Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek o wszystkim

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1005 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Fowo napisał:

ale się gościu czepiasz definicji - od pół roku najtańsza cena, wrzucam bo może ktoś jednak nie chce poczekać jeszcze 2-3 tygodnie i rzeczywiście w porównaniu z tym co w sklepach było od jakichś 8 miesięcy to jest naprawdę dobra oferta. Specjalnie dla ciebie z imienną dedykacją poprawiam się poniżej, mam nadzieję że widząc to będziesz szczęśliwy.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc-8gb-gddr6x-gv-n307tgaming-oc-8gd-5948093/
Nie wiem czy ktoś wrzucał, najmniejsza przebitka od paru miesięcy

lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie restocki  są na tym NBB i można normalnie jakby nigdy  nic kartę kupić ...

Ostatni  z 15:54  - ciekawe, do  18 może coś jeszcze dropnąć -  pewnie było  sporo anulacji :D

Edytowane przez Z3Z3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, iacoski napisał:

Co to za discord? Gratki! Dzisiaj nie byłem czujny...:( nawet nie spróbowałem.

łap zaproszenie
https://discord.gg/74Y4R3aS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te 3090  z NBB (za około 7000 zł) to juz taki zakup opłacalny jedynie na sprzedaż, ze 3 tys. może być zysku, gdyż 3080ti z ta samą wydajnością juz mozna w Polsce nabyć za 8000 zl, z pełną gwarancją oczywiscie a nie z udawana z NBB czy LDHC , czasy się zmieniają, ceny czasami też : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Spearek napisał:

Ktoś ma tego Gaming OC? Zastanawiam się czy brać gOC czy może jednak jakiś Suprim 

Miałem 3070 i 3080. Piękne nie są, shroud z brzydkiego plastiku, przy founderkach które są ciężkie, sztywne (0 sagu) i całe metalowe wygląda tandetnie. Natomiast poza tym były spoko, w timespy'u obie poniżej 70*C. Poziomu hałasu nie mierzyłem, natomiast sam dźwięk był przyjemnym szumem, nic nie "biło" i nie "buczało" (co imo jest ważniejsze od 1dB w jedną czy drugą).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, marian666666 napisał:

Te 3090  z NBB (za około 7000 zł) to juz taki zakup opłacalny jedynie na sprzedaż, ze 3 tys. może być zysku, gdyż 3080ti z ta samą wydajnością juz mozna w Polsce nabyć za 8000 zl, z pełną gwarancją oczywiscie a nie z udawana z NBB czy LDHC , czasy się zmieniają, ceny czasami też : ]

3090 kopie 120 Mh/s  ;)

Do grania jest piekielnie mocna - miałem na pace wszystkie modele 3xxx i to nie jest tak, że 3080 jest taka sama .

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Fowo napisał:

Gaming OC to takie średniaki+ jakością. Zdecydowanie widać że na rynku to one są najbardziej dostępne i najtańsze więc ja bym brał jeżeli masz wybierać teraz zamiast za miesiąc, nie ma co dopłacać tysiąc lub więcej do TUFa

TUF 3080 i jest świetną kartą, ale Gigus mu nie ustępuje, a po wymianie padów jest cudowną kartą, jak nie chcesz wymieniać padów to TUF lepszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tego tematu wynika że te Gigabajtowe Gamingi OC są bardzo dobrymi kartami, wręcz czołowymi, wielu tu chwaliło. Powinny śmigać i cicho i prędko : ] 

Nie z przypadku wielu nakupiło tego 3090 na NBB. Po prostu w przypadku istnienia 3080Ti to 3090 dla graczy nie ma specjalnie prawa bytu a kopacze mają coraz słabiej, bitcoin marnieje, cóż zrobić ...t rzeba sie spodziewać że za chwilę w cenie 1500e będa te 3090 świecić zielonymi logami na półkach : ]

Nawet nie wiem czy sprzeda się tego 3090 fondersa za 10.000 bo  to bez faktury, myślę że 2000 zł to dzisiaj raczej maks.

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

tak bundle są tam coraz lepsze a ceny każdego  dnia o 100-200 euro niższe.

Ostatnio 3080 z Z590 bodajże za  1599 Euro była.

Był jeszcze 16:07 i  16:17 - odpalcie distilla na ten link i sledzcie zmiany.

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, marian666666 napisał:

Z tego tematu wynika że te Gigabajtowe Gamingi OC są bardzo dobrymi kartami, wręcz czołowymi, wielu tu chwaliło. Powinny śmigać i cicho i prędko : ] 

Nie z przypadku wielu nakupiło tego 3090 na NBB. Po prostu w przypadku istnienia 3080Ti to 3090 dla graczy nie ma specjalnie prawa bytu a kopacze mają coraz słabiej, bitcoin marnieje, cóż zrobić ...t rzeba sie spodziewać że za chwilę w cenie 1500e będa te 3090 świecić na półkach : ]

No tylko, że właśnie ten gaming oc tak jakby wszędzie dostępny i najtańszy, to samo widzę w przypadku rx'ów, z jakiegoś powodu nie sprzedaje się tak jak reszta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Spearek napisał:

No tylko, że właśnie ten gaming oc tak jakby wszędzie dostępny i najtańszy, to samo widzę w przypadku rx'ów, z jakiegoś powodu nie sprzedaje się tak jak reszta

Bo ludzie lubią światełka lub ładny kolor wiatraczków. A to nie ma. I wcale nie ejst najtańsza bo przez miesiące była w średniej półce cenowej, żeby nie było niedomówień : ]

Przecież Zotaki czy Pality też są świetne a kosztują jeszcze mniej .. nieraz nie mają takich bolączek jak np. Asusy : ]

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NBB śle bezpośrednio na Polski adres, czy trzeba kombinować z mailbox etc.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Michs napisał:

NBB śle bezpośrednio na Polski adres, czy trzeba kombinować z mailbox etc.?

nie ślą do polski i nie działa mailbox, musisz mieć kogoś w DE aby Ci wysłali

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Spearek napisał:

Nie są "premium". Tak jak napisałem, wykonane tandetnie. Ale czytając i oglądając opinie o EVGA, to wychodzi na to, że dużo lepsze od modeli XC3.

5 minut temu, marian666666 napisał:

Bo ludzie lubią światełka lub ładny kolor wiatraczków. A to nie ma. I wcale nie ejst najtańsza bo przez miesiące była w średniej półce cenowej, żeby nie było niedomówień : ]

Przecież Zotaki czy Pality też są świetne a kosztują jeszcze mniej .. nieraz nie mają takich bolączek jak np. Asusy : ]

Gaming OC ma świecący napis, który swoją drogą wygląda równie tandetnie - w obydwu nie był jednolicie doświetlony, najlepiej go wyłączyć.

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, marian666666 napisał:

Nie no nie ma nic bardziej irytującego niż jakieś światełka z obudowy, miałem 2070super gaming x trio i tam tego od zajebania było - od razu do wyłączenia. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, nagaszyk napisał:

nie ślą do polski i nie działa mailbox, musisz mieć kogoś w DE aby Ci wysłali

Teraz zamówiłem do Holandii i przeszło  przesyłka 18 Euro.

Mam też adres na Austrie na następną :D

Ogólnie i tak tego nie ogarniam, taki burdel mają jakich mało.

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Spearek napisał:

Nie no nie ma nic bardziej irytującego niż jakieś światełka z obudowy, miałem 2070super gaming x trio i tam tego od zajebania było - od razu do wyłączenia. 

Jak coś robię na pc to patrzę na monitor a nie na obudowę🤗

Edytowane przez ODIN85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Jak coś robię na ekran to patrzę na monitor a nie na obudowę🤗

a jak cos obok Ci swieci to calkowicie nie zwracasz uwagi na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Wy macie średnio pewnie 30-35 lat a oni czyli 80% reszty graczy (15-30 lat) lubią światełka, które Wy tez byscie lubili jakbyscie tyle lat mieli : ]

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważcie że linki do 3090 był identyczne jak  wczoraj - zalecam  śledzić te wczorajsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, marian666666 napisał:

Bo Wy macie średnio pewnie 30-35 lat a oni czyli 80% reszty graczy (15-30 lat) lubią światełka, które Wy tez byscie lubili jakbyscie tyle lat mieli : ]

Ja jestem całkiem daleko jeszcze przed 30,a nie trawię zupełnie świecidełek i innych RGB.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

475x0x1.jpg

Ile jesteście skłonni dopłacić do lepszych ledów? ;) 

PS. Mnie światełka w nocy spać nie dają, szybę dopiero niedawno zamontowałem do obudowy, na szczęście ledy można wyłączyć, a szyba przylega do ściany biurka, więc nic mi nie świeci po oczach. Nie mógłbym siedzieć przy kompie, gdybym miał na wysokości oczu choinkę. 

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Spl97 napisał:

W cenie MSRP 3060 się nie doczekasz i w ogóle zapomnij.Poczekaj jak 3060 spadną do 2000-2500 zł,wtedy podejmiesz decyzję.

2000 - 2500 zł za 3060 to bardzo drogo, 2x drożej niż za mojego 1060 prawie 5 lat temu, a 3060 jest 2x wydajniejszy i ma 2x vram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi