Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, kacketon napisał:

Zegary trzymala stabilnie w okolicy 2ghz.

przy 70 stopniach trzymała stabilnie przez dwie sekundy ?

prawda jest taka że w tej serii po mocnym UV da radę utrzymać 3070, 3060ti ze stałym zegarem natomiast żeby utrzymać 3080 trzeba zejść bardzo z poborem mocy bo karta będzie zbijać zegar i nic z tym nie zrobisz

pomijam karty zwodowane bo to inna bajka

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, snoopher napisał:

Też bym poszedł w procka (bottleneck) albo podpięte GPU na jednym przewodzie, ale zakładam że tu jest ok ;)

Czyli stary przeszarżował z 3080? :hmm:
Miała być radość (trochę jest), a wyszedł smuteczek i żal? ?

Czy ktoś z Was ma 3080 zapiętą z 6/12 jaj (a najlepiej z 10400) dla porównania?

Przewody sprawdzę, bo tak jak podpiąłem kiedyś3070, tak teraz tylko mykłem zmianę cegły.
Sprawdzę, jak to jest spięte przewodowo.
 


 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tornado3 napisał:

przy 70 stopniach trzymała stabilnie przez dwie sekundy ?

prawda jest taka że w tej serii po mocnym UV da radę utrzymać 3070, 3060ti ze stałym zegarem natomiast żeby utrzymać 3080 trzeba zejść bardzo z poborem mocy bo karta będzie zbijać zegar i nic z tym nie zrobisz

pomijam karty zwodowane bo to inna bajka

Ciekawe jest to ze wiesz lepiej co mialem i jak chodzilo. Nie mam zadnego interesu zeby z Wami dyskutowac. Prosze tylko nie wciskac mi dziwacznych tez dotyczacych tego co U MNIE w kompie siedzialo i jak sie zachowywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kacketon napisał:

Ciekawe jest to ze wiesz lepiej co mialem i jak chodzilo. Nie mam zadnego interesu zeby z Wami dyskutowac. Prosze tylko nie wciskac mi dziwacznych tez dotyczacych tego co U MNIE w kompie siedzialo i jak sie zachowywalo.

takich magików szybko weryfikuje test w TimeSpy bo ładnie pokazuje przebieg zegara, ale po Twojej wypowiedzi widzę, że się nie zdobędziesz na to bo wiesz lepiej niż inżynierowie w NV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Znalazłem takie coś i... co o tym myślicie?
Znacie i prawdę gada czy ściemka?
https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-10400/GeForce_RTX_3080/0Yh174/

 

Nie zwracaj na to uwagi na takie testy, wyssane z palca 

1 minutę temu, Tornado3 napisał:

takich magików szybko weryfikuje test w TimeSpy bo ładnie pokazuje przebieg zegara, ale po Twojej wypowiedzi widzę, że się nie zdobędziesz na to bo wiesz lepiej niż inżynierowie w NV ?

Weź, że chłopu nie gadaj głupot jak chłop wie co i jak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli stary przeszarżował z 3080? :hmm:
Miała być radość (trochę jest), a wyszedł smuteczek i żal? ?

Czy ktoś z Was ma 3080 zapiętą z 6/12 jaj (a najlepiej z 10400) dla porównania?

Przewody sprawdzę, bo tak jak podpiąłem kiedyś3070, tak teraz tylko mykłem zmianę cegły.
Sprawdzę, jak to jest spięte przewodowo.
 


 

Ja miałem z 8700k 5.0 oc czyli w sumie 10600k, w takim ac vallhala w benchmarku wyniki były niedużo gorsze od 5900x 4.65 all Core, może jeszcze screeny mam na PC, jakbym znalazł to podrzucę bo robiłem bench ac, tomb ridera i rdr2 bodajże. W takim Warzone różnica już jest dużo większa, a przede wszystkim 0.1 i 1% low znacząco się różnią 

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Znacie i prawdę gada czy ściemka?

Nie ma co patrzeć na takie kalkulatory, które obliczają wynik wg cyferek podanych w specyfikacji. 

Trzeba pamiętać, że 10400 ma tylko 4Ghz, co jest niskim zegarem w porównaniu choćby do 10700 - 4,6Ghz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli stary przeszarżował z 3080? :hmm:
Miała być radość (trochę jest), a wyszedł smuteczek i żal? ?

Czy ktoś z Was ma 3080 zapiętą z 6/12 jaj (a najlepiej z 10400) dla porównania?

Przewody sprawdzę, bo tak jak podpiąłem kiedyś3070, tak teraz tylko mykłem zmianę cegły.
Sprawdzę, jak to jest spięte przewodowo.
 


 

Przy 1440p procek będzie blokował minimalnie kartę, o full hd nie będę nawet wspominał. 

Ma ktoś tutaj Suprima 3080, żeby powiedzieć jak na deff lecą wentyle i temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Valeri napisał:

Przy 1440p procek będzie blokował minimalnie kartę, o full hd nie będę nawet wspominał. 

Ma ktoś tutaj Suprima 3080, żeby powiedzieć jak na deff lecą wentyle i temp ?

Jak wrócę z pracy to sprawdzić mogę bo i tak kartę przekładam. Bios perfomence czy quiet? Nawet na perfomence pamiętam że karta stara się trzymać nisko wentyle kosztem temperatur i lepiej było mi ustawić stałe obroty w grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MSF Koi napisał:

Jak wrócę z pracy to sprawdzić mogę bo i tak kartę przekładam. Bios perfomence czy quiet? Nawet na perfomence pamiętam że karta stara się trzymać nisko wentyle kosztem temperatur i lepiej było mi ustawić stałe obroty w grach. 

Będę bardzo wdzięczny, interesuje mnie bios performance. Jaki masz chłodzenie na cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MSF Koi napisał:

Ja miałem z 8700k 5.0 oc czyli w sumie 10600k, w takim ac vallhala w benchmarku wyniki były niedużo gorsze od 5900x 4.65 all Core, może jeszcze screeny mam na PC, jakbym znalazł to podrzucę bo robiłem bench ac, tomb ridera i rdr2 bodajże. W takim Warzone różnica już jest dużo większa, a przede wszystkim 0.1 i 1% low znacząco się różnią 

Będzie miło, aczkolwiek zaczynam googlać i chyba trzeba będzie cepa zmienić :(.
Czyli te 30% potencjału 3080 vs 3070 sam sobie w kibel rzucam ? :(
Smuteczek ?

Z drugiej strony, to da się tylko "tak liczyć" i tak podchodzić w tematach mocno procesorowych, a nie wszystkich.
Będą więc gry, gdzie 10400 będzie czkał, a będą też pewnie takie gdzie zupełnie nie. 

I jest jeszcze bardzo ważna dla mnie rzecz.
IMO najważniejsza - choć wiem, że na forum wychodzę na dziwaka.
Nie podnieca mnie max maxa fps, ani spadek tego max fps vs 3080 & przegruby CPU.

Mnie interesowało zawsze - "fajne" fps - rzędu 100 - 120 (dla płynności i 144Hz), ale NIGDY poniżej 70 fps (a broń Boże 60 fps!).
I w sumie to mam teraz. Nie wyciskam max maxa z 3080, ale w 1440p komfort podniósł się tak znacząco, że - gdyby nie wczorajszy zakup - gdyby nie potrzeba testów i oględzin - gdyby nie "granie" w OSD - gdybym tak sobie po prostu popykał bez OSD, to wszędzie jest masełko w 1440p,

tylko... niestety po kilku godzinach w DaysGone (nota bene -rewelacyjna gierka!) - temperatury dużo gorsze i papu z gniazdka dużo wyższe, niż w 3070.

Wzbraniałem się, ale chyba trzeba będzie poczytać o tym UV :(.   
 

 

15 minut temu, Valeri napisał:

Przy 1440p procek będzie blokował minimalnie kartę, o full hd nie będę nawet wspominał. 

Wyłącznie 1440p.
O FHD zapomniałem już po 1070.

 

 

8 minut temu, Valeri napisał:

Będę bardzo wdzięczny, interesuje mnie bios performance. 

A jakie znaczenie ma bios perf / silent? Rozumiem, gdy wyjmujesz GPU z pudla i jako "lama" wsadzasz na goły OS, to ma to znacznie. Ale gdy zaczynasz już RIVAwoać, AfterBunować, itd. tworzyć krzywe wentyli, zmieniać itd., to już te biosy (chyba) nie mają znaczenia (?), bo sam "zarządzasz" już tym, czym vBios miał zarządzać.
Dobrze myślę, czy pitolę?

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Valeri napisał:

Będę bardzo wdzięczny, interesuje mnie bios performance. Jaki masz chłodzenie na cpu ?

Arctic liquid freezer ii 360 tyle że buda słaba - in win 303 z wentylami na dole ale okna nie zakladam. W przyszłym tygodniu wjeżdża phanteks p500a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Będzie miło, aczkolwiek zaczynam googlać i chyba trzeba będzie cepa zmienić :(.
Czyli te 30% potencjału 3080 vs 3070 sam sobie w kibel rzucam ? :(
Z drugiej strony, to da się tylko tak liczyć w tematach mocno procesorowych, a nie wszystkich.
Będą więc gry, gdzie 10400 będzie czkał, a będą też pewnie takie gdzie zupełnie nie. 

Masz 10400f z ramem 3600 to już dużo daje, większość gier w 1440p dalej siedzi na GPU.

Bardziej 15% potencjału, ale często 0%

Tu jest wprawdzie na wykresach 10600k na stocku, można założyć że Twój 10400 z 3600 ramem będzie miał podobnie, plus 3080 to parę klatek mniej niż 3090:

Ryzen 5 5600X Gaming Performance

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Będzie miło, aczkolwiek zaczynam googlać i chyba trzeba będzie cepa zmienić :(.
Czyli te 30% potencjału 3080 vs 3070 sam sobie w kibel rzucam ? :(
Smuteczek ?
 

Do 1440p nie zmieniałbym CPU. Chyba, że chcesz, bo kilka% więcej FPS nie jest tego warte. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A jakie znaczenie ma bios perf / silent? Rozumiem, gdy wyjmujesz GPU z pudla i jako "lama" wsadzasz na goły OS, to ma to znacznie. Ale gdy zaczynasz już RIVAwoać, AfterBunować, itd. tworzyć krzywe wentyli, zmieniać itd., to już te biosy (chyba) nie mają znaczenia (?), bo sam "zarządzasz" już tym, czym vBios miał zarządzać.
Dobrze myślę, czy pitolę?

 

Dobrze myślisz, bios Silent vs Gaming różnicy tylko krzywa wentylatorów w przypadku biosu Gaming jest ona bardziej agresywniejsza. U mnie Suprim przy 2.1k-2.2k RPM łapie 75 stopni jak testowałem CP 2077 przy max detalach tj. RT Psycho, Preset ustawień Ultra + DLSS OFF i łyka wtedy 370W karciocha

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Będzie miło, aczkolwiek zaczynam googlać i chyba trzeba będzie cepa zmienić :(.
Czyli te 30% potencjału 3080 vs 3070 sam sobie w kibel rzucam ? :(
Smuteczek ?
 

 

Niczego nie wrzucasz w kibel i nie ma potrzeby abys zmienial procesor. Na 1080P moze bys mial bottleneck, generalnie i tak zalezy od gry.
UV zrob – zawsze warto, praktycznie bez straty (albo z minimalna strata) wydajnosci karta cichsza, chlodniejsza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Wzbraniałem się, ale chyba trzeba będzie poczytać o tym UV :(.  

Nie wzbraniaj się, bardzo pomaga, też jeszcze niedawno kombinowałem, bo nie wiedziałem co i jak. Teraz 3080 pobiera ile 3070 na stocku, a nie wiąże się to jakimś spadkiem wydajności ;) warto i polecam. Dodatkowo można wentylatorami trochę pokręcić dla zbicia temp, bo bez tego jednak samo uV mnie nie usatysfakcjonowało.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

Niczego nie wrzucasz w kibel i nie ma potrzeby abys zmienial procesor. Na 1080P moze bys mial bottleneck, generalnie i tak zalezy od gry.
UV zrob – zawsze warto, praktycznie bez straty (albo z minimalna strata) wydajnosci karta cichsza, chlodniejsza. 

Kurde, tylko że ja kompletnie nie umiem w UV.
Ale chyba zadanie domowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Kurde, tylko że ja kompletnie nie umiem w UV.
Ale chyba zadanie domowe :(

Łapiesz te krzywą przeciągasz w górę i startujesz od 875V i zegarów 1900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Kurde, tylko że ja kompletnie nie umiem w UV.
Ale chyba zadanie domowe :(

wejdz na YT – jest tylko 2000 poradnikow jak to zrobic :). 5-10 minut roboty max, razem z "naumieniem sie"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was umie odczytać logi GPU-Z - odnośnie zasilania i PSU (żeby wykluczyć niedomaganie PSU?)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepiej wybadać "punkt startowy" to odpal najpierw na stocku benchmark Unigine Heaven i obserwuj średni, najczęściej widziany zegar MHz przez cały test - to będzie Twój punkt wyjścia - reszta to już zabawa w "sapera" z napięciami na krzywej - albo wywali sterownik i error albo git i testujesz niżej. :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tasslehoff napisał:

na uv można mieć nawet lepsze wyniki jak na stocku

W co drugiej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...