Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek o wszystkim

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1003 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lolewski napisał:

3070 ti suprim x  jaka cena to znośna cena? W sensie na już jakbym chciał. 

do 6 K mysle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Co mi po normalnym poziomie cen jak karty nie odkopiesz a tak moglaby byc za free jak moja obecna

Mam Ci pogratulować, czy co?
Nie każdy bawi się w 'kopanie' udawanych pieniędzy. Większość chce po prostu kupić część do kompa bez sprzedawania nerki

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

do 6 K mysle

Za 6200 jest ten Suprim 3070 Ti na morele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Za 6200 jest ten Suprim 3070 Ti na morele.

no to co? Kolega spytal do ilu na teraz jest akceptowalna cena. Odpisalem ze do 6K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Axymerion napisał:

Mam Ci pogratulować, czy co?
Nie każdy bawi się w 'kopanie' udawanych pieniędzy. Większość chce po prostu kupić część do kompa bez sprzedawania nerki

Udawane, nie udawane ale karte splacily. Nerki nie oddalem, kasa zostala, gram w nowe tytuly tak jak chcialem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, aureumchaos napisał:

Co mi po normalnym poziomie cen jak karty nie odkopiesz a tak moglaby byc za free jak moja obecna. 

To idź do tematu o kopaniu i tam się użalaj, karty graficzne służą do grania, a nie kopania i tyle w temacie.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, także podłączyłem nową kartę 3080 ti i mi korki wywaliło. Prawie zawału dostałem ale się normalnie za drugim razem włączyło po podpięciu listwy do innego gniazdka. W sumie to za pierwszym razem nie włączyło się nic tylko korki wywaliło od razu więc nie miało jak się coś popalić. Pomyślałem że tak będzie go wywalało nam korki czasami jak nic nie robiliśmy w tej chacie. Nie mniej jednak się osralem. Karta działa jak rakieta polecam wszystkim co nie lubią za dużo jeść ani pić bo po tym zakupie to obowiązkowa dieta wpada. 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, @lek napisał:

To idź do tematu o kopaniu i tam się użalaj, karty graficzne służą do grania, a nie kopania i tyle w temacie.

Sluza nie tylko do grania i do kopania takze wiesz... Poczytaj troche... :)

A uzalaja sie Ci co przez 9 miechow karty w msrp kupic nie umieja... 

Edytowane przez aureumchaos
  • Like 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

Sluza nie tylko do grania i do kopania takze wiesz... Poczytaj troche... :)

Do zastosować profesjonalnych są wersje Quadro. Co prawda do projektowania i obliczeń sztucznej inteligencji też są wykorzystywane, ale głównie do gier służą. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, @lek napisał:

Do zastosować profesjonalnych są wersje Quadro. Co prawda do projektowania i obliczeń sztucznej inteligencji też są wykorzystywane, ale głównie do gier służą. 

A dlaczego do kopania to juz beee a do Si juz ok? 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, BladyPL napisał:

Wysyła, wysyła

No i mam teraz zagwozdkę, czy brać 3070 Aorus Master za 4200 PLN czy tego Gigusia 3070Ti za 4600 :/

Decyzja podjęta, biorę 3070Ti Gigisua za niecałe 4600. Za 4 lata przy odsprzedaży lepiej/prościej pewnie będzie sprzedać wersję Ti niż zwykłą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

A dlaczego do kopania to juz beee a do Si juz ok? 

Jeszcze jak.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, aureumchaos napisał:

A jak myslicie, jaka normalna cena powinna byc za 3080ti patrzac ze 3080 strix na premiere kosztowal 4k?? 

Myślę, że normalną ceną dla dobrego 3080 ti będzie ok. 6,5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, aureumchaos napisał:

A jak myslicie, jaka normalna cena powinna byc za 3080ti patrzac ze 3080 strix na premiere kosztowal 4k?? 

Wydajność zbliżona do 3090, który był po 7k, więc 5k powinien kosztować czyli tyle ile chcieli w MSRP. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

Słuchaj jak ty nie rozumiesz ze kupienie karty powinno wyglądać tak jak kupienie TV, czyli wchodzę do sklepu/na stronę i kupuje W NORMALNEJ CENIE bez kombinowania i jakiś fikołków to o czym chcesz rozmawiać ?

Jak tak się użalają ci wszyscy biedni userzy to pokaz im gdzie to są karty w MSRP do kupienia, teraz w tym momencie. Bez żadnych kombinacji i jakiś dziwnych zagrań, pokaz no ten sklep nam gdzie wchodzimy, dodajemy kartę do koszyka w cenie MSRP, kupujemy i czekamy na paczkę, nie pół roku tylko góra dwa dni.

Nie widzę tez tutaj nikogo kto by się chwalił ze kupił kartę w cenie MSRP. Wiec może ty nadajesz z jakieś alternatywnej rzeczywistości w której ceny są faktycznie w normie ;) 

Edytowane przez kadajo
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, kadajo napisał:

Słuchaj jak ty nie rozumiesz ze kupienie karty powinno wyglądać tak jak kupienie TV, czyli wchodzę do sklepu/na stronę i kupuje W NORMALNEJ CENIE bez kombinowania i jakiś fikołków to o czym chcesz rozmawiać ?

Jak tak się użalają ci wszyscy biedni userzy to pokaz im gdzie to są karty w MSRP do kupienia, teraz w tym momencie. Bez żadnych kombinacji i jakiś dziwnych zagrań, pokaz no ten sklep nam gdzie wchodzimy, dodajemy kartę do koszyka w cenie MSRP, kupujemy i czekamy na paczkę, nie pół roku tylko góra dwa dni.

Nie widzę tez tutaj nikogo kto by się chwalił ze kupił kartę w cenie MSRP. Wiec może ty nadajesz z jakieś alternatywnej rzeczywistości w której ceny są faktycznie w normie ;) 

Jest za to jakies polowanie po jakichs sklepach w niemczech z wysylka przez ciocie i wujka polaka na wygnaniu, po to zeby kupic po cenie 2.5 x MSRP zamiast 3 x MSRP. :E

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kiedy 3080 lhr wejdą? Bo chętnie bym wymienił za 3070 do kopania. 3080 ti ewidentnie się nie uda bez srogiej dopłaty

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, najman23 napisał:

Kiedy 3080 lhr wejdą? Bo chętnie bym wymienił za 3070 do kopania. 3080 ti ewidentnie się nie uda bez srogiej dopłaty

Nie wymienisz (o ile krypto nie zwariuje). Nie ma juz nie ma takiego znaczenia czy karta kopie czy nie. Gornicy juz nie kupuja kart zeby kopac. ROI sie mocno oddalilo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Górnicy są już dość mocno okupieni w karty. A sezon letni może sprawić, że nie jeden górnik zwyczajnie też się wycofa z kopania, bo grzejnik 1-2kW latem w pokoju złamie nie jednego. Tak było już na poprzednich górkach. Lato = zmniejszenie szału ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny lecą w dół i to widać. Zobaczymy czy to tylko chwilowe czy faktycznie początek końca tego szaleństwa.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poweekendowa podbitka wyglądała na danie ostatniej honorowej szansy na godne wyjście. ETH już nawet nie dało rady specjalnie podbić. Ja tam jestem dobrej myśli (w sensie jakiś pretekst i ostro walimy w kierunku środka planety).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, aureumchaos napisał:

to kto te ceny winduje?

'Górnicy', którzy są wstanie zapłacić chore pieniądze, "bo się odkopie".
Jeśli sklep sprzeda chociaż jedną kartę za 3x cenę producenta, to przecież nie opuści ceny, tylko będzie trzymał do porzygu i czekać na kolejnego frajera

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, aureumchaos napisał:

https://www.gry-online.pl/hardware/700-tys-kart-graficznych-trafilo-do-kopaczy-kryptowalut-i-scalper/z81ff47

A tu piszo, ze 25% kart poszlo do gornikow i scalperow czyli 75% do graczy to kto te ceny winduje? :szczerbaty:

Tyle, że do graczy poszły GTX 1030 a górnicy zmietli z rynku serię RTX 30xxx.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi