Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tgolik napisał:

Pisałbym o kartach ale co ja poradzę na to, że w sprzedaży są tylko klimatyzatory??

ME odkręci kurek i będzie(cie) mogli czatować pod wejściem. Ciekawe tylko jak rozwiążą problem odstępu 2m od drugiej osoby przy takim towarze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SviRu007 napisał:

Generalnie jesli masz do wrzucenia 30-40kzl w ta technologie > Juz nie będę tutaj marudził, że awaryjność, że klimat u nas jest nieidealny - oszpecenie architektury... i ogólnie pieprzenie się z tym. Lepiej wyjdziesz inwestując swoje pieniądze w cokolwiek krypto, akcje, ETF... No ale to kwestia swiadomosci. Ludzie wrzucaja po 100k w pompy ciepla, panele... a nie rozumieją, że czas zwrotu to 10-20 lat jak nie więcej > w dobie energooszczędnych domów. 

Nie wiem skąd wziołeś te 10-20 lat ale są to głupoty totalne, według moich wyliczeń zwrot inwestycji to 5-7 lat. Nie wliczając w to 8-15K PL które zarobię na na kopaniu w tym roku.  W ogóle co do inwestowania w krypto ETFy itp akcje itp. To nie bierzesz pod uwagę bardzo ważnej rzeczy. Ogromna ilość ludzi traci na tym. Przecież tu nie ma cudów na każdego kto zarobi 1K PLN przypada ktoś kto traci 1K PLN. 
Proste liczenie koszt instalacji po zwrocie 6K PLN to ~25K PLN.
Roczny koszt prądu zakłądając wzrost ceny o tylko 5% rocznie, gdzie już w przyszłym roku podwyżki mają wynościć 10-15% Choć niektórzy straszą że i 20%

2021 - 3690 zł
2022 - 4158
2023 - 4365
2024 - 4584
2025 - 4813
2026 - 5054 
2027 - 5306
w 7 lat szacowane wydatki na prąd bez PV (w moim przypadku) to 31 970 zł. Koszt instalacji 25 ty zł. Roczny rachunek za prąd z instalacją ~360 zł nawet zakładając że ten koszt również wzrośnie 5% rocznie to wychodzi 3435 zł w 7 lat. To jest założenie nie korzystne dla PV i mało prawdopodobne. To i tak zostaje jeszcze ~3,5K PLN na powiedzmy serwis itp. Gwarancja na wszystko 15 lat. Jak do tego wliczyłbym sobie urobek na ETH to tylko w tym roku wychodzi mi minimum 8-10 K PLN. Także weź mi wytłumacz skąd wziąłeś 10-20 lat. Jeszcze te 10 jako górna granica zwrotu to bym się nie kłócił ale 20 to absurd jakiś. Także chętnie zobaczę Twoje wyliczenia. I zobaczymy kto czego nie rozumie.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj tez zadzwonil X-kom z propozycja vouchera na 1k.

Mam zamowienie na TUF 3080, ostatnio znana pozycja w kolejce 30. Typowa gadka ze tamtego modelu nie produkuja, jednak jest LHR. Z tym ze czas oczekiwania na tego LHRA jest wydluzony.

No ale decyzja ze czekam dalej, pewnie do premiery rtx 4xxx :D 

Edytowane przez pox88
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przed chwilą dzwonili z propozycją 1K PLN za rezygnację z 3080 Asus STRIX. Zapytałem czy dadzą 2K PLN:E Niestety nie, więc odrzuciłem ich ofertę ?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, pox88 napisał:

Do mnie dzisiaj tez zadzwonil X-kom z propozycja vouchera na 1k.
Mam zamowienie na TUF 3080, ostatnio znana pozycja w kolejce 30. 

No ale decyzja ze czekam dalej, pewnie do premiery rtx 4xxx :D 

A ja będę czekał i wezmę go nawet mając już w budzie 4xxxx!
Na Owsiaka oddam, a nie odpuszczę!  ?
DO BYDGOSZCZY BĘDĘ JECHAŁ ! (po niego) 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

 

A ja będę czekał i wezmę go nawet mając już w budzie 4xxxx!
Na Owsiaka oddam, a nie odpuszczę!  ?
DO BYDGOSZCZY BĘDĘ JACHAŁ ! (po niego) 

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dadi82 napisał:

Do mnie też przed chwilą dzwonili z propozycją 1K PLN za rezygnację z 3080 Asus STRIX. Zapytałem czy dadzą 2K PLN:E Niestety nie, więc odrzuciłem ich ofertę ?

No patrz...... a mieli nie dzwonić -  w końcu ich męczysz co tydzień o miejsce w kolejce:-D

 

  

2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Bo to miałem na mysli ;)

 

Młodsi mogą nie wiedzieć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

Do mnie też przed chwilą dzwonili z propozycją 1K PLN za rezygnację z 3080 Asus STRIX. Zapytałem czy dadzą 2K PLN:E Niestety nie, więc odrzuciłem ich ofertę ?

Czy wysondowałeś, czy Strixy są lub będą dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tgolik napisał:

Ja mam ogrzewanie elektryczne i wydaję na prąd 12 tys. rocznie. Wydając 20-30 tys. na pompę powietrzną spłaciłbym ją w 3 lata. Musiałbym tylko zrobić remont domu i rozprowadzić CO lub kanały do ogrzewania nawiewowego.

no to twoj przypadek jest skrajny - ogrzewanie elektryczne raczej malo powszechne i w tym wypadku ok. 12tys rocznie to niezly overkill. Chyba, ze to razem ze zuzyciem całego domu a nie tylko ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SviRu007 napisał:

no to twoj przypadek jest skrajny - ogrzewanie elektryczne raczej malo powszechne i w tym wypadku ok. 12tys rocznie to niezly overkill. Chyba, ze to razem ze zuzyciem całego domu a nie tylko ogrzewania.

Oczywiście wszystko razem. Wygodnie ale drogo.

Zimą mógłbym kopać ETH za darmo, bo nie ma znaczenia, przez co przepuszczam prąd, żeby ogrzewać chałupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zhao napisał:

Ja tak samo Allegro lokalnie jest dla mnie po prostu niewidoczne

Poszło na "dorosłe" Allegro i moje spostrzeżenia, jako PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU sprzedający.
NIEZŁE skurw....stwo to allegro, bo absolutnie nie panuje się nad WŁASNYM OGŁOSZENIEM!

Jak dajesz ogłoszenie, to z automatu i bez pytania przenosi Cię na "allegro lokalnie".
Można "się postawić" i wystawić "poprzez stary formularz", ale... tu dalej jest "myk", bo...
Wystawiasz ogłoszenie, ale we własnej zakładce usera allegro (noralnego), we własnych "wystawionych" nie da się niczego podejrzeć - bo po kliknięciu w "wystawione" - przenosi znów "z automatu" do allegro lokalnie (a ponieważ sam objechałeś lokalnie i poszło na "normalne" allegro, to... nie widać własnego ogłoszenia we własnym panelu - LOL! - bo jesteś już na "lokalnie" a ogłoszenie jest na Allegro (normalnym)).

Co ciekawe.
Mobilnie nawet cwaniaki też dali dwie appy.
 
1. Allegro (normalne) - gdzie nie ma zakładki "wystawione", bo to apka widocznie wyłącznie dla kupujących (tak to rozumiem).
2. Allegro lokalnie - i tu też zobaczysz... grzyba :), bo Twoje ogłoszenie jest w allegro (zwykłym), a nie w allegro lokalnie, więc łaskawie w zakładce "wystawione" (bo tutaj już takowa jest! a jakże!) - też nie ma nic do zobaczenia. :)

Można sobie tylko kliknąć w link do własnego ogłoszenia w... mailu od allegro, że ogłoszenie poszło.
Ale tak po prostu, jak człowiek, tna piechotę i z własnego panelu usera allegro, to go nie znajdziesz, nie zedytujesz.

Jakiś curva cyrk IMO. ;)


 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

To wszystko jest po to żeby zwykli użytkownicy przenieśli się na lokalnie, ale to nie pykło - wszystkie aukcje wystawione na normalnym allegro powinny być w "moja sprzedaż"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego RTX 3070 Z Trio i teraz dwa pytania:

 

1. Opłaca się rejestrować zakup karty na stronie MSI?

2. Pytanie o G-Sync. Mam  Monitor Samsung Odyssey G5 - 27 cali  - Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD) i on ma funkcję FreeSync. W panelu Nvidia niby ustawiłem funkcję G-Sync, ale w opcjach monitora mam ustawione "FreeSync - włączona" i nie wiem czy to jest OK? Mam dwa zdjęcia z ustawień i jeśli ktoś by mi pomógł z tym na priv to byłoby super.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że @JeRRy_F3D mógłby jakiś pamiętnik ze swoich postów na forum wydać i ewentualnie dodać coś jeszcze do tego.

Mam już tytuł: "Przygody skalpera, czyli jak sprzedawałem jedną kartę graficzną na alledrogo"

Czekam na dalsze odcinki :]

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

Myślę, że @JeRRy_F3D mógłby jakiś pamiętnik ze swoich postów na forum wydać i ewentualnie dodać coś jeszcze do tego.

Mam już tytuł: "Przygody skalpera, czyli jak sprzedawałem jedną kartę graficzną na alledrogo"

Czekam na dalsze odcinki :]

Hiehie... wspominki z pajęczynką :D

 

 

5 minut temu, addept napisał:

Mam już tytuł: "Przygody skalpera, czyli jak sprzedawałem jedną kartę graficzną na alledrogo"

Nie jedną, a JEDYNĄ. :)
I - nie zgadzam się z określeniem SKALPER! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@addept

Każdy kiedyś zaczynał,ale nie przeczę..Troche dziwnie to wygląda jak Jerry ma konto od 20 lat i nigdy nic nie sprzedał....:E

15 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Nie jedną, a JEDYNĄ. :)
I - nie zgadzam się z określeniem SKALPER! ;)

O przepraszam ...masz dwie karty 3070+3080 :E Ja np nie mam żadnej (wszystkie sprzedane:lol2:)czekam na dobry ruch z 3090 i zostawiam raczej dla siebie:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zhao napisał:

@addept

Każdy kiedyś zaczynał,ale nie przeczę..Troche dziwnie to wygląda jak Jerry ma konto od 20 lat i nigdy nic nie sprzedał....:E

Też mnie to bawi. To była dla mnie "zdobycz technologiczna", jak nr TPSA 0202122 ;)
Raczej sam "downloading Allegro". Nigdy "uploading" ;)

 

8 minut temu, Zhao napisał:

@addept

O przepraszam ...masz dwie karty 3070+3080 :E 

JEDYNĄ, jaką w życiu sprzedaję na Allegro :)
Dwie, to mam od 10 dni! :)
Już nigdy nie zrobię takiego numeru, jak przed premierą wielkiego rtx 30xx!, gdzie sprzedałem 1080ti i musiałem cepa zmieniać, na takiego "bez F" ;)
(psikutas bez F) ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Od 10 dni! :)
Już nigdy nie zrobię takiego numeru, jak przed premierą wielkiego rtx 30xx!, gdzie sprzedałem 1080ti i musiałem cepa zmieniać, na takiego "bez F" ;)

Mądry Polak po szkodzie- Ja swojego gtxa1080 sprzedałem dopiero jak miałem pierwszego rtxa 3080 w budzie (potem tych kart się namnożyło trochę,ale zasada ta sama:E:lol2:)

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zhao napisał:

Mądry Polak po szkodzie- Ja swojego gtxa1080 sprzedałem dopiero jak miałem pierwszego rtxa 3080 w budzie 

Dlatego...
 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

@JeRRy_F3D Postaraj się dodać Payu teraz 99% kupujących tak płaci

Właśnie zastanawiałem się gdzie sie do tego dokopać ? :hmm:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-aktywowac-usluge-payu-w-allegro-finanse-9dGRX6dPqUk

Hmm... mam aktywne PayU w zakładce rozliczeń. :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...