Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Raczej nie.

 

100.000 ludka, ale profil mocno wiejski :)
Na OLX już poleciało.

 

Ale z tego co widzę w allegro też jest opcja:
- płatność: odbiór osobisty - przedpłata
- płatność: odbiór osobisty - opłata przy odbiorze.

BTW. Co radzicie?
Lepiej licytacja? Czy kup teraz?

 

Kup teraz 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, addept napisał:

Wystaw kup teraz, ale oczywiście za normalną cenę, nie wyższą niż kwota na fakturze, bo nie chcesz przecież zostać skalperem, prawda? To byłoby wbrew Twoim poglądom :P

A licytacja mogłaby z Ciebie uczynić mimowolnego skalpera, ponieważ ludzie mogliby licytować bez opamiętania, zdecydowanie powyżej kwoty za jaką kupiłeś kartę i znowu nie mógłbyś spać po nocach, bo przecież skalperowanie jest złe 

Ale mimo wszystko, jest zabawnie ;)

PS. Tylko nie bierz tego na poważnie, tak się tylko czepiam, ale już więcej nie będę, obiecuję, bracie skalperze :E

Hehe. :)
Będziesz mnie teraz tak gigał w nerkę do emerytury PCLabowej? ;).
Looz ;). Nie chcę się tłumaczyć, ale wywołałaś do tablicy, więc doprecyzuję z czego wynika mój brak aprobaty dla skalperstwa.

Dla mnie skalping jest wtedy, gdy ktoś:
- kupuje kartę nie dla siebie, tylko z zamiarem (już przy zakupie) sprzedaży z zyskiem
- kupuje kart dużo i z zamysłem nieużywania ich ani chwili
- robi sobie z tego czasami sposób na życie, zarobek i utrzymanie (powstaje sztuczny twór między sprzedawcą a kupującym)
- ślęczy przed kompem (aukcje, sklepy) w sposób ponadprzeciętny
- staje się to treścią jego życia w momencie hossy ;)

A czym innym jest, jak taki żuczek-gównotoczek, jak ja:
- z najczystszą intencją kupował kartę 1 szt. dla siebie z myślą o graniu
- kupował w świętym przeświadczeniu, że i tak przepłaca! wtedy ;)
- "uczciwie" sobie grał i cieszył się swoją kartą, jako gracz,
- gniótł ją długo (ja od listopada),
- doszedł do wniosku po czasie, że pomimo tego, że całkiem spoko GPU, to "Boga za nogi nie złapał", a coś mocniejszego w budzie wcale nie będzie przesadą,
- nigdy od czasu zakupu nie kupił żadnej innej,
- tak naprawdę nie skalpuje dla zysku, tylko wykorzystuje PIERDOLEC rynkowy i moment na przesiadkę na model wyżej,
- nie zamierza zarobić (nie muszę mieć nawet 1 zł "zysku" w kieszeni) byle pokryć "koszty" przesiadki ;)

Różnic jest IMO sporo.
I dla mnie przynajmniej są one na tyle istotne, że nie gryzą się z moim podejściem do skalpingu.

Ja mogę nawet zupełnie bezgotówkowo wymienić 3070 nonLHR na 3080 LHR (ale się na OLX nie udało) ;)
 
 

16 minut temu, toph napisał:

No ale kolega @JeRRy_F3D nigdzie nie napisał, że nie będzie nigdy skalpował. 

?Sam na to nie wpadłem.
Dzięki.

 

16 minut temu, toph napisał:

Napisał tylko, że wg niego skalpowanie jest zjawiskiem negatywnym.

Dokładnie tak.

 

16 minut temu, toph napisał:

Może nie jestem takim przeciwnikiem skalpowania co @JeRRy_F3D, ale zwolennikiem też bym się nie nazwał. Ot flipnąłem kilka kart, bo pieniądz nie śmierdzi, ale nie uważam tego za jakieś produktywne działanie. A w dyskusjach o hejtowaniu okazjonalnych skalperów w pewnym sensie "stanąłem po ich stronie", bo po prostu nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że są oni przyczyną obecnego problemu z dostępnością, a jedynie jego konsekwencją. 

Wow! Jeżeli z dyskusji wyszedłem na jakiegoś ortodoksa antyskalpa, to... pomyłka! ;)
Aż takiego świra nie mam. Forum, dyskusja, to... mówię co o tym myślę, ale stosu pod skaleprem na pewno własną ręką bym nie ustawiał.
Szczerze to mi to lotto, jedynie... irytuje.

Na szczęście świat nie tylko jest czarny, ale bywa i białawy (czyli są tacy, który są życzliwi, sympatyczni, empatyczni, nieprzesiąknięci chęcią zysku za wszelką, itd.)
Niewykluczone, że za sprawą jednego z forumiaków właśnie - i odsprzedaniu "po kosztach" - uda się na 3080 przeskoczyć.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

Spoko, nawet nie wiesz ile uśmiechu na twarzy i nawet autentycznego śmiechu  ta sprawa mi przyniosła, ale takiego szczerego i tylko tyci, tyci złośliwego. Poprawiłeś mi humor, już więcej nie dręczę ;)

Powodzenia w sprzedaży, oby była bezproblemowa i korzystna. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

@JeRRy_F3D

Spoko, nawet nie wiesz ile uśmiechu na twarzy i nawet autentycznego śmiechu  ta sprawa mi przyniosła, ale takiego szczerego i tylko tyci, tyci złośliwego. Poprawiłeś mi humor, już więcej nie dręczę ;)

Zajefajnie! ;)
 

 

1 minutę temu, addept napisał:

Powodzenia w sprzedaży, oby była bezproblemowa i korzystna. 

I tak powinna wyglądać cywilizowana dyskusja (a nie zawsze takie tu mamy).
Najpierw MMA i kopy po nerach, ale po gongu dziobki i "piątki" ;).
?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał dwóch preorderów na Amazon.es dla RTX 3080 w niezłych cenach, to pewnie sam bym już sobie za rynkową cenę kupił tę kartę, ale troche mi jednak szkoda przepłacać więcej niż powinienem.

No i musiałbym wymienić zasilacz, a potem pewnie procesor by mi nie pasował do tego wszystkiego, więc też musiałbym go zmienić. Ogólnie kosztowna impreza, a nic więcej niż to co już posiadam nie jest mi potrzebne do tego, w co aktualnie gram, aczkolwiek byłoby miło na forum nową sygnaturką się pochwalić :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, addept napisał:

Gdybym nie miał dwóch preorderów na Amazon.es dla RTX 3080 w niezłych cenach, to pewnie sam bym już sobie za rynkową cenę kupił tę kartę, ale troche mi jednak szkoda przepłacać więcej niż powinienem.

No i musiałbym wymienić zasilacz, a potem pewnie procesor by mi nie pasował do tego wszystkiego, więc też musiałbym go zmienić. Ogólnie kosztowna impreza, a nic więcej niż to co już posiadam nie jest mi potrzebne do tego, w co aktualnie gram, aczkolwiek byłoby miło na forum nową sygnaturką się pochwalić :P

 

Jesli mowisz o tych EVGA to tez czekam :) Dostawa pewnie w polowie 2023 :)

A tak zmieniajac temat, mial ktorys z kolegow 3070 MSI Z Trio? Jakies opinie?

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz_75

Oczywiście, że EVGA.

1. EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING

Zamówienie złożone
18 maja 2021
Całkowity koszt
975,67 EUR

2. EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK GAMING

Zamówienie złożone
8 września 2021
Całkowity koszt
925,20 zł

Liczę, że na rocznicę zrealizują, jak x-kom ;) 

Chociaż jak patrzę na tego mojego obecnego MSI RT 3060 Ti Ventus 3X, to szlag mnie trafia, że taki niekulturalny model pod mój dach trafił i muszę go tolerować, zamiast pieścić w rękach jakiegoś RTX 3080 :lol2:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

 

Chociaż jak patrzę na tego mojego obecnego MSI RT 3060 Ti Ventus 3X, to szlag mnie trafia, że taki niekulturalny model pod mój dach trafił i muszę go tolerować, zamiast pieścić w rękach jakiegoś RTX 3080 :lol2:

Przerzucasz tych kart! To czemu sobie jakiegoś 3080 nie przytulisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, addept napisał:

@Janusz_75

Oczywiście, że EVGA.

1. EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING

Zamówienie złożone
18 maja 2021
Całkowity koszt
975,67 EUR

2. EVGA GeForce RTX 3080 XC3 BLACK GAMING

Zamówienie złożone
8 września 2021
Całkowity koszt
925,20 zł

Liczę, że na rocznicę zrealizują, jak x-kom ;) 

Chociaż jak patrzę na tego mojego obecnego MSI RT 3060 Ti Ventus 3X, to szlag mnie trafia, że taki niekulturalny model pod mój dach trafił i muszę go tolerować, zamiast pieścić w rękach jakiegoś RTX 3080 :lol2:

mysle ze 3070 mi zupelnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Przerzucasz tych kart! To czemu sobie jakiegoś 3080 nie przytulisz?

1. Nie przerzucam aż tylu kart co niektórzy na forum sądzą (są inni na forum, którzy tonami karty ściągają i to w świetnych cenach). Więcej linków wrzucam na forum niż sam kupuję, bo przecież nie będę bawił się w kupno/sprzedaż dla 300 zł czystego zysku na jednej transakcji, po odliczeniu marży alledrogo (mój wybór, nie bawię się w sprzedaż osobistą) oraz zaliczki na podatek (niestety jestem z tych, którzy to uwzględniają, by potem spokojnie spać po nocach).

2. Część kart wisi jako zamówienia, część została już anulowana przez sprzedawcę. Tak to jest w dzisiejszych czasach. Zamówiona karta, nie oznacza zrealizowana. 

3. Nie przerzucałem za dużo nowych kart, nie licząc RTX 3060 Ti i sporadycznie RTX 3070. Miałem/mam w zamówieniach za to sporo starszych kart (łatwiej je było przytulić niż te nowe, o które ludzie się zabijali), w tym zwłaszcza RX 5700 i 5700 XT (niestety w większości nie zrealizowanych), ale wygląda na to, że tych ostatnich już nie produkują, więc zamówienia będą kiedyś tam anulowane (szkoda, bo świetne przebitki z nich są aktualnie i kupują je tylko górnicy). Nowe karty nie tak łatwo dostać w cenach, które by uzasadniały ich nabycie, przy uwzględnieniu marży oraz podatku przy sprzedaży. Gdybym sprzedawał karty rączką do rączki, poza systemem (tak jak wielu skalperów tu robi) to byłaby to inna śpiewka i całkiem inny zysk (30 % większy). 

4. Mam trochę węża w kieszeni jeśli chodzi o wydawanie kasy "na siebie", chociaż parę sprzętów ostatnio się kupiło nowych: np.  głośniki, mikrofon, słuchawki, fotel, monitor, biurko, interfejs audio. 

5. Aktualnie nie gram w nic, co by wymagało RTX 3080 czy nawet RTX 3070, więc nawet nie mam usprawiedliwienia na wyrzucenie węża z kieszeni (patrz punkt 4)

6. Po co więc nadal próbuję łowić? Między innymi dla sportu. To taka fajna rozrywka, lepsza niż jakieś tam głupie gry ;)

Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

To już było?

Na-szybko-i-byle-jak-Stan-nowych-kart-gr

 

 

Minciu tylko co w zwiazku z tym? 

bo mi to nic nie mowi. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Janusz_75 napisał:

Jesli mowisz o tych EVGA to tez czekam :) Dostawa pewnie w polowie 2023 :)

A tak zmieniajac temat, mial ktorys z kolegow 3070 MSI Z Trio? Jakies opinie?

X Trio też się liczy? :)
Zajefajna karta, temp 63st max bez uV (wtedy się nie umiało ;) ), backplate to był jakiś grafen bodajże.

Generalnie super była, dlatego też opchnąłem na olx (gość mi przelew puścił, ot tak, ale to może dlatego, że jak go wyguglałem to się okazał prawnikiem), no i przesiadka na 3080 Z Trio nieużywaną z x-scamu od kolegi forumowego (thx) ?

Także jak najbardziej polecam ten model X/Z Trio.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko po ile startowały strixy 3060? 3060 ti? Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia cenę strixa 3060 ti jaką pamiętam to 2850 zł- 2900 (chyba najdroższa 3060 ti jaką widziałem), wtedy aorus master 3060 ti fikał po 2550 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majstry warto brać RTX 3060TI OC za 3,9k, czy lepiej dołożyć do jakiegoś RTX 3070, jak to naprawdę się ma jeżeli chodzi o wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 3-4 stówy do rtx 3070 wersji dual, rtx TUF Gaming OC 3,9k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziac za 3800 strixa  3060ti z proshopu? Ta karta ma dobre mozliwosci OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...