Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek o wszystkim

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1005 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nic się nie zawiesza i jest ok to taka krzywa jest ok? Czy powinno być równo po mniej-więcej 0.975mV?

https://imgur.com/a/o9pASKj

Przeciągnąłem po prostu i dałem zapisz, bo z shiftem to się cały wykres macha. 

17 minut temu, D3Fcon napisał:

Sorka za OT ale może ktoś wie co to za obudowa?

To custom jakiś link na bazie TEJ obudowy.

Edytowane przez snoopher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkie pytanie z mojej strony. Zamówiłem 20 września 2020r  rtx 3080 od Gigabyte w wersji eagle, zaproponowano mi wymiane na wersję lhr bo niby tamtych już nie produkują i teraz jak jest z cena bo tamta miała kosztować 3450 a ta inna tylko wersja gaming już 3750. Też wam cenę podnieśli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mi 3060ti podnieśli z 3000 na 3200, za 3080 3750 to jak za darmo

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, david771 napisał:

Szybkie pytanie z mojej strony. Zamówiłem 20 września 2020r  rtx 3080 od Gigabyte w wersji eagle, zaproponowano mi wymiane na wersję lhr bo niby tamtych już nie produkują i teraz jak jest z cena bo tamta miała kosztować 3450 a ta inna tylko wersja gaming już 3750. Też wam cenę podnieśli?

Jak  chcą/zamienili 3080 Eagle na Gaming za "niewielką" dopłatą to ja bym dopłacił. Non lhr nie dostaniesz już niestety raczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, david771 napisał:

Można brać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, david771 napisał:

Podnieśli bo to inna, lepsza wersja. One gdzieś o tyle cenowo się różniły na premierę, generalnie pewnie masz wersje non oc eagle której praktycznie nie robią także możesz brać za małą dopłatą chłodniejszą, cichszą kartę albo czekać nie wiadomo ile. Ja bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, snoopher napisał:

Nic się nie zawiesza i jest ok to taka krzywa jest ok? Czy powinno być równo po mniej-więcej 0.975mV?

ta krzywa nie jest ok, powinna być prosta. Jeśli np. ustawisz te 0.975v, to od tego w prawo do końca musi być prosta

luknij TUTAJ

Edytowane przez maras2574
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, maras2574 napisał:

ta krzywa nie jest ok, powinna być prosta. Jeśli np. ustawisz te 0.975v, to od tego w prawo do końca musi być prosta

luknij TUTAJ

Dzięki, sprawdzę ;) Widzę, że pominąłem zmniejszanie MHz rdzenia na starcie..

Dopiero sprawdzam temat, bo przy 3080 trochę ciepło się robi.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.09.2021 o 13:46, hnd napisał:

Ma ktoś MSI RTX 3060 Ti Gaming X LHR? Jak to się sprawuje? Warto zmieniać na nią Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC Pro ( bez LHR)? Karta z x-kom za ~2300 zł. 

Ja mam, karta bardzo lekko słyszalna, Marka sama w sobie jak to msi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Bladzioch napisał:

Ja mam, karta bardzo lekko słyszalna, Marka sama w sobie jak to msi

Któryś z wentylatorów terkocze/świszczy czy na niskich rpm są całkowicie bezgłośne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że problem z dostępnością GPU się skończy, to nie jest to co było na przełomie 2020/2021 gdzie nie było nic. Teraz na półkach walają się karty, można przebierać w modelach, jednak ceny w większości przypadków zwalają z nóg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RAMu tyle co było, wydajność niewiele wyższa, prądu to żłopie ile wlezie, a ceny powalają. Ot sytuacja w 2021.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, snoopher napisał:

Dzięki, sprawdzę ;) Widzę, że pominąłem zmniejszanie MHz rdzenia na starcie..

Dopiero sprawdzam temat, bo przy 3080 trochę ciepło się robi.

Ja mam np. tak :

NQp90gi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Griszah napisał:

Odnoszę wrażenie, że problem z dostępnością GPU się skończy, to nie jest to co było na przełomie 2020/2021 gdzie nie było nic. Teraz na półkach walają się karty, można przebierać w modelach, jednak ceny w większości przypadków zwalają z nóg. 

Rok od premiery serii 30XX i jest nadal cyrk. Ceny spadly na chwile w czerwcu/lipcu, wydawalo sie ze juz powoli wroca do normalnych a one z powrotem rosna. A internety twierdza, ze to moze potrwac do konca 2022.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kart jest dużo i można je bez problemu kupić, w ostateczności nawet przez jakiegoś pośrednika ze szwabskiego sklepu, ale to ostateczność raczej.  :)
Sam kupuję ich znacznie więcej niż ostatecznie biorę, wczoraj wpadły na przykład dwie 6700 XT na Amazonie po 3500 zł, zostawiłem tylko tą lepszą.
Ale jakby ktoś chciał to można się dogadać, zresztą nie tylko ze mną bo jest tu więcej myśliwych, i ostatecznie można jedną kartę co jakiś czas puścić koledze po kosztach, plus mała opłata manipulacyjna.  :E  

Pisałem zresztą w innym temacie że mam kupioną jedną 6600 XT w dobrej wersji i cenie której nie chcę, i zgłosiła się jedna osoba. Ale niestety nie zrozumiał że jak chce kartę to musi zapłacić z góry i ja dopiero wtedy ją opłacę, bo jakbym miał płacić ze swoich to wolę ją już puścić na własny rachunek i 500 zł drożej.  :E 

Także odnoszę wrażenie że płaczki chyba lubią narzekać a wcale nie chcą kupować, w powody nie wnikam.  :P 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Mar_S napisał:

Kart jest dużo i można je bez problemu kupić, w ostateczności nawet przez jakiegoś pośrednika ze szwabskiego sklepu, ale to ostateczność raczej.  :)
Sam kupuję ich znacznie więcej niż ostatecznie biorę, wczoraj wpadły na przykład dwie 6700 XT na Amazonie po 3500 zł, zostawiłem tylko tą lepszą.
Ale jakby ktoś chciał to można się dogadać, zresztą nie tylko ze mną bo jest tu więcej myśliwych, i ostatecznie można jedną kartę co jakiś czas puścić koledze po kosztach, plus mała opłata manipulacyjna.  :E  

Pisałem zresztą w innym temacie że mam kupioną jedną 6600 XT w dobrej wersji i cenie której nie chcę, i zgłosiła się jedna osoba. Ale niestety nie zrozumiał że jak chce kartę to musi zapłacić z góry i ja dopiero wtedy ją opłacę, bo jakbym miał płacić ze swoich to wolę ją już puścić na własny rachunek i 500 zł drożej.  :E 

Także odnoszę wrażenie że płaczki chyba lubią narzekać a wcale nie chcą kupować, w powody nie wnikam.  :P 

Wszyscy jestesmy Ci wdziecznie za wyklad na temat kupowani kart. Jestesmy pod duzym wrazeniem Twojej zaradnosci i Twojego geniuszu!

• Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To nie jest geniusz tylko umiejętność myślenia i wyciągania wniosków z tego co widzę, Ty czekasz od roku wuj wie na co i nadal nic nie kupiłeś, tak przynajmniej wynika z wypowiedzi.
I kompletną bzdurą jest gadanie że "ten cyrk" trwa już rok, 3080 można było bez problemu kupić po premierze ale idioci czekali na spadek cen, podobnie było przy 3070 oraz 3060 Ti. Dopiero 3060 faktycznie wystartowały już w momencie kiedy rynek był wydrenowany i od początku miały znacznie zawyżoną cenę i słabą dostępność.
Także przyjemnego czekania, i mam szczerą nadzieję że to faktycznie potrwa aż do końca 2022 roku, tego Ci życzę bo ewidentnie lubisz czekanie nie wiadomo na co i marudzenie nie wiadomo po co.  :E 

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mar_S akurat z tego co się orientuje, to Janusz tu sporo okazji wrzucał i sporo kart przytulił, czy dalej kupuje nie wiem, może po prostu śledzi wątek. W każdym razie też zgadzam się, że karty dało się kupić, oczywiście większość ludzi będzie gęgać, że kart nie ma, no bo dla większości nie ma, ludzie na ogół nie są zaradni. 

Pomagam złożyć znajomemu komputer, podesłał mi co chce i jemu wyszła kwota 8300, a ja za te same części zamknąłem się w 7200. Tak właśnie ludzie potrafią szukać w Internecie. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Mar_S napisał:

To nie jest geniusz tylko umiejętność myślenia i wyciągania wniosków z tego co widzę, Ty czekasz od roku wuj wie na co i nadal nic nie kupiłeś, tak przynajmniej wynika z wypowiedzi.
I kompletną bzdurą jest gadanie że "ten cyrk" trwa już rok, 3080 można było bez problemu kupić po premierze ale idioci czekali na spadek cen, podobnie było przy 3070 oraz 3060 Ti. Dopiero 3060 faktycznie wystartowały już w momencie kiedy rynek był wydrenowany i od początku miały znacznie zawyżoną cenę i słabą dostępność.
Także przyjemnego czekania, i mam szczerą nadzieję że to faktycznie potrwa aż do końca 2022 roku, tego Ci życzę bo ewidentnie lubisz czekanie nie wiadomo na co i marudzenie nie wiadomo po co.  :E 

No mi sie jeszcze zadnej kart z serii 30XX czy 6XXX nie udalo kupic... Jak Ty to robisz, ze tak karty na Amazonie kupujesz? Sa jakies strony z alarmami, czy cos?

1 minutę temu, kowallosu napisał:

@Mar_S akurat z tego co się orientuje, to Janusz tu sporo okazji wrzucał i sporo kart przytulił, czy dalej kupuje nie wiem, może po prostu śledzi wątek. W każdym razie też zgadzam się, że karty dało się kupić, oczywiście większość ludzi będzie gęgać, że kart nie ma, no bo dla większości nie ma, ludzie na ogół nie są zaradni. 

Pomagam złożyć znajomemu komputer, podesłał mi co chce i jemu wyszła kwota 8300, a ja za te same części zamknąłem się w 7200. Tak właśnie ludzie potrafią szukać w Internecie. 

Lubie sie posmiac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pare razy wspomniany telegram i alerty cenowe, dodatkowy emat w ktorym sa wrzucane "okazje"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Janusz_75 Ty tak na serio? Kurde aż niemożliwe, że pomyliłem nicki, bo tylko jednego Janusza kojarzę z tego wątku.... Pamiętam właśnie Ciebie z zakupu RX 6900XT lub 6800XT w spoko cenie. No chyba, że anulowali :D 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kowallosu napisał:

@Janusz_75 Ty tak na serio? Kurde aż niemożliwe, że pomyliłem nicki, bo tylko jednego Janusza kojarzę z tego wątku.... Pamiętam właśnie Ciebie z zakupu RX 6900XT lub 6800XT w spoko cenie. No chyba, że anulowali :D 

Zapoznaj się może z pojęciem: ironia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kowallosu napisał:

Jaja sobie robilem z kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi