Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

@Mar_S wystawiłem RX5700xt na allegro. Dałem licytację od 2300, obecnie jest już sporo więcej. Problem tylko w tym, że obecnie na allegro od zakończenia licytacji/zakupu przez kup teraz do finalizacji transakcji (tzn. wpłaty przez kupującego) daleka droga. Tak więc, jak rzeczywiście dostanę kasę za Radeona to będzie dobry deal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zhao napisał:

Ja jeszcze tej durnowatej prowizji nie zapłaciłem.. bo niby za co jak jeszcze pieniędzy nie otrzymałem ..mam nadzieje,ze  uda się to odkręcić

Pewnie ironizujesz  - Mimo wszystko napisze dla potomnych =  Oszust kupuje towar X u Mar_S  - Wystawia to samo ogłoszenie -> niewinna postronna osoba "Jan" kupuje u oszusta, ten  podaje dane Mar_s =   Mar_s  dostaje kasę i wysyła towar X do oszusta  -> Jan zostaje bez kasy =  idzie  z pretensjami do Mar_S

Na Lokalnym nie naliczają chyba dopóki gość nie zapłaci albo nie wybierze osobistego odbioru, dlatego pod żadnym pozorem nie dawać tej opcji, a na zwykłym naliczają automatycznie po kilku dniach o ile pamiętam.

Aaa, o to chodzi, czyli znam.  ;) 
Ale tutaj można olać temat, Allegro daje Tobie adres wysyłki jaki wpisał kupujący, wysyłasz i masz potwierdzenie, reszta to ich problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Na Lokalnym nie naliczają chyba dopóki gość nie zapłaci albo nie wybierze osobistego odbioru, dlatego pod żadnym pozorem nie dawać tej opcji, a na zwykłym naliczają automatycznie po kilku dniach o ile pamiętam.

Aaa, o to chodzi, czyli znam.  ;) 
Ale tutaj można olać temat, Allegro daje Tobie adres wysyłki jaki wpisał kupujący, wysyłasz i masz potwierdzenie, reszta to ich problem.

W najbliższym mailu kupujący napisze że zmienił się adres odbiorcy na taki i taki a Zhao oczywiście łyknie to i wyśle bo akurat będzie zahukany po ciężkim dniu ..

jasne, teoria spiskowa, ale dobrze brzmi : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mar_S napisał:

Aaa, o to chodzi, czyli znam.  ;) 
Ale tutaj można olać temat, Allegro daje Tobie adres wysyłki jaki wpisał kupujący, wysyłasz i masz potwierdzenie, reszta to ich problem

Niby  tak - ale potem allegro nie będzie łaziło po komendzie tylko ja  poza tym   nie ma kasy to nie ma towaru

 

18 minut temu, marian666666 napisał:

W najbliższym mailu kupujący napisze że zmienił się adres odbiorcy na taki i taki a Zhao oczywiście łyknie to i wyśle bo akurat będzie zahukany po ciężkim dniu ..

jasne, teoria spiskowa, ale dobrze brzmi : ]

O nie! Na  takie coś się nie nabiorę -= dla mni adres w formularzu jest wiążący - wtedy mogę mu tylko napisać żeby sobie coś wsadził w rzyć -  nie sprzedaje od wczoraj

Poza tym  nawet jeśli jakimś cudem dostane te pieniądze i tak postaram się zweryfikować  kto to wpłacił jeśli to będzie rzeczywiście przelew tradycyjny...

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ mrsp było na początku i masa ludzi kupiła 3080 w cenach 3200/4200 zależnie od wersji. Potem krypto popieprzyło.

Także mrsp było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Saren7 napisał:

Któryś z wentylatorów terkocze/świszczy czy na niskich rpm są całkowicie bezgłośne?

