Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek o wszystkim

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1003 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lolewski napisał:

Teraz jest dobry moment na poczekanie z zakupem jakiś miesiąc, ceny jeszcze powinny spaść wszystkich LHR dość znacznie. Już widać, że tych kart nie zabraknie, bo przeważnie gracze je kupują i jest dość sporo dostępnych. Także dla grających trzymać kasę jeszcze chwilę :-D! 

dokladnie tez mysle zeby teraz nie kupowac bo mozna wtopic. tak za miesiac bedzie git chyba bynajmniej takie sa przeslanki

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Eltik napisał:

bynajmniej

przynajmniej

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, poszedł przelew do Caseking - dopytywałem na infolinii i nie byli mi w stanie potwierdzić, czy złożenie zamówienia jest równoznaczne z zablokowaniem karty pod konkretnego Klienta ;) Pan zamówi, zapłaci to pewnie kartę dostanie ;) 

Finalnie z podatkami i wysyłką wyszło za 3070Ti Gigabyte LHR niecałe 1020 EUR x 4.53 = 4620 PLN

W obwodzie trzymam też "zwykłe" 3070 Aurus Master za 944 EUR x 4.53 = 4280 PLN z dostawą na przełomie czerwca i lipca tego roku. Karta bez kagańca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja spróbuję przyatakować dopiero za kilka miesięcy, jak ceny spadną do w miarę akceptowalnego poziomu. Mam wielką nadzieję, że to nastąpi....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny się stabilizują, więc jest na to nadzieja. Jeśli ceny będą dalej spadały, to pamiętaj, że zawsze możesz 13 dnia zgłosić chęć skorzystania z prawa zwrotu a następnie odesłać po kolejnych 13 dniach. To da Ci praktycznie cały miesiąc na ocenę sytuacji ;)

U Amazona jest cacy, bo na zgłoszenie zwrotu masz 30 dni + kilka kolejnych na nadanie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wielkie spadki cen ? 
Nie wiem, nie widze tego w najbliższym czasie, t.j 1-2 miesiecy.
Rynek graczy jest bardzo złakniony kart, wiekszosc chce przejść ze swojego gtx 1060 na jakiegoś rtxa 3070.
Cena 6500 nie była do zaakceptowania, ale wygłodniała większość raczej zaakceptuje poziom 5000 zł za 3070 i zapewne ten poziom zostanie mniej więcej utrzymany.
3080 powinna schodzić za 7000 zł.

Górnicy beda płacić tyle ile płacili czyli 6000-6500 za kopiącą 3070 (gdyż zaraz moga zniknąć) a 8000-8500 za kopiącą 3080.
Tutaj nic się nie powinno w najbliższych tygodniach zmienić.

Zanim btc zejdzie poniżej 30.000usd to może to przez leniwy okres wakacyjny potrwać jeszcze ze 2 miesiące.

Gdy wejdą wszystkie wersje LHR czyli 3070 bedzie robić 30MH eth to wtedy bedzie ciekawa sytuacja.
Ciekawe to będzie. Może górnicy za 1-2 miesiące chcąc kopać np. 30MH na 3070 zaakceptują cenę 4000 zł za tego rtxa lhr. Nic nie jest wykluczone. ETH nadal ma jakieś szanse (małe ale ma) wejść ponownie na 3000usd. 
Na razie idzie przedsmak iście ciekawych ruchów : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, marian666666 napisał:

Wielkie spadki cen ? 
Zanim btc zejdzie poniżej 30.000usd to może to przez leniwy okres wakacyjny potrwać jeszcze ze 2 miesiące.

Gdy wejdą wszystkie wersje LHR czyli 3070 bedzie robić 30MH eth to wtedy bedzie ciekawa sytuacja.
Ciekawe to będzie. Może górnicy za 1-2 miesiące chcąc kopać np. 30MH na 3070 zaakceptują cenę 4000 zł za tego rtxa lhr. Nic nie jest wykluczone. ETH nadal ma jakieś szanse (małe ale ma) wejść ponownie na 3000usd. 
Na razie idzie przedsmak iście ciekawych ruchów : ]

Skalpel? Widać!, karty leżą w domu:) Ceny spadają i to jest fakt. Jeden łańcuszek nam odszedł.(kupić tanio kartę i sprzedać drożej) Aktualnie w Niemczech jest taniej o jakieś 700-1000zł.

Rtx 3080 poniżej 8 tyś w Polskim sklepie

https://www.gral.pl/Gigabyte+GeForce+RTX3080+Vision+OC+_798.html

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Druga ewentualność to zmiany w algorytmie ETH, które będą miały miejsce już  lipcu, spowodują, że blokada nałożona przez Nvidie będzie nieaktualna.

To jednak EIP1559 wejdzie w lipcu? Dopiero co przekładali na grudzień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Już 3080ti spada na 7700 .. szkoda trochę ludzi co pokupili za 10.000, miejmy nadzieję że odliczenie vatu uleczy im nieco rany, chyba że nie moga odliczyć, ałaaa : ]

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gpro-12g-10823062656

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W X-kom EVGA 3080 za 8400.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Evga de lub eu realizuje dostawy kart , czy ustawianie się tam w kolejkę nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, marian666666 napisał:

szkoda trochę ludzi co pokupili za 10.000,

Oj jak ich szkoda. Normalnie ronię łzę. T musi być osoba albo przymierająca głodem, albo wymagająca wizyty u psychiatry.

