Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Radio_Tirana napisał:

Na allegro lokalnie jest wyższa prowizja na karty graficzne. 3% vs 4,9% na lokalnym.

A konstruując ogloszenie widać ile dostane, a ile jest prowizji, itd.?
ZAWSZE kupowalem, nigdy nie sprzedawałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Jeśli ktoś bierze udział w pompowaniu rynku bo są dostępne w normalnych cenach (według ciebie), to jest efekt a nie przyczyna pompowania cen? :E Mocne dragi. 

Zjadles cos nieswiezego? Pompowanie rynku bo karty sa dostepne w normalnych cenach? Gdzie i kiedy w tym roku niby GPU byly dostepne w normalnych cenach? W Morele, w Xkomie? Zanim zaczniesz pisac opanuj sztuke czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A konstruując ogloszenie widać ile dostane, a ile jest prowizji, itd.?
ZAWSZE kupowalem, nigdy nie sprzedawałem.

 

Jak robisz licytacje to na samym końcu licytacji allegro Ci samo powie ile do zapłaty. Wiem bo wczoraj przerabiałem temat ale nie pamiętam już czy podczas wystawiania są pokazane "opcje" prowizji. Na pewno będą wyświetlone możliwości dodatkowego promowania itp

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D Jak "kup teraz" to na dole konfiguracji będzie podsumowanie, ile płacisz za samo ogłoszenie (jakbyś chciał jakoś promować) i ile prowizji za samą sprzedaż. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Sprzedając GPU radzicie Allegro czy Allegro lokalnie?
Jakie różnice?

Allegro. Na allegro lokalnie jest większa prowizja  i nagminne jest nieopłacanie złożonych zamówień.

1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

A konstruując ogloszenie widać ile dostane, a ile jest prowizji, itd.?
ZAWSZE kupowalem, nigdy nie sprzedawałem.

 

Nie pamiętam jak to jest przy licytacji, ale przy "kup Teraz", w podsumowaniu ogłoszenia, masz  podaną kwotę prowizji. Zresztą zawsze możesz sam sobie policzyć: żądana kwota x 0,03 (zwykłe allegro).

Edytowane przez Red_October
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

A konstruując ogloszenie widać ile dostane, a ile jest prowizji, itd.?
ZAWSZE kupowalem, nigdy nie sprzedawałem.

 

Najlepiej na Allegro Kup Teraz i dodatkowo na OLX i Allegro lokalnie jako ogłoszenie tylko z odbiorem osobistym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym, i najlepiej aby kupujący od razu podpisał ci papier, że zna stan karty nie ma zastrzeżeń i nie urodzi mu się coś za chwilę.

Tak btw. ostatnio przekonałem się, że alledrogo ma nas (piszę z pkt, widzenia sprzedającego) w poważaniu - takie tam małe problemy z kupującym.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Janusz_75 napisał:

Karty sa w sklepach po normalnych cenach, skalperzy znikaja z OLX, Allegro, Ebaya. Skalperzy sa efektem, nie przyczyna

 

4 godziny temu, Janusz_75 napisał:

Zjadles cos nieswiezego? Pompowanie rynku bo karty sa dostepne w normalnych cenach? Gdzie i kiedy w tym roku niby GPU byly dostepne w normalnych cenach? W Morele, w Xkomie? Zanim zaczniesz pisac opanuj sztuke czytania ze zrozumieniem.

Mam Ci na czole wydrukować twoje własne słowa? Zacznij pisać z sensem po Polsku to może ktoś cię zrozumie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, z punktu widzenia sklepów to są normalne ceny. Sami rozumiecie, inflacja, wzrost kosztów transportu, magazynowania, płacy minimalnej, opłat itd. itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, TheMr. napisał:

 

Mam Ci na czole wydrukować twoje własne słowa? Zacznij pisać z sensem po Polsku to może ktoś cię zrozumie. 

A Ty człowiekiem jesteś czy maszyną? Jakoś nie miałem problemu domyśleć się, że chodzi o sytuację hipotetyczną, nawet bez użycia trybu przypuszczającego.

5 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Sprzedając GPU radzicie Allegro czy Allegro lokalnie?
Jakie różnice?

Jak jesteś z dużego miasta, to mimo wszystko polecam OLX/Allegro lokalnie bez opcji kupna przez internet. Sam dogadujesz się z ludźmi i oceniasz kto jest poważny a kto nie, decydujesz z kim się umawiasz na zakup i tyle. Sprzedaż przez internet potrafi być problematyczna - trolle podbijają aukcje do abstrakcyjnych cen, kupują i nie opłacają. To wydłuża proces a jeszcze trzeba za taką wspaniałą usługę zapłacić. Na zwykłym allegro masz 3% prowizji na GPU + 50% jak włączysz promowanie (czyli 4,5%).

 

Edytowane przez toph
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Macie gdzieś sensownie sformułowane zdanie / klauzulę wyłączającą rękojmię?
Chciałbym mieć takie zdanie w ogłoszeniu na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Hej.
Macie gdzieś sensownie sformułowane zdanie / klauzulę wyłączającą rękojmię?
Chciałbym mieć takie zdanie w ogłoszeniu na końcu.

Ja po prostu napisałem "rękojmie wyłączam " 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Hej.
Macie gdzieś sensownie sformułowane zdanie / klauzulę wyłączającą rękojmię?
Chciałbym mieć takie zdanie w ogłoszeniu na końcu.

Jednocześnie oświadczam, że zgodnie z art. 558 § 1. Kodeksu Cywilnego, jako osoba prywatna, wyłączam odpowiedzialność z tytułu rękojmi.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Jednocześnie oświadczam, że zgodnie z art. 558 § 1. Kodeksu Cywilnego, jako osoba prywatna, wyłączam odpowiedzialność z tytułu rękojmi.

przeglądając ogłoszenia to znajdują się tacy że ten zapis odnośnie rękojmi umieszczają w środku opisu i na dodatek małą czcionką, żeby potencjalny kupujący go nie dostrzegł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZetMcKey94

Jeżeli ktoś kupuje rzecz wartą ileś tam tysięcy złotych, a nie czyta opisu wstawki, to już jest to jego problem, a nie sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

 

Mam Ci na czole wydrukować twoje własne słowa? Zacznij pisać z sensem po Polsku to może ktoś cię zrozumie. 

Nie zrozumiałeś tego co napisał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

przeglądając ogłoszenia to znajdują się tacy że ten zapis odnośnie rękojmi umieszczają w środku opisu i na dodatek małą czcionką, żeby potencjalny kupujący go nie dostrzegł?

Spoko, ale ja nie gram z niekumatymi i nie zamierzam niczego taić. Gram w otwarte karty (mogę to nawet wytłuścić) :).
To chyba oczywiste, że jako osoba prywatna nie przyjmę karty po 2 miechach czyjejś zabawy i dojechaniu jej czymś.
Może u mnie w kompie testować ile chce. Płaci - do bramy i się żegnamy (i się nie znamy).:)
Ma gwarę morelowych.

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

 

Mam Ci na czole wydrukować twoje własne słowa? Zacznij pisać z sensem po Polsku to może ktoś cię zrozumie. 

Na to, ze Ty zrozumiesz nie licze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Hej.
Macie gdzieś sensownie sformułowane zdanie / klauzulę wyłączającą rękojmię?
Chciałbym mieć takie zdanie w ogłoszeniu na końcu.

Jako osoba prywatna zgodnie z art. 558 Kodeksu Cywilnego wyłączam odpowiedzialność z tytułu rękojmii.

Wyłączasz ewentualnie ograniczasz

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Spoko, ale ja nie gram z niekumatymi i nie zamierzam niczego taić. Gram w otwarte karty (mogę to nawet wytłuścić) :).
To chyba oczywiste, że jako osoba prywatna nie przyjmę karty po 2 miechach czyjejś zabawy i dojechaniu jej czymś.
Może u mnie w kompie testować ile chce. Płaci - do bramy i się żegnamy (i się nie znamy).:)
Ma gwarę morelowych.

 

Chcesz sie bujac z Allegro? Jesli mieszkasz w miare duzym miesice, moze OLX, wylacznie odbior osobisty? Troche dluzej moze zejsc, ale nic Cie nie kosztuje i jest duuuuzo bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Chcesz sie bujac z Allegro?

Raczej nie.

 

2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Jesli mieszkasz w miare duzym miesice, moze OLX, wylacznie odbior osobisty?

100.000 ludka, ale profil mocno wiejski :)
Na OLX już poleciało.

 

3 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Troche dluzej moze zejsc, ale nic Cie nie kosztuje i jest duuuuzo bezpieczniej.

Ale z tego co widzę w allegro też jest opcja:
- płatność: odbiór osobisty - przedpłata
- płatność: odbiór osobisty - opłata przy odbiorze.

BTW. Co radzicie?
Lepiej licytacja? Czy kup teraz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Raczej nie.

 

100.000 ludka, ale profil mocno wiejski :)
Na OLX już poleciało.

 

Ale z tego co widzę w allegro też jest opcja:
- płatność: odbiór osobisty - przedpłata
- płatność: odbiór osobisty - opłata przy odbiorze.

BTW. Co radzicie?
Lepiej licytacja? Czy kup teraz?

 

Jak już allegro to klasyczne i na licytację. Możesz zawsze sprawdzić staż użytkownika i podjąć próbę kontaktu. Jak z tych dwóch rzeczy wyjdzie, że kupujący nie jest poważnie zainteresowany, to możesz odwołać ofertę i aukcja dalej trwa, nie musisz się bawić w odzyskiwanie prowizji i ponowne wystawianie.

Edytowane przez toph
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw kup teraz, ale oczywiście za normalną cenę, nie wyższą niż kwota na fakturze, bo nie chcesz przecież zostać skalperem, prawda? To byłoby wbrew Twoim poglądom :P

A licytacja mogłaby z Ciebie uczynić mimowolnego skalpera, ponieważ ludzie mogliby licytować bez opamiętania, zdecydowanie powyżej kwoty za jaką kupiłeś kartę i znowu nie mógłbyś spać po nocach, bo przecież skalperowanie jest złe 

  

W dniu 18.09.2021 o 12:43, JeRRy_F3D napisał:

[...]

Jeszcze raz. Nie mówimy o drożyźnie, jako takiej. Mówimy o "sztucznym" zawyżaniu ceny przez sklaperów. I co ważne (a raczej najważniejsze IMO). NIE SKUPIAJ SIĘ NA CENIE, bo nie o to idzie w rozmowach o skalpowaniu. Skupiaj się na ZJAWISKU skalpingu. Bez względu na wszystkie "za" (zaradność, spryt, wolny rynek) i "przeciw" (krzywienie rynku, utrudnianie życia skalpowanym), itd. - nie rozdrabniając się - to zjawisko jest po prostu złe!

[...]

SORRY za kosmicznie skrajny i paskudny przykład.
Ale nie chodzi o to, by skalpera przyrównywać do sutenera. Nie o to mi idzie. Powtarzam. Nie o to.
Chodzi o mechanizm. Jeżeli coś jest złe, to po prostu jest złe. I nie trzeba pisać o tym rozprawki, by to wytłumaczyć, bo wytłumaczyć można wszystko.

Ot - indywidualny, prywatny kompas moralności. a Wszyscy mamy różne. 
Dla mnie skalpowanie jest złe, a to że jeden skalpuje, by przeżyć i nakarmić rodzinę, drugi dla zabawy - nie ma dla mnie większego znaczenia.
Nie oceniam ludzi. Oceniam zjawisko.

 

Wiem, wyciągam pojedyncze zdania z kontekstu. 

Ale mimo wszystko, jest zabawnie ;)

PS. Tylko nie bierz tego na poważnie, tak się tylko czepiam, ale już więcej nie będę, obiecuję, bracie skalperze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, addept napisał:

Wystaw kup teraz, ale oczywiście za normalną cenę, nie wyższą niż kwota na fakturze, bo nie chcesz przecież zostać skalperem, prawda? To byłoby wbrew Twoim poglądom :P

A licytacja mogłaby z Ciebie uczynić mimowolnego skalpera, ponieważ ludzie mogliby licytować bez opamiętania, zdecydowanie powyżej kwoty za jaką kupiłeś kartę i znowu nie mógłbyś spać po nocach, bo przecież skalperowanie jest złe 

  

Wiem, wyciągam pojedyncze zdania z kontekstu. 

Ale mimo wszystko, jest zabawnie ;)

PS. Tylko nie bierz tego na poważnie, tak się tylko czepiam, ale już więcej nie będę, obiecuję, bracie skalperze :E

No ale kolega @JeRRy_F3D nigdzie nie napisał, że nie będzie nigdy skalpował. Napisał tylko, że wg niego skalpowanie jest zjawiskiem negatywnym. Sam pewnie też możesz wskazać jakieś czynności, z których choć dumny nie jesteś, to je wykonujesz ;) Może nie jestem takim przeciwnikiem skalpowania co @JeRRy_F3D, ale zwolennikiem też bym się nie nazwał. Ot flipnąłem kilka kart, bo pieniądz nie śmierdzi, ale nie uważam tego za jakieś produktywne działanie. A w dyskusjach o hejtowaniu okazjonalnych skalperów w pewnym sensie "stanąłem po ich stronie", bo po prostu nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że są oni przyczyną obecnego problemu z dostępnością, a jedynie jego konsekwencją. 

Edytowane przez toph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...