Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, forfun napisał:

Ja Ci przedstawiam fakty(które zna każdy interesujący się tematem), Ty natomiast narzucasz mi swoje subiektywne opinie. Taka jest różnica między nami. Nie wiem też dlaczego faktów nie potrafisz przyjąć do wiadomości(że zieloni tworząc 3070 przewidzieli, że będzie brała z gniazdka 220W, a 3070ti będzie brała 290W...). Pomijam, że strasznie wybiórczo traktujesz temat :D.

Widzę że spać nie możesz przez ten temat. Idź pobaw się ventusem ?. Ventus dobra karta. To top od msi, prawda? ?

Jak dyskusja jest o zakupie karty która przykladowo 3070 jest lepsza to wszyscy polecają wysokie modele niereferencyjne z podniesionym PL. Ale jak dyskusja o poborze energii to zwrot o 180 stopni i nagle ventus i FE najlepsze ?.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgódźcie się na to że 3070 Ti to doskonała karta łącząca zalety segmentu high z zaletami segmentu middle, czyli posiada pobór prądu RTX 3080 oraz wydajność 3070.  :E 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, ceny zwykłych 3060 na EuroRTV poleciały ostro do góry w okolice 3800 - 4000 PLN. Chora cena mając na uwadze, że 3070ti są parę stówek droższe i wszędzie dostepne (jeszcze).

Straszny deficyt jest kart 3060 oraz 3060Ti na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

Zgódźcie się na to że 3070 Ti to doskonała karta łącząca zalety segmentu high z zaletami segmentu middle, czyli posiada pobór prądu RTX 3080 oraz wydajność 3070.  :E 

Mając do wyboru 3070 i 3070Ti w tej samej cenie, lub 3070Ti nawet tańszą głupotą jest nie brać szybszej karty. Chyba, że ktoś liczy codziennie kWh, żeby oszczędzić 3 dychy po roku, to przepraszam.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iLuminary napisał:

Btw, ceny zwykłych 3060 na EuroRTV poleciały ostro do góry w okolice 3800 - 4000 PLN. Chora cena mając na uwadze, że 3070ti są parę stówek droższe i wszędzie dostepne (jeszcze).

Straszny deficyt jest kart 3060 oraz 3060Ti na rynku

Zaraz tu przeczytasz że 3060 jest lepsze od 3070ti ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iLuminary napisał:

Btw, ceny zwykłych 3060 na EuroRTV poleciały ostro do góry w okolice 3800 - 4000 PLN

Euro ma nienormalne ceny, tam niedawno 3060Ti Eagle kosztowało 3699 zł. Więc ich podwyżki nie mają przełożenia na inne sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mar_S napisał:

Zgódźcie się na to że 3070 Ti to doskonała karta łącząca zalety segmentu high z zaletami segmentu middle, czyli posiada pobór prądu RTX 3080 oraz wydajność 3070.  :E 

jak dla mnie ta 3070 ti nie ma racji bytu i w normalnym świecie nikt by jej nie kupował, a raczej nikt świadomy :D czasy są jakie są, więc ludzie łykają co popadnie. 

@SanczoPanczo86 jak dla mnie w obecnej generacji 3060ti > 3080 > 3070 .... długo długo nic i 3080ti > 3070ti na równi z  3060 

3090 specjalnie nie umieszczam, bo nie wiem gdzie ją zakwalifikować. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana pepper fajny portal, ale tam ludzie gdy przepłacą 10 zł na towarze wartym 60 zł potrafią kombinować i odsyłać przedmioty :D 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mar_S napisał:

Zgódźcie się na to że 3070 Ti to doskonała karta łącząca zalety segmentu high z zaletami segmentu middle, czyli posiada pobór prądu RTX 3080 oraz wydajność 3070.  :E 

Na szczęście 3070 Gaming OC czy FTW3 Ultra ciągną niewiele mniej (270W), więc 3070Ti nie jest tutaj odosobnione ;).

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Na szczęście 3070 Gaming OC czy FTW3 Ultra ciągną niewiele mniej (270W), więc 3070Ti nie jest tutaj odosobnione ;).

 

power-gaming-average.png

 

Proszę skończ. Jesteś klaunem w cyrku który sam sobie budujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie parę stron to jakas idiotyczna dyskusja. Tak, 3070Ti ciągnie więcej prądu, jeżeli dla kogoś parę dych rocznie ma znaczenie, to niech kupuje 3070. Dla każdej innej osoby przy obecnych cenach kupowanie 3070 jest kompletnym idiotyzmem, bo kosztuje tyle samo albo i więcej niż 3070Ti. Nie rozumiem, po co ta dyskusja.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marvelm napisał:

Ostatnie parę stron to jakas idiotyczna dyskusja. Tak, 3070Ti ciągnie więcej prądu, jeżeli dla kogoś parę dych rocznie ma znaczenie, to niech kupuje 3070. Dla każdej innej osoby przy obecnych cenach kupowanie 3070 jest kompletnym idiotyzmem, bo kosztuje tyle samo albo i więcej niż 3070Ti. Nie rozumiem, po co ta dyskusja.

Tak trochę narzekają na papperowiczów, że rzucają się o parę zł w tą czy w tą, a sami robią to samo kalkulując pobór prądu :D Gdzie różnica to będzie mniej niż 5 PLN w skali miesiąca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iLuminary napisał:

Tak trochę narzekają na papperowiczów, że rzucają się o parę zł w tą czy w tą, a sami robią to samo kalkulując pobór prądu :D Gdzie różnica to będzie mniej niż 5 PLN w skali miesiąca.

Dokładnie, analogiczna sytuacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070ti to nieśmieszny żart, który nigdy nie powinien powstać ale widzę, że niektórzy chyba nie zauważyli obecnej sytuacji i albo porównują inne karty do FE albo co gorsza ich ceny :E Ludzie kupują 3070ti bo nie ma lepszej alternatywy za te około 4k i to wszystko. Jakby ceny były w normie to by można sobie ulżyć jakie to 70Ti chu****, poza tym umówmy się ta karta i tak nigdy by nie powstała. Ale jest jak jest i ja bym sobie dał spokój i nie oceniał wyborów zakupowych innych :-P Może jakaś zmiana tematu ? :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kowallosu napisał:

jak dla mnie ta 3070 ti nie ma racji bytu i w normalnym świecie nikt by jej nie kupował, a raczej nikt świadomy :D czasy są jakie są, więc ludzie łykają co popadnie. 

@SanczoPanczo86 jak dla mnie w obecnej generacji 3060ti > 3080 > 3070 .... długo długo nic i 3080ti > 3070ti na równi z  3060 

3090 specjalnie nie umieszczam, bo nie wiem gdzie ją zakwalifikować. 

Wszystko fajnie, ale co dalej? :) Nawet nie napisałeś jakimi kategoriami kierowałeś się ustawiając tą hierarchię? Dopiszesz, czy mam zgadywać? :) Domyślam się że nie chodzi o wydajność ;).

Wałkowane było od wczoraj - obecnie mamy inną rzeczywistość niż rok temu. Sam pisałem, że gdyby wszystkie karty były dostępne w cenie sugerowanej, to zapewne kupiłbym 3070 (jeszcze przed wydaniem 3070Ti), bo tak planowałem albo skończyłbym z 3080. Ale w momencie w którym kupowałem kartą akurat 3070Ti była dla mnie najbardziej opłacalna patrząc na wydane złotówki i otrzymaną wydajność. Jeśli ktoś szuka wydajności w grach, ma odpowiedni budżet i karty 3070Ti są tańsze od 3070, to co ma kupić? :) 3070? Nie rozumiem czemu ma ktoś nie kupować 3070Ti do gier jeśli będzie tańsza od 3070 i do tego zyska kilka % wyższą wydajność? Bo więcej prądu ciągnie? Jeśli przyjmiemy, że Ti pociągnie 50W więcej, w ciągu dnia gramy 3h i tniemy co dziennie (bez przebaczenia święta, weekendy, etc.), to uzyskujemy zawrotną kwotę rzędu 30zł... Jeśli przyjmiemy nawet te 100W różnicy, to mamy kwotę 60zł rocznie (3h/dzień grania 365 dni w roku). Ja osobiście gram ułamek tego czasu, więc dla mnie ta różnica będzie jeszcze mniejsza. Ale nikt, absolutnie nikt na tym forum (chociaż kilka osób o tym wczoraj pisało) nie bierze tej kwoty pod uwagę. Wszyscy podchodzą do zwiększonego poboru energii, jakby 3070 ciągnęło 200W, a 3070Ti co najmniej 5 kW i trzeba było stawiać dla niej oddzielny generator i polewać ciekłym azotem aby to schłodzić :). Pominę fakt, że Nvidia znana jest z odświeżania kart z większym poborem energii. Serio, nic nowego to dla nich, dla Was widzę nowość :).

Ale oczywiście grunt napisać, że 3070Ti to szmaty :).

Powiem więcej - czytam ten temat od pewnego czasu i krótko podsumuję opinie na temat kart:

GIGABYTE (wszystkie modele) - szmaty

ASUS STRIX - szmata z piszczącymi cewkami

ASUS TUF - trochę mniejsza/umiarkowana szmata

MSI SUPRIM X - umiarkowana szmata

MSI VENTUS - szmata - patrz. pkt. 1

MSI GAMING X / Z - czym to się różni?

EVGA - szmata bez backplate

PALIT, ZOTAC, INNO 3D, PNY - takie firmy w ogóle istnieją?

Fajnie ktoś tutaj napisał jakiś czas temu - nie ma karty idealnej, bo producenci kart nie zaczęli jeszcze czytać tego forum ;).

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;). Kłóćmy się dalej, w końcu to nasz sport narodowy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, QuBBa napisał:

3070ti to nieśmieszny żart, który nigdy nie powinien powstać ale widzę, że niektórzy chyba nie zauważyli obecnej sytuacji i albo porównują inne karty do FE albo co gorsza ich ceny :E Ludzie kupują 3070ti bo nie ma lepszej alternatywy za te około 4k i to wszystko. Jakby ceny były w normie to by można sobie ulżyć jakie to 70Ti chu****, poza tym umówmy się ta karta i tak nigdy by nie powstała. Ale jest jak jest i ja bym sobie dał spokój i nie oceniał wyborów zakupowych innych :-P Może jakaś zmiana tematu ? :D

A przepraszam w zależności od jakiego kryterium Ty chcesz porównywać produkty jak nie w zależności od ceny? Co to za idiotyzm, mamy w ogóle nie patrzeć ile co kosztuje, tylko które się bardziej opłaca patrząc na MSRP? Jaka kpina z logiki w ogóle... Co ma kogo obchodzić, co by było 'jakby ceny były w normie'? Następny, co gada jak na pepperze - 'xxx powyżej MSRP, nie kupujcie bo dziadek mojego wujka powiedział, że za 23 tygodnie i 13 dni po premierze nowego czajnika philipsa będzie taniej'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marvelm napisał:

A przepraszam w zależności od jakiego kryterium Ty chcesz porównywać produkty jak nie w zależności od ceny? Co to za idiotyzm, mamy w ogóle nie patrzeć ile co kosztuje, tylko które się bardziej opłaca patrząc na MSRP? Jaka kpina z logiki w ogóle... Co ma kogo obchodzić, co by było 'jakby ceny były w normie'? Następny, co gada jak na pepperze - 'xxx powyżej MSRP, nie kupujcie bo dziadek mojego wujka powiedział, że za 23 tygodnie i 13 dni po premierze nowego czajnika philipsa będzie taniej'.

Co Ty za przeproszeniem chrzanisz gościu ??? Nie wiem czy pojąłeś ale chodziło o porównywanie bacząc na obecną sytuację czyli po prostu kupujesz Ti bo nie ma innej opcji w zakresie około 4k zł i po co się w ogóle spierać o te dwa modele. Gdyby było normalnie to można by się kłócić o sensie istnienia Ti. Ogarnij się kolego i czytaj ze zrozumieniem ;)

Edytowane przez QuBBa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uspokójcie się już, bo zaczynacie jechać po sobie ciągnąc temat, który nie jest wart nawet małej straty energii :E A potem będziecie odpoczywać za jakieś pierdolety... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie - nVidia 3070Ti FE jest spokojnie do okiełznania jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy. Największy problem to cewki - w idle jest idealna cisza, ale włącznie jakiejkolwiek gry powoduje, że jest dyskoteka. 0.9@1900 trochę to ucisza do poziomu, który się specjalnie nie przebija przez obudowę, ale nadal nie jest to coś, czego szukam w takim produkcie. Jeśli nie uda mi się tego uciszyć, to albo leci zwrot albo pójdzie to do komputera córki a jej karta poleci na rynek ( 5600XT ) - i szczerze mówiąc trochę mi szkoda zwracać kartę, którą zakupiłem za około 2800 PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jesteś w stanie nagrać dźwięk tych cewek na stockowych ustawieniach karty? Kartę dorwałeś w dobrej cenie, mi osobiście byłoby szkoda odesłać, ale decyzja należy do Ciebie :). Z cewkami jest loteria, możesz kupić inną kartę i będzie ciszej, ale też może być podobnie/głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy moderator znowu wpadnie zrobic tu porzadek :D Moj strix 3080 po UV w RE Village ciagnie 380w (PL na 121% mam ustawiony) i  60 klatki w 4k z wszystkim na maxa trzyma i tak ma byc. Najwyzej zmywarki z 2 razy nie wlacze i recznie gary zmyje i sie rachunek za prad wyrowna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Z ciekawości - jesteś w stanie nagrać dźwięk tych cewek na stockowych ustawieniach karty? Kartę dorwałeś w dobrej cenie, mi osobiście byłoby szkoda odesłać, ale decyzja należy do Ciebie :). Z cewkami jest loteria, możesz kupić inną kartę i będzie ciszej, ale też może być podobnie/głośniej.

Pewnie, że mogę, ale to dopiero jutro jak będę miał czas przysiąść na dłużej przy komputerze "rozrywkowym" ;) Myślę, że to ja jestem specyficznym Klientem, który zwyczajnie nie znosi hałasu, szczególnie wieczorową porą ;) i każdy zbędny dźwięk mnie irytuje ;) Inni pewnie by na to nie zwrócili większej uwagi.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od głośności cewek - ocena subiektywna. Ale STRIX który wcześniej miałem (seria RTX 2xxx) miał bardzo głośne cewki - jak go włączyłem pierwszy raz, to byłem w szoku, że tak głośno cewki mogą grać. Wszystkie wentylatory zagłuszały. Pierwsze 2 dni był dla mnie okresem potrzebnym do przyzwyczajenia się do tych dźwięków, ale na szczęście później już na to uwagi nie zwracałem :). Jeden plus był taki, że jak odpalałem BF4 i czekałem w kolejce na serwerze, to w międzyczasie neta przeglądałem i jak zaczynałem łączyć się do serwera, to dzięki cewkom słyszałem kiedy muszę wrócić do gry :). Teraz na obecnej karcie takiego ficzera nie mam :).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wszystko fajnie, ale co dalej? :) ......  Wszyscy podchodzą do zwiększonego poboru energii, jakby 3070 ciągnęło 200W, a 3070Ti co najmniej 5 kW i trzeba było stawiać dla niej oddzielny generator i polewać ciekłym azotem aby to schłodzić :). ....

Najwięcej marudzą ci, co sobie koparki złożyli. Zwykłego gracza interesuje wydajność, a nie pobór prądu.

  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...