Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie gdzie się da płacę Blikiem, wygoda i tyle.  :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mar_S napisał:

Wszędzie gdzie się da płacę Blikiem, wygoda i tyle.  :) 

Zaletą jest czas. Migiem i jest u sprzedawcy, ale... jakoś tak mało klarownie pozostaje ślad na koncie po bliku.
W razie draki jakiejkolwiek bardzo trudno jest ponoć odzyskać kesz słany blikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitross20 napisał:

Majstry, 3060Ti, do FuLL HD styknie karta?

Mi wystarcza do 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Chłopy.
Czy za grube rzeczy typu GPU płacicie BLIKiem, czy raczej ryzyko?
Gdzie można o tym pogadać? Mamy jakaś sekcje topic bankowości?

Tu chlop - Jam jest starszej daty ino przelew/karta żadne tam mobile Ci godom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Zaletą jest czas. Migiem i jest u sprzedawcy, ale... jakoś tak mało klarownie pozostaje ślad na koncie po bliku.
W razie draki jakiejkolwiek bardzo trudno jest ponoć odzyskać kesz słany blikiem. 

Trudno powiedzieć, nie miałem takiej sytuacji nigdy, natomiast miałem zwroty Blika i te były w kilka godzin na koncie, podczas gdy zwrot płatności kartą trwa kupę czasu.  :) 

Teraz, Zhao napisał:

Tu chlop - Jam jest starszej daty ino przelew/karta żadne tam mobile Ci godom

Rocznik '90 ?  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mar_S napisał:

natomiast miałem zwroty Blika i te były w kilka godzin na koncie, podczas gdy zwrot płatności kartą trwa kupę czasu.  :) 

U mnie zwroty z  BLIK-a przychodzą natychmiastowo. Wczoraj anulowałem zakup jakichś bibelotów od Chińczyka, to zwrot był na koncie po 10 minutach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Tu chlop - Jam jest starszej daty ino przelew/karta żadne tam mobile Ci godom

No ja w zasadzie wszędzie płacę blikiem, ale ponieważ są to zwykle pierdy jakieś, to nawet tego później nie szukam na koncie, ale jak już idzie 3-6K, to warto mieć ślad - wtedy zwykle przelew robię. Blik jest zajefajny na presję czasu (dziś tak właśnie miałem presję czasu płacąc za GPU) i... ręka mi zadrżała ;) - wróciłem do kompa i zrobiłem przelew. Przed blikiem wydygałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

No ja w zasadzie wszędzie płacę blikiem, ale ponieważ są to zwykle pierdy jakieś, to nawet tego później nie szukam na koncie, ale jak już idzie 3-6K, to warto mieć ślad - wtedy zwykle przelew robię. Blik jest zajefajny na presję czasu (dziś tak właśnie miałem presję czasu płacąc za GPU) i... ręka mi zadrżała ;) - wróciłem do kompa i zrobiłem przelew. Przed blikiem wydygałem.

No właśnie pierdy , a kilka tysięcy to ...różnica to się rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Chłopy.
Czy za grube rzeczy typu GPU płacicie BLIKiem, czy raczej ryzyko?
Gdzie można o tym pogadać? Mamy jakaś sekcje topic bankowości?

Blik nie ma chargebacka, więc jeśli kupujesz od niepewnego sprzedawcy albo boisz się, czy będzie w stanie zrealizować zamówienie to odradzam. Najlepiej w tym wypadku kartą.

PS. Te sprawne zwroty działają w BLIKu tylko z powodu dobrej woli sprzedającego. W przypadku, gdy sprzedawca nie jest chętny do współpracy, a w dodatku brakuje rozjemcy typu Allegro/AliExpress, to pieniądze bardzo trudno jest odzyskać.

Edytowane przez Airwaves93
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Trudno powiedzieć, nie miałem takiej sytuacji nigdy, natomiast miałem zwroty Blika i te były w kilka godzin na koncie, podczas gdy zwrot płatności kartą trwa kupę czasu. 

 

3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

U mnie zwroty z  BLIK-a przychodzą natychmiastowo. Wczoraj anulowałem zakup jakichś bibelotów od Chińczyka, to zwrot był na koncie po 10 minutach. 

Czyli można zbroję wypolerować?
(i nie musi być obesrana na przyszłość?) ;)

Tu ktoś sapie w komentarzach.
https://bankomaniacy.pl/blik/

"(...) Właśnie zostałem oszukany przez sklep. Za towar zapłaciłem Blikiem. Pieniądze nie do odzyskania. Pomimo zgłoszenia sprawy na policję, bank i pośrednik czyli Blue-Media odmawiają zwrotu przelewu. Gdybym zapłacił kartą nie było by problemu. Podsumowując: system jest do bani a bezpieczeństwo żadne. (...)"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Chłopy.
Czy za grube rzeczy typu GPU płacicie BLIKiem, czy raczej ryzyko?
Gdzie można o tym pogadać?
Mamy jakąś sekcje / topic - bankowości na PCL?

Tylko kartą płać. W razie czego jest szansa na chargeback. Blik nie daje nic poza wygodą.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli można zbroję wypolerować?
(i nie musi być obesrana na przyszłość?)

Chopie nie bez powodu jest masa oszustw na BLIKA i weź teraz łaź i godej milicji,że cie okrodli  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zhao napisał:

Chopie nie bez powodu jest masa oszustw na BLIKA i weź teraz łaź i godej milicji,że cie okrodli  ?

Ale ja nie mówię o wałku na BLIKA i jakieś babinie, co to jo okradli panie,
Tylko o jakimś w miarę lagalu (mój przypadek - komputronik) i z wielu opcji przelewy24 mialem też blik do wyboru (wiedząc, że to będzie mega express, a mega express, to i przelew szybko, i paczka szybko i gpu szybko) :) - a jednak wydygałem i zrobiłem klasyczny przelew bankowy, którego i tak nie rozumiem, bo płaciłem komputronikowi za GPU, a biorcym kasę (przelewy24) jest jakaś firma X, z jakimś zleceniem zapłaty Y i... się to kupy nie trzyma i tak z wyjątkiem samej kwoty :). LOL

---------------------------------------

Kilka ciekawostek...

Dzięki uprzejmości 2 forumiaków (dzięki chłopaki - można Was wymienić z ksywy?), którzy z dobrej woli, bez przymusu i bicia sami zdeklarowali chęć pomocy - odsprzedania nowego GPU, albo odebrania i opłacenia osobiście ich zamówienia na GPU, odzyskuję wiarę ludzia (!) i jednak, jakąś więź społeczną PCL!

Dziękuję Panowie!
Reszta ciekawostek z w/w będzie niebawem. ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

a jednak wydygałem i zrobiłem klasyczny przelew bankowy, którego i tak nie rozumiem, bo płaciłem komputronikowi za GPU, a biorcym kasę (przelewy24) jest jakaś firma X, z jakimś zleceniem zapłaty Y i... się to kupy nie trzyma i tak z wyjątkiem samej kwoty :). LOL

To jest standard - kasa i tak leci na konto komputronika  w usłudze  przeewy24 - tez tak place

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Tylko o jakimś w miarę lagalu (mój przypadek - komputronik) i z wielu opcji przelewy24 mialem też blik do wyboru (wiedząc, że to będzie mega express, a mega express, to i przelew szybko, i paczka szybko i gpu szybko) :) - a jednak wydygałem i zrobiłem klasyczny przelew bankowy, którego i tak nie rozumiem, bo płaciłem komputronikowi za GPU, a biorcym kasę (przelewy24) jest jakaś firma X, z jakimś zleceniem zapłaty Y i... się to kupy nie trzyma i tak z wyjątkiem samej kwoty :). LOL

Nawet taki sklep może Cię przysłowiowo wydymać. Może np wygrasz sprawę z rękojmią, a oni nie będą i tak chcieli oddać kasy. Może paczka nigdy do Ciebie nie dojdzie, bo trafisz na nieuczciwego kuriera i potem się procesuj. Ty wysyłasz dane do banku wraz z pismem i czekasz. Dodam, że nie jest to zależne od banku, a wydawcy karty (Mastercard, VISA). Polska to 3 kraj, także są częste odmowy, ale dobrze uzasadnione powinno być ok (screeny, rozmowy, etc). W UK np dają chargebacki jak leci. Ja wszędzie płacę kartą Revolut, a mam ich 3 w tym 2 wirtualne. Nigdy nie miałem żadnych problemów, aczkolwiek z samej procedury chargeback nie korzystałem nigdy.

 

Połącz to z PayPalem i git.

 

Edytowane przez King Arthas
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalega komuś w jakimś sklepie do odbioru 3080/3070TI w sensownej wersji ? Kupię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, King Arthas napisał:

Połącz to z PayPalem i git.

 

a sam PayPal już nie jest gwarancją tegoż?

 

6 minut temu, Zhao napisał:

To jest standard - kasa i tak leci na konto komputronika  w usłudze  przeewy24 - tez tak place

No domyślam się. Zresztą dzwoniłem i do komputronika i przelew jest, wszystko cacy, ale w historii konta mógłbym tego szukać do emerytury. Nigdzie ani komputronik, ani za co płacę, tylko enigmatyczne zlecenie cyferkowe, którego z czasem nigdy nie powiązałbym z zakupem GPU - co najwyżej po kwocie. 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

a sam PayPal już nie jest gwarancją tegoż?

 

Jest to tylko pośrednik. Najlepiej jest podpiąć tam kartę typu Revolut i ustawić przewalutowanie po stronie wydawcy karty, a nie PP. Fajna jest sprawa z tym, jak chcesz znajomemu przesłać szybko pieniążki na PP. Wysyłasz mu, a PP pobiera Ci z karty. Ja tak płacę za gry z Bundli na STEAM, gdzie za zakup np 20 sztuk jest sporo niższa cena niż za zakup 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, King Arthas napisał:

Jest to tylko pośrednik. Najlepiej jest podpiąć tam kartę typu Revolut i ustawić przewalutowanie po stronie wydawcy karty, a nie PP. Fajna jest sprawa z tym, jak chcesz znajomemu przesłać szybko pieniążki na PP. Wysyłasz mu, a PP pobiera Ci z karty. Ja tak płacę za gry z Bundli na STEAM, gdzie za zakup np 20 sztuk jest sporo niższa cena niż za zakup 1.

Spoko ale w obrębie PL firm i opłat w złotówkach, to Revolut chyba bez seksu zaprzęgać (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Spoko ale w obrębie PL firm i opłat w złotówkach, to Revolut chyba bez seksu zaprzęgać (?)

No to już Twoja decyzja co warto, a czego nie :)

Ja w PL płacę wszędzie kartą Revolut. Mam ją podpiętą do PP oraz Gpay. Zakupy jak robię to też nią płacę. Znajomym w rodzinie tylko w Revolut wysyłam kasę. Mam tam też sporo akcji kupionych za ich pośrednictwem, bo mają stock exchange. Poczytaj sobie w sieci na ich temat. Do zwykłych zakupów w polskich sklepach w Internecie wystarczy Ci byle jaka karta w banku i nią płać. Mało kto zna takie coś jak chargeback, także jak coś się stanie to złożysz wniosek w swoim banku i tyle.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Zaletą jest czas. Migiem i jest u sprzedawcy, ale... jakoś tak mało klarownie pozostaje ślad na koncie po bliku.
W razie draki jakiejkolwiek bardzo trudno jest ponoć odzyskać kesz słany blikiem. 

Płatność blikiem jest tak samo łatwo do zweryfikowania w razie draki jak zwykłym przelewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciekawostek, to...

Warto pilnować swojej sprawy - czego zwykle nie robię - i męczyć druta (nie polegać na rutynie i mechanice sklepu).

Jeden z forumiaków klepnął sobie TUFa 3080 - był tak miły, że mówi "bier chłopie po kosztach".
Niestety nie mogłem odebrać w Wawie, bom z Dolnego Śląska. Dzwonię do komputronika i mówię - jest tam zlecenie XYZ na Pana ZYX na TUFa 3080 odbiór w salonie. Pan jest moim przyjacielem i postanowił oddać mi to zlecenie. Nie ma sprawy mówi Pan Jarosław konsultant. Zatem niech ten pan wyśle maila na adres z którego szło zamówienie i poda pana dane i zmodyfikujemy odbiorcę, sposób dostawy, itd. Forumowy Kolega wysłał emalię, a ja ze swojej emalii również w tej samej sprawie i... nitki się połączyły.

Ale... nic się nie dzieje.

Dzwonię po godzinie. Pan Jarek mnie poznał i pytam "przyszła emalia ode mnie i od Pana XYZ?" - ach tak - teraz widzę że przyszła (czyli automaty nie działają) - już robię korektę tego zamówienia. I cacy...

Za godzinę przylatuje z przelewy24 monit o opłatę - to płacę grzecznie migiem i robię przelew. Dostaję potwierdzenie - cacy. Czekam.

Zerkam na mój profil komputronika zamówienia: - są stare zamówienia - opłaconego TUFa ni ma ;(
No to dzwonię o 20:30 znowu - uwaga odbiera znów TEN SAM PAN JAROSŁAW (co obsługiwał mnie o 10:30!) ;) - a tak, faktycznie jest przelew, to pan poczeka, wygeneruję list przewozowy (ze mną na linii) - podaje mi nr listu - jutro paczka wyleci. I super! Tylko to obrazuje, że gdybym w myśl moim zasadom nie chciał "męczyć druta" (bo tego nie cierpię), nie miał dnia wolnego na takie akcje i zdał się na automaty, to nie wiem, czy to zlecenie by się nie przemianowywało tydzień - a nie kilka godzin od startu do listu przewozowego. ;)

Teraz tylko czekać, że
a) wyjdzie
b) dojdzie
c) dojdzie w stanie cacy - tfu tfu! (nie mylić z tuf). ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką trzecią jest fakt, że w przypadku tak przechwyconego "cudzego" zamówienia nie pojawia się ono niestety w panelu nowego usera. :(
Tak, jakby szło spod lady. Nadal nie mam tego tufa w zakładce moich zakupów. Pan Jarek tylko grzecznie dodał mi to zamówienie do panelu Klubu Komputronika (czyli wersja apkowa uj wie do czego), czyli coś tam mam - jak padnie fon, to padnie i ślad o tym pewnie.

To taka ciekawostka nr 3 o przejęciu TUFa, rozmowach z Komputronikiem, grzeczności Kolegi z forum i P. Jarosława i apkach.

Czy urzekła Was moja historia? ? 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym potrzebował, to bym brał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...