Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Piter2007 napisał:

W mojej karcie działają jak na tym filmie(słyszalne dosłownie z kilku metrów) i z tego co można wyczytać w necie masa ludzi ma podobnie.

Normalnie jak szlifierka… nie zazdroszczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowalem wczoraj dwa kompy z 3060ti asus rog strix i musze powiedziec, ze pod wzgledem wykonania karta zrobila na mnie najwieksze wrazenie ze wszystkich rtx 3000 jakie widzialem, no piekne karty :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest aktualnie warty używany kilka miesięcy rtx 3070 w wersji JetStream od Palita? 

Ktoś miał z taką kartą do czynienia? bo widzę, że się często nie zdarza a wg mnie jest to całkiem dobrze wykonany model. Pod względem kultury pracy porównałbym go do 1080ti GamingX który miałem wcześniej, a po przesiadce na 3080 kfa2 z trzema wentylatorami to czuje że długo na niej nie pojeżdże ze względu na niską kulturkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj do rzeczoznawcy, wyceni, wystawi fakturę

ewentualnie przejrzyj allegro, ceneo i sam szybko się zorientujesz co i jak (ceny się trochę zmieniają z tygodnia na tydzień)

no i kwestia taka, czy jest to LHR czy też nie, bo to teraz głównie się liczy, a nie kultura pracy, aczkolwiek oczywiście trzy wentylatory zawsze są droższe niż dwa, nawet na rynku wtórnym. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze wtedy chyba tego nie było albo ja nie widziałem, to trzeba będzie jakieś ogłoszenie zrobić.

@addept Pytałem o ten konkretny model którego nie ma teraz wystawionego, a nie jestem na bieżąco.

A tendencja jest wzrostowa czy spadkowa? Gdybym chciał się obu pozbyć teraz i szukać 3080ti to jest dobry moment? Cos zwiastuje nagłe obniżki/zwyżki/braki?

Edytowane przez GaryWawrzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie LHR od 5,7 do 6,5 tysiąca

Po prostu zacznij od 6,5 tysiąca i jak nie będzie zainteresowania, to powoli schodź niżej. Proste jak budowa cepa. 

A co do tendencji, to sam sobie możesz powróżyć. Gdybym to potrafił, to grałbym na giełdzie i byłbym milionerem 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam pakowania paczek z EURO RTV AGD. Właśnie otrzymałem RTXa 3080. Żadnych zabezpieczeń, po prostu pudełko z kartą wrzucone w folię i tyle. Nie musze wspominać chyba że przez takie zabiegi karton od karty na rogach i w kilku miejscach jest wgnieciony. Na pudełku była jakaś naklejka ale jest zerwana i pudełko było ewidentnie otwierane. Samej karty jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli będzie coś z nią nie tak leci na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Khold napisał:

Nie polecam pakowania paczek z EURO RTV AGD. Właśnie otrzymałem RTXa 3080. Żadnych zabezpieczeń, po prostu pudełko z kartą wrzucone w folię i tyle. Nie musze wspominać chyba że przez takie zabiegi karton od karty na rogach i w kilku miejscach jest wgnieciony. Na pudełku była jakaś naklejka ale jest zerwana i pudełko było ewidentnie otwierane. Samej karty jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli będzie coś z nią nie tak leci na zwrot.

To nie widziałeś jak pakuje amazon.uk. Ostatnio dostałem GB 6600XT z naklejką adresową na kartonie karty bez żadnej folii i tym podobnych. Jak wiadomo GB nie stosuje stickerów na kartonach, więc każdy mógł zaglądać do kartonu, a nawet ogórka wsadzić zamiast karty i nikt by nie wiedział. Oczywiście karton powgniatany po rogach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Khold napisał:

Nie polecam pakowania paczek z EURO RTV AGD. Właśnie otrzymałem RTXa 3080. Żadnych zabezpieczeń, po prostu pudełko z kartą wrzucone w folię i tyle. Nie musze wspominać chyba że przez takie zabiegi karton od karty na rogach i w kilku miejscach jest wgnieciony. Na pudełku była jakaś naklejka ale jest zerwana i pudełko było ewidentnie otwierane. Samej karty jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli będzie coś z nią nie tak leci na zwrot.

Norma u nich, ostatnio 2 płyty główne były tak samo zapakowane, nic tylko foliopak z ich logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzwonili do mnie z x-koma, proponuja mi voucher na 1000zł w zamian za anulowanie zamowienia na tufa z dnia premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ketsurui napisał:

wlasnie dzwonili do mnie z x-koma, proponuja mi voucher na 1000zł w zamian za anulowanie zamowienia na tufa z dnia premiery.

Lepiej czekaj na towar bo inflacja zje Ci ten 1000 w pół roku .. a karta zostanie : ]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marian666666 napisał:

Lepiej czekaj na towar bo inflacja zje Ci ten 1000 w pół roku .. a karta zostanie : ]

Dokładnie taką samą decyzję podjąłem. Czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Khold napisał:

Nie polecam pakowania paczek z EURO RTV AGD. Właśnie otrzymałem RTXa 3080. Żadnych zabezpieczeń, po prostu pudełko z kartą wrzucone w folię i tyle. Nie musze wspominać chyba że przez takie zabiegi karton od karty na rogach i w kilku miejscach jest wgnieciony. Na pudełku była jakaś naklejka ale jest zerwana i pudełko było ewidentnie otwierane. Samej karty jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli będzie coś z nią nie tak leci na zwrot.

Kilka lat temu kupiłem od nich przenośny dysk HDD. Również wrzucony w foliopak. 

Co ciekawe ich największy konkurent, Media Expert, pakuje towary normalnie. Karton i wypełnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ten foliopak standardowo z Euro mógłby służyć za worek bokserski z którym taki Szpilka na pewno by sobie nie poradził : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ketsurui napisał:

Dokładnie taką samą decyzję podjąłem. Czekam.

Który w kolejce jesteś i do jakiej karty?

Coś więcej się dowiedziałeś może ? , postęp w kolejce itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ogider napisał:

Który w kolejce jesteś i do jakiej karty?

Coś więcej się dowiedziałeś może ? , postęp w kolejce itp

3080 tuf z dnia premiery w cenie 3,2k. Nie wiem który w kolejce bo nie pytałem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GaryWawrzon napisał:

Ile jest aktualnie warty używany kilka miesięcy rtx 3070 w wersji JetStream od Palita? 

Ktoś miał z taką kartą do czynienia? bo widzę, że się często nie zdarza a wg mnie jest to całkiem dobrze wykonany model. 

Uważam, że Palit jest zakładnikiem popularności gigantów i legend TUFa, STRIXa, AURUSa i innych, bowiem... miałem z zupełnego przypadku (zakup bez orientu) 1070 Palita JetStream i była więcej niż OK.
Dlatego zdecydowałem się później bez namysłu na 1080ti Palita JetStream z drugiej ręki i również byłem bardzo zadowolony. Idąc za tymi pozytywnymi doświadczeniami - w listopadowej histerii lockdownu i posusze na "rasowe" karty - kupiłem 3070 Palit Gaming Pro non LHR  na przeczekanie (wtedy nie było na rynku JetStreama, ale bo ja nie umiałem znaleźć) i mam tego 3070 Palit Gaming Pro w szafce (na sprzedaż) do dziś. Słowa nie dam powiedzieć na tę kartę. REWELACYJNIE zimna (!) - 60 - max 62'C. Wentyle 1600 - 1900 max. Gaming Pro to jednak 3 wentyle vs 2 w JetStream.

No i inna sprawa, że jednak sugerowanie się samym producentem jest dalece chybione, bo najistotniejszy jest jednak chip, który walczy na karcie. Inaczej będą zachowywać się 1080ti, 3070 a zupełnie inaczej np. 3080 od tego samego producenta i nawet (gdyby takowe były) na identycznych konstrukcjach. Ja np. jestem "zniesmaczony" spadkiem kultury po przesiadce ze "śmiesznego" Palita 3070 na "mitycznego" TUFa 3080. ;) To już po prostu inne - nieporównywalne ze sobą ligi osiągów vs "koszty" w komforcie. Do 3070 nie wiesz, że masz w kompie kartę (to "łatwe" chipy). Przy 3080 już jest praca nad okiełznaniem jej. ;)

Sumując ja z Palitów byłem bardzo zadowolony i niebywale zaskoczony jakością 1070, 180ti i 3070 od tej marki.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał 3080 Ti Asus Tuf z Katowic wziąć za 7300 zł, faktura vat itd.

to pisać mi : ] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy RTX 3080 Aorus Extreme:

Ustawienia stockowe - Bios performance - 66 stopni, wentylatory około 2100 obrotów. Dużo ale o dziwo nie jest to jakiś odkurzacz i nie gryzie w uszy. Dla mnie akceptowalne. Wstępnie jestem zadowolony bo trochę bałem się konkretnej grzałki zwłaszcza na gabaryty. W sumie to póki co wszystko pokrywa się z testami, które można znaleźć w necie.

Nie będę testował biosu Quiet. Zrobię lekkie UV, ustawię krzywą i nic więcej nie będę ruszał.

Co do odczuć wizualnych, karta potwór, bardzo solidne wykonanie, fajny bajer z tym wyświetlaczem choć na mnie nie robią wrażenia takie bajery, no i 4 lata gwarancji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ketsurui napisał:

wlasnie dzwonili do mnie z x-koma, proponuja mi voucher na 1000zł w zamian za anulowanie zamowienia na tufa z dnia premiery.

 W moim odczuciu to jak splunięcie klientowi w twarz.

Jak ktoś coś takiego przyjmuje to musiałby być bezmózgiem, co wierzy, że dają za darmo jak 500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Khold napisał:

Nie polecam pakowania paczek z EURO RTV AGD. Właśnie otrzymałem RTXa 3080. Żadnych zabezpieczeń, po prostu pudełko z kartą wrzucone w folię i tyle. Nie musze wspominać chyba że przez takie zabiegi karton od karty na rogach i w kilku miejscach jest wgnieciony. Na pudełku była jakaś naklejka ale jest zerwana i pudełko było ewidentnie otwierane. Samej karty jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli będzie coś z nią nie tak leci na zwrot.

Amazon teraz zamiast w pudełkach wysyła w papierowych kopertach. Masakra jakaś. Ostatnio nawet z uk przyszła mi tak 1650s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo jak myślicie opłacalne dalej czekać na morele 3060ti ? Od grudnia czekam i chyba jednak straciłem nadzieję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie znają wartości danego sprzętu i tak mają z góry narzucone. Nie zawsze ludzie na magazynie są obeznani, co wysyłają.

Morele wysyła w zaklejonymi kartoniku bez taśmy, a w środku z jakimiś bąblami.

RTV wali na żywioł w foliopaku.

Z kolei jakieś Ole czy Electro też daje normalny karton.

Edytowane przez snoopher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Amazon teraz zamiast w pudełkach wysyła w papierowych kopertach. Masakra jakaś. Ostatnio nawet z uk przyszła mi tak 1650s. 

Ja ostatnio normalnie dostałem suprima 3080 w kartonie od amazonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...