Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, iqiwf napisał:

przecież na zdjęciach google normalnie jest ich sklep, Ja jestem z Warszawy i też raczej nie kojarzę każdego małego komputerowego 

a czy ja gdzieś napisałem że nie istnieje ? 

Moim zdaniem podkreślam moim zdaniem, warto wziąć pod rozwagę jeśli mały sklep, żaden komputerowy, ma nagle poszukiwany towar w atrakcyjnych cenach.  

To samo było wczoraj z virtualeye z Czechowic, tak samo firma z sprzętem "szpiegowskim" /monitorującym itd i nagle ma dostawy i ceny atrakcyjne na karty Zotaca.

Myślę że to tylko pozycjonowanie sklepu, doskonały sposób na zaistnienie we wszelkich wyszukiwarkach. Liczba odwiedzin sklepu internetowego rośnie lawinowo. Nawet jeśli ktoś coś kupi i przy okazji wklepie swoje dane, to pieniążki pewnie zostaną zwrócone, okaże się że towaru już nie ma , został wcześniej sprzedany, błąd serwera itd itp   Dlatego pewnie wszędzie zotac, bo ta sama osoba robi te sklepy, przekleja bazy, może się mylę..

Może ktoś kupi i się pochwali :)

Moja opinia, każdy robi jak uważa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim biorąc GPU nowe w sklepie to weźcie pod uwagę czy sklep ma predyspozycje do tego żeby zakończyć działalność, bo o ile EVGA czy Zotac jeszcze na rozszerzonej przejdzie od klienta do producenta w razie awarii, tak w innych przypadkach różnie, o MSI można zapomnieć. Do np. MSI nie wyśle się karty, a sklep może się wypiąć jak splajtuje. Wystarczy sobie przypomnieć historię techplanet czy esc (Ci drudzy zadeklarowali pomoc do 2 lat, ale między 2. a 3. rokiem gw. już wywalone :P).

https://www.wykop.pl/link/3812583/kupiles-droga-karte-graficzna-sklep-zbankrutowal-wlasnie-straciles-gwarancje/

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Fjubens napisał:

Przede wszystkim biorąc GPU nowe w sklepie to weźcie pod uwagę czy sklep ma predyspozycje do tego żeby zakończyć działalność, bo o ile EVGA czy Zotac jeszcze na rozszerzonej przejdzie od klienta do producenta w razie awarii, tak w innych przypadkach różnie, o MSI można zapomnieć. Do np. MSI nie wyśle się karty, a sklep może się wypiąć jak splajtuje. Wystarczy sobie przypomnieć historię techplanet czy esc (Ci drudzy zadeklarowali pomoc do 2 lat, ale między 2. a 3. rokiem gw. już wywalone :P).

https://www.wykop.pl/link/3812583/kupiles-droga-karte-graficzna-sklep-zbankrutowal-wlasnie-straciles-gwarancje/

To tak samo jak kupowanie na allegro od sklepów krzak. I co z tego że masz dowód zakupu, jak do niczego się nie przyda jak gość zwinie interes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mimuszek napisał:

a czy ja gdzieś napisałem że nie istnieje ? 

Moim zdaniem podkreślam moim zdaniem, warto wziąć pod rozwagę jeśli mały sklep, żaden komputerowy, ma nagle poszukiwany towar w atrakcyjnych cenach.  

To samo było wczoraj z virtualeye z Czechowic, tak samo firma z sprzętem "szpiegowskim" /monitorującym itd i nagle ma dostawy i ceny atrakcyjne na karty Zotaca.

Myślę że to tylko pozycjonowanie sklepu, doskonały sposób na zaistnienie we wszelkich wyszukiwarkach. Liczba odwiedzin sklepu internetowego rośnie lawinowo. Nawet jeśli ktoś coś kupi i przy okazji wklepie swoje dane, to pieniążki pewnie zostaną zwrócone, okaże się że towaru już nie ma , został wcześniej sprzedany, błąd serwera itd itp   Dlatego pewnie wszędzie zotac, bo ta sama osoba robi te sklepy, przekleja bazy, może się mylę..

Może ktoś kupi i się pochwali :)

Moja opinia, każdy robi jak uważa.

 

a czy ja gdzieś napisałem, że napisałeś, że nie istnieje? napisałeś, że nie kojarzysz to po prostu napisałem, że taki sklep z pewnością jest w Krakowie, jak prowadzisz sklep ze sprzętem szpiegowskim czy z dronami możesz mieć dostęp do dystrybutorów którzy sprzedają karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, addept napisał:

Była, ale używka, 1 sztuka

Nie, ale prawie. Wywaliło przy płatnościach. 

PS. Idę na film. Proszę nic fajnego nie dropić.  

A tutaj coś złapałeś? :E

Screenshot_20210731_044601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

A tutaj coś złapałeś? :E

Screenshot_20210731_044601.jpg

Dajcie sobie spokój z tymi kartami. Amazon jest obstawiony botami. Jak nie macie bota to nie kupicie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

A tutaj coś złapałeś? :E

 

No pewnie, że złapałem, siedzę przecież 24h/na dobę, bez odpoczynku, bez snu, bez jedzenia, bez chodzenia do pracy i na siku :hahaha:

Ludzie, nie dajcie się zwariować. To, że jestem jakimś super "łapaczem" to forumowy mit. Zresztą co z tego, że jakieś karty są złapane, skoro realizowana jest 1 na 10?

  

2 minuty temu, D3Fcon napisał:

Dajcie sobie spokój z tymi kartami. Amazon jest obstawiony botami. Jak nie macie bota to nie kupicie...

Czasami zdarza się, że drop jest odrobinę wcześniej i nawet PartAlert nie zdąży zareagować. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

No pewnie, że złapałem, siedzę przecież 24h/na dobę, bez odpoczynku, bez snu, bez jedzenia, bez chodzenia do pracy i na siku :hahaha:

Ludzie, nie dajcie się zwariować. To, że jestem jakimś super "łapaczem" to forumowy mit. Zresztą co z tego, że jakieś karty są złapane, skoro realizowana jest 1 na 10?

  

Czasami zdarza się, że drop jest odrobinę wcześniej i nawet PartAlert nie zdąży zareagować. 

 

Partalert to najmniejszy problem bo to tylko powiadomienie. Amazon jest obstawiony skryptami wykupującymi wszystko jak leci. Jak komuś udało się wyrwać kartę w takiej cenie bez "botów" to pogratulować. Poza tym pamiętajcie że uk dolicza cło i często nie wysyła do PL więc polowanie akurat na uk nie zawsze ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D3Fcon PartAlert nie jest doskonały, a boty opierają się na nim i podobnych alertach. Ale przyznaję, najbardziej opanowany przez boty jest chyba UK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

@D3Fcon PartAlert nie jest doskonały, a boty opierają się na nim i podobnych alertach. Ale przyznaję, najbardziej opanowany przez boty jest chyba UK. 

Pierwsze słyszę. Wszystkie boty które widziałem mają swój skaner podobny do partalerta. Nawet niedawna akcja z NBB gdzie boty wykupiły "błędną" dostawę która na partalert nawet się nie pojawiła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest podobna. Jedne działają lepiej, drugie gorzej, ale nie ma nieomylnych, czasami jest parę sekund czasu by coś złapać.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boty botami, medium mediami ... na pewno pracujesz w kryminalistyce w Archiwum X i rozgryzasz sprawy sprzed stu lat : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jakby zrealizowali wszystko to co mi "wisi" na zamówieniach to zakończyłbym już te polowania. 

W sumie już teraz zerkam tak bardziej dla sportu, z niewielką intensywnością ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, D3Fcon napisał:

Dajcie sobie spokój z tymi kartami. Amazon jest obstawiony botami. Jak nie macie bota to nie kupicie...

No to moi koledzy musieli mieć farta bo poleciały dwa tufy 3070 Ti do nich, bez botów. A może przez to że cena była relatywnie wysoka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TheMr. napisał:

No to moi koledzy musieli mieć farta bo poleciały dwa tufy 3070 Ti do nich, bez botów. A może przez to że cena była relatywnie wysoka. 

Oświecę cię ale 3070ti to karta nie nadająca się do miningu a wiec dużo tańsza i z mniejszym potencjałem do odsprzedaży więc raczej boty nie są na nie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, D3Fcon napisał:

Oświecę cię ale 3070ti to karta nie nadająca się do miningu a wiec dużo tańsza i z mniejszym potencjałem do odsprzedaży więc raczej boty nie są na nie ustawione.

  a właśnie, że są ustawione ;) spróbuj kupić 3070 ti na amazonie po cenie typu 700 euro bez bota

A do kopania też się jako tako nadają, wiadomo nie jest to eth sprzed kilku miesięcy ale tak i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D3Fcon napisał:

i z mniejszym potencjałem do odsprzedaży

ja wiem czy z mniejszym? Ja bym akurat kupił "Ti" na allegro używkę i miałbym przynajmniej pewność że nie była w koparce. Piszę to jako gracz bo kopanie mnie nie interesuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem ostatnio grafikę i na 10 chętnych, tylko 2 było górnikami i koniec końców karta trafiła do gracza. Więc nie skreślajcie tych 3070Ti.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, iqiwf napisał:

  a właśnie, że są ustawione ;) spróbuj kupić 3070 ti na amazonie po cenie typu 700 euro bez bota

A do kopania też się jako tako nadają, wiadomo nie jest to eth sprzed kilku miesięcy ale tak i tak

700 euro to prawie MSRP. W sumie teraz żałuję że anulowałem 3070ti za te 630 euro bo w sumie nie był zły deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga. PartAlert często nie reaguje na obniżki cen kart, które już są dostępne na Amazonach. 

Wisi sobie taka karta np. za 850 EUR. Nagle cena zostaje zmieniona na 699 EUR. PartAlert milczy. Kilka sztuk się sprzedaje po niższej cenie, a następnie cena wraca do punktu wyjściowego. PartAlert nadal milczy ...

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

I jeszcze jedna uwaga. PartAlert nie reaguje na obniżki cen kart, które już są dostępne na Amazonach. 

Wisi sobie taka karta np. za 850 EUR. Nagle cena zostaje zmieniona na 699 EUR. PartAlert milczy. Kilka sztuk się sprzedaje po niższej cenie, a następnie cena wraca do punktu wyjściowego. PartAlert nadal milczy ...

 

Reaguje. Palit w UK siada z przecena 22% co jakiś czas. PartAlert ma od, do ceny ustalone, nieważne czy z przeceny czy nie. 

2 godziny temu, D3Fcon napisał:

Oświecę cię ale 3070ti to karta nie nadająca się do miningu a wiec dużo tańsza i z mniejszym potencjałem do odsprzedaży więc raczej boty nie są na nie ustawione.

Oświecę cię, ale karty nawet LHR w cenie MSRP albo bliskiej znikają w tempie ktory bot jest szybszy. 

PartAlert możliwe że ma źle ustawione widełki, i tylko przez to może nie reagować, bo uznaje dana cenę za niska jako scam. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, addept napisał:

W sumie, jakby zrealizowali wszystko to co mi "wisi" na zamówieniach to zakończyłbym już te polowania. 

W sumie już teraz zerkam tak bardziej dla sportu, z niewielką intensywnością ...

Wczoraj amazon.de anulował mi rtx2070S za 511euro... ciagle to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xtn napisał:

Wczoraj amazon.de anulował mi rtx2070S za 511euro... ciagle to samo. 

Też miałem taki motyw jak kiedyś się jarałem z kupna karty w super cenie :D Na amazona nie trace już czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheMr. napisał:

Reaguje. Palit w UK siada z przecena 22% co jakiś czas. PartAlert ma od, do ceny ustalone, nieważne czy z przeceny czy nie. 

Oświecę cię, ale karty nawet LHR w cenie MSRP albo bliskiej znikają w tempie ktory bot jest szybszy. 

PartAlert możliwe że ma źle ustawione widełki, i tylko przez to może nie reagować, bo uznaje dana cenę za niska jako scam. 

Mylisz się. Ten Palit jest, a potem znika i pojawia się ponownie, dzięki czemu PartAlert reaguje. Oczywiście może on być teoretycznie nadal dostępny, ale u sprzedawców zewnętrznych, którzy nie są uwzględniani przez PartAlert.  Jeżeli nie zniknie całkiem na parę godzin, tylko cena będzie wysoka, to duża  obniżka ceny do "widełkowej" prawdopodobnie nie zostanie uwzględniona w PartAlert

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno do kopania może inaczej wyglądać w przypadku kopalni operujących na większą skalę.

Nowy górnik albo po prostu domowy — z ograniczonym budżetem — będzie optymalizował wybór i skupiał się na najwydajniejszych jednostkach.

Ale już ktoś operujący na większą skalę, z dużym budżetem, może dokupywać co się tylko da, o ile tylko w ogóle mu się to zwróci. Oczywiście on też będzie wolał wydajniejszy sprzęt, ale mniej wydajny — jednak wciąż wydajny — też kupi. Wystarczy, że mu się to bardziej opłaca niż inne dostępne formy inwestowania (nie mówiąc o leżeniu kasy bezczynnie na koncie).

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...