Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lukaszgos napisał:

Z ciekawości, jak się zapatrujecie na GB Gaming OC (2699), Eagle non-OC (2399) i Asus Dual Mini (chyba OC) (2399)?

Cały czas tak myślałem, że ten GB za 2700 to już blisko cen sklepowych, a jednak z jednej strony wolałbym inną serię, a z drugiej strony żal dopłacać 300 zł ponad cenę Duala Mini, na którym można byłoby po prostu posadzić 2xP12. Jak myślę o takim czymś za 2399 zł karta + 80 zł wentyle z konwerterem i sprzedanie mojego 1070ti z Accelero za jakieś 1500 zł po prowizji, to jednak mi się smutno robi, że nie stanąłem na głowie i nie pojawiłem się tam z rana. Pewnie dałoby się dogadać z jakąś grupą na wzajemne trzymanie kolejki przy chodzeniu do toalety, po kawę itd. Miałem już przygotowane power banki do lapka, żeby normalnie robić pracę, siedząc w tej kolejce. Tylko coś mi wypadło (mówiąc szczerze: głupie wątpliwości i sprawdzanie czegoś przed wyjściem, zamiast zabrania się z telefonem i lapkiem i sprawdzania tego już na miejscu) i mimo wstania o 5 rano dojechałem dopiero na 8:45.

W sumie to nawet pierniczonego non-ti można było kupić za 1999 zł i sprzedać tego 1070ti, odświeżając po prostu gwarancję, że tak powiem, i ubezpieczając się od padnięcia karty na kilka lat, przy minimalnym koszcie swapu. Ci ludzie z wczesnych godzin rannych jeszcze mieli szansę coś kupić, bo osób było przed tymi z 3 rano jakieś 100, może 120, na pewno nie 200 i nie 400. Może gdybym faktycznie dowlókł tam zwłoki o 5–6 rano, to już by coś było. Mam mieszane uczucia i na zmianę trochę pluję sobie w brodę, a trochę się cieszę, że jednak tego nie kupiłem.

Zresztą dlatego właśnie pytam, czy jest wśród nas ktoś, komu udało się kupić — albo nie udało się kupić, bo się karty wyczerpały, ale może mi powiedzieć, od której godziny stał.

Mam nadzieję, że z 3070 i wyżej też coś zrobią, to już nie będę się patyczkował, tylko zaliczę lekkie odwodnienie i kilka godzin pracy w kalesonach. Oby przed zimą. Z drugiej strony pierniczyć ich wszystkich, jest kilka fajnych modułów do NWN jeszcze do ogrania, plus Eisenwald, Grid 1–2, Pathfinder, Ember, Divinity: Original Sin 1 i 2, Outer Worlds, Dirt 4, Kingdom Come: Deliverance też jeszcze nie przeszedłem, a Jedi: Fallen Ordera chyba udźwignę na 1440 Ultra przy 40 fps, więc realnie patrząc i tak jestem chyba ustawiony do października 2022, czy kiedy tam ma wyjść Lovelace, nowy AMD i Alchemik. Na nowego Dragon Age'a i nowego Mass Effecta i tak pewnie ze 2–3 lata przyjdzie poczekać. A ten 1070ti puszczony na 2100/8400 (VRAM kiepski i się nie kręci) przy błogiej ciszy piechotą nie chodzi.

Dobra, zamykam wirtualną paszczę, zanim znowu zacznę blogować.

To ty jeszcze karty nie kupiłeś? Luuuuudzie, toż to już serial brazylijski można by nakręcić o tym jak nie kupiłeś od roku karty graficznej. 

  • Thanks 2
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, addept napisał:

To ty jeszcze karty nie kupiłeś? Luuuuudzie, toż to już serial brazylijski można by nakręcić o tym jak nie kupiłeś od roku karty graficznej. 

Kolega jest pisarzem - nie odbieraj mu tej przyjemności uzewnętrznienia się ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam skromnie, żeby nie dołować niektórych, nie powiem ile mi razem z bratem kart graficznych przewinęło się fizycznie przez ręce przez ręce przez ostatnie pół roku (nie liczę nie zrealizowanych zamówień). Większość u brata, ale on musiał iść na ilość ze względu na to, że później zaczynał (trzy miesiące temu) i karty bez LHR szybko się skończyły zanim pierwsze zamówienia mu wpadły ;) 

Karty stare, karty nowsze, topowych modeli nie było w tym, ale co wpadło to i tak ucieszyło. 

I wyobrażam sobie, że inni forumowicze, którzy siedzą ciszej niż ja, mieli tych kart tak ze 3-5 x więcej. 

A tutaj problem z jedną kartą graficzną i narzekania, że od roku nie da się nic kupić ... ludzie ...

Edytowane przez addept
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, addept napisał:

I wyobrażam sobie, że inni forumowicze, którzy siedzą ciszej niż ja, mieli tych kart tak ze 3-5 x więcej. 

A tutaj problem z jedną kartą graficzną i narzekania, że od roku nie da się nic kupić ... ludzie ...

Ja sam "kilka"  3080 przerzuciłem  przez ten rok a właściwie dwa bo 20-21 - Teraz chce 3090   sla dla siebie a co będzie pod koniec 2022? kto to wie....?

Ale ludzie są wkur wkurzeni,że Xkom tak wali z terminami jeden ma inny nie etc i ja to rozumiem ten tort dla xcuma z tyłka się nie wziął

 

Edytowane przez Zhao
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, addept napisał:

A tutaj problem z jedną kartą graficzną i narzekania, że od roku nie da się nic kupić ... ludzie ...

Raczej na to że od roku nie zrealizowali zamówienia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupujący często nabywają je tylko po to, by po jakimś czasie sprzedać z zyskiem, co tworzy samonapędzająca się spiralę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Panowie, mogę tylko przyznać rację i stwierdzić, że czuję się jeszcze bardziej głupio, niż wyglądam. ;)

Najbardziej żal, że nie kupiłem 3070ti, gdy było za 3800 zł. Mam nadzieję, że uda mi się odizolować od tego badziewia do czasu, aż np. EVGA przyśle mi tego notify'a na 3080 za 3900 zł. Jak skończę w końcu KCD, to będę nadrabiał zaległości w mniej żernych grach idące aż do 2015 r., więc może mi się to uspokoi.

 

49 minut temu, G3MB0Y napisał:

Mając 1070ti, to nawet nie myślałbym nad zmianą, no chyba, że masz monitor 1440p 144hz to wtedy lipa. :kwasny:

75. I na ultra nie wyciągam, a na punkcie ultra mam fisia. W Wieśku Trzecim 60 fps locka jeszcze wyrobię, ale w czymś nowszym już nie za bardzo. Mogą być spadki poniżej 40, a miejscami nawet poniżej 30 fps, co np. w dość dynamicznej szermierce pierwszoosobowej takie świetne nie jest. Poza tym monitor jest duży (32'') i skalowane 4K często na nim lepiej wygląda niż natywne 1440p.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Auberon napisał:

Raczej na to że od roku nie zrealizowali zamówienia.

Czekanie przez rok na to, że jakiś jeden sklep raczy zrealizować zamówienie w premierowej cenie, z punktu widzenia tego tematu, gdzie przewijały się non stop relacje forumowiczów pokazujące jasno, że różne sklepy masowo anulowały zamówienia, rozjeżdżały karty wózkami widłowymi na magazynach i inne takie przygody, jest co najmniej naiwnością. 

@lukaszgos Już kiedyś pisałem, że weź nadgodziny, zarób na kartę i ją po prostu kup. Sam zresztą zgadzałeś się, że to byłoby najbardziej efektywne, bo masz możliwości by dobrze zarobić, a przez sprawę z kartami nie możesz skupić się na pracy i parę intrantnych zleceń tobie uciekło przez te szukanie kart (twoje słowa). Zrób to wreszcie dla własnego zdrowia psychicznego. Kup kartę, odrobisz sobie ją potem w pracy. 

Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Czekanie przez rok na to, że jakiś jeden sklep raczy zrealizować zamówienie w premierowej cenie, z punktu widzenia tego tematu, gdzie przewijały się non stop relacje forumowiczów pokazujące jasno, że różne sklepy masowo anulowały zamówienia, rozjeżdżały karty wózkami widłowymi na magazynach i inne takie przygody, jest co najmniej naiwnością. 

Albo... wiarą w ludzi.
Nie bądź okrutny. Nie kop słabszych. ;)
Są tu przecież żywe dowody na to, że to jednak działa, a niemożliwe do dostania GPU dostają po... 13 miesiącach ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Czekanie przez rok na to, że jakiś jeden sklep raczy zrealizować zamówienie w premierowej cenie, z punktu widzenia tego tematu, gdzie przewijały się non stop relacje forumowiczów pokazujące jasno, że różne sklepy masowo anulowały zamówienia, rozjeżdżały karty wózkami widłowymi na magazynach i inne takie przygody, jest co najmniej naiwnością. 

tylko po co to komentować skoro wystarczyło odrobinę zaangażowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D Dopisałem coś jeszcze do poprzedniego posta. Może teraz zrozumiesz lepiej moją irytację na kolegę i jego brak zdecydowania. Nie zamierzam przytaczać jego słów sprzed dwóch miesięcy by go nie dołować dodatkowo, ale możesz sam sobie poszukać tego co pisał o swojej pracy, zarobkach i szukaniu karty.

Tu mamy ewidentny brak zdecydowania połączony z czekaniem na świętego Mikołaja i gwiazdkę z nieba. A przypominam, że mamy do czynienia z dorosłym facetem, który, patrząc na jego poprzednie posty (te sprzed miesięcy) doskonale zdawał sobie sprawę, że lepiej dla niego samego kupić kartę i zakończyć ten cyrk niż wpadać w depresję szukając świetego Grala lub też czekając aż tego Grala ktoś mu podaruje. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, addept napisał:

@lukaszgos Już kiedyś pisałem, że weź nadgodziny, zarób na kartę i ją po prostu kup. Sam zresztą zgadzałeś się, że to byłoby najbardziej efektywne, bo masz możliwości by dobrze zarobić, a przez sprawę z kartami nie możesz skupić się na pracy i parę intrantnych zleceń tobie uciekło przez te szukanie kart (twoje słowa). Zrób to wreszcie dla własnego zdrowia psychicznego. Kup kartę, odrobisz sobie ją potem w pracy. 

Ogórkowy sezon od miesiąca. We wrześniu strata (urlop, choroba, potem przeprowadzka), październik wygląda słabo. Ale pies to ganiał. Skończę KCD, to na zaległych grach z 2015 r. i tak będę miał max, więc mi ciśnienie spadnie. Szkoda, że nie ma szczepionki na upgrejdozę.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

@JeRRy_F3D Dopisałem coś jeszcze do poprzedniego posta. Może teraz zrozumiesz lepiej moją irytację na kolegę i jego brak zdecydowania. Nie zamierzam przytaczać jego słów sprzed dwóch miesięcy by go nie dołować dodatkowo, ale możesz sam sobie poszukać tego co pisał o swojej pracy, zarobkach i szukaniu karty.

Uuu... aż tak "nie siedzę" w temacie i nie będę drążył, aczkolwiek rozumiem, że temat był grubszy ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070/3060ti/3060 dało się kupić na ich premierę i chwile po w miarę normalnych cenach, jak ktoś chciał kartę to już ją dawno ma, jedynie ludzie którzy łudzili się że krypto upadnie lub osoby piszące że nie kupią karty dopóki nie zejdzie do ceny msrp jej nie mają tak szczerze.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MSF Koi napisał:

3070/3060ti/3060 dało się kupić na ich premierę i chwile po w miarę normalnych cenach,

Czy możemy zakończyć już ten temat "premier", "dostępności" i "normalnych cen"?
Raz, że są z zadu - a dwa - są w życiu też takie sytuację, że ktoś tego nie zrobił "na czas" - nie miał kasy, nie miał czasu, miał w życiu ważniejsze tematy.
Nie kupił w ciągu pierwszego tygodnia i co? Ma się powiesić, czy do dziś biczować?

