Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Pokopane i oddane.:szczerbaty:

Idąc tym tokiem myślenia, kupujesz kartę, kopiesz bite 2 tygodnie i oddajesz.

Zysk praktycznie za free.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukaszgos napisał:

A jak dużą odczuwasz poprawę kultury pracy? Dla mnie to ważne, bo mam nadwrażliwość na dźwięk. Nie jakąś straszną, ale czas zacząć myśleć o tym, na wypadek gdyby jednak przyszło coś kupować.

Na TUFie da się zejść z obrotami poniżej 1k rpm przy zachowaniu temperatur w grach sporo poniżej 70*C, dla mojego brata czyni to kartę prawie bezgłośną

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, snoopher napisał:

Idąc tym tokiem myślenia, kupujesz kartę, kopiesz bite 2 tygodnie i oddajesz.

nie dwa, a praktycznie 4. Masz 14 dni na rezygnacje/oświadczenie i kolejne 14 na odesłanie  ?

Miesiąc kopania i zwrot, heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, toph napisał:

<Ironia> I co z tego, że w cenie 3070, jak bierze 40W więcej za 5% wydajności - to był obiektywnie nieopłacalny zakup. </Ironia>

Doceniam że się kolega martwi o moje rachunki, ale spokojnie, jak pogram okazjonalnie przez weekend to mój zwiększony "ślad węglowy" raczej nie wypali dziury w portfelu ;) 

Edytowane przez Realt
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

@xtn to nie jest outlet, wyraźnie napisane, że karta graficzna jest nowa.

Masz rację, miałem wysortowane ich outlety ale teraz zauważyłem, że pokazują się też nowe. Nadal to chora cena za RTX 3060 12GB LHR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mimuszek napisał:

nie dwa, a praktycznie 4. Masz 14 dni na rezygnacje/oświadczenie i kolejne 14 na odesłanie  ?

Miesiąc kopania i zwrot, heh

I cyk ~400zl za miesiąc kopania na 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, latuch_ napisał:

I cyk ~400zl za miesiąc kopania na 3070.

Za 400 zł to nie warto nawet odpalać kopania :E Ja myślałem że kopanie powoduje jakieś poważne zyski, a tutaj widzę że zarabia się mniej niż na skoszeniu działki :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Za 400 zł to nie warto nawet odpalać kopania :E Ja myślałem że kopanie powoduje jakieś poważne zyski, a tutaj widzę że zarabia się mniej niż na skoszeniu działki :E 

za "nic" masz 400zł i jeszcze marudzisz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Realt napisał:

Dzisiaj przyszła, potestuje do weekendu jak to jest z tymi 3070Ti. Była w cenie zwykłej 3070 więc "grzech" nie brać

 

No jasne. Cały problem 3070ti w praktyce tu i teraz sprowadza się do większej opłacalności przy obecnych cenach. Zrobić DV i UV zawsze można, a w zapasie rezerwa mocy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

za "nic" masz 400zł i jeszcze marudzisz... 

Dane z nicehash(0.78gr za prad). Osobiście by mi się średnio chciało grzać i męczyć kompa dla takiej kasy ale dla niektórych może to być 1/6 wypłaty. Jakby karty były po msrp to szybko by się taka spłacala i do tego zarabiała. Wtedy np brac dwie 3070 i już można sobie premie zarabiać miesięcznie:) po tym jakby się spłaciły.  Albo 3060ti po msrp jeszcze lepiej
 
Income
0.00354422 BTC
514.67 PLN
El. costs
0.00047948 BTC
69.63 PLN
?
Profit
0.00306474 BTC
445.04 PLN
Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy ktoś zauważył może, które z partnerskich chłodzeń mają najlepsze same radiatory (żeby zdjąć fabryczne i założyć fluctusy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gret napisał:

za "nic" masz 400zł i jeszcze marudzisz... 

