Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mar_S napisał:

Nie żebym się cieszył czy cuś, to jest ten Suprim co go kupiłem, ale miałem jakieś złe przeczucie i zrezygnowałem, a oni wystawili go kilkaset złotych drożej.  :E 
Nie wziąłem go bo marne zdjęcia dali, jakby specjalnie, i teraz widzę że to z powodu tego grzebienia chyba.  ;) 

Zazwyczaj dają -23% zniżki, a tam było tylko -13%... chyba ze względu na nadzwyczajnie dobry stan. Te ich zdjęcia to o kant d... Nie dość że oświetlenie za mocne, brak kontrastu, to jeszcze tak wykadrowane że przedmiot zajmuje tyko 20% powierzchni zdjęcia... więc nawet jakby coś tam było to nie idzie zobaczyć. Właśnie wróciłem z paczkomatu, pojechał na zwrot. Jak w przyszłości powróci na sprzedaż to omijać szerokim łukiem :kupa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada 3070 Ti Ventus 3X crap? Mam chętnego na zmianę z mojej 3060 Ti bez LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... bardzo dobrze że pokazujesz ten syf z moreli :E  tylko polaki mogli by wpaść na takie coś żeby zamaskować ,pokleić,zamalować,wydrutować i sprzedawać autentycznie mówię :-P  sam jakiś czas temu kupowałem płyte i procesor szczyt skur....  cpu i jak mobo padnięte a ci idioci  piszą w opisie że w 100% sprawne ,sprawdzone , tam już śmiem twierdzić że towary które wracają nie są sprawdzane wizualnie wygląda ok sruu z opisem w 100% sprawny

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw co ludzie z tym robią że to w takim stanie u nich w outlecie ląduje :D Ja jak coś zwracam to staram się żeby produkt był idealny bo obawiam się odmowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Predix napisał:

Ja jestem ciekaw co ludzie z tym robią że to w takim stanie u nich w outlecie ląduje :D Ja jak coś zwracam to staram się żeby produkt był idealny bo obawiam się odmowy :D

Wprawdzie zwrotów z mojej strony była znikoma ilość  ale też staram się dbać o przedmioty bo mam świadomość że kiedyś ktoś może jeszcze tego używać czy to do odsprzedaży czy oddane taką mam zasadę ,a co do tego co ludzie robią z rzeczami to głowa mała niektórzy są tak roztrzepani że potrafią w ten sam dzień zepsuć,podrapać,połamać coś co kupili i najciekawsze że trochę takich akcji widziałem na własne oczy :E z różnymi rzeczami ostatnio  pod garażem  np. znajomy przejechał nówkę podkaszarkę makity  wyłożył z auta zapomniał i wstawiał auto i bez wniku sobie przejechał :E  wysiada i mówi oj trochę się pogięła a przeciagnął ją całym spodem ,ten sam znajomy i jego citroen zafirka roczna a już że tak ładnie powiem wygląda nie najlepiej  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Clix napisał:

Heh wczoraj kupiłem w Morelowym outlecie 3070 Suprim bez LHR za 4k z celem obchnięcia za +5k dla ludzi z kopalni. W opisie że po naprawie w serwisie producenta. Eeee tam myślę spoko, pewnie jak ten Eagle nawet śladu nie będzie że był naprawiany. A tu przyszło dzisiaj takie cudo ?

 

Jest tak krzywa że nawet nie idzie jej przykręcić do budy bo otwory się nie zgrywają ?

Co lepsze, podłączam ją, komp wystartował ale czerwona dioda "VGA" na mobo i buzzer piszczy. Podparłem ją lekko dalej to samo tylko że tym razem komp nagle zgasł i nie chciał się włączyć, musiałem wyłączyć i włączyć zasilacz. Przy trzeciej próbie jeszcze mocniej ją podparłem i komp wystartował. No to ok myślę włączę jakiś benchmark. Odpalam Unigine Heaven, pół minuty mija, ekran gaśnie, wentylatory na full. Pierdole, odłączam ten szrot zanim mi komputer puści z dymem. Idzie na zwrot bo nawet górnikowi szkoda taki paździeż odsprzedać.

Podejżewam że na serwisie i w sklepie testują w pionie, więc może przeszła testy... do koparki by pasowała...

Masakra...

Plus taki że miałem okazję obejżeć Suprima z bliska i przyrównać do coolera Gigabyte, chociaż bardziej na miejscu było by porównanie do Aorus'a Extreme jako to on ma topowym cooler Gigabyte.

 

 

Wysokość żeberek w Suprim 35mm, Vision 23mm ? 

Fachowa naprawa baj MSI. ? U nich to norma naprawę chyba nie ma gorszego serwisu jeśli chodzi o tą część rynku.

Natomiast dziwię się skali zainteresowanych outletem a raczej kotletem Morele, już mi wystarczy fakt że wedle opisu za sam fakt rozpakowania towaru cena leci czasami po 500 zł, a wisienką na torcie są zdjęcia wykonane krawężnikiem. W większości takie trupy się tam upłynnia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Jak wypada 3070 Ti Ventus 3X crap? Mam chętnego na zmianę z mojej 3060 Ti bez LHR.

Uszczuplone chłodzenie o 210g w porównaniu z RTX 3080, po UV nie powinno być problemu, na plus wentylatory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś metoda żeby szybciej wyszukiwać nowe aukcje na Allegro? Mam alert na liczbę przedmiotów użytkownika, ale w momencie jak ona się zmienia to one są już wykupione, trzeba by odświeżać non stop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marian666666 napisał:

Heheh ... teraz Morele powiedzą że zepsuł i pomalował  : ]

Nie powiedzą raczej, odesłałem przedwczoraj outletowego 3060 z rozwalonym gniazdem HDMI (takiego dostałem), dziś już przyszła korekta faktury i prośba o numer konta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzysiak napisał:

Nie powiedzą raczej, odesłałem przedwczoraj outletowego 3060 z rozwalonym gniazdem HDMI (takiego dostałem), dziś już przyszła korekta faktury i prośba o numer konta.

Karty z owocowego są w różnym stanie, ale wielki plus że bardzo szybko zwrot robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mar_S napisał:

Jest jakaś metoda żeby szybciej wyszukiwać nowe aukcje na Allegro? Mam alert na liczbę przedmiotów użytkownika, ale w momencie jak ona się zmienia to one są już wykupione, trzeba by odświeżać non stop?

Zanim aukcja pojawi się w wyszukiwarce musi minąć kilka minut, pracownik sklepu wysyła linka jakiemuś koledze i jakoś się żyje na tej wsi. Tak przynajmniej znikają co lepsze oferty na xscam bo pewnie o nim mowa :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o nim  :E 
Wystawili RX 590 za 900 zł, i jednocześnie RX 570 za 2x tyle.  :D 

Myślałem że może jest jakaś płatna wyszukiwarka mogąca wychwycić aukcje wcześniej, kiedyś mieli kanał RSS i często z niego korzystałem, no ale to dawno było  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Predix napisał:

Ja jestem ciekaw co ludzie z tym robią że to w takim stanie u nich w outlecie ląduje :D Ja jak coś zwracam to staram się żeby produkt był idealny bo obawiam się odmowy :D

Podejrzewam że karta pochodzi z gotowego komputera, co potwierdza fakt że przyszła w opakowaniu zastępczym bez niczego. Nawet znalazłem u nich na sklepie 3 modele komputera firmy "Action" które mają zamontowanego właśnie 3070 Suprim, na przykład ten:
https://www.morele.net/komputer-action-actina-icue-ryzen-7-5800x-16-gb-rtx-3070-1-tb-m-2-pcie-8274210/

Suprim jest cholernie ciężki i jeśli komputer był transportowany z zamontowaną kartą, takie uszkodzenie to żaden problem, port PCI-E na płycie głównej prawdopodobnie też został uszkodzony. Karta miała trochę kurzu na wentylach więc podejrzewam że ktoś oddał komputer na zwrot/reklamację i nie zabezpieczył odpowiednio do wysyłki.

Edytowane przez Clix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mar_S napisał:

Dokładnie o nim  :E 
Wystawili RX 590 za 900 zł, i jednocześnie RX 570 za 2x tyle.  :D 

Myślałem że może jest jakaś płatna wyszukiwarka mogąca wychwycić aukcje wcześniej, kiedyś mieli kanał RSS i często z niego korzystałem, no ale to dawno było  ;) 

tylko w opisie jest napisane "produkt po gwarancji" gdzie "produkt z regulaminowego zwrotu do 15 dni"

hmm.. do koparki może i by się nadała bo coś na siebie zarobi a tak do komputera to raczej średnio bo mało co o niej wiadomo

 

@edit ktoś z ciekawości sprzedawał może ostatnio swojego 1660S, jeśli tak to za ile poszła?

 

Edytowane przez Ahc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić RTX-a 3060 ti, i tutaj mam dylemat która wersja, ktoś coś może podpowie ?

Do wyboru mam te 3 modele, cena podobna, którą brać i dlaczego ?

MSI GEFORCE RTX 3060 TI GAMING X TRIO LHR
MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 3X OC LHR
Gigabyte AORUS GeForce RTX 3060 Ti Elite Rev.2 LHR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zienio napisał:

cena podobna, którą brać i dlaczego ?

Aorus & Gaming X > Ventus.

Kupując Aorusa możesz przedłużyć sobie gwarancję do 4 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Aorus & Gaming X > Ventus.

Kupując Aorusa możesz przedłużyć sobie gwarancję do 4 lat.

bezpłatnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zienio napisał:

bezpłatnie?

Bezpłatnie, po zakupie musisz zrobić konto na stronie Gigabyte i zarejestrować kartę na swoim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu walki z Zotaciem 3080ti Trinity  OC karta chyba musi lecieć na zwrot. To wręcz nie do uwierzenia żeby karta przy 55% obrotów i  1200rpm  tak hałasowała . Zadne UV nie pomoże, bo wentylatory są po prostu zbyt głośne. Tak wiec przestrzegam przed tym szrotem 

 

 

 

W dniu 9.08.2021 o 21:48, Majki78 napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ygdersil napisał:

Po tygodniu walki z Zotaciem 3080ti Trinity  OC karta chyba musi lecieć na zwrot. To wręcz nie do uwierzenia żeby karta przy 55% obrotów i  1200rpm  tak hałasowała . Zadne UV nie pomoże, bo wentylatory są po prostu zbyt głośne. Tak wiec przestrzegam przed tym szrotem 

 

 

 

Ile płaciłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ahc napisał:

tylko w opisie jest napisane "produkt po gwarancji" gdzie "produkt z regulaminowego zwrotu do 15 dni"

Produkt po gwarancji ale 2 lata rękojmi są.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kart coraz mniej, zostają głównie karty LHR, a ich cena coraz wyższa.

RTX 3070 Founders edition poszedł zna aukcji za prawie 5800zł.

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition-11021456303

Nowe, RTX 3070 non LHR, z fakturą VAT, schodzą po 6000zł:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-bez-lhr-11021247661

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-aorus-master-bez-lhr-11021256234

Używki RTX 3070, idą za ponad 5000zł:

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8g-bez-lhr-11017309490

Nowy RTX 3080 non LHR, z fakturą VAT, poszedł za 9700 zł:

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8g-bez-lhr-11017309490

A na pepperze możemy przeczytać, że:

"Ceny z dnia na dzień wracają do normy, uspokój się i poczekaj jeszcze chwile. We wrześniu już powinno być praktycznie normalnie"

https://www.pepper.pl/comments/permalink/7625561

Kurtyna.

 

 

 

  • Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Red_October napisał:

Na allegro kart coraz mniej, zostają głównie karty LHR, a ich cena coraz wyższa.

RTX 3070 Founders edition poszedł zna aukcji za prawie 5800zł.

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition-11021456303

Nowe, RTX 3070 non LHR, z fakturą VAT, schodzą po 6000zł:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-bez-lhr-11021247661

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3070-aorus-master-bez-lhr-11021256234

Używki RTX 3070, idą za ponad 5000zł:

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8g-bez-lhr-11017309490

Nowy RTX 3080 non LHR, z fakturą VAT, poszedł za 9700 zł:

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3070-suprim-8g-bez-lhr-11017309490

A na pepperze możemy przeczytać, że:

"Ceny z dnia na dzień wracają do normy, uspokój się i poczekaj jeszcze chwile. We wrześniu już powinno być praktycznie normalnie"

https://www.pepper.pl/comments/permalink/7625561

Kurtyna.

 

 

 

Heh to cieszę że brałem 3070TI TUF za 3999 z komputronika, jeszcze to nie była żadna mega okazja, rzucili 20 sztuk i wisiały chyba pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...