Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cliff B. napisał:

Z dopłatą z Twojej strony? Chcesz dopłacać do o wiele mniej wydajnej karty? Trzeba było ich wyśmiać przez ten telefon, ja bym z nimi grubo po bandzie pojechał.

Odmówiłem im po wiadomościach od dadi82 i Radio_Tirana. Wiesz gdybym rozmawiał z kimś kto zarządza takimi zmianami to mógłbym mu wyłożyć że propozycja jest nie do zaakceptowania, ale co mam się wyżywać na jakimś zwykłym pracowniku robiącym to co góra zarządzi? Ogólnie dziwna sprawa jest z tym że nie podali mi miejsca w kolejce jak wcześniej. Tłumaczyli że jak będzie się coś pojawiać to po prostu będą do mnie dzwonić i mnie informować o możliwej zamianie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofert na 3060Ti na Allegro przybywa, ale po cenie przekraczającej 3500 zł. Do 3500 na ten moment mamy 20 ofert skalperskich i jedną ofertę od małego sklepu (po zwrocie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawa jest, sprzedałem typowi na olx w pełni sprawną kartę RTX2070super na której w dniu wysyłki jeszcze pykałem w cyberpunka. Podłączył do koparki i twierdzi, że mu nie działa ani u jego kumpla. OLX wstrzymał wypłatę. Co robić? Mam film dokumentujący granie w cyberpunka tego dnia z kartą włożoną do komputera a także jak pakowałem kartę do wysyłki (była bardzo dobrze zabezpieczona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

6 godzin temu, Kemt napisał:

Cześć, słuchajcie, mam takie pytanie. Dzwonili z X-Komu w sprawie wymiany mojego 3070 Eagle na RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR

Co o tym myślicie? Mogę jeszcze czekać w kolejce na 3070 Eagle LHR, ale chyba lepiej stracić trochę na wydajności niż czekać kolejne miesiące w kolejce. Jak to jest z różnicą wydajności tych dwóch kart? Warto?

Do końca dzisiejszego dnia mam im odesłać odpowiedź.

 

6 godzin temu, Zhao napisał:

ABSOLUTNIE - NIE ZGADZAJ SIĘ NA TO 

X CUM ma trochę tych 3060/TI dlatego starają się  je wciskać komu popadnie i pozbyć się problemu

 

 

6 godzin temu, Kemt napisał:

Inaczej, nie mam karty do komputera.
Zamówienie z początku listopada

Nie wiem, czy mimo wszystko się na tą 3060ti nie zdecydować. Różnica wydajności jest, ale czy naprawdę warta następnych miesięcy czekania?

 

6 godzin temu, Zhao napisał:

Niby jak? jak najpewniej dostanie full LHR ?  przecież te karty ą z nowych dostaw...

 

Ja bym nie brał - o wiele lepiej kiedyś będzie opchać 3070 niż 3060

Leże - u made my day ?:lol2::*

 

5 godzin temu, Zhao napisał:

Może tak być, a może być całkiem odwrotnie i kolega zostanie z 3060 mimo że chciał 3070 - ja bym się poczuł wtedy wyruchany, ale to jego decyzja

Sam byłem postawiony przed taką decyzją. Doczytaj e-maila dobrze. Jeśli nie weźmiesz alternatywy rtx 3060 ti LHR to anulują zamówienie i zostaniesz z niczym. Czuję się trochę oszukany tym bardziej, że anulowali mi rtx 3060 ti taniej o 300 zł. Negocjacje spełzły na niczym. Też chciałem czekać na rtx 3070, ale co z tego jak przyjdzie mi zapłacić 3,5-4k.

"Alternatywa została dodana do zamówienia celem rezerwacji, jest polecana w tej cenie tylko klientom najdłużej oczekującym i jest w ograniczonej ilości, dlatego proszę o informację do końca dnia jutrzejszego. Po upływie tego terminu i braku informacji zamówienie zostanie anulowane."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

Szokuje cię 3500zł ? To popatrz na ceny kart bez LHR. ;)

Nie szokuje. Podałem orientacyjnie jedną z najniższych cen sklepowych za rtx 3070. Co byś wybrał rtx 3060 ti lhr za 2500-2600 czy rtx 3070 po normalnej cenie sklepowej?

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przybyła z x-kom w zamian za zamówionego RTX3070 Eagle + dopłata 250zł. Miała być o w sumie była u mnie w poniedziałek, ale małe niedogadanie co do płatności wdarło się w korespondencji mailowej i karta trafiła do mnie za pobraniem mimo opłacenia zamówienia, szybkie maile do sklepu i we wtorek ponownie kurier przyjechał.
Karta a raczej chłodzenie wygląda biednie w porównaniu z gtx1080ti aorus, jednak zrobienie UV + ustawienie krzywej wentylatorów i jestem zadowolony.

QXqZ9Go.jpg

A miałem montować w poprzedni czwartek 3060ti, ale jakoś nie chciało mi czyścić całego pc i miałem to zrobić w weekend. W piątek ok.14 dzwonili z Częstochowy i się nie dodzwonili na szczęście wysłali mi maila w którym zaproponowali kartę alternatywną, proponując rtx3070 eagle oc lhr za dopłatą 250zł (Podobno wycofano zwykłą eagle i eagle lhr). Od razu zaakceptowałem propozycję. W niedzielę 3060ti wystawiona i w poniedziałek już poszła dalej. 

Karta ostatecznie wyszła mnie ok.2220zł. Co się na czekałem, to się na czekałem mimo to spoko, że x-kom zrealizował zamówienie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Doamdor napisał:

Zapomniałeś się przelogować.

? Nie mam innego konta. Ogarnij się.

44 minuty temu, -arek- napisał:

Wczoraj przybyła z x-kom w zamian za zamówionego RTX3070 Eagle + dopłata 250zł. 

To się ciesz że zaproponowali tobie rtx 3070 eagla oc nawet z tą dopłatą. Sam proponowałem x-kom że dopłacę trochę do innego modelu to dostałem odpowiedź, że nie przewidują innej alternatywy. Przynajmniej w moim przypadku.

Edytowane przez hopes
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od czasu dostania karty graficznej rtx 3060 ti mam same problemy z wydajnością. Najpierw w COD:Warzone nie potrafiła pracować wydajnie i produkowała 30-80 klatek z procesorem i5 9400f, ale to się udało naprawić(samo się naprawiło, ewentualnie pomogło oc ramu do 3200mhz), natomiast teraz jest problem z cs:go- full hd około 120 fps :( użycie procesora około 20-40% karta ~20% i taktowanie 1695mhz na rdzeniu (w warzone normalnie trzyma 2010MHz). Szczerze mówiąc już mam tego dosyć i najchętniej bym ją oddał w pi**u, bo gtx 1060 6gb służył dzielnie i problemów nie było.

i5 9400f, evga 550 gold+, 2x8gb hyperx (oc 3200mhz cl 15), z390 ud v2, rtx 3060 ti ssd 850 evo 250gb, świeża instalka systemu (oryginalna 10) brak nowych aktualizacji.

nie pomaga wymuszenie trybu wysokiej wydajności w sterownikach ani w windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC 144hz 2590

 

@Edit:

Podłączony displayportem gsync wyłączony

Edytowane przez SmileYMaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jask1eR napisał:

Podłączył do koparki i twierdzi, że mu nie działa ani u jego kumpla. OLX wstrzymał wypłatę. Co robić

Jeżeli nie zgłosił uwag odnośnie stanu paczki, karta nie nosiła śladów uszkodzeń to nie ma możliwości by od tak zdechła podczas transportu. Trafiłeś na Janusza, który chce cię oszukać. 

Niech oddaje kartę jeżeli nie działa, z zastrzeżeniem, że ma być w dokładnie takim stanie w jakim została wysłana. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kowallosu napisał:

@maras2574 zastanawiasz sie ktora ofeta to scam? Patrzac na ceny Podpowiem, ze obie ?

No raczej ;-) Absolutnie nie jestem tym zainteresowany, podesłał mi to znajomy (nie z forum), który twierdzi że to realne ogłoszenia i ceny polecą teraz w dół :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest taki pewny, to niech bierze obie i do tego shorta na dzwigni stawia ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten non lhr to od miesiąca jest wystawiany w innej lokalizacji na inne imię, karta niby z grudnia ale zdjęcia na tej samej podłodze xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, teraz ciężko kartę sprzedać .. bitcoin słaby bo poniżej 100 tys. $ : ]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marian666666 napisał:

Takie czasy, teraz ciężko kartę sprzedać .. bitcoin słaby bo poniżej 100 tys. $ : ]

ETH dziarsko znow sie wspina... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

ETH dziarsko znow sie wspina... :)

Yupi!!! To the Moon! And beyond!  :E 

Teraz, Radio_Tirana napisał:

I on poszedł w tej kurteczce skórzanej na sesję zdjęciową :rotfl:

Wie ktoś co to za kurtka? Bym se kupił nawet.  :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

Jobs mial golfik ten ma kurtke... ;]

Napisałeś pulower wcześniej! Internet pamięta! Bluźnierca!  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...