Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kynareth napisał:

TIM210927_T100.Cover_.JensenHuang.jpg?w=500&quality=85

To fake, zdjęcie powinni zrobić w jego kuchni by było wiarygodne ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Ale to nie jest tak że OLX zwalnia kasę w momencie wyjęcia paczki? Raz sprzedałem z przesyłką i tak właśnie było.

Wystarczy,że kupujący zgłosi jakieś obiekcje i mogą przetrzymać - zmieniło się to ostatnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mar_S napisał:

Ale to nie jest tak że OLX zwalnia kasę w momencie wyjęcia paczki? Raz sprzedałem z przesyłką i tak właśnie było.

Zmieniło się teraz kupujący musi potwierdzić ze jest ok i wtedy kasa jest zwalniana 

od teraz będzie bardzo dużo nieuczciwych kupujących dostana dobra rzecz a powiedzą ze nie dostali nic albo cos innego
i może dojść do sytuacji w której kupujący przywłaszczy sobie kartę graficzna a umieści w paczce marchewkę zrobi zdjęcie i powie ze to zostało przysłane

Edytowane przez monero
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mar_S napisał:

Ale to nie jest tak że OLX zwalnia kasę w momencie wyjęcia paczki? Raz sprzedałem z przesyłką i tak właśnie było.

Po wyjęciu paczki OLX wstrzymuje jeszcze przez 24h procedure wypłacania, by kupujący zweryfikował, czy produkt który dostał nie jest oszustwem.

3 minuty temu, monero napisał:

Zmieniło się teraz kupujący musi potwierdzić ze jest ok i wtedy kasa jest zwalniana 

od teraz będzie bardzo dużo nieuczciwych kupujących dostana dobra rzecz a powiedzą ze nie dostali nic albo cos innego
i może dojść do sytuacja w której kupujący przywłaszczy sobie kartę graficzna a umieści w paczce marchewkę zrobi zdjęcie i powie ze to zostało przysłane

Dlatego sam zawsze nagrywam cały proces pakowania paczki, wraz z pójściem do paczkomatu bez żadnych przerw w filmie.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie sami zarżnęli sens przesyłek OLX zanim na dobre się przyjęły.  :E 
Ale przypuszczam że to wyniknęło z dużej ilości ziemniaków paczkach zamiast drogiego sprzętu, rzekomych lub faktycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Mar_S napisał:

Ale to nie jest tak że OLX zwalnia kasę w momencie wyjęcia paczki? Raz sprzedałem z przesyłką i tak właśnie było.

Teraz były zmiany. Kupujący, jeszcze musi potwierdzić, że przesyłka jest OK i dopiero wtedy OLX puszcza do ciebie kasę. Kupujący ma na to 24 h, jeżeli w tym czasie tego nie zrobi, to OLX przyjmuje, że z przesyłką jest wszystko w porządku i przelewa pieniądze.

Edit.

Inni już wytłumaczyli, ale nie będę,kasował tego postu.

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym sposobem odzyskałem kasę przy "super" zakupie RTX 3060 ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pitross20 napisał:

Majstry 4,7k, za Rtx 3070 TUF Gaming OC od Asusa to dobry deal, czy odpuścić ?

ja bym wolał o 14 tej kliknać to :

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3070-ROG-STRIX-OC-V2-LHR-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2958590

ale osobiście chyba kupił bym 1k taniej jakiegoś 3060ti z olx odebranego z xkom- byle osobiście i z paragonem.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomcat napisał:

a bym wolał o 14 tej kliknać to :

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3070-ROG-STRIX-OC-V2-LHR-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2958590

ale osobiście chyba kupił bym 1k taniej jakiegoś 3060ti z olx odebranego z xkom- byle osobiście i z paragonem.

Ja raczej szukam czegoś w sklepie w PL, a z ofertami OLXa nie chcę się bawić.

Obecnie tylko jeszcze lukam i szukam,  a może zaś jakaś fajna okazja się pojawi.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im dłużej tym drożej mam wrażenie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SmileYMaN napisał:

niestety to jest z390 i ona wcale nie obsługuje pcie 4.0. Walczę z tym już kilka dni, ale przynajmniej inne gry w MIARĘ działają.

Mi pomogło wyłączenie Widows DVR przez rejestry systemowe. Mimo tego, że wyłączyłem go w ustawieniach, to jeden rejestr miał błędną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomcat napisał:

im dłużej tym drożej mam wrażenie... ;)

Tzn w zeszłym tygodniu kosztowała 4999zl, a dziś 4699zl takze coś poszło w dół, poza tym zauważyłem, że kart w sklepach jakby więcej, ale ceny to tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co poru forumowiczów ma jutro rocznicę :hmm: :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pyritz napisał:

Na przyszłość rada moja taka: OLX tylko odbiór osobisty lub przedpłata za całość, albo olać i sprzedawać z wliczoną marżą na allegro lokalne. Mam wystawione na olx i AL i jak ktoś chce przesyłkę poprzez olx to odmawiam.

Sytuacja skonczyla sie w moim wypadku pozytywnie dla mnie. Wyslalem na support olx filmy z dzialaniem karty na moim komputerze i proces pakowania karty (na szczescie pomyslalem o tym przed wysylka). Do tego screeny rozmowy z kupujacym (gdzie pisal, ze koparka mu nie widzi karty) jak i dowod zakupy w xkom z data i ze karta byla dalej na gwarancji wiec po co mialbym sprzedawac uszkodzona. Do tego zglosilem, ze prawdopodobnie bedzie chcial to wykorzystac, zeby ewentualnie odeslac mi jakas inna uszkodzona lub zuzyta kopaniem karte. No i że uzytkowanie karty w koparce nie jest zgodne z instrukcja. 

Brawo dla olx za szybkie rozpatrzenie sprawy i wysylke kasy. 

Na przyszlosc nigdy wiecej wysylek, tylko odbior osobisty. Mam nauczke, pol nocy z nerwow nie przespalem.

  • Like 4
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nieźle się zabezpieczyłeś .. Ja też juz sobie odpuszczam wysyłki OLX ..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, chyba że jakies drobiazgi po 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jask1eR napisał:

Sytuacja skonczyla sie w moim wypadku pozytywnie dla mnie. Wyslalem na support olx filmy z dzialaniem karty na moim komputerze i proces pakowania karty (na szczescie pomyslalem o tym przed wysylka). Do tego screeny rozmowy z kupujacym (gdzie pisal, ze koparka mu nie widzi karty) jak i dowod zakupy w xkom z data i ze karta byla dalej na gwarancji wiec po co mialbym sprzedawac uszkodzona. Do tego zglosilem, ze prawdopodobnie bedzie chcial to wykorzystac, zeby ewentualnie odeslac mi jakas inna uszkodzona lub zuzyta kopaniem karte. No i że uzytkowanie karty w koparce nie jest zgodne z instrukcja. 

Brawo dla olx za szybkie rozpatrzenie sprawy i wysylke kasy. 

Na przyszlosc nigdy wiecej wysylek, tylko odbior osobisty. Mam nauczke, pol nocy z nerwow nie przespalem.

Akurat jak sam sprzedawałem 2tyg temu mojego 1070 ti od razu wyłączyłem rekojme czy 14dniowe gwarancje z obawy własnie przed tym, że są cwaniaki co biorą karty używane, kopią sobie 12-13 dni, i ostatniego dnia nagle stwierdzają, że oddadzą karte.

Jednoczesnie wam powiem, że pierwszy i ostatni raz sprzedawałem karte za prawie 2000zł na OLX...tyle co sie januszy nasłuchałem to głowa mała. Co ciekawsze propozycje wam przytocze

1) Zamienić mojego gtx 1070 ti na 1660 super bez dopłaty. :D
2) Zamienić karte na wózek dziecięcy
3) Zamienic karte na monitor, obudowe, klawiature, myszke i gf 710. :D (lacznie cos 700zł wychodziło jak patrzyłem na necie)
4) Zamienic na 2 rowery dziecięce
5) Dziesiątki dosłownie informacji, gdzie chcieli bym upuścił cene do 1000zł, gdzie najtansze były za 1600zł.

Edytowane przez Bladzioch
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bladzioch

No to miałeś ubaw po pachy. W sumie to wystawienie kart graficznych na OLX to teraz świetny pomysł na pracę dyplomową z psychologii  :P 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bez problemu na olx sprzedałem 3070 bez lhr (z odbiorem osobistym), same konkrety, więcej świrowali na allegro lokalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bladzioch napisał:

Jednoczesnie wam powiem, że pierwszy i ostatni raz sprzedawałem karte za prawie 2000zł na OLX...tyle co sie januszy nasłuchałem to głowa mała. Co ciekawsze propozycje wam przytocze

Oj tam, dzisiaj wystawiona karta, gość podjechał, zapłacił, pojechał.
I właśnie napisał że rezerwuje wszystkie karty jakie uda mi się znaleźć.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mar_S napisał:

Oj tam, dzisiaj wystawiona karta, gość podjechał, zapłacił, pojechał.
I właśnie napisał że rezerwuje wszystkie karty jakie uda mi się znaleźć.  :E 

To na pewno jakiś napalony gracz był :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, podobno robi komputer pod Minecrafta RTX, technologia Super Turbo SLI.  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo idzie przesyłka z Proshop ?

wysłali w poniedziałek i jeszcze nie mam (paczka utknęła gdzieś w DE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wysłali w poniedziałek, dzisiaj rano dotarła.

Czym płaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...