Przecież wiemy, jak było / jest.
Zdeterminowany sobie wykombinował. "Normalny" wącha gumy do dziś IMO. 

3 minuty temu, lukaszgos napisał:

@JeRRy_F3D Był był. Już się zamykam i znikam, żeby ludzi nie denerwować i siebie nie nakręcać.

Wyluzuj. To nie sąd kapturowy.
Gadamy tylko...

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czy możemy zakończyć już ten temat "premier", "dostępności" i "normalnych cen"?
Raz, że są z zadu - a dwa - są w życiu sytuację że ktoś tego nie zrobił - nie miał kasy, nie miał czasu, miał w życiu ważniejsze tematy. Nie kupił w ciągu pierwszego tygodnia i co?
Ma się powiesić, czy do dziś biczować? Przecież wiemy, jak jest. Zdeterminowany sobie wykombinował. "Normalny" wącha gumy do dziś IMO. 

Wyluzuj. To nie sąd kapturowy.
Gadamy tylko...

Premiery tych kart były w różnych miesiącach także jak na każdą nie miał kasy to już jego problem tbh. Poza tym te 3070/3060ti/3060 dało się całkiem długo po ich premierze w normalnej cenie kupić, w szczególności 3070.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też staram się kolegi nie piętnować, tylko mu pomóc. Bo to nic zdrowego tak się udręczać w temacie zakupu karty graficznej. Sam niekiedy potrafię się zafiksować na jakimś punkcie, więc wiem doskonale, że należy po prostu taką pętlę, która zaciska się wówczas wokół człowieka, po prostu przeciąć i zakończyć temat albo rezygnując z zakupu albo też po prostu kupić i mieć spokój. A jeśli leżące zamówienie zrealizują, to jedną z kart się sprzeda i będzie super. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Stara śpiewka, czekacze i wąsacze kart dalej nie mają :)

Przepraszam  bardzo!? Ja mam wąsy (rzadko się gole) a karty miałem i sprzedałem  :rotfl:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zhao haha, bez urazy kolego, to była metafora, myślę że załapałeś i tak. Cóż, to tylko pokazuje że i w tym przypadku są wyjątki od reguły. I to cieszy :)

 

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janusz_75 napisał:

za 3K?

Myślę, ża za więcej niż kupiłem, haha.

3 godziny temu, Doamdor napisał:

Ale ten GTX 970 HOF robi wrażenie, TUF wygląda biednie.

Wodujesz i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fenrir_14 napisał:

@Zhao haha, bez urazy kolego, to była metafora, myślę że załapałeś i tak. Cóż, to tylko pokazuje że i w tym przypadku są wyjątki od reguły. I to cieszy :)

 

haha  Wiem ?- nie widzisz,że sam się z tego śmieje?;):* tak dla rozładowania tej grobowej atmosfery

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MSF Koi napisał:

3070/3060ti/3060 dało się kupić na ich premierę i chwile po w miarę normalnych cenach, jak ktoś chciał kartę to już ją dawno ma, jedynie ludzie którzy łudzili się że krypto upadnie lub osoby piszące że nie kupią karty dopóki nie zejdzie do ceny msrp jej nie mają tak szczerze.

Osoby co najbardziej narzekają, to nigdy karty nie kupią, zawsze będzie za droga, za słaba, za brzydka, za duża. 

Najtrudniej było kupić 3080. Cała reszta była do kupienia. No 3060Ti z tego co pamiętam też w pewnym momencie zniknęła. 

Najprościej było ze słabiutkimi 3060 :)  do mnie nawet przyjechały 4 karty z różnych sklepów 3060 LHR z dnia premiery w pierwszej rewizji, po chyba 2100 albo niecałe 2000, model palit dual. Chciałem sobie koparkę wtedy zbudować :D  taką z krwi i kości, na stelażu. no i poczytałem, że kopać się nie da,  bo blokady LHR itd. Wtedy też jakoś krypto lekko spadło. i każde zamówienie anulowałem, tzn. nie odebrałem od kurierów xD  

 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...