Zbawi cię 20 minut koszenia działki? Za nic to trochę niedopowiedzenie, zjechany VRAM, w jakimś % zużyte wentyle, "katowanie" GPU, trochę cieplej w piwn ekhm pokoju. 

Nie, nie marudzę, ale wolałbym kopać rowy za większą sumę niż bawić się w kopanie magicznego pyłu w Internecie. A później ból dupić że wykopane coiny sprzed 2 miechów były więcej warte niż rok później :E Myślałem po prostu że przy takiej stawce ETH/BTC to z jednej karty da radę wyciągnąć te 2-3k zł, a tak to mi osobiście się to nie opłaca :V Bo za "nic" zarabiam trochę więcej. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie płacą 400 złotych za skoszenie działki, które zajmuje 20 minut? Zgłaszam się na ochotnika :luxhello:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Gdzie płacą 400 złotych za skoszenie działki, które zajmuje 20 minut? Zgłaszam się na ochotnika :luxhello:

ja rzucam robotę i tam jadę. uwielbiam kosić trawę :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Clix napisał:

3070 Eagle OC za 3156zł z outletu Moreli dotrarł i jest to rewizja 1.0 - bez LHR ? 
Wygląda nieźle, jedna rysa na backplate, drobne ryski na przeźroczystym plastiku i troche kurzu na wiatrakach. Brak zaślepki na PCIE i jednym HDMI.
A jak ktoś się kiedyś zastanawiał co mają na myśli gdy piszą "opakowanie zastępcze" to przyszło normalnie w oryginalnym pudełku tylko że bez tego zewnętrznego, kolorowego .

No cóż, raz się zyskuje raz traci, ale w sumie to ja go chyba po prostu nie chciałem dlatego nie żałuję.  ;) 
Outlet Morele można brać w ciemno, dlatego wszystko co wystawiają w dobrych cenach schodzi na pniu, z ewentualną gwarą później też raczej nie ma problemu z tego co wiem.
Tak, zastępcze to z reguły pudełko bez obwoluty, ale zdarza się też inaczej, 5600 XT przysłali w pudle po 1050 Ti.  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TheMr. napisał:

Zbawi cię 20 minut koszenia działki? Za nic to trochę niedopowiedzenie, zjechany VRAM, w jakimś % zużyte wentyle, "katowanie" GPU, trochę cieplej w piwn ekhm pokoju. 

Nie, nie marudzę, ale wolałbym kopać rowy za większą sumę niż bawić się w kopanie magicznego pyłu w Internecie. A później ból dupić że wykopane coiny sprzed 2 miechów były więcej warte niż rok później :E Myślałem po prostu że przy takiej stawce ETH/BTC to z jednej karty da radę wyciągnąć te 2-3k zł, a tak to mi osobiście się to nie opłaca :V Bo za "nic" zarabiam trochę więcej. 

20 minut = 400 pln

1h = 1200 pln

8 h = 9600 pln (dniówka :E )

22 dni w miesiącu = 211 200 pln... 

 

I na hu.. studia, doktorat prof szersze/dalsze kształcenie jak można kosić trawę... 

Ma rację - kopanie na gpu przy takim "koszeniu" jest...

Ps. A za kopanie rowów to ile płacą? Tylko nie mów że jeszcze lepiej :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kopanie rowów to bańka na miecha minimum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, TheMr. napisał:

Za 400 zł to nie warto nawet odpalać kopania :E Ja myślałem że kopanie powoduje jakieś poważne zyski, a tutaj widzę że zarabia się mniej niż na skoszeniu działki :E 

Skala, señor, skala. Jeśli pilnowanie 10 koparek nie wymaga 10x tyle czasu, co pilnowanie jednej, to się wtedy opłaca. Tak samo jak z zatrudnianiem pracowników czy kupowaniem linii produkcyjnych w fabryce. Dla jednej linii się hali nie stawia. :)

A jeśli ktoś dodatkowo jest w stanie w czasie pilnowania kopalni wykonywać normalną pracę, to już w ogóle. Zresztą tego pilnowania aż tak dużo nie ma. Powiedzmy, że półpasywny dochód, kiedy wszystko masz ogarnięte.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, addept napisał:

Gdzie płacą 400 złotych za skoszenie działki, które zajmuje 20 minut? Zgłaszam się na ochotnika :luxhello:

400 zł miech :E 

 

17 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

20 minut = 400 pln

1h = 1200 pln

8 h = 9600 pln (dniówka :E )

22 dni w miesiącu = 211 200 pln... 

 

I na hu.. studia, doktorat prof szersze/dalsze kształcenie jak można kosić trawę... 

Ma rację - kopanie na gpu przy takim "koszeniu" jest...

Ps. A za kopanie rowów to ile płacą? Tylko nie mów że jeszcze lepiej :E

Matematykę skończyłeś, ale czytanie ze zrozumieniem już nie :E 400 zł to za miech. 

13 minut temu, gret napisał:

Za kopanie rowów to bańka na miecha minimum :D

<facepalm> 400 zł/miech :E A co do kopania rowów, ostatnio musiałem przekopać 15m na głębokość 2m, no niestety powiedzieli 3-5k zł w zależności od trudności, także owszem, można zostać milionerem na głupim kopaniu rowów. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 zł to może jest za dużo zachodu, ale ciekawe ile jest osób, co ciągle żongluje np. 5 kartami? 2000 zł za kupienie, podłączenie i odesłanie 5 kart na miesiąc to już wygląda ciekawiej patrząc na ilość potrzebnej pracy :P

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Realt

To testujemy wspólnie - do mnie wczoraj dotarł Zotac Holo Amp z foxa. U mnie jednak była w cenie niezwykłej, tj. scalperskiej 3950 zeta(scalper soft mode on).

No, ale ja miałem kiepską alternatywę - albo coś kupię, albo zostanę bez komputera. Mój poprzedni, zaprawiony w bojach HD 7970 GHz Top po ośmiu latach się poddał. Po dwukrotnej reanimacji w piekarniku bałem się odpalić na nim cokolwiek więcej niż pulpit. Zostawiłem go tak czy inaczej, bo służył w końcu wiernie - przeszedł modyfikacje biosów i chłodzenia oraz parę innych mało delikatnych zagrań z mojej strony.

Czemu to piszę? Oczywiście jak zawsze dla potomnych, ale chyba też dla ekspiacji - to pokazuje jak bardzo nie chciałem się tak dać dy**ć tym wszystkim pięknym piewcom idei "kupujcie, bo armageddon". Gdybym miał choćby integrę intela, raczej próbowałbym to przeczekać. To również pokazuje co z nami zrobiono od kiedy armageddon trwa - gotowanie żaby w toku.

Reasumując, ceny rzędu 4000 zeta za 3070 Ti to wciąż jakaś paranoja i jak ktoś nie musi to odradzam. Karta u mnie jest i raczej zostaje - cewki piszczą tylko przy klatkach rzędu 3000 FPS(chyba Fable III sobie zaserwowałem, żeby to sprawdzić). Co do wentylatorów, to do wyjątkowo cichych nie należą(nie mówię o fan stopie bez obciążenia), ale i tak karta jest cichsza o wiele od mojej poprzedniej(HD 7970 nostalgia). Na standartowych ustawieniach dość gorąca - na rdzeniu okolice 70-76 *C to "no problem", na pamięciach dobiłem do 88*C. Pewnie zaaplikuję jakieś UV, żeby było i chłodniej i ciszej(vide dramat, który toczył się tu na forum przez ostatnią dobę). Karta wizualnie mi odpowiada, a RGB nie jest jakieś przesadne.

Ciągle jeszcze testuję. Gdyby ktoś z tu obecnych planujących zakup tego modelu chciał się czegoś dowiedzieć/dopytać/żebym coś sprawdził, to w miare możliwości i czasu służę pomocą. Od razu jednak zaznaczam, że biorąc pod uwagę dzisiejsze porąbane realia, traktować będę ją zgoła odmiennie niż poprzedniego Radeona, na którego nie było mocnych. Teraz wszystko takie słabe i kruche :-P .

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wraith666 napisał:

@Realt

To testujemy wspólnie - do mnie wczoraj dotarł Zotac Holo Amp z foxa. U mnie jednak była w cenie niezwykłej, tj. scalperskiej 3950 zeta(scalper soft mode on).

No, ale ja miałem kiepską alternatywę - albo coś kupię, albo zostanę bez komputera. Mój poprzedni, zaprawiony w bojach HD 7970 GHz Top po ośmiu latach się poddał. Po dwukrotnej reanimacji w piekarniku bałem się odpalić na nim cokolwiek więcej niż pulpit. Zostawiłem go tak czy inaczej, bo służył w końcu wiernie - przeszedł modyfikacje biosów i chłodzenia oraz parę innych mało delikatnych zagrań z mojej strony.

Czemu to piszę? Oczywiście jak zawsze dla potomnych, ale chyba też dla ekspiacji - to pokazuje jak bardzo nie chciałem się tak dać dy**ć tym wszystkim pięknym piewcom idei "kupujcie, bo armageddon". Gdybym miał choćby integrę intela, raczej próbowałbym to przeczekać. To również pokazuje co z nami zrobiono od kiedy armageddon trwa - gotowanie żaby w toku.

Reasumując, ceny rzędu 4000 zeta za 3070 Ti to wciąż jakaś paranoja i jak ktoś nie musi to odradzam. Karta u mnie jest i raczej zostaje - cewki piszczą tylko przy klatkach rzędu 3000 FPS(chyba Fable III sobie zaserwowałem, żeby to sprawdzić). Co do wentylatorów, to do wyjątkowo cichych nie należy(nie mówię o fan stopie bez obciążenia), ale i tak jest cichsza o wiele od mojej poprzedniej(HD 7970 nostalgia). Na standartowych ustawieniach dość gorąca - na rdzeniu okolice 70-76 *C to "no problem", na pamięciach dobiłem do 88*C. Pewnie zaaplikuję jakieś UV, żeby było i chłodniej i ciszej(vide dramat, który toczył się tu na forum przez ostatnią dobę). Karta wizualnie mi odpowiada, a RGB nie jest jakieś przesadne.

Ciągle jeszcze testuję. Gdyby ktoś z tu obecnych planujących zakup tego modelu chciał się czegoś dowiedzieć/dopytać/żebym coś sprawdził, to w miare możliwości i czasu służę pomocą. Od razu jednak zaznaczam, że biorąc pod uwagę dzisiejsze porąbane realia, traktować będę ją zgoła odmiennie niż poprzedniego Radeona, na którego nie było mocnych. Teraz wszystko takie słabe i kruche :-P .

Cena to pojęcie względne, dlatego że jeśli ktoś ma coś na sprzedaż to cena tych kart również jest wysoka. Dlatego ja wymieniłem 2080Ti bieda wersja od palita z niecałym rokiem gwarancji na 3070Ti TUF OC dopłacając 600zł. W moim przypadku ta dopłata miała sens i nie bolała mnie.

Wiadomo jak ktoś patrzy tylko przez pryzmat tego że największym szczęściarzom udało się kupić 3080 za 3000zł na premierę to zakup jakiejkolwiek karty będzie bolał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mnie zabolało. Choć nie sama kwota, a raczej to, że gdy 30x0 wyszły to miałem ją przeznaczyć na RTX 3080, a tu proszę.

Inna sprawa, że to jest moja druga w życiu nowa karta graficzna, i druga Nvidii :P. Pierwszy był GeForce 4 w 2003 roku, za pierwsze samodzielnie uskładane pieniądze. Potem tak się składało, że były same używki i same Radeony. Ale tak można było funkcjonować na rynku, który był przynajmniej quasi-normalny. Teraz używki w życiu bym nie kupił - za duże ryzyko.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...