Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, tgolik napisał:

Nie wierzę, że da się zwiększyć wydajność karty graficznej obniżając napięcie i pobór prądu. Przecież w dobrze wentylowanej obudowie karty nie throtlują.

Ano da się, moja po UV boostuje wyżej niż na stock ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4110 zł jest,więc nie mów,że ten 3070 Ti jest za poniżej 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafik787 napisał:

plomba legit, miałem identyczną w RTX3060 Eagle

Thx!

1 minutę temu, krzysiak napisał:

Plomba wygląda ok, miałem taką samą przy swoim 3070.

Thx!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

4110 zł jest,więc nie mów,że ten 3070 Ti jest za poniżej 4000 zł.

zmienili cenę :) 5 minut temu było ~3940zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzysiak napisał:

Ano da się, moja po UV boostuje wyżej niż na stock ;)

No to pozostaje mi sprawdzić.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tgolik napisał:

No to pozostaje mi sprawdzić.?

na moim strixie 3080... bez UV na stock wali w PL i obniza zegary nawet do 1900 w byle grze wymagajacej odrobine wiecej... Po UV stabilne 1980 przy 0,950v... wiecej FPS, wiecej pkt w 3dmark itp... no i mniej pradu zre skubana... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, aureumchaos napisał:

na moim strixie 3080... bez UV na stock wali w PL i obniza zegary nawet do 1900 w byle grze wymagajacej odrobine wiecej... Po UV stabilne 1980 przy 0,950v... wiecej FPS, wiecej pkt w 3dmark itp... no i mniej pradu zre skubana... 

A orientujesz się jak 3080 innych producentów się sprawują? Po STRIX oczekiwałbym najwyższej jakości wykonania i najbardziej przemyślanej konstrukcji pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, 3080TI TUF na 650W to chyba nie polata co? Dokładny spec poniżej.

Edytowane przez iacoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, iacoski napisał:

Z innej beczki, 3080TI TUF na 650W to chyba nie polata co? Dokładny spec poniżej.

Nie ten temat. Ale odpowiadając, na spokojnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Z3Z3 napisał:

Leżakują powoli :
https://www.notebooksbilliger.de/pc+hardware/grafikkarten/msi+geforce+rtx+3070+suprim+x+8g+grafikkarte+722531

Wiedz,że za chwilę u "somsiada" będą po 700 Euro, just HODL

Wszyscy HODL i HODL, a od zeszłego tygodnia w dużych rodzimych (brzoskwinie, tronukompik, gralzura, x-kłam, etc.) towaru raczej mniej niż więcej, a średnia cena za 3070/3070Ti albo w miejscu, albo w górę lekko. Więc zakładam, że to HODL to do kwietnia 2022, bo przecież na wrzesień i na święta to tylko podwyżki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prpht napisał:

Wszyscy HODL i HODL, a od zeszłego tygodnia w dużych rodzimych (brzoskwinie, tronukompik, gralzura, x-kłam, etc.) towaru raczej mniej niż więcej, a średnia cena za 3070/3070Ti albo w miejscu, albo w górę lekko. Więc zakładam, że to HODL to do kwietnia 2022, bo przecież na wrzesień i na święta to tylko podwyżki. :P

No właśnie zaobserwowałem dokładnie to samo co Ty :). Aczkolwiek obecnie Fox Komputer, Allegro i KR System mają niezłe ceny dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prpht napisał:

Wszyscy HODL i HODL, a od zeszłego tygodnia w dużych rodzimych (brzoskwinie, tronukompik, gralzura, x-kłam, etc.) towaru raczej mniej niż więcej, a średnia cena za 3070/3070Ti albo w miejscu, albo w górę lekko. Więc zakładam, że to HODL to do kwietnia 2022, bo przecież na wrzesień i na święta to tylko podwyżki. :P

Krypto się trochę odbiło i trzyma cenę, do tego ludzie widząc takie 3070 za ~4k dostają wylewu i wykupują, to po co mają bardziej obniżać ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze, że 3070 latają po tyle co 3070 Ti, a 3060 Ti używane za niewiele mniej niż te dwie wyżej. Zrobiło się trochę przez to tak że jak ktoś chce coś nowego, lepszego niż 3060, to trzeba patrzeć od razu na 3070 Ti.

Licytacje 3070 to w ogóle dziwnie wysoko latają. Półroczny Jetstream już ma 4300 zł na parę h przed końcem licytacji: https://allegrolokalnie.pl/oferta/palit-rtx-3070-jetstream-ideal-gwarancja

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, NotLuckyAtAll napisał:

Krypto się trochę odbiło i trzyma cenę, do tego ludzie widząc takie 3070 za ~4k dostają wylewu i wykupują, to po co mają bardziej obniżać ceny?

3070 będą poniżej 4k zł,tylko jeśli pojawią się wyłącznie z LHR.
A poza tym ETH odbiło się,co z tym się zgodzę,lecz z ~1800$ do ~2000$.Nie jest to jeszcze alarmujące.Taki rollercoaster(raz spadek,a raz odbicie i tak w kółko) będziemy widzieli przez najbliższe 2 tygodnie do wprowadzenia EIP 1559.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

3070 będą poniżej 4k zł,tylko jeśli pojawią się wyłącznie z LHR.
A poza tym ETH odbiło się,co z tym się zgodzę,lecz z ~1800$ do ~2000$.Nie jest to jeszcze alarmujące.

Swoją drogą, ktoś dostał już te "złote szczały" z zeszłego tygodnia? Rzeczywiście obecnie lecące 3070 są bez limitera?

Edytowane przez Prpht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma 3070 z LHR,więc obecne w magazynach sklepowych 3070 są bez tego ogranicznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Jeszcze nie ma 3070 z LHR,więc obecne w magazynach sklepowych 3070 są bez tego ogranicznika.

Wydaje mi się, że widziałem w którymś sklepie (chyba Komputronik) RTX 3070 TUF w wersji v2 i ta już limiter ma. I chyba była dostępna w ubiegłym tygodniu. Ale wersję v1 bez limitera też oferowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Spl97 napisał:

Tego TUF v2 3070 w komputronik nie widziałem.

Może dzisiaj dopiero im dostawa weszła,dzięki temu mogli zacząć ich sprzedaż.Do wczoraj nie było dosłownie żadnego 3070 z LHR w polskich sklepach.

Zgadza się. Dziś się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Wydaje mi się, że widziałem w którymś sklepie (chyba Komputronik) RTX 3070 TUF w wersji v2 i ta już limiter ma. I chyba była dostępna w ubiegłym tygodniu. Ale wersję v1 bez limitera też oferowali.

Potwierdzam:

image.png.1e47e4f44ddc2b30b201a3f40ba18a9c.png

 

PN: TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING

są też już inne wersje:

Dodatkowo MSI RTX 3070 Gaming Z Trio w wersji LHR:

PN: GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO 8G LHR

 

MSI Suprim X też ma LHR:

PN: GEFORCE RTX 3070 SUPRIM X 8G LHR

 

Ventus X3 LHR:

PN: GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X 8G OC LHR

 

ZOTAC 3070 Twin Edge OC White LHR:

PN: ZT-A30700J-10PLHR

Edytowane przez Ahc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...