Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ładnie sie kolejka do 3080 TUF ruszyla w X-kom w tym miesiacu, wczesniej potrafila sie nie ruszyc nic przez kilka miesiecy, teraz w miesiac 35 miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monn napisał:

Ładnie sie kolejka do 3080 TUF ruszyla w X-kom w tym miesiacu, wczesniej potrafila sie nie ruszyc nic przez kilka miesiecy, teraz w miesiac 35 miejsc.

Ona się nie rusza - ona się wykrusza .. a to anulują  zamówienie a to ktoś weźmie 500/1000 i tak to trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Majki78 napisał:

17 września kupiona na amazon.es w tym tygodniu dostarczona. To fakt ciężko upolować, albo blokada, albo niedostępna, ale jednak da się złapać :)  

To miałeś farta, u mnie ta sama karta z 17 września ma status  13 oct - 19 nov.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KawiorS napisał:

Myslicie że ktoś kupuje NO LHR z allegro za takie kwoty ;D?

A nie biorą? Ja puściłem zotaca 3080 za 8400 i to przynajmniej 200zł za mało wziąłem.

Teraz wymieniłem tufa 3080lhr na 3070 non lhr i 1000zł, sprzedam to wyjdę przynajmniej 1,5k na plusie bo TUF za 5525 kupiony - kolega z reala zadowolony bo za 1k sobie upgrade zrobił, a mi więcej kasy wpadnie. 

Mówiłem mu żeby sprzedał 3070 to jeszcze mu kasa zostanie ale wolał dopłacić i nie bawić się w sprzedawanie - jego wybór ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MSF Koi napisał:

A nie biorą? Ja puściłem zotaca 3080 za 8400 i to przynajmniej 200zł za mało wziąłem.

Spokojnie by poszło za 8700/8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu ceny zaczely znowu rosnac jak cena bitcoina spada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zhao napisał:

Spokojnie by poszło za 8700/8800

Chciałem na szybko komuś puścić, jednak nie wziął, miałem ustawić znowu 8600 ale chciałem sobie zrobić drzemkę - 20 minutowa drzemka zmieniła się w 3 godzinną i tada.. 200zł w plecy.

Jedyny plus jest taki że poszła 18h od wystawienia ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monn napisał:

Czemu ceny zaczely znowu rosnac jak cena bitcoina spada?

dostepnosc kart tez spada, czemu - nie wiem. Moze juz szykuja krzem na styczniowa premiere kart super... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to kiepsko, trzeba szykowac portfel na 3080 super za 10tys PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, MSF Koi napisał:

Chciałem na szybko komuś puścić, jednak nie wziął, miałem ustawić znowu 8600 ale chciałem sobie zrobić drzemkę - 20 minutowa drzemka zmieniła się w 3 godzinną i tada.. 200zł w plecy.

Jedyny plus jest taki że poszła 18h od wystawienia ?

Od dawna jestem zdania,że przez drzemki wciągu dnia człowiek tylko traci:-D Ja np wstałem dziś o 15 lepiej wstać później,,ale mieć trzeźwość umysłu?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Monn napisał:

No to kiepsko, trzeba szykowac portfel na 3080 super za 10tys PLN

Za 10 koła to 3080 Super Ti - jakieś 3 miesiące po zwykłych Superkach.:wiggle::lol2:

Oczywiście mowa o cenie MSRP.:pimp:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem zadowolony z RTXa 3080 Aourus Xtreme. Na stocku ~64 stopnie przy około 2100 RPM, które nie kłują w uszy jakoś specjalnie. Pobór mocy jakieś 360 - 370W i zegary na poziomie 2050-2080Mhz. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony.

Mimo wszystko zrobiłem lekkie UV przez co zjechałem do ~280W z poborem, ustawiłem krzywą i na dzień dzisiejszy mam ~64 - 65 stopni przy ~1600-1650RPM, zegary na poziomie 1980MHz stabilne przy 2-3 fpsach mniej w benchmarkach :E

jedyną wadą są grające cewki, szczególnie przy wysokim FPSie w Menu i to głównie w grach UBI :E W innych przypadkach jest akceptowalnie. Jeszcze pokombinuje z zasilaczem, jakoś inaczej spróbuje ogarnąć podłączenie przewodów do GPU i może uda się coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Khold napisał:

Póki co jestem zadowolony z RTXa 3080 Aourus Xtreme. Na stocku ~64 stopnie przy około 2100 RPM, które nie kłują w uszy jakoś specjalnie. Pobór mocy jakieś 360 - 370W 

Dlaczego ja na swoim TUFie nie widzę więcej niż 320W?

 

6 minut temu, Khold napisał:

jedyną wadą są grające cewki, szczególnie przy wysokim FPSie 

U mnie, nie wiedzieć dlaczego jest całkiem cicho, ale... w DaysGone ewidentnie słyszę cewki. Nie wiem dlaczego tylko w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Dlaczego ja na swoim TUFie nie widzę więcej niż 320W?

 

U mnie, nie wiedzieć dlaczego jest całkiem cicho, ale... w DaysGone ewidentnie słyszę cewki. Nie wiem dlaczego tylko w tej grze.

Zegary pewnie za nisko choć w 3d marku i tak powinno dobijać w niektórych miejscach do 350w lub 375 jesli powerlimit podniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Dlaczego ja na swoim TUFie nie widzę więcej niż 320W?

PL w prawo w Afterburnerze to zobaczysz więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maras2574 napisał:

PL w prawo w Afterburnerze to zobaczysz więcej ;)

A ktoś to robi w ogóle?
Skoro wszyscy krzyczą uv, uv, zrób jej uv! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

A ktoś to robi w ogóle?
Skoro wszyscy krzyczą uv, uv, zrób jej uv! ;)

Jeśli ma chłodzenie wodne to owszem;) + żeby się pobawić 3080 z takim 450W ładnie grzeje:-D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A ktoś to robi w ogóle?
Skoro wszyscy krzyczą uv, uv, zrób jej uv! ;)

Do testów można zrobić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Dlaczego ja na swoim TUFie nie widzę więcej niż 320W?

jak ją porządnie schłodzisz to zobaczysz większy pobór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystawiłem 3080 non lhr na allegro lokalnie jako ogłoszenie. Chciałem teraz poprawić sobie w opisie memki bo mi gpuz wywalał samsungi zamiast micronów. No i tak na początku molestacja jakąś captchą która się nie pojawia a nawet  jak się pojawi to nie działa bo się nie pojawia druga. Co widzę pierwszy raz w życiu. Wuj powiązałem konta z googlem. Teraz tak ogłoszenie przeszło w zakończone po 6 minutach od wystawienia na mailu zero info o czymkolwiek itd. to znaczy że się już sprzedało i czekać na info od klienta czy allegro teraz to takie gówno że kij wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nie działa jak Kup Teraz, raczej nie kończy się automatycznie po zakupie.

To raczej coś w rodzaju OLX, czyli trzeba wszystko ustalić samemu z kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

Lepiej sprawdź czy  aby na pewno  wystawiłeś ogłoszenie a nie "Kup Teraz" bo może już sprzedane:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zhao napisał:

@Art385

Lepiej sprawdź czy  aby na pewno  wystawiłeś ogłoszenie a nie "Kup Teraz" bo może już sprzedane:-D

Nie wystawiłem ogłoszenie. Po 8 minutach przeszło do zakończone i mam 20 gr do zapłaty. To poszło czy nie poszło? Allegro teraz wygląda jak jakaś karykatura samego siebie. Czy mi banda z allegro zdjęła za wyłączenie rękojmi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego teraz boje się allegro.
Nie ma czegoś takiego jak włącz / wyłącz on/off - przed odpaleniem "na poważnie.
Nie ma żadnego sprawdź, podgląd, tylko jakiś kombajn z tego zrobili, gdzie jak jestem po raz pierwszy sprzedającym, to trzeba mieć fakultet z obsługi tegoż. :(

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Art385 napisał:

Nie wystawiłem ogłoszenie. Po 8 minutach przeszło do zakończone i mam 20 gr do zapłaty. To poszło czy nie poszło? Allegro teraz wygląda jak jakaś karykatura samego siebie. Czy mi banda z allegro zdjęła za wyłączenie rękojmi? 

Wątpię - po prostu sprawdź w zakończonych co tam masz - może popełniłeś po prostu jakiś błąd

 

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Właśnie dlatego teraz boje się allegro.
Nie ma czegoś takiego jak włącz / wyłącz on/off - przed odpaleniem "na poważnie.
Nie ma żadnego sprawdź, podgląd, tylko jakiś kombajn z tego zrobili, gdzie jak jestem po raz pierwszy sprzedającym, to trzeba mieć fakultet z obsługi tegoż. :(

Dlatego wystawia się na zwykłym Allegro - tam jest wszystko po staremu o wiele bardziej przejrzyste  - zanim wystawisz masz podgląd jak to będzie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...