Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jask1eR napisał:

No i że uzytkowanie karty w koparce nie jest zgodne z instrukcja. 

Jaką instrukcją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Griszah napisał:

Jaką instrukcją?

w instrukcji było karta graficzna do komputera, a nie koparki :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mar_S napisał:

Mi też wysłali w poniedziałek, dzisiaj rano dotarła.

Czym płaciłeś?

PayU

Nadali w sobote tzn wtedy mialem nr przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jask1eR napisał:

w instrukcji było karta graficzna do komputera, a nie koparki :szczerbaty:

W chwili obecnej mój komputer robi obliczenia kryptograficzne, a ja równolegle wykorzystuje go do pracy, oglądam treści multimedialne, pisze na forum pclab. 

Rozumiem, że jeśli w komputerze z jedną GPU uruchomisz minera to przestaje być on komputerem?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat starszej serii rtx 2000, ale co myślicie o tym? 

https://www.amazon.es/gp/product/B07K6H583G/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A17Z5GJVN1NNSK&psc=1

 

588 euro za 2080ti. Teoretycznie z drugiej ręki, ale jest 30dni zwrotu amazon i niby jakaś gwarancja. Ktoś coś?

Edytowane przez Sovey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tornado3 napisał:

PayU

Nadali w sobote tzn wtedy mialem nr przesyłki

Możliwe że dotrze jutro, poprzednia karta szła od poniedziałku do piątku, a numer przysyłają czasami długo przed faktycznym nadaniem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sovey napisał:

Trochę temat starszej serii rtx 2000, ale co myślicie o tym? 

https://www.amazon.es/gp/product/B07K6H583G/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A17Z5GJVN1NNSK&psc=1

 

588 euro za 2080ti. Teoretycznie z drugiej ręki, ale jest 30dni zwrotu amazon i niby jakaś gwarancja. Ktoś coś?

CO by nie mówić porządna maszynka za taką kasę ,ile tej gwarancji jest ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sovey napisał:

Trochę temat starszej serii rtx 2000, ale co myślicie o tym? 

https://www.amazon.es/gp/product/B07K6H583G/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A17Z5GJVN1NNSK&psc=1

 

588 euro za 2080ti. Teoretycznie z drugiej ręki, ale jest 30dni zwrotu amazon i niby jakaś gwarancja. Ktoś coś?

Scam. 

Przejrzyj sobie inne produkty tego sprzedawcy. Lodówki, aparaty, wszystko w mega atrakcyjnych cenach https://www.amazon.es/s?i=merchant-items&me=A17Z5GJVN1NNSK&page=2&marketplaceID=A1RKKUPIHCS9HS&qid=1631824448&ref=sr_pg_2

Pierwsza lepsza karta: https://www.amazon.es/Gigabyte-GV-N3090GAMING-OC-24GD-Tarjeta-gráfica/dp/B08HLYQ9XL/ref=sr_1_26?dchild=1&m=A17Z5GJVN1NNSK&marketplaceID=A1RKKUPIHCS9HS&qid=1631824454&s=merchant-items&sr=1-26

Tylko nie mów mi, że jest to "normalna" cena w dzisiejszych czasach. 

Cały czas tu powtarzamy, żeby nie wrzucać takich linków, bo jeszcze ktoś faktycznie się skusi i kupi. 

Wystarczy wygooglować adres i nazwę firmy i wyskakuje coś takiego:

https://branchenbuch.meinestadt.de/hamburg/company/13465064

https://www.dnb.com/business-directory/company-profiles.mag_gmbh.b2d76ea781c8cebe8663d7459328fbc6.html

Wrzucasz translatora i wychodzi: Sprzedaż detaliczna tekstyliów domowych

Czy naprawdę, ja, człowiek w średnim wieku, muszę młodzież uczyć jak korzystać z internetu oraz wujka google?

Edytowane przez addept
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bladzioch napisał:

Akurat jak sam sprzedawałem 2tyg temu mojego 1070 ti od razu wyłączyłem rekojme czy 14dniowe gwarancje z obawy własnie przed tym, że są cwaniaki co biorą karty używane, kopią sobie 12-13 dni, i ostatniego dnia nagle stwierdzają, że oddadzą karte.

Jednoczesnie wam powiem, że pierwszy i ostatni raz sprzedawałem karte za prawie 2000zł na OLX...tyle co sie januszy nasłuchałem to głowa mała. Co ciekawsze propozycje wam przytocze

1) Zamienić mojego gtx 1070 ti na 1660 super bez dopłaty. :D
2) Zamienić karte na wózek dziecięcy
3) Zamienic karte na monitor, obudowe, klawiature, myszke i gf 710. :D (lacznie cos 700zł wychodziło jak patrzyłem na necie)
4) Zamienic na 2 rowery dziecięce
5) Dziesiątki dosłownie informacji, gdzie chcieli bym upuścił cene do 1000zł, gdzie najtansze były za 1600zł.

To jest ogólnie dramat :E Wystawiam od paru tygodni Aorusa 1080 11gbps w idealnym stanie z pudełkiem za 400e, cena absolutenie ostateczna (pisze jak byk w ogłoszeniu) i nie podlega negocjacji i do tej pory wygląda to tak:

- ~15-20 ofert od 200(!) do 350e
- Zamiana za 1070Ti
- 2 pytania czy mogą kartę 'wynająć'
- Wczoraj ktoś pisał że ma parę pytań i czy może zadzwonić, myślę sobie - wyjątkowo raz podam nr. telefonu. Gość miał zadzwonić po 17, dzwoni 16:30 witam jestem pan x.......sprzeda pan karte za 350? Nie. A bo to dla syna, i wogóle ja z daleka jade (tiaa, 80km), to moze ja za 1.5h zadzwonie i sie pan namysli? Musialem sie mocno gryzc w jezyk zeby goscia nie zrownac z ziemia, kompletny idiota...od razu po rozmowie zablokowalem numer, widzialem ze za 1.5h i tak jeszcze probowal sie dodzwonic.
Podsumowanie 4 tygodni próby sprzedaży GPU - ludzie to idioci nie umiejacy czytac. Troche to smieszne bo patrzac na Allegro to za 400 euro w przeliczeniu na PLN karta sprzedalaby sie pewnie w kilka minut, max. godzin.

Edytowane przez
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ceny znowu poszly do gory? Bo widze ze mojego Sea Hawka juz za ponizej 7tys ciezko kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się rozjazd cenowy między zwykłymi i LHR. Widziałem już propozycje zamiany 3080 non-LHR za LHR + dopłata, tak samo 3070Ti/3080Ti są czasami tańsze od zwykłych wersji. Patrzac na czystą wydajność w 3D to 6900XT jest najciekawszy z hi-endu, czasami jakaś dobra dusza sprzeda nówkę poniżej 1100e. 6800XT wołąją ponad 1000, za drogo.
Mam wrażenie że geszefciarze po prostu tyrają karty w koparkach a potem zamieniają je na świeższy model.

Ale fakt, ceny znowu wzrosły. Wygląda na to że nie będzie już nigdy taniej.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie nad wymiana 3070tuf bez blokady na visiona 3080 lhr, gigabyte w ver.2.0 dalej ma wysokie temperatury na pamiątkach? 

1:1

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, napisał:

Robi się rozjazd cenowy między zwykłymi i LHR. Widziałem już propozycje zamiany 3080 non-LHR za LHR + dopłata, tak samo 3070Ti/3080Ti są czasami tańsze od zwykłych wersji. Patrzac na czystą wydajność w 3D to 6900XT jest najciekawszy z hi-endu, czasami jakaś dobra dusza sprzeda nówkę poniżej 1100e. 6800XT wołąją ponad 1000, za drogo.
Mam wrażenie że geszefciarze po prostu tyrają karty w koparkach a potem zamieniają je na świeższy model.

Ale fakt, ceny znowu wzrosły. Wygląda na to że nie będzie już nigdy taniej.

Rozjazd cenowy miedzy non-lhr, a lhr byl cały czas, teraz się trochę powiekszył bo etherum wysoko stoi. Ja na sprzedaniu non lhr zotaca i kupieniu tufa zarobiłem 2650zł. Ceny trochę poszły to góry i jakby mniej kart dostępnych się zrobiło za granicą.

1 godzinę temu, Monn napisał:

Ceny znowu poszly do gory? Bo widze ze mojego Sea Hawka juz za ponizej 7tys ciezko kupic

Wszystkie 3080 do góry praktycznie poszły, wcześniej dało się ogarnąć tufa/suprim x/aorus za ~~1250/1300 euro ogarnąć w miarę łatwo, teraz te modele stoją 1400-1450e.

50 minut temu, TheEnter napisał:

Co myślicie nad wymiana 3070tuf bez blokady na visiona 3080 lhr, gigabyte w ver.2.0 dalej ma wysokie temperatury na pamiątkach? 

1:1

Ja bym brał, 3070 bez lhr teraz stoją tak ~~5500zł, vision jest w miarę okej modelem. Żeby kupić coś lepszego typu aorus master/extreme, tuf/strix czy suprim to trzeba by było wydać ~~6600 minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już rok! Rok wypełniony dyskusjami na każdy temat, ekspertyzami dot. rynku kart graficznych i kryptowalut oraz pokazem umiejętności skalperskich 

happy-anniversary-celebrate.gif

  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od kumpla: ma brać Strixa 3080 z allegro za 6850, Suprim X'a za 6800 z allegro, czy MSI Sea Hawka X za 6900 z morele z promocji? Tego ostatniego ciężko ocenić, bo porządnych recenzji mało. W obudowie ma miejsce na dwa Aio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

To już rok! Rok wypełniony dyskusjami na każdy temat, ekspertyzami dot. rynku kart graficznych i kryptowalut oraz pokazem umiejętności skalperskich 

 

Akurat weekend się zaczyna, można to oblać :whee::banan::beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Cliff B. napisał:

Tego ostatniego ciężko ocenić, bo porządnych recenzji mało.

Kolega lepiej na tym wyjdzie jak kupi Sea Hawk za cenę normalą, ale weźmie 700 zł na karcie podarunkowej. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bladzioch napisał:

Akurat jak sam sprzedawałem 2tyg temu mojego 1070 ti od razu wyłączyłem rekojme czy 14dniowe gwarancje z obawy własnie przed tym, że są cwaniaki co biorą karty używane, kopią sobie 12-13 dni, i ostatniego dnia nagle stwierdzają, że oddadzą karte.

Jednoczesnie wam powiem, że pierwszy i ostatni raz sprzedawałem karte za prawie 2000zł na OLX...tyle co sie januszy nasłuchałem to głowa mała. Co ciekawsze propozycje wam przytocze

1) Zamienić mojego gtx 1070 ti na 1660 super bez dopłaty. :D
2) Zamienić karte na wózek dziecięcy
3) Zamienic karte na monitor, obudowe, klawiature, myszke i gf 710. :D (lacznie cos 700zł wychodziło jak patrzyłem na necie)
4) Zamienic na 2 rowery dziecięce
5) Dziesiątki dosłownie informacji, gdzie chcieli bym upuścił cene do 1000zł, gdzie najtansze były za 1600zł.

kiedys sprzedawalem wychodek drewniany po budowie :E tyle smieszkow co po 22 dzwonilo zjaranych to lepiej nie gadac :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podawajcie w ogłoszeniu numeru telefonu. Sam mail i niech pisze wiadomości.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów byłby zainteresowany zakupem używanej (4 miesiące) karty 3080 ventus 3x oc bez lhr-a? Jeśli tak to proszę o jakąś wiadomość na pw bo jak się nikt nie znajdzie to wieczorem wrzucam ją na alledrogo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rocznica waszych zamówień, są jeszcze te niezrealizowane ?? :E

szybko zleciało...

 

Edytowane przez ZeFe
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ZeFe napisał:

1 rocznica waszych zamówień

huraaaaaa - sto lat sto lat ... :biggrinparty: :biggrinparty: :biggrinparty:

Oczywiście żadne moje zamówienie na 3080 z dnia premiery w sklepie na X nie zostało zrealizowane. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: 3080 trio bedzie chodzic po wpięciu 2/3 wtyczek 8pin? Czy muszę dokupic trzeci kabel 8pin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheEnter napisał:

3080 trio bedzie chodzic po wpięciu 2/3 wtyczek 8pin?

Uruchomi się, a potem na monitorze zobaczysz piękny komunikat, abyś podpiął brakującą wtyczkę zasilania. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita,witam,

Ludziska, miał ktos Aourusa 3080ti extreme ? warto ? czy lepiej może jakiegos asusa czy msi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...