Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bladzioch napisał:

Ja mam, karta bardzo lekko słyszalna, Marka sama w sobie jak to msi

Któryś z wentylatorów terkocze/świszczy czy na niskich rpm są całkowicie bezgłośne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że problem z dostępnością GPU się skończy, to nie jest to co było na przełomie 2020/2021 gdzie nie było nic. Teraz na półkach walają się karty, można przebierać w modelach, jednak ceny w większości przypadków zwalają z nóg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMu tyle co było, wydajność niewiele wyższa, prądu to żłopie ile wlezie, a ceny powalają. Ot sytuacja w 2021.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, snoopher napisał:

Dzięki, sprawdzę ;) Widzę, że pominąłem zmniejszanie MHz rdzenia na starcie..

Dopiero sprawdzam temat, bo przy 3080 trochę ciepło się robi.

Ja mam np. tak :

NQp90gi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Griszah napisał:

Odnoszę wrażenie, że problem z dostępnością GPU się skończy, to nie jest to co było na przełomie 2020/2021 gdzie nie było nic. Teraz na półkach walają się karty, można przebierać w modelach, jednak ceny w większości przypadków zwalają z nóg. 

Rok od premiery serii 30XX i jest nadal cyrk. Ceny spadly na chwile w czerwcu/lipcu, wydawalo sie ze juz powoli wroca do normalnych a one z powrotem rosna. A internety twierdza, ze to moze potrwac do konca 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart jest dużo i można je bez problemu kupić, w ostateczności nawet przez jakiegoś pośrednika ze szwabskiego sklepu, ale to ostateczność raczej.  :)
Sam kupuję ich znacznie więcej niż ostatecznie biorę, wczoraj wpadły na przykład dwie 6700 XT na Amazonie po 3500 zł, zostawiłem tylko tą lepszą.
Ale jakby ktoś chciał to można się dogadać, zresztą nie tylko ze mną bo jest tu więcej myśliwych, i ostatecznie można jedną kartę co jakiś czas puścić koledze po kosztach, plus mała opłata manipulacyjna.  :E  

Pisałem zresztą w innym temacie że mam kupioną jedną 6600 XT w dobrej wersji i cenie której nie chcę, i zgłosiła się jedna osoba. Ale niestety nie zrozumiał że jak chce kartę to musi zapłacić z góry i ja dopiero wtedy ją opłacę, bo jakbym miał płacić ze swoich to wolę ją już puścić na własny rachunek i 500 zł drożej.  :E 

Także odnoszę wrażenie że płaczki chyba lubią narzekać a wcale nie chcą kupować, w powody nie wnikam.  :P 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mar_S napisał:

Kart jest dużo i można je bez problemu kupić, w ostateczności nawet przez jakiegoś pośrednika ze szwabskiego sklepu, ale to ostateczność raczej.  :)
Sam kupuję ich znacznie więcej niż ostatecznie biorę, wczoraj wpadły na przykład dwie 6700 XT na Amazonie po 3500 zł, zostawiłem tylko tą lepszą.
Ale jakby ktoś chciał to można się dogadać, zresztą nie tylko ze mną bo jest tu więcej myśliwych, i ostatecznie można jedną kartę co jakiś czas puścić koledze po kosztach, plus mała opłata manipulacyjna.  :E  

Pisałem zresztą w innym temacie że mam kupioną jedną 6600 XT w dobrej wersji i cenie której nie chcę, i zgłosiła się jedna osoba. Ale niestety nie zrozumiał że jak chce kartę to musi zapłacić z góry i ja dopiero wtedy ją opłacę, bo jakbym miał płacić ze swoich to wolę ją już puścić na własny rachunek i 500 zł drożej.  :E 

Także odnoszę wrażenie że płaczki chyba lubią narzekać a wcale nie chcą kupować, w powody nie wnikam.  :P 

Wszyscy jestesmy Ci wdziecznie za wyklad na temat kupowani kart. Jestesmy pod duzym wrazeniem Twojej zaradnosci i Twojego geniuszu!

  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest geniusz tylko umiejętność myślenia i wyciągania wniosków z tego co widzę, Ty czekasz od roku wuj wie na co i nadal nic nie kupiłeś, tak przynajmniej wynika z wypowiedzi.
I kompletną bzdurą jest gadanie że "ten cyrk" trwa już rok, 3080 można było bez problemu kupić po premierze ale idioci czekali na spadek cen, podobnie było przy 3070 oraz 3060 Ti. Dopiero 3060 faktycznie wystartowały już w momencie kiedy rynek był wydrenowany i od początku miały znacznie zawyżoną cenę i słabą dostępność.
Także przyjemnego czekania, i mam szczerą nadzieję że to faktycznie potrwa aż do końca 2022 roku, tego Ci życzę bo ewidentnie lubisz czekanie nie wiadomo na co i marudzenie nie wiadomo po co.  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mar_S akurat z tego co się orientuje, to Janusz tu sporo okazji wrzucał i sporo kart przytulił, czy dalej kupuje nie wiem, może po prostu śledzi wątek. W każdym razie też zgadzam się, że karty dało się kupić, oczywiście większość ludzi będzie gęgać, że kart nie ma, no bo dla większości nie ma, ludzie na ogół nie są zaradni. 

Pomagam złożyć znajomemu komputer, podesłał mi co chce i jemu wyszła kwota 8300, a ja za te same części zamknąłem się w 7200. Tak właśnie ludzie potrafią szukać w Internecie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mar_S napisał:

To nie jest geniusz tylko umiejętność myślenia i wyciągania wniosków z tego co widzę, Ty czekasz od roku wuj wie na co i nadal nic nie kupiłeś, tak przynajmniej wynika z wypowiedzi.
I kompletną bzdurą jest gadanie że "ten cyrk" trwa już rok, 3080 można było bez problemu kupić po premierze ale idioci czekali na spadek cen, podobnie było przy 3070 oraz 3060 Ti. Dopiero 3060 faktycznie wystartowały już w momencie kiedy rynek był wydrenowany i od początku miały znacznie zawyżoną cenę i słabą dostępność.
Także przyjemnego czekania, i mam szczerą nadzieję że to faktycznie potrwa aż do końca 2022 roku, tego Ci życzę bo ewidentnie lubisz czekanie nie wiadomo na co i marudzenie nie wiadomo po co.  :E 

No mi sie jeszcze zadnej kart z serii 30XX czy 6XXX nie udalo kupic... Jak Ty to robisz, ze tak karty na Amazonie kupujesz? Sa jakies strony z alarmami, czy cos?

1 minutę temu, kowallosu napisał:

@Mar_S akurat z tego co się orientuje, to Janusz tu sporo okazji wrzucał i sporo kart przytulił, czy dalej kupuje nie wiem, może po prostu śledzi wątek. W każdym razie też zgadzam się, że karty dało się kupić, oczywiście większość ludzi będzie gęgać, że kart nie ma, no bo dla większości nie ma, ludzie na ogół nie są zaradni. 

Pomagam złożyć znajomemu komputer, podesłał mi co chce i jemu wyszła kwota 8300, a ja za te same części zamknąłem się w 7200. Tak właśnie ludzie potrafią szukać w Internecie. 

Lubie sie posmiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare razy wspomniany telegram i alerty cenowe, dodatkowy emat w ktorym sa wrzucane "okazje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz_75 Ty tak na serio? Kurde aż niemożliwe, że pomyliłem nicki, bo tylko jednego Janusza kojarzę z tego wątku.... Pamiętam właśnie Ciebie z zakupu RX 6900XT lub 6800XT w spoko cenie. No chyba, że anulowali :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kowallosu napisał:

@Janusz_75 Ty tak na serio? Kurde aż niemożliwe, że pomyliłem nicki, bo tylko jednego Janusza kojarzę z tego wątku.... Pamiętam właśnie Ciebie z zakupu RX 6900XT lub 6800XT w spoko cenie. No chyba, że anulowali :D 

Zapoznaj się może z pojęciem: ironia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kowallosu napisał:

@Janusz_75 Ty tak na serio? Kurde aż niemożliwe, że pomyliłem nicki, bo tylko jednego Janusza kojarzę z tego wątku.... Pamiętam właśnie Ciebie z zakupu RX 6900XT lub 6800XT w spoko cenie. No chyba, że anulowali :D 

Jaja sobie robilem z kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janusz_75 napisał:

Rok od premiery serii 30XX i jest nadal cyrk. Ceny spadly na chwile w czerwcu/lipcu, wydawalo sie ze juz powoli wroca do normalnych a one z powrotem rosna. A internety twierdza, ze to moze potrwac do konca 2022.

Zabrzmiało bardzo serio jak dla mnie, co chwila ktoś wrzuca kolejne prognozy kiedy to skończy się problem z dostępnością, i na razie nikt nie trafił. 
Co do alertów to obserwowałem je jakiś czas ale większość jest nic nie warta, albo ceny z dupy albo towaru nie ma już w momencie klikania w link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze rok po premierze, a ceny sa nadal MSRP x 2. Byl moment odwilzy latem, a teraz ceny znow wedruja w gore. Moim zdaniem to jest cyrk. Alerty sa ok, teraz jest o wiele latwiej cos trafic niz np. w maju.

Edytowane przez Janusz_75
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Co do alertów to obserwowałem je jakiś czas ale większość jest nic nie warta, albo ceny z dupy albo towaru nie ma już w momencie klikania w link.

PartAlert? Dno, albo po wejściu w link już nie ma albo w powiadomieniu cena zaniżona o 20-30%. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez LHR powoli karty zaczynają osiągać ceny nieopłacalne dla górników, więc te droższe wiszą już po sklepach, a co lepsza promocja to znika w 5 minut. Z drugiej strony górnicy odkupują lhr od graczy, cyrki są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Chodzilo mi o to, ze rok po premierze, a ceny sa nadal MSRP x 2. Byl moment odwilzy latem, a teraz ceny znow wedruja w gore. Moim zdaniem to jest cyrk. Alerty sa ok, teraz jest o wiele latwiej cos trafic niz np. w maju.

Dla gracza te alerty to i tak małe pocieszenie , zapłaci 300 mniej ale i tak 5000 : ]

3060 ti mają bardzo dobrą cenę dzięki XKAMowym zaległym realizacjom a do gier jak marzenie za niecałe 3300.

Ponarzekac jednak mozna, należy i musi się .. temat musi trwać ! Jak już ktoś mądry napisał niedawno .. najwiecej zawsze narzekają skalperzy reszta siedzi albo spokojnie albo cicho : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

Dla gracza te alerty to i tak małe pocieszenie , zapłaci 300 mniej ale i tak 5000 : ]

3060 ti mają bardzo dobrą cenę dzięki XKAMowym zaległym realizacjom a do gier jak marzenie.


Ponarzekac jednak mozna, należy i musi się .. temat musi trwać ! Jak już ktoś mądry napisał niedawno .. najwiecej zawsze narzekają skalperzy reszta siedzi albo spokojnie albo cicho : ]

Twoja elokwencja zawsze mi imponowala!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie jasno i wyraźnie wytłumaczyć.

Czas rozbuchanego skalperstwa minął wraz z ostatnimi nowymi kartami bez lhr ... a takie może jeszcze były jakieś w poprzednim tygodniu ale łatwo przewidzieć że w październiku nie zobaczymy na rynku więcej jak 10-15 jeszcze gdzieś zależakowanych tego typu kart.

Dzisiejsze akrty z LHRem są już na samej górce za wyjątkiem 3060 Ti. Ceny już dalej nie pójdą, na kartach już mało kto zarobi .. sytuacja że tak powiem pod pewnym względem osiąga równowagę w której gracze nie mają co narzekac (bo jest takie 3060 Ti) a skalperzy muszą zająć się raczej czymś innym : ]
 

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janusz_75 napisał:

Chodzilo mi o to, ze rok po premierze, a ceny sa nadal MSRP x 2. Byl moment odwilzy latem, a teraz ceny znow wedruja w gore. Moim zdaniem to jest cyrk. Alerty sa ok, teraz jest o wiele latwiej cos trafic niz np. w maju.

Zacznijmy od tego że MSRP to jest fikcja, w dodatku dotyczy tylko FE, reszta miała z reguły od początku ceny wyższe a zbliżone do MSRP były tylko paździerze w rodzaju Eagle.
I wystarczy prześledzić początki wątku/ów o RTX 30xx żeby zauważyć że ludzie nie chcieli kupować Eagle bo im się kable przedłużające nie podobały, a bo to paździerz itp. Co do innych modeli to tutaj z reguły cena wynosząca 3400-3500 już budziła oburzenie i wszyscy bredzili że do nowego roku będzie drogo ale później ceny spadną. Topowe modele 3080 były spokojnie do kupienia w cenie 3800-4100, ale tutaj też chętnych wielu nie było, bo wiadomo że mamy premierowy narzut i później ceny spadną...taaaa.  :E

Jak ktoś nie kupił w tym chwilowym dołku cenowym po 9 miesiącach oczekiwania to wiadomo że nic już nie kupi i będzie właśnie czekał na mityczny powrót do MSRP, albo teraz już poniżej bo to w końcu generacja na wylocie się robi powoli, co rzecz jasna nie nastąpi pewnie nigdy.

Teraz, marian666666 napisał:

Trzeba sobie jasno i wyraźnie wytłumaczyć.
Czas rozbuchanego skalperstwa minął wraz z ostatnimi nowymi kartami bez lhr ...
 

Oczywiście!  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kowallosu napisał:

@Janusz_75 Ty tak na serio? 

Janusz to przerzucił przez rok więcej GPU, niż niektórzy z Was panien przez całe dotychczasowe życie ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...