała wybór jak ktoś  nie chciał mógł zostać w kolejce non LHR ;-) Tylko ktoś  naiwny mógł sądzić,że przejście na LHR przyśpieszy cały proces -  ono wręcz to jeszcze bardziej spowolniło:szczerbaty: 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sxgn napisał:

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/kopalnia-kryptowalut-w-komendzie-glownej-policji-dotkliwa-kara.html

W komendzie chyba już mają nowe RTXy jeżeli ktoś wpadł na taki świetny pomysl?

Kwintesencja kuriozum. Kopać na komendzie (choć to w sumie nie jest przestępstwo, a jedynie dziwo dzisiejszego IT), to jak hodować marychę na strych komendy.
Z drugiej strony - pod latarnią najciemniej ;), bo niby kto miałby sprawdzać komendy / komisariaty (?). Policja? ;) Śmieszna sytuacja.

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...