0 jakichkolwiek dziwnych czy nietypowych dźwięków jak terkoczenie czy świszczenie. Na niskich i średnioniskich obrotach karta praktycznie niesłyszalna (obudowa niecały metr ode mnie) jak odpalą się wiatraki na 1500obrotów przy wykorzystaniu 80% karty jest lekki szum, ale całkowicie nieprzeszkadzający, a jestem wyczulony na takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Mar_S napisał:

Na Lokalnym nie naliczają chyba dopóki gość nie zapłaci albo nie wybierze osobistego odbioru, dlatego pod żadnym pozorem nie dawać tej opcji, a na zwykłym naliczają automatycznie po kilku dniach o ile pamiętam.

Na zwykłym - już naliczyło i  według Allegro mam zapłacić bo tak? - a kasy od "kupującego" nie widać mam nadzieje,że mi to anulują.....bo nie mam zamiaru płacić prowizji od niesfinalizowanej transakcji... Przez 10 lat miałem szczęście do kupujących..  cóż musiało się kiedyś trafić

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem jako że kupowałem zaczynając płatność a później chiałem to anulowac ale nie zawsze da się anulowac wtedy zakup to sprzedający miał zwrot w jakiś tydzień

zakładając że przelew zwyczajny to jakieś 2x więcej czasu zajmuje kupującemu, księgowanie też z dzień do dwóch to prowizja ma szanse wrócić jeszcze w tym miesiącu lecz na ostatku : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Zhao napisał:

Pewnie ironizujesz  - Mimo wszystko napisze dla potomnych 

Prowadziłem ostatnio podobną sprawę. Scenariusz jest/był znacznie uproszczony. Złodziej wystawił ogłoszenie na OLX i podał swojej ofierze numer rachunku i dane osoby, od której chciał wyłudzić towar ( PS5 ). Właściciel towaru otrzymał kasę i nie sprawdził, że dane z przelewu nie zgadzają się z danymi osoby, która i wysłał konsolę na paczkomat na dane ( e-mail ) złodzieja. Konsola została odebrana z paczkomatu przez gościa, który był w maseczce ( to się chwali !! ) a na głowie miał czapkę. Adres mailowy w jakiejś dziwnej domenie,  telefon na kartę, zarejestrowany na osobę, która zgodnie z danymi z bazy PESEL nie żyje, więc szukaj wiatru w polu. A do mojego Klienta zapukała Policja z zaproszeniem na spotkanie celem wytłumaczenia, dlaczego dokonał wyłudzenia na kwotę 3500 PLN brutto. Ogólnie sprawa się do tej pory ciągnie, więc uczulam - sprawdzajcie, czy dane osoby, od której spodziewacie się otrzymać pieniądze zgadzają się z danymi z przelewu przychodzącego. A najlepiej umawiajcie się na odbiór osobisty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BladyPL napisał:

 A najlepiej umawiajcie się na odbiór osobisty :)

Gdzie wprawdzie możecie dostać w łeb i stracić towar, ale za to wtedy to Wy będziecie poszkodowanym!  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mar_S napisał:

Gdzie wprawdzie możecie dostać w łeb i stracić towar, ale za to wtedy to Wy będziecie poszkodowanym!  :E 

100% mojej okazjonalnej sprzedaży odbywało się w domu albo innym moim lokalu. Nigdy nie umawiałem się "na mieście". Zwyczajnie jestem za leniwy aby pakować cokolwiek w jakieś pudełka albo czekać na kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, BladyPL napisał:

czy dane osoby, od której spodziewacie się otrzymać pieniądze zgadzają się z danymi z przelewu przychodzącego.

Ja zawsze takie coś sprawdzam  + kiedyś jeszcze zanim nie było tej całej automatyzacji zawsze prosiłem by przelew był od osoby z danym podanymi   do wysyłki.... to juz troche trudniej zrobic  ale to tez nie jest 100% skuteczne

 

8 minut temu, BladyPL napisał:

Zwyczajnie jestem za leniwy aby pakować cokolwiek w jakieś pudełka albo czekać na kogoś.

Czyli mówisz,że na kupującego nie czekasz tylko magicznie się pojawia w twoim lokalu?;)

 

10 minut temu, Mar_S napisał:

Gdzie wprawdzie możecie dostać w łeb i stracić towar, ale za to wtedy to Wy będziecie poszkodowanym!  :E

Taa nie ma to jak dostać w łeb - u mnie  odbiór osobisty praktycznie nie istnieje  Szkoda mi nerwów na Januszy co przychodzą - a spuści Pan coś jeszcze np za paliwo?

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słuchajcie, mam takie pytanie. Dzwonili z X-Komu w sprawie wymiany mojego 3070 Eagle na RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR

Co o tym myślicie? Mogę jeszcze czekać w kolejce na 3070 Eagle LHR, ale chyba lepiej stracić trochę na wydajności niż czekać kolejne miesiące w kolejce. Jak to jest z różnicą wydajności tych dwóch kart? Warto?

Do końca dzisiejszego dnia mam im odesłać odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kemt napisał:

 Jak to jest z różnicą wydajności tych dwóch kart? Warto?

10-15% wolniejsza w zależności od rozdzielczości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

10-15% wolniejsza w zależności od rozdzielczości. 

W moim przypadku 1440p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kemt Ja bym czekał. No chyba że na sell od razu. Ale to tym bardziej bym w sumie czekał bo przewiduje jeszcze wzrost cen do końca roku w związku z mocnym wzrostem cen krypto wQ4

PS to nie jest porada inwestycyjna a moje prywatne zdanie :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

@Kemt Ja bym czekał.

Tym bardziej, że Gigabyte na polski rynek rzuca kart najwięcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kemt napisał:

Cześć, słuchajcie, mam takie pytanie. Dzwonili z X-Komu w sprawie wymiany mojego 3070 Eagle na RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR

Co o tym myślicie? Mogę jeszcze czekać w kolejce na 3070 Eagle LHR, ale chyba lepiej stracić trochę na wydajności niż czekać kolejne miesiące w kolejce. Jak to jest z różnicą wydajności tych dwóch kart? Warto?

Do końca dzisiejszego dnia mam im odesłać odpowiedź.

ABSOLUTNIE - NIE ZGADZAJ SIĘ NA TO 

X CUM ma trochę tych 3060/TI dlatego starają się  je wciskać komu popadnie i pozbyć się problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Tym bardziej, że Gigabyte na polski rynek rzuca kart najwięcej. 

Tyż prawda.

KUWA kiedy strixy 3080 bedo się pytam się. ?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

@Kemt Ja bym czekał. No chyba że na sell od razu. Ale to tym bardziej bym w sumie czekał bo przewiduje jeszcze wzrost cen do końca roku w związku z mocnym wzrostem cen krypto wQ4

PS to nie jest porada inwestycyjna a moje prywatne zdanie :E

Niestety nie na sell, bo jestem aktualnie bez komputera :(

Jak myślicie, jak długo musiałbym czekać będąc aktualnie na 320 miejscu w kolejce?

Bo przez ostatnie pół roku kolejka ruszyła się może z 40 miejsc?

Edytowane przez Kemt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kemt napisał:

Niestety nie na sell, bo jestem aktualnie bez komputera :(

Jak myślicie, jak długo musiałbym czekać będąc aktualnie na 320 miejscu w kolejce?

Ło pa nie z kiedy to zamówienie. Jak nie masz kompa to wuja Ci karta czekaj. :E No chyba że bez kompa znaczy bez GPU?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

Ło pa nie z kiedy to zamówienie. Jak nie masz kompa to wuja Ci karta czekaj. :E

Inaczej, nie mam karty do komputera.
Zamówienie z początku listopada

5 minut temu, Zhao napisał:

ABSOLUTNIE - NIE ZGADZAJ SIĘ NA TO 

X CUM ma trochę tych 3060/TI dlatego starają się  je wciskać komu popadnie i pozbyć się problemu

 

Nie wiem, czy mimo wszystko się na tą 3060ti nie zdecydować. Różnica wydajności jest, ale czy naprawdę warta następnych miesięcy czekania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile ją dostaniesz? Jak nie masz GPU i chcicę na giercowanie to może faktycznie. Ale za ile?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

A po ile ją dostaniesz?

2500zł, tyle ile dałem za 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz IMO w grudniu sprzedaż za 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...