Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Komu udało się sprzedać 3070 non LHR i za ile?

Mialem na olx tydzień temu wystawioną 3070 tuf za 6200, ludzie pisali ale głównie zawracacze gitary. Zmienilem cene na 6100 i nagle bylo 2 chętnych,  jednak ostatecznie znalazlem ofertę zamiany za 3080 x trio, podjechalem 50km i zamieniłem na miejscu. 

TUF byl ze stycznia,  3080 miala tydzien, z gwarancją itp.

Na twoim miejscu bym wystawił karte na licytację,  albo się wstrzymał az bitcoin lekko podskoczyć.  Warto zaznaczyć że tuf to jedna z bardziej porządnych wersji 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cliff B. napisał:

Ja po zmianie 3080 na 3080 ti (bez dopłaty), przy moim konfigu mam większe maksymalne klatki w C2077 o jakieś 7%, ale te najważniejsze, czyli 1% low, podskoczyły średnio o 10%, więc jest sporo lepiej niż 3%.

Mi nie chodzi o stock vs stock tylko już na maksa ustawioną. Moja 3080ti nie idzie powyżej 1860mhz na rdzeniu z boostem do 1890 czasami, 3080 idzie na 2085, 2070 average. Pamięci prawie tak samo na obu sztukach, 1300 na 3080 i 1500 na 3080ti. Na 3080ti powerlimit mnie ogranicza bo mam 2 wtyczkową wersje TUF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheEnter napisał:

Mialem na olx tydzień temu wystawioną 3070 tuf za 6200, ludzie pisali ale głównie zawracacze gitary. Zmienilem cene na 6100 i nagle bylo 2 chętnych,  jednak ostatecznie znalazlem ofertę zamiany za 3080 x trio, podjechalem 50km i zamieniłem na miejscu. 

TUF byl ze stycznia,  3080 miala tydzien, z gwarancją itp.

Na twoim miejscu bym wystawił karte na licytację,  albo się wstrzymał az bitcoin lekko podskoczyć.  Warto zaznaczyć że tuf to jedna z bardziej porządnych wersji 3070

Ja mam Palita. Wystawiłem za 5900 olx i... cisza od środy.
Ale zastrzegłem odbiór osobisty i może to jest "zapora" (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 11:35, Valeri napisał:

Ma ktoś tutaj Suprima 3080, żeby powiedzieć jak na deff lecą wentyle i temp ?

Wrzucałem Ci na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maras2574 napisał:

Wrzucałem Ci na PW ;)

Ty to teraz masz fenomenalna karte ;) Zachowuje sir jak by brala 100W mniej^^ U mnie suprim lapie 78 stopni przy wentylach +/-2400rpm. Mowie na stock. Karta testowana w cp2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MSF Koi napisał:

Mi nie chodzi o stock vs stock tylko już na maksa ustawioną. Moja 3080ti nie idzie powyżej 1860mhz na rdzeniu z boostem do 1890 czasami, 3080 idzie na 2085, 2070 average. Pamięci prawie tak samo na obu sztukach, 1300 na 3080 i 1500 na 3080ti. Na 3080ti powerlimit mnie ogranicza bo mam 2 wtyczkową wersje TUF.

Co raz więcej detali wychodzi :) I power limit karty może być kolejnym dlaczego wyniki są takie a nie inne .. chyba to , zaraz po Thermal Throttlingu drugi problem w 3080 ti  ? 

4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja mam Palita. Wystawiłem za 5900 olx i... cisza od środy.
Ale zastrzegłem odbiór osobisty i może to jest "zapora" (?)

Zdecydowanie odbiór osobisty - jeśli nie duże miasto może ci mocno spowolnić sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yedi napisał:

Co raz więcej detali wychodzi :) I power limit karty może być kolejnym dlaczego wyniki są takie a nie inne .. chyba to , zaraz po Thermal Throttlingu drugi problem w 3080 ti  ? 

Ja nie porównuje 3080 vs 3080ti ogólnie tylko moje sztuki które mam. Słaba sztuka bo 1820 zegara potrzebuje @831 mv, a nie ma throttlingu przez temperatury tylko karta uderza w te 375w i zegar spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy finał po 10 postach później :) Grunt że już wiadomo że chodzi o tę konkretną sztukę a nie 3080ti jako słabą grafę ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yedi napisał:

I mamy finał po 10 postach później :) Grunt że już wiadomo że chodzi o tę konkretną sztukę a nie 3080ti jako słabą grafę ... 

Wiesz, z jakiegoś powodu wrzuciłem 2 linki, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ogider napisał:

zapewniam Ciebie że nie zamierzam sprzedawać otrzymanego 3080 z x-kom. Do lipca tego roku specjalnie nie miałem ciśnienia z racji posiadania FHD60Hz co przy 2080 rtx wystarczało. Teraz mam 4k wyświetlacz i  potrzeba nowego gpu się znacząco wzmocniła.

 

Ja podobnie ;)

Nie jestem napalony na granie bo mam 2060 115W w lapsie, ale jesli karta ostatecznie przyjdzie od wielkiego X-KOMU to sobie zostawie.

 

  

5 godzin temu, Pitross20 napisał:

Czy mi sie wydaję, czy rtx 3070 w wzwyż powoli ubywa ze sklepów lub ich ceny wędrują znow w górę, a od rtx 3060ti i nadal kart jest sporo dostepnych i ceny w miarę trzymają.

 

Patrzac po amazonach to 3070 jest najmniej. Najwiecej pojawia sie 3080 i potem 3060/3060ti

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tornado3 napisał:

Zalezy jaki model ale za top miesiac temu najtaniej mozna bylp wyrwac za 3500-3700

AORUS ELITE sprawdzałem historię  na ceneo  (do tej daty 26 sierpnia ) co prawda kupiłem jaki tydzień wcześniej  ale cena oscylowała wokół 3 900 zł 

Być może trochę przepłaciłem ( musiał być Komputronik)  bo już wtedy 3060TI  znikały i się pojawiały  a chciałem trochę lepszą wersje niż zwykły Gigashit :E

Wolałbym MSI z 3 wentylami ale jak już się zdecydowałem nie był dostępny...

W sumie jestem zadowolony :E karta chyba niezła 13K  3DMarku   OC  +  170 MHz na GPU i 280 MHz na pamięciach. 

Karta trochę głośna na fabrycznych ustawieniach wentylatorów ale od czego jest MSI Afterburner niestety nie obsługuje  podbicia napięcia na GPU co umożliwia  soft od Gigashita  w sumie OC  to tylko dla sportu  przy 1080P i 60Hz  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pox88 napisał:

Nie jestem napalony na granie bo mam 2060 115W w lapsie, ale jesli karta ostatecznie przyjdzie od wielkiego X-KOMU to sobie zostawie.

Teraz to już nie ma sensu kupować serii 3000. Na RTX2060 dociągniesz ten rok do RTX 4000, więc lepiej już odkładać fundusze na 4080 :luxhello:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Teraz to już nie ma sensu kupować serii 3000. Na RTX2060 dociągniesz ten rok do RTX 4000, więc lepiej już odkładać fundusze na 4080 :luxhello:

pewnie masz racje, patrzac ze ja gre moze odpalam raz na 2 tygodnie.

Ale dziala to juz chyba czynnik psychologiczny i czlek chce miec 'bo tak' :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy,
poradźcie lamie, jakie parametry 3080 monitorować pod HWinfo?
Co się gotuje i co wrzuć w OSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Chłopy,
poradźcie lamie, jakie parametry 3080 monitorować pod HWinfo?
Co się gotuje i co wrzuć w OSD?

Pamieci :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Teraz to już nie ma sensu kupować serii 3000. Na RTX2060 dociągniesz ten rok do RTX 4000, więc lepiej już odkładać fundusze na 4080 :luxhello:

no zobaczysz te 4xxx na premierę jak świnia niebo...

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Valeri napisał:

Pamieci :D

Te parametry włączyłem.
Co oznacza ten: Performance Limit - Power:  YES   ?


shW51RF.jpg

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Te parametry włączyłem.
Co oznacza ten: perform  limit power - YES?

shW51RF.jpg

Pojęcia nie mam, nigdy tego nie ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 13:42, dadi82 napisał:

Nie ma szans na 144 ultra. Nawet na 60 na ultra w takim Cp2077 nie ma szans. 
Ale wole 4K high niż 1080P ultra

Dokładnie. TUTAJ  mój krótki filmik, i to nawet nie 4k, a 3400x1440 ;)  3080 Suprim X karta na stock

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Co oznacza ten: Performance Limit - Power:  YES   ?

Może chodzi o Power Limit w Afterburnerze - domyślnie jest na 100% - spróbuj dać na maksa, czyli na ile tylko suwak pozwoli i sprawdź czy chodziło o to.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czyli jak nie podkręca niczego to może zostawić 100% i to olać a specyficznie ten odczyt usunąć z OSD o ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Khold napisał:

Wycofali je czy co ? Z drugiej strony na tych niby najnowszych sterownikach nie działa mi zmiana biosu karty z Performance na Quiet i nie mogę ustawić krzywej wentyli w After burnerze, więc może coś jest na rzeczy.

Z tego co pamiętam, to przy zmianie biosu trzeba przeinstalować stery żeby to działało. Nie trzeba tego robić na kartach np. od MSI

4 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Komu udało się sprzedać 3070 non LHR i za ile?

Ja sprzedałem kilka tyg temu 3070 SuprimX za 5700zł (za mało), gość który po to przyjechał otwarcie powiedział że bierze na handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...