Edytowane przez qrek1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, marian666666 napisał:

Już 3080ti spada na 7700 .. szkoda trochę ludzi co pokupili za 10.000, miejmy nadzieję że odliczenie vatu uleczy im nieco rany, chyba że nie moga odliczyć, ałaaa : ]

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3080-ti-gpro-12g-10823062656

Jeszcze za drogo, ale idzie w dobra strone. Chociaz przegladalem testy i pality 3080ti wypadaja srednio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w kolejce tak długo, że już nie pamiętam od kiedy😄 . Karta zaczyna pokazywać sie w sklepach to może obsłużą swoja kolejkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, BladyPL napisał:

Ceny się stabilizują, więc jest na to nadzieja. Jeśli ceny będą dalej spadały, to pamiętaj, że zawsze możesz 13 dnia zgłosić chęć skorzystania z prawa zwrotu a następnie odesłać po kolejnych 13 dniach. To da Ci praktycznie cały miesiąc na ocenę sytuacji ;)

U Amazona jest cacy, bo na zgłoszenie zwrotu masz 30 dni + kilka kolejnych na nadanie paczki.

Dobry tip do kopania XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Predix napisał:

Dobry tip do kopania XD 

Stary jak świat i z tego co wiem, to powszechnie praktykowany nawet tutaj, w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Predix napisał:

Dobry tip do kopania XD 

troche chamowa, nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Czytałem o gościu który oddał kilka drogich komputerów na Amazonie i mu przez to automatycznie zbanowali konto przez co stracił dużo kupionych ebooków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Bardzo nawet, ale znajdź w tych czasach gentlemana ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Druga ewentualność to zmiany w algorytmie ETH, które będą miały miejsce już  lipcu, spowodują, że blokada nałożona przez Nvidie będzie nieaktualna.

Źródło? Przy EIP 1559 nic nie czytałem o zmianie algorytmu.

31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

To jednak EIP1559 wejdzie w lipcu? Dopiero co przekładali na grudzień. 

Termin grudniowy jest jednak dla EIP 3554.EIP 1559 normalnie ukaże się w przyszłym miesiącu

28 minut temu, hakuna napisał:

Czy Evga de lub eu realizuje dostawy kart , czy ustawianie się tam w kolejkę nic nie daje?

Realizuje,ale to odbywa się w sposób bardzo wolny.Oczywiście,można się tam ustawić,ale jak na moje,lepiej jednak odpuścić.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Janusz_75 napisał:

troche chamowa, nie?

Ta, wręcz bardzo. 
Ja jakoś się nie skusiłem na takie coś - za bardzo bym się obawiał że mi odrzucą zwrot i nagle zostanę z np. 6x 3080 po 10k 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Predix napisał:

Ta, wręcz bardzo. 
Ja jakoś się nie skusiłem na takie coś - za bardzo bym się obawiał że mi odrzucą zwrot i nagle zostanę z np. 6x 3080 po 10k 

A dlaczego mieliby odrzucić, jeśli karta nie nosiłaby śladów uszkodzenia? Przypominam, że kilka miesięcy temu była proponowana właśnie taka akcja, aby utrzeć nosa sklepom, które narzucały kosmiczne marże 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BladyPL napisał:

A dlaczego mieliby odrzucić, jeśli karta nie nosiłaby śladów uszkodzenia? Przypominam, że kilka miesięcy temu była proponowana właśnie taka akcja, aby utrzeć nosa sklepom, które narzucały kosmiczne marże 

Raz mi odrzucili zwrot dysku którego nawet nie rozpakowałem, powód - uszkodzone opakowanie. Prawdopodobnie firma kurierska gdzieś wrzuciła paczkę (Może widlak po niej przejechał heh) bo jak wrócił do mnie to rzeczywiście był "sprasowany". Mógł bym walczyć ale rozpakowałem, dysk działał i żadnego śladu na nim nie było więc go finalnie zostawiłem bo o 200zł latać mi się nie chciało. Finalnie działa do dziś i ma się dobrze.

Co do utarcia nosa sklepom to jak najbardziej, ale szkoda osoby która kupi tą kartę po zwrocie (znając nasze sklepy to by sprzedawali jako nówki). Karta de-facto miesiąc wysilana, a może i 2 razy trafi sztuka na taką akcję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, krzysztoft30 napisał:

Raczej nie ma takiej możliwości. Prędzej uwierzę w to, że Araby znajdą obejście algorytmu powodującego ścinanie kopania.

Algorytm się nie zmienia. Tylko sposób rozliczania gas fees.  Więc tutaj marne szanse.  Górnicy przestali kupować już jakiś czas temu co widać po zmniejszaniu się trudności sieci gdzie do zeszlego miesiąca codziennie rosła właściwie nie przerwanie od kilku miesięcy 

Edytowane przez Vilkafenrika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie,zmianę algorytmu wyssał sobie z palca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi