Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętajcie, by mieć jakieś zapasowe GPU robiąc takie numery, żebyście za długo bez karty nie byli :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat taka sytuacja, że chcę 3070'kę przetrzymać miesiąc żeby spokojnie sprzedać. Zawsze mam w zapasie w radeona hd 5450 (czy jakoś tak) z hdmi do wyświetlania pulpitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze stronę temu ktoś pisał że nie potrzebnie zamieniłem 3060Ti LHR na 3070 bez, a teraz piszecie jaką dużą wartość mają karty bez LHR. Właśnie o to chodzi że 3060Ti LHR sprzedam max za 3400 przy dobrym wietrze, a 3070 bez LHR już teraz chodzą powyżej 4000, a jak krypto będzie dalej szło w górę to ceny kart bez LHR też.

Już teraz mógłbym bez dopłaty przeskoczyć na 3070Ti, ale mam zamiar ją pominąć bo według mnie to badziew. Kilka procent większa wydajność, a pobór prądu 50% większy. Ratuje je dobra dostępność i ceny zbliżone do MSRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Clix napisał:

Jeszcze stronę temu ktoś pisał że nie potrzebnie zamieniłem 3060Ti LHR na 3070 bez, a teraz piszecie jaką dużą wartość mają karty bez LHR. Właśnie o to chodzi że 3060Ti LHR sprzedam max za 3400 przy dobrym wietrze, a 3070 bez LHR już teraz chodzą powyżej 4000, a jak krypto będzie dalej szło w górę to ceny kart bez LHR też.

Już teraz mógłbym bez dopłaty przeskoczyć na 3070Ti, ale mam zamiar ją pominąć bo według mnie to badziew. Kilka procent większa wydajność, a pobór prądu 50% większy. Ratuje je dobra dostępność i ceny zbliżone do MSRP.

Nie pisz proszę bzdur że 3070ti ciągnie 50% więcej prądu od 3070. Już to był tutaj wałkowane na przykładzie suprim x tj 280W vs 310W. 30W różnicy tutaj to nie jest 50% różnicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Nie pisz proszę bzdur że 3070ti ciągnie 50% więcej prądu od 3070. Już to był tutaj wałkowane na przykładzie suprim x tj 280W vs 310W. 30W różnicy tutaj to nie jest 50% różnicy.

Chłop kupił 5 kart w ciągu miesiąca, więc nie dziwne, że cyfry się mu mieszają. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SanczoPanczo86 napisał:

Nie pisz proszę bzdur że 3070ti ciągnie 50% więcej prądu od 3070. Już to był tutaj wałkowane na przykładzie suprim x tj 280W vs 310W. 30W różnicy tutaj to nie jest 50% różnicy.

No dobra może 40%, i tak dziadostwo.

power-gaming.png

 

3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Chłop kupił 5 kart w ciągu miesiąca, więc nie dziwne, że cyfry się mu mieszają. 

?

Edytowane przez Clix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres z czapy. Trzeba porównywać podobne modele danego producenta. Wiadomo że najniższe modele będą pobierać mniej od wysokich. Próbujesz nagiąć rzeczywistość do swoich celów.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Platun napisał:

Może mi ktoś powiedzieć o co tutaj chodzi? Wstawiłem dziś swojego RTX 3070 strix non LHR za 5k specjalnie tak drogo aby obadać rynek jakie beda propozycje cenowe itd jak bardzo ludzie beda obrzucać mnie blotem ze drogo. A tutaj całkowicie inna opcja ludzie chcą ta kartę kupić na już bez targowania :0 

Dobrze wiedzieć, też mam RTX 3070 Strix non LHR, a idzie do mnie właśnie RX 6800 XT. Zastanawiam się tylko czy już wystawiać tego 3070, czy jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wykres z czapy. Trzeba porównywać podobne modele danego producenta. Wiadomo że najniższe modele będą pobierać mniej od wysokich. Próbujesz nagiąć rzeczywistość do swoich celów.

Przecież masz niebieskim zaznaczony 3070Ti FE - 298W, a 3070 FE - 220W pobór w grach. To wy naginacie rzeczywistość nie przedstawiając jakichkolwiek dowodów. Pokaż mi jakikolwiek test z rzeczywistym pomiarem prądu pokazujący zbliżony pobór energii 3070 i 3070 Ti. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Red_October napisał:

Dobrze wiedzieć, też mam RTX 3070 Strix non LHR, a idzie do mnie właśnie RX 6800 XT. Zastanawiam się tylko czy już wystawiać tego 3070, czy jeszcze trochę poczekać.

Z ciekawości gdzie kupiłeś 6800 xt i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, latuch_ napisał:

Z ciekawości gdzie kupiłeś 6800 xt i za ile?

Na amazon.es. Cena wychodziła 5160 zł (razem z kosztem przesyłki), ale miałem kupon zniżkowy i zapłaciłem 4960 zł. Model to XFX 6800XT MERC.

Godzinę temu, AvengerGT napisał:

Wychodzi na to, że może będzie trzeba zamknąć oczy, zacisnąć zęby i kupić dobry model 3080 ti (trza było brać tufa za 7200 z komputronika :E) jak tylko nadarzy się okazja. Akurat za miesiąc mojej tuf 3070 stuknie pół roku. Przeskok wydajności za 1500 zł to byłaby spoko opcja. 

Moja też, będzie miała końcem sierpnia pół roku, i dlatego się zastanawiam, czy nie zaczekać ze sprzedażą.

 

Edytowane przez Red_October
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie wiadomo

3070TI ma bazowo wyższy mv na Gpu -  stąd głownie wynika różnica w poborze miedzy wersja 3070 no TI

Proponuje aby zrównać 3070TI jak i 3070 - do jednakowych wartości napięcia na GPU

i wtedy ew. porównać ile realnie wersja Ti pobiera więcej względem "słabszej" wersji

pisze o tym dlatego, że i tak 90% użytkowników tutaj robi UV - czy to 3070 czy 3070ti

Wykresy ze stronek są na tzw Stockowych kartach -

lecz wiadomo ze mało kto siedzi na 3xxx bez uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Clix napisał:

Przecież masz niebieskim zaznaczony 3070Ti FE - 298W, a 3070 FE - 220W pobór w grach. To wy naginacie rzeczywistość nie przedstawiając jakichkolwiek dowodów. Pokaż mi jakikolwiek test z rzeczywistym pomiarem prądu pokazujący zbliżony pobór energii 3070 i 3070 Ti. Powodzenia.

220W dla RTX 3070 to nieporozumienie. :)

Dobra zabawa zaczyna się przy 300W. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Dobra zabawa zaczyna się przy 300W. ?

Prędzej głupota.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Prędzej głupota.

 

Uzasadnij swoją wypowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Uzasadnij swoją wypowiedź.

Okrutny spadek wydajności na wat dla kilku procent wydajności , które nic nie zmieniają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Clix napisał:

Przecież masz niebieskim zaznaczony 3070Ti FE - 298W, a 3070 FE - 220W pobór w grach. To wy naginacie rzeczywistość nie przedstawiając jakichkolwiek dowodów. Pokaż mi jakikolwiek test z rzeczywistym pomiarem prądu pokazujący zbliżony pobór energii 3070 i 3070 Ti. Powodzenia.

Wejdź na stronie msi i porównaj karty. Msi podaję pobór jaki dane karty mają. W moim przypadku sprawdza się z danymi na stronie. A póki co sam kupiłeś najniższy model karty średniego producenta do tego z outlet i piszesz że 3070ti to badziew. Mógłbym napisać że karty serii Eagle to badziew, ale nie napisze tego bo każda karta ma swoje wady i zalety. Ponadto dzięki dostępności 3070ti cześć graczy już teraz może cieszyć się z gier, a nie czekać na dalszy spadek cen gdyż w ostatnim czasie wersje ti bywały tańsze od wersji zwykłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Okrutny spadek wydajności na wat dla kilku procent wydajności , które nic nie zmieniają.

Czyli uważasz, że modele z PL220W są lepsze od modeli +/- 300W ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wejdź na stronie msi i porównaj karty. Msi podaję pobór jaki dane karty mają. 

A więc dane ze strony producenta są ważniejsze niż faktyczny pobór prądu zmierzony miernikiem? Ehhh... Kupiłeś 3070Ti no i spoko, ale nie ważne jak bardzo będziesz sobie i innym wmawiał że karta nie ma beznadziejnego stosunku wydajnośći na wat, rzeczywistości nie zmienisz. W dalszym ciągu czekam na jakiś test pomiaru który wykazuje podobny pobór energi w grach 3070 i 3070 Ti.

I tyle go widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Ci napisałem że u mnie pobór zgadza się z deklaracja producenta. Czego nie rozumiesz? Rozumiem że teraz będziesz chwalił 3070 eagle, bo będziesz to chciał zaraz sprzedać i na tym zarobić.

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Czyli uważasz, że modele z PL220W są lepsze od modeli +/- 300W ?

 

Niższy czy wyższy PL nie wpływa na ocenę karty. Każdą można potraktować UV.

Kręcenie Ampere to głupota i każdy ogarnięty o tym wie.

  • Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzawdzić czy dana karta ma rtx w wersji lhr czy bez gpu-z pokaże? Na opakowaniu nie ma nic napisanego :)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Niższy czy wyższy PL nie wpływa na ocenę karty. Każdą można potraktować UV.

Kręcenie Ampere to głupota i każdy ogarnięty o tym wie.

Kręcenie kart 3060/3060Ti/3070 to głupota, ok. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 22:17, niko222 napisał:

Jak ktoś chce to zrobiłem bota mogę się podzielić bo sam już swoją kartę dorwałem, zaprojektowany pod polskie sklepy, wysyła zmiany cen dla modeli rtx 3080/ 3080 ti w aplikacji telegram

https://t.me/joinchat/aiSUwF_Sn8RlNTk8

powiadomienia wysyłane są z linkiem i nową ceną, dzieki temu można zobaczyć jak ceny się zmieniają

Korzystam od kilku dni, fajna sprawa, problem w tym, że w zasadzie ceny jakie mi pokazuje to najczęściej 8,9 i 10 tysi :E W sumie najlepiej i najsensowniej byłoby zblokować to na maksymalnej kwocie 7k bo szkoda tylko co jakiś czas komórkę sprawdzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, organiser napisał:

Nick: Marcysia 133. W opisie aukcji : " kartę zakupiłem". I jeszcze ta cena, 100% legit